Pilot (S01E01) (epizoda)

Komedie

USA, 2017, 22 min

Že jde o parazitování na úspěchu jiného seriálu a fenoménu jedné postavy je jasné. To že to nebude vtipné jako BBT je jasné taky. A to že vše stojí a padá na tom jak vám sedne obsazení ústřední postavy taky (a mě nesedlo). Takže prostě nejde (i po první epizodě) mluvit o ničem jiném než o průměru. A to nejenže prakticky vidíme jen slepenec epizod o kterých víme z vyprávění (př. pokus koupit uran) a recyklace Sheldonových manýrů (fóbie z nemocí, "to je moje místo", atd.). Paradoxně to co je mnohem více zábavné jsou ostatní postavy. Naprosto všemu kraluje "Babča". Ta jakmile promluví, je to perla. Volba herečky i charakteru geniální. Druhý husarský kousek se podařil obsazením Sheldonovi matky - díky tomu, že jde o dceru herečky, která hraje Sheldonovu matku v BBT jsou si nejenže podobné, ale mají i stejnou mimiku, gesta i hraní. Geniální. A myslím, že autoři to vědí, protože občas jde Sheldon podezřele do pozadí. Díky tomu to není zcela propadák, ale zároveň ani budoucí hit. Pozn.: "Young Leonard" by splnil roli zábavnosti úplně stejně (kdo ví jestli ne více).(4.4.2018)

Jediné spojení s TBBT je hlas a vysvětlování velkého Sheldona, co mne občas dost ruší, ale asi je to nutnost. Jinak je to komedie o ůplně něčem jiném než TBBT a mně se líbí. Dobré dětské hlášky, dobré dospělé hlášky zapadá to. Trochu v duchu seriálu Malcom In The Middle s o mnohem víc chytřejším klukem. Malý Sheldom vzhledem a slušňáctvím vypadá jako syn Toma Cruise, což je celkem zajímavý paradox. Matku Sheldona hraje dcera herečky, která hrála matku velkého Sheldona. Není to ideální, protože to někdy vypadá, že přehrává a je těžko říct, jestli je to jen dojem, protože jinde v TV čí filmu tahle herečka tolik vidět není. Dá se na díly dívat náhodně a na přeskáčku, každý je ucelený. Těším se vždy na další.(12.1.2018)

Kdo čekal nějakou extra zábavu byl blázen. Všichni jsme věděli (teda aspoň v to doufám), že se bude jednat o slušný flashback do auťákovy minulosti. Je tu pár vtipných scén, ale tím, že je většina humoru soustředěna zatím právě na Sheldona, tak se potenciál příliš neprojevil. Nijak mě to extra neuchvátilo, ale ani neurazilo. Určitě tenhle nenápadnej seroš nezatratím po pilotním dílu. Psychor by měl psát kurzívou, protože píše furt to stejné a čte si to jen někdo, kdo to nečte. Kdyby tu byly hororové prvky, má to od něj 5*. :D(27.9.2017)

• Psychor

Mechanická replikace Sheldonova psychologického profilu do dětského těla vyústila v očekávané fiasko. Divím se, že celý projekt nebyl zrušen bezprostředně po testovací projekci, jelikož údajné hrobové ticho, rozprostírající se kinosálem, rozhodně nevěstilo nic dobrého. Životní trampoty malého autisty vzbuzují především lítost a pilotní díl tohoto domněle komediálního seriálu nedokáže na tváři náročného diváka vyloudit byť jen jediný náznak úsměvu.(26.9.2017)

Teorie velkého třesku je těžká kultovka a srdcovka, která ovšem od deváté série padá především díky naprostému zevšednění Sheldona, ze kterého se stává obyčejný šukač a všechny jeho aspekty jeho osobního kreténství ustupují na popud podřízení se všeobecným společenským konvencím a v desáté sérii je už všechno definitivně pryč. Proto jsem se i na tenhle hokus pokus těšil a upřímně, když sem slyšel Parsonse jako vypravěče a na pozadí slyšel Walk of Life od Dire Straits zaplesalo mě srdce. Na rozjezd je to možná vlažnější ale to byl Big Bang kdysi taky, je to pilot, je svěží, zábavný, herci v hlavních rolích jsou skvělý a hlavně Sheldonův bratr je perfektní. Start skvělej a tohle vlažný přijetí je blbost. Těšim se na celou sérii, bavilo. 70%.(18.11.2017)