• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

Francie / Kanada / USA, 2017, 73 min

Julien Mineau

Partia tínedžerov nájde uprostred letnej zábavy hru s názvom Game of Death. Hru rozohrajú bez toho, aby si zistili, o čo v nej ide. To sa im stane osudným, pretože zmyslom celej hry je vyvraždenie počtu osôb, ktorý hráčom určí samotná hra. Majú len málo času na to, aby zistili, ako hru poraziť a zachrániť tak seba aj ďalšie nevinné obete. - Od tohto hororu som vôbec nič neočakával a pozeral som ho bez akýchkolvek informácií o deji. To bola perfektná volba, pretože ma príjemne prekvapil a riadne som si ho užil. Zo začiatku to vyzerá ako nesmierne hlúpy Teen Horror, v ktorom postavy učinia zlé rozhodnutie a to sa im stane osudným, čiže koncept, ktorý možno vidieť v každom druhom horore s podobnou témou. S pribúdajúcimi minútami z toho ale začína vznikať sofistikovaná jazda plná brutality, v ktorej sa postavy nezastavia vôbec pred ničím. Pomáha tomu aj celkovo vysoká miera nepredvídatelnosti, keďže dej neovládajú postavy, ale vražedná hra. Krv tu tečie v potokoch a gore je ukážkové, takže to ideálne funguje aj ako Splatter. A naviac sú tí, ktorí v hre neuspejú, popravení tou najlepšou smrťou. Vybuchnutím hlavy, ktoré milujem už od čias Scanners. Všetko doplnila úžasná Synthwave hudba a kreatívne animácie, ktoré robia tú hernú tematiku ešte záživnejšou. Vela nedostatkov som tu nenašiel, ale treba spomenúť slabšie herecké výkony, čo nie je prekvapením, keďže herci vela skúseností ešte nenazbierali. Inak ale pre mňa jeden z najlepších tohtoročných príspevkov do žánru, ktorý má len 68 minút. Podobnú stopáž zvyčajne chválim, ale tu by mi nevadilo, keby to malo aj cez dve hodiny, pretože od začiatku do konca sa bolo na čo pozerať. Hodnotenie na IMDb treba odignorovať, pretože takáto podarená spolupráca dvoch kontinentov sa velmi často neobjavuje. + herečka z Warm Bodies(22.9.2018)