Non-stop lahůdky (E02) (epizoda)

Non-stop Deli

(festivalový název)

Drama / Komedie / Psychologický

Česko, 2019, 1 h 19 min

Paráda. Ústřední herecká dvojice Krobot-Křenková vynikající, doplněná o rovněž skvělého Kyšperského. Uznávám výtky, že Krobot hraje pořád stejně a jeho výrazivo je notně omezené, ale k těm týpkům, které představuje, se vždy perfektně hodí, tak proč to nějak inovovat a měnit. Napsáno a zrežírováno s grácií a vtipem s velkým existenciálním přesahem. Série Jak si nepodělat život mě začíná bavit ...(15.12.2019)

Hele, překvapivě dobrý. První půlka lepší než druhá - ale v rámci televizního žánru a pravděpodobného rozpočtu dávám ****. Trochu to bylo samotářsko-knoflíkářsko-zoufalecké, ale ne nijak okatě. Jamrtál je dobrá kulisa a kdo tudy jezdí ráno a večer na kole, ví, jak je tam dusivo. Normálně jsem z toho dostal chuť na deset deka pochoutkáče.(2.12.2019)

Nemohu si pomoci ale už by konečně někdo měl veřejně a nahlas říci, že Miroslav Krobot není herec a nikdy hercem nebude. Neumí hrát, neumí mluvit, jen tam prostě je a říká co mu předepsali. Možná se to někomu líbí ale mě to vadí. Ve všem co jsem ho viděl to bylo tak. Jinak to bylo celkem zajímavé a dalo se na to koukat, režijně dobře zvládnuté, postavičky dobré, Eliška hrála výborně. Ale první díl asi lepší...(4.12.2019)

Tohle je příběh, kterými by nás ČT a Hřebejk mohli zásobovat častěji. A možná bych i ty 4 frčky dal. Jedna zimní noc v Práglu, otec s matkou , matky důvěrný kámoš Kopta, obtloustlý syn, jeho bývalá holka, která za ním přijede do Práglu vlakem a je tu vlastně asi tou hlavní postavou, dál jeden revizor a možná ještě ta barmanka a ten bezďák, to je všech 8 postav této televizní povídky. A u mě dobrý taky proto, protože to vlastně po celou dobu doprovází takový vodrhovák Jirky Korna - žal se odkládá. To je taková vodrhovačka, že jsem si to prozpěvoval pak celý další den :-)(2.12.2019)

• honajz2

Na české seriály/minisérie/televizní filmy (nevím, co přesně je tohle, ale i ) už dlouhou dobu nekoukám, takže jsem úplně opomenul ta slavnější díla z poslední doby (jako třeba Klec nebo MOST!) a upřímně toho ani nelituji. K tomuhle jsem se ale nějakou náhodou přece jenom dostal a dost mě to teda zklamalo. Hodinu a 20 minut sledujeme několik nesympatických lidí, co se potulují po okolí Ortenova náměstí (jo, btw, celé se to opět odehrává v Praze, jak jinak) a vedou dialogy, které jsou nejenom nudné, ale taky působí strašně nerealisticky. Neznám nikoho, kdo by si takhle mezi sebou povídal a to se většinu dne objevuji ve společnosti dalších lidí. Humor to má hloupý, herecky je to nevýrazné, scénář má v sobě až moc nahodilých situací, postavy jsou odfláknuté a víme o nich jenom to nejzákladnější (a u některých dokonce nevíme vůbec nic, třeba o revizorovi víme jenom to, že je revizor), děj to taky prakticky nemá žádný a je tam jeden zvrat, který je celkem poměrně rychle odhadnutelný, tak já nevím, co by se mi na tom mělo líbit. Jako jo, nějaké zakončení to mělo, dokonce nebylo tak blbé (ale snad jenom v rámci toho, co se tam mezitím dělo - a co jsem si všiml, scénář psal Tomáš Pavlíček, takže hurá, konečně se naučil nějak zakončovat filmy, i když i tak to není žádná sláva), ale jinak fakt nevím. Navíc je to celé nepromyšlené - odehrálo se to během jedné noci. ne? To tam nikdo nebyl unavený, nikdo se nechtěl jít vyspat? Všichni tu noc procházeli v pohodě, jako by spali běžně přes den. A jak mohli mít ten revizor neustále štěstí na tu Lenku? Ale to už jsem teda u těch náhod. Celkově je to prostě nepovedené, nemůžu si pomoct. Mít to 40 minut, tak bych se možná přemohl a dal slabé 2*, ale tohle jako náměť na skoro hodinu a půl? Už takhle se to táhlo. Btw, teď si tady čtu komentáře a prý to má připomínat Kaurismäkiho. S čímž tedy rozhodně nesouhlasím, Kaurismäkiho filmy o něčem jsou a dialogy v nich jsou uvěřitelné, navíc se vlečou pomaleji a přitom poutavěji, tohle má k jakémukoli jeho filmu dost daleko. 1*(8.12.2019)

• - Při objednávce v bufetu „Deset deka pochoutkáče“ obsluha (Karel nebo jeho manželka) nikdy požadované množství salátu neváží (přestože před ním na pultě stojí digitální váha) – vždy nabírá lžící přímo na talíř nebo do kelímku a bez zvážení podává zákazníkovi. (dogma97)

• - Eliška Křenková prohlásila, že si vždycky chtěla zahrát s Miroslavem Krobotem, a proto byla z jeho obsazení nadšena. (Bioscop)

• - Natáčení probíhalo v pražských Nuslích. (Bioscop)