Výlet na Západ

Dokumentární

Francie / Čína, 2016, 56 min

Jill Coulon

Laurent Dury

Velmi zajímavá, vtipná a poučná reportáž o střetu kultur, rozdílných mentalit a pohledu na život, ze které Evropa nevychází až tak dokonale :-). Také milý příspěvek k bourání předsudků a k úctě vůči "těm jiným". A pro ty, kteří rádi a vášnivě cestují - spousta krásných záběrů (především ovšem přes sklo autobusu) na důvěrně známé krajiny i "městečka" Evropy....(19.4.2017)

Zajímavý dokument o rychlovýletu z čínského pohledu. Příště by mohli zajet do Prahy.(19.4.2017)

Evropa očima čínských turistů. 1) Snímek představuje zajímavý přehled předsudků neinformovaných turistů. 2) Pár zajímavých postřehů jsem nicméně zaznamenal: Evropa žije dneškem, Čína zítřkem.(16.6.2017)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2015.(27.4.2017)

Podobně jako v dokumentech Američané v Pchjongjangu nebo Vítejte v KLDR!, i tady poznáme spíš objevující (Číňany), než objevované (Západ). Zde je to ale obzvlášť poučné, protože kolikrát jste dosud měli možnost vidět běžné Číňany, jak mluví bez zábran o světě? Navíc se tu Číňani ukazují podle mě v dost nečekaném světle, protože na TOLIK mindráků a předsudků jsem je fakt nešacoval. Ale co už. Člověk si teď aspoň bude víc vážit toho evropského přístupu ke světu.(24.4.2017)