Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

Slarque

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na ČT vpravdě nečekané téma, ostatně kolik lidí tady vlastně ví, co je to burleska? Rozhodně vyšla sázka na Evu Hacurovou, která má pro tu roli všechno potřebné: nadváhu, pohybový talent i cit pro komediální načasování. Bohužel to bylo trochu scenáristicky nedotažené a díky tomu i nevyrovnané. Ukázka, že i boubelky mohou být sexy, byla pěkná, ale mohlo to být ještě lepší. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pravděpodobně nepravděpodobná historka, která ale má své pevné místo v moderních příbězích dneška. Poměry na maloměstské základce budou vždycky výživné, těch malých velkých pánů, pokryteckých učitelek, zakřiknutých ředitelek a nevybouřených děcek máme všichni kolem sebe dost a dost. Osvěžením je příběh z prostředí burlesque a to je vykresleno dostatečně atraktivně na to, aby se případný zájemce nechal inspirovat a vydal se v jejích stopách. Některé postavy šustí papírem, jiné jsou jako vystřižené ze života. Chytře je zakomponovaná show Jana Krause. ()

Marthos

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak si zvednout sebevědomí a přestat žít podle předem narýsovaných souřadnic... Eva Hacurová je bezesporu jednou z nejtalentovanějších tváří nejmladší herecké generace, jak o tom přesvědčuje nejen touto dechberoucí kreací, ale zejména na prknech pražského Divadla v Dlouhé, kde ztvárňuje nejrozličnější charaktery ženských hrdinek od antiky až po současnost. ()

Sarkastic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Má vzteklinu, očkovat nebo utratit...to je tvoje sdělení rodičům, jo?“ - „No co, jsem jim dala na výběr.“ Jsem stejného názoru, vždyť jim vůbec nemusela dávat možnost volby…Až budou krávy lítat je vlastně moderním příběhem o ošklivém káčátku. Tedy, oživený prostředím a tematikou burlesek. Pár postav sice připomíná karikatury (čest výjimkám…a nádherně nesnesitelné ředitelce Sabiny Remundové), ale povídce nejde upřít, že je docela chytlavá, a hlavní hrdince fandíte (ani ne tak v případě tělocvikáře, jako spíš ohledně zvyšování jejího nízkého sebevědomí). Akorát je škoda, že zatímco vše kolem burlesek (od vlastního tématu přes hudbu, choreografii až pro střih a kameru) funguje bez toho, abych měl co vytknout (jen jsem měl za to, že u burlesek naopak není normální, když vypadají anorekticky…viz Burešová), pasáže ze školy už tak povedené nejsou (a naivita hlavní hrdiny do nebe volající). „Vstup“ s Honzou mě každopádně příjemně překvapil (a dokonce působil vcelku přirozeně). I přes pár ne zrovna uvěřitelných věcí slušné 4*. ()

Ištván87

Je pravda, že zrovna Burlesque není odvětví pro anorektičky. Je pravda, že plnoštíhlá holka je v dnešní době takový problém a je pravda, že větší část druhé poloviny je až moc "podělaná" (nucený odchod z práce, hádka s matkou, zjištění, že ten malej zmrdeček je ještě větší zmrdeček, zjištění, že tvůj potenciální přítel už má přítelkyni) - prostě toho bylo trošku moc. ALE! Eva Hacurová je krásná, sexy a talentovaná, první půlka byla vtipná a příjemně netypická a konec měl... no, konec. Tenhle film měl nějakou katarzi, kdy se napřílad ukázalo, že ten malej zmrdeček možná není úplně ztracenej a že ten život nakonec nebude tak podělanej. Katarzi aby v českém filmu člověk pohledal. A tady byla. Což potěší. ()