Siberia

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 2018, 104 min

• Kushina

Tenhle film mě neskutečně nudil. Kromě zajímavých rozhovorů s ruským mafiánem a asi milionů mrdaček se nic nedělo, kdybych to věděl, mohl jsem si pustit porno a vyšlo to na stejně. Konec také takový useknutý a hlavní hrdina celkem snadno a bez vyjádření emocí divákovi umírá a film tak nějak skončil, aniž by pro mě začal. 45%(8.8.2018)

Aj keď je "Siberia" prázdnym filmom, tak mám pocit, že Keanu Reeves si nevybral úplne najhoršie. A už mal filmy, ktoré dopadli oveľa horšie. Tento film má len problém, že je predvídateľný, nemá správne smerovanie, chce to viac thrilleru a hlavne akcie. Reeves sa ukázal, že akčne filmy zvláda a tu je to neschopnosťou režiséra spracované často ako uspávanka. Osobne poviem, že časti s diamantami mi nevadili, ani jeho vzťah s mladou ruskou Katjou, no stále som mal pocit, že by sa z filmu dalo spraviť viac. Plus koniec filmu je podľa mňa mizerný. Nebudem dávať spoilery, ale je to mizerné zakončenie filmu a zaslúžil by si niečo oveľa lepšie. Tu sa mohol Reeves ukázať viac. Lenže reálne to v podstate len film usekne a nič nové nepridá. Takže je to v mojich očiach priemer. Chcel som vedieť kam to dospeje, je tu pár dobrých momentiek a mám pocit, že Reeves niečo zo seba aj ukáže, ale to je asi tak všetko. Nič extra sa tu človek nedočká. Hodnotenie: C(3.8.2018)

• Cappuccino

Siberia nie je žiadnou cieľavedomou kriminálkou alebo napínavým thrillerom. Do žánru neprináša nič než podpriemernú snahu s výnimočným hercom, ktorý však pri podobne nezáživnom scenári nemôže urobiť žiadne veľké zázraky. Ak nepatríte medzi skalných fanúšikov Keanu Reevesa, filmu sa pokojne oblúkom vyhnite. A možno to urobte aj v prípade, že Reevesovi tak ako ja veľmi fandíte. Neprídete skutočne o nič. 3/10(19.7.2018)

• Morholt

Nedotažené. Linka s obchodem s diamanty, která dostane hlavního hrdinu do průseru, nebyla dostatečně vysvětlená, takže jsem místy docela dost tápal. Romantika sice šla proti většině klišé, ale zároveň působila silně neohrabaně a spoléhala se výhradně na chemii mezi Reevesem a Anou Ularu, která sice fungovala, ale také to nebyla žádná hitparáda. Jediné, co se opravdu povedlo, byla studená ruská atmosféra, ale to je málo. Závěrečná přestřelka celý ten zmar korunovala. 30%(19.7.2018)

• Reyak

Říkali jsme si s kamarádem, že Keanu Reeves si filmy vybírá, tudíž by neměla být chyba zhlédnout film bez zjištění předchozích ohlasů. Film je celkově táhlý a moc se v něm neděje. Fakt, že hlavní hrdina má dva dny na to, aby doručil diamanty a nedělá si z toho těžkou hlavu v podstatě zobrazuje zbytek filmu. Hlavní hrdina si toho opravdu moc nedělá a moc toho nenamluví. Pohybujeme se v americké představě městečka na Sibiři, což se dle mého natáčelo někde na předměstí New Yorku - s tím si tvůrci mohli vyhrát o trochu lépe. Na konci filmu zjistíme, že film byl opravdu o ničem - hlavní hrdina prosouložil s krásnou padesátnicí Molly Ringwald téměř polovinu filmu, nezískal pravé diamanty a až potvrzování bratrství film nijak jinak nepřekvapil. Film spíše mírně parazituje na Johnu Wickovi.(16.8.2018)