Epizody(3)

Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský. (Česká televize)

Monika95

Tipovala jsem, že paní učitelka není mrtvá a mstí se, tohle bylo zapeklité :D, no až na toto a úplný konec, kdy se sestřička objevila jako "kapitán" loďky s padákem, na kterém byly poslední oběti - to mi připomínalo scénky Fantomasovy. :)))) Jinak moc dobrý. ()

Lasenice

Neuvěřitelná slátanina nelogických událostí. Jarchovský by se měl držet komedií a nepouštět se do věcí, které mu nejdou. ()

trezorkabila

No tak na to jak se mi líbili předešlé kriminálky s týmem Výrová a spol. Tak tato poslední mě nenadchla přišlo mi to chvílemi moc zmatený a přeplácaný ...Neviděla jsem v tom nic co by mě nadchlo .. Nemělo to šmrnc a konec ? Tak to bylo hodně chabé .. ()

Jirkacek

Třídílný miniseriál Živé terče jsem nemohl opomenout shlédnout, jelikož jsem předtím viděl pár jiných detektivních příběhů, které řešili kriminalisté nazvaní Od Nejsvětější Trojice. A ještě jedna věc mne přinutila, abych se i na tento seriál podíval - a to že se opět odehrával v Olomouci a okolí města, ve kterém jsem strávil mnoho let života. A tak jsme doma usedli do křesel, udělali si pohodlí na sedačce, nažhavili stroj s obrazovkou a rozjeli případ Živé terče. Museli jsme jako vždy však překousnout některé hlavní postavy celé série a to hlavně šéfovou Marii Výrovou v podání Kláry Melíškové, která podle mne neumí tuto roli dobře zahrát a už předtím mi byla totálně nesympatická. Majorka Výrová mi připadala těžkopádná, nemotorná, nesympatická a jediné v čem bodovala, byl její feminismus. S tím u mne však neuspěla už vůbec. Kdyby šéfovou kriminálky hrál někdo jiný, možná by seriál ode mne získal lepší hodnocení, ale nepředbíhejme. Bohužel se mé přání, aby v dalších sériích byla nahrazena někým jiným nesplnilo a navíc. Zato se mi hodně líbil její nejbližší kolega nadporučík Mráz, jehož si zahrál můj oblíbený Stanislav Majer a který mi padl do oka už v seriálu Labyrint 1. Jemu bych věřil, že jako pořádný chlap dokáže na něco přijít a hlavně pachatele chytit za pačesy a z týmu Výrové se Mráz objevoval nejčastěji, Dalším chlapákem v týmu pak byl Tomáš Dastlík, věčně žvýkající gumu, který mne na konci série překvapil, když...no nebudu to prozrazovat. Sympatická Tereza Voříšková, která ve starších sériích byla na TV obrazovce velmi často se zde objevila pouze na pár desítek vteřin a také mne v závěru přichystala překvapení. Po starší sérii Modré stíny jsem si myslel, že se už v Živých terčích nesetkám s postavou bývalého šéfa Vitouše, který byl propuštěn do civilu za členství v STB. A hle, i v této sérii se Miroslav Krobot, tradičně zamračený bručoun, objevil jako důchodce, pracující na vrátnici odtahové služby. Bohužel i on mi byl vždy nesympatický už od pohledu a moje znechucení znásobil pocit, že miluje komunistické pořádky, což se možná projevilo i tím, že jezdil v žigulíku. Všichni tito detektivové nazvaní Od Nejsvětější Trojice tak vytvořili nesourodý a víceméně nesympatický tým. Už to se přece nemůže chudákovi divákovi líbit ?! Dále mne nebavilo natahované vyšetřování a dlouhé záběry a podle mého názoru by Živé terče mohly mít pouze dva díly a divák by o nic nepřišel. Kdyby alespoň vyšetřování zločinu trochu více odsýpalo, mohlo by i tak jít o zajímavý případ, ale to by jej musel řešit asi jiný tým - třeba jako ten v Labyrintu od režiséra Stracha. Ten se mi moc líbil a bavil mne po všech sedm dílů, zato tento třídílný mne často nudil, nicméně mne dokázal udržet v napětí. A co se týče rozuzlení případu, vůbec jsem nepochopil poslední záběry, kdy vrah měl svou oběť v moci, ale nedozvěděli jsme se, zda svůj záměr dokonal. Ale vraťme se na začátek Živých terčů, který začal vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavedlo do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy byli bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora Jakub Rovenský (Igor Orozovič), který řešil rozvodovou situaci se svou ženou Andreiu Rovenskou (Tatiana Pauhofová), uznávaný chirurg MUDr. Aleš Kuželík (Michal Isteník), který udržoval vztah s prostitutkou Mirkou Kudrnovou (Lívia Bielovič Sabol), existenčně zajištěný rentiér Mgr, Milan Šlak (Matěj Anděl) a kontroverzní podnikatel Mgr. Karel Sedlák (Václav Hanzl). Z dalších rolí bych jmenoval otce náměstka a právníka Mojmíra Rovenského (Viktor Preiss). Situace nabrala dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopili, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy, protože se jim chtěl pomstít za 10 let starou autonehodu, při níž zahynuli dvě děti z mateřské školky. Teprve potom se začaly dít věci, ale to zdlouhavé chození okolo horké kaše mne moc nebavilo. Ještě že nechyběl břitký humor, kterého nám nejvíc naservíroval doktor z klášterního hradiska. Jinak to byl docela nezajímavý případ, i když docela zamotaný. Suma sumárum, přes všechna negativa, které jsem tady vyjmenoval a které převažují nad pozitivními poznatky, ode mne Živé terče dostaly tři živé hvězdy ***. () (méně) (více)

Lykos

Pro mě asi nejslabší část celé série. Je to nudné, utahané, o co jde, je jasné v podstatě od začátku, jen teda není úplně evidentní, kdo za tím stojí. Divím se, že vůbec někomu dávají policejní dohled, když mají tak slabou úspěšnost. Nechci jen kritizovat, lze to úplně v pohodě dokoukat, jen teda napětím si asi u toho nehty okousávat nebudete. Na nedělní odpoledne dobrý. ()

bonsetti

Mnoho lidí a jejich životů smíchaných do sebe rychlými prostřihy, je v tom zmatek, nedá se pořádně vyznat v tom co, kdo, jak, proč a o co vlastně jde. Po proklikávání prvním dílem vypnuto, další již vidět nemusím. ()

prof.Snape odpad!

Sorry. Nebýt to ze skvělé série, dám jednu, dvě hvězdy. Ale toto točit je závazek. A ten se nepodařilo ani trochu naplnit. Od prvního dílu zcela předvídatelné, mnohdy nelogické a na konci úplně ulítlé. Celkově nikoli zbytečné, ale dokonce škodící předchozím vydařeninam. ()

LadyCarousel

Jako mě to bavilo, ale trošku WTF konec. Paní majorka mi přišla že rozhodně nepřizpůsobila hlas vůči tomu, co říkala nebo na co se tázala. Ale jinak mi zásadně nevadila. A i já musím pochválit skvělý výkon Isteníka. Toho bych ještě moc ráda viděla někde v nějaké větší roli, nejlíp opět někoho cynického. Tím se dostáváme k humoru, se celkem bavila. Bylo tam dokonce i pár mrazivějších momentů. ()

Pluto_petr

Podle mě nejlepší díl z celé série Detektivů od Nejsvětější trojice. Po pseudouměleckých pokusech předchozích sérií, hlavně v podání Tauše, se konečně vracíme k detektivce jako takové. Výrazně ubyly nicneříkající umělecké záběry na okolí, naopak se pořád něco děje. Příběh je zajímavý a napínavý a i když má nějaké ty trhliny, zaujme a zabaví prakticky po celou dobu. ()

benden

Jak už psali někteří přede mnou, 1.a 2. díl docela napínavé, ale 3. díl jakoby ztratil logiku..., zmizelá jedna z potencionálních dalších obětí, ale kriminalisté nejeli do vily, aby na podlaze našli krev, kterou její manžel nesetřel..., nevím, jestli jsem nepochopil jen já, zda-li zdravotní sestra na Makarské doktora nakonec popravila nebo si všichni 3 užili dovolené..., prostě 3.díl jakoby , aspoň u mne, předchozí díly pohřbil. ()

KarlN

Moc, moc rád bych dal vyšší hodnocení, ale bohužel snad nejslabší série ze všech...je veliká škoda, že si tvůrci zřejmě nevzali poradce z řad odborníků, protože jak jinak si vysvětlit to, že policista na ulici vykecá neznámému kolemjdoucímu osobní údaje jiné osoby včetně jejích "provinění" načež tazatel vyrazí u osoby dveře, ohrožuje ji na zdraví i životě, omezuje na osobní svobodě a kriminalista ho pak namísto zatčení za souběh několika trestných činů nechá vyplakat na svém rameni. K smíchu, bože! I imaginace musí mít alespoň trochu reálné základy, ne? Vážně průser. ()

instant odpad!

Nikdo to tu nezmínil, ale já musím. Ty dialogy jsou nebetičně debilní. Jednotliví aktéři spolu nemluví jen se neustále uráží a slovně napadají. Navíc občas ty dialogy prostě nedávají smysl. Já mám většinu herců co v tom hrají opravdu rád, ale tady jsou díky tomu co vypouští z úst naprost napěst. Odpad ()

Scott67

Představa, jak totálně vyčerpaného doktora se svou štětkou, která na tom rozhodně moc nevydělala, žerou zamotaného do padáku někde na širém moři žraloci, se mi na tom líbila nejvíce. Nic na tom nemění fakt, že to už Hřebejk s Jarchovským nedotáhli. Upřímně mě pan Hřebejk svým jménem už spíš odrazuje. ()