Madalyn Murray O'Hair (Melissa Leo), jméno, které od 60. let leželo v žaludku celé americké věřící společnosti. Madalyn totiž tvrdě bojovala za odstranění náboženství z veřejných škol, kde se například každé ráno modlilo, což jí připadalo neústavní. Jako zakladatelka organizace Američtí Ateisté pak přičichla ještě k větším financím, čímž se stala přímým terčem nenávisti. (hansel97)

Arsenal83

Jedna obrovská nuda, ktorá vzhľadom ku kriminálnej podstate mohla byť natočená cilivejšie, srdcervúcejšie. Každopádne ide o biografiu jednej ženy, ktorá si film nezaslúži, ničím ľudstvu nepomohla, nie je hodná obdivu. To už tá žena čo vynašla mop vo filme Joy mala väčší prínos. ()

hansel97

V Americe tematicky stále poměrně odvážné. Příběh rozhodně zajímavý, o kterém asi většina z nás ani nemá ponětí, ale zpracování na mě nijak nezapůsobilo. Je to takový nijaký film s pár dobrými momenty a celkově stabilními aspekty, kterému asi hodně dopomáhá Melissa Leo. ()

kaylin

Životopisný příběh o ženě, která chtěla v Americe ukázat, že je možné žít bez toho, aby člověk věřil v boha. Ano, nedopadla dobře. Tohle samo o sobě je zásadní skutečnost, pro kterou stojí za to na film kouknout, pokud o Madalyn Murray O'Hair nic nevíte. Provedení je ale spíše takové obyčejné, zbytečně střihové. ()

Streeper

Madalyn Murray O'Hair je člověk, o kterém jsem neměla vůbec tušení. Ještě, že ten Netflix šahá po takových příbězích, protože pak by se Evropa o ničem takovém skoro nedozvěděla. Celkově mi Madalyn byla docela sympatická, nijak mě netrápí, že byla ateistka, prostě měla svůj názor a dokázala na tom vydělat. Melissa Leo jí zahrála perfektně, byla přesvědčivá, rázná, moc se mi v té roli líbila. Co mě překvapilo byl konec, nic jsem si předem nepřečetla a doporučuji všem udělat to samé, rozhodně jsem nečekala, že to takhle skončí. Ale film má jednu obrovskou nevýhodu, snaží se do filmu dostat to důležité a strašně spěchá k tomu překvapujícímu konci, takže tam vidíme spoustu střihů a skoků do minulosti a přítomnosti a najednou bum a je konec. A musím říct, že i ten konec mi přišel moc uspěchaný, nebyla v tom ani špetka emoce, aby mě to nějakým způsobem zasáhlo. Škoda, protože potenciál by film měl obrovský. ()