Reklama

Reklama

Jak si nepodělat život


Nonstop lahůdky (E02)

(epizoda)
  • angličtina Non-stop Deli (festivalový název)

Obsahy(1)

Pochoutkový nebo hermelínový? Sníst, co si člověk nadrobil? Zabalit? Lenka (Eliška Křenková) přijede do Prahy za svým chlapcem, ale hned z kraje romantické večeře od něj dostane nehoráznou nabídku, kterou nemůže řešit jinak než útěkem. Ostatně útěky jsou pro Lenku typické, jak se postupně ukáže. Poslední spoj domů ujede před nosem, další pojede až ráno, co celou noc v Praze? Kousek od nádraží Lenka narazí na Nonstop lahůdky a rozhodne se uklidnit jídlem, což je pro ni taky typické. Postarší majitel Lahůdek Karel (Miroslav Krobot) taky vypadá, že má nějaký problém. A zatímco Lenka svoje problémy řešit neumí, ty cizí řeší okamžitě. (Česká televize)

(více)

Recenze (111)

Aniki 

všechny recenze uživatele

Takovýhle jednohubky můžu. Příběh není vlastně vůbec odtržený od reality a opravdu docela baví. Tanečky "U leguána" byly moc zajímavé a celkově mám pocit, že Česká televize má už delší dobu znamenitě nakročeno. Celosvětově je klasický film mírně na ústupu, ale právě miniserie, seriály a tel. filmy jsou teď čím dál kvalitnější. Těším se na zbylé díly tohoto počinu. ()

yarca 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krobot se usmál! Neuvěřitelné! Jeden večer plný propletenců s jednou rodinou a jednou "hezkou zrychlenou". :-) Kdyby to napsala Rozamunda Pilčrovic, tak by se hlavní hrdinka buď vrátila k zmoudřelému ex nebo by si začala s pohledným revizorem. Ale protože to napsal Pavlíček, dopadlo to, jak to dopadlo. Protože takovej už je holt život... ()

Reklama

Brtniik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím co znalci, ale já se ukrutně bavil! Vždy mne zaráželo, že se s xichtem a náturou, jaké má p. Krobot, někdo odváží vlézt na jeviště, natož hrát, ale jak se zdá, jde to úplně v pohodě a to tak že výborně! Slečna Křenková zraje jako víno. Opět nám byla předvedena sada podivníků, co mne jinde otravuje, ale zde to bylo OK, navíc vše s dobrým koncem. Docela nepříjemně nastavená laťka pro další díly. Jo, vzpomněl jsem si na hudbu. Velký dík za připomenutí Zuzanky Navarovic. Parádně tam sedla. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Linklaterovskej forme sa behom jednej noci odohrá príbeh v ktorom si niekoľko postáv vyjasní svoje vzťahy a tým si snáď zlepšia život. Na nádhernú Elišku Křenkovú je radosť sa pozerať aj keď len tak stojí pred kamerou. Naviac tu hrá takú tú energickú ženu, ktorá aj keď zažíva rozpad vzťahu, tak dokáže nakopnúť život Krobotovej typickej pasívnej postave muchy zožerte si ma. Práve krobot a celá tá jeho família mi trochu liezli na nervy a ťahali kvality filmu dole. Stále je to ale solídny nadpriemer. 6/10. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Na české seriály/minisérie/televizní filmy (nevím, co přesně je tohle, ale i ) už dlouhou dobu nekoukám, takže jsem úplně opomenul ta slavnější díla z poslední doby (jako třeba Klec nebo MOST!) a upřímně toho ani nelituji. K tomuhle jsem se ale nějakou náhodou přece jenom dostal a dost mě to teda zklamalo. Hodinu a 20 minut sledujeme několik nesympatických lidí, co se potulují po okolí Ortenova náměstí (jo, btw, celé se to opět odehrává v Praze, jak jinak) a vedou dialogy, které jsou nejenom nudné, ale taky působí strašně nerealisticky. Neznám nikoho, kdo by si takhle mezi sebou povídal a to se většinu dne objevuji ve společnosti dalších lidí. Humor to má hloupý, herecky je to nevýrazné, scénář má v sobě až moc nahodilých situací, postavy jsou odfláknuté a víme o nich jenom to nejzákladnější (a u některých dokonce nevíme vůbec nic, třeba o revizorovi víme jenom to, že je revizor), děj to taky prakticky nemá žádný a je tam jeden zvrat, který je celkem poměrně rychle odhadnutelný, tak já nevím, co by se mi na tom mělo líbit. Jako jo, nějaké zakončení to mělo, dokonce nebylo tak blbé (ale snad jenom v rámci toho, co se tam mezitím dělo - a co jsem si všiml, scénář psal Tomáš Pavlíček, takže hurá, konečně se naučil nějak zakončovat filmy, i když i tak to není žádná sláva), ale jinak fakt nevím. Navíc je to celé nepromyšlené - odehrálo se to během jedné noci. ne? To tam nikdo nebyl unavený, nikdo se nechtěl jít vyspat? Všichni tu noc procházeli v pohodě, jako by spali běžně přes den. A jak mohli mít ten revizor neustále štěstí na tu Lenku? Ale to už jsem teda u těch náhod. Celkově je to prostě nepovedené, nemůžu si pomoct. Mít to 40 minut, tak bych se možná přemohl a dal slabé 2*, ale tohle jako náměť na skoro hodinu a půl? Už takhle se to táhlo. Btw, teď si tady čtu komentáře a prý to má připomínat Kaurismäkiho. S čímž tedy rozhodně nesouhlasím, Kaurismäkiho filmy o něčem jsou a dialogy v nich jsou uvěřitelné, navíc se vlečou pomaleji a přitom poutavěji, tohle má k jakémukoli jeho filmu dost daleko. 1* ()

Galerie (41)

Zajímavosti (5)

  • Při objednávce v bufetu „Deset deka pochoutkáče“ obsluha (Karel nebo jeho manželka) nikdy požadované množství salátu neváží (přestože před ním na pultě stojí digitální váha) – vždy nabírá lžící přímo na talíř nebo do kelímku a bez zvážení podává zákazníkovi. (dogma97)
  • Natáčení probíhalo v pražských Nuslích. (Duoscop)

Reklama

Reklama