Až budou krávy lítat (E01) (epizoda)

• angličtina

When Cows Fly

(festivalový název)

Drama / Komedie / Psychologický

Česko, 2019, 1 h 24 min

Pro mě dosud neznámá Eva Hacurová si mě získala pravděpodobně navěky. Sympatická osoba, výborně hrající s parádním hlasem (netuším, zda dabuje, ale takový hlas by se mi v dabingu líbil), neokoukaná tvář, kterou snad budeme vídat častěji, protože je skvělá! Za ni a za Sabinu bych dala plný počet, však jedná se o televizní počin, u kterého jsem nějaké mušky vnímala, každopádně poselství chválím, realita chování žáků i rodičů a "přátel" školy k pedagogům bývá i horší, což je smutná vizitka dnešní doby a o trendy kultu těla a vlivu sociálních děsně happy sítích na citlivější duše škoda mluvit. Až budou krávy lítat je fajn hořká komedie, nejen pro holky. Ze sympatií zvedám na 4.(9.12.2019)

Příjemné televizní drama, které se svého žánru drží zuby nehty a jen tak se ho jen okrajově nedotýká, jako je to dneska zvykem. Hodně trpký souboj s předsudky, posměšky a nelehkými bizarnostmi života, se kterými se potýkáme my všichni, co nemáme úplně ideální život. Ten totiž ti obyčejní z nás budou žít teprve tehdy, až budou krávy lítat.(20.12.2019)

Jak si zvednout sebevědomí a přestat žít podle předem narýsovaných souřadnic... Eva Hacurová je bezesporu jednou z nejtalentovanějších tváří nejmladší herecké generace, jak o tom přesvědčuje nejen touto dechberoucí kreací, ale zejména na prknech pražského Divadla v Dlouhé, kde ztvárňuje nejrozličnější charaktery ženských hrdinek od antiky až po současnost.(14.2.2020)

TV film o macaté učitelce, který svůj malý komplex, který ji dává sežrat komplet okolí , začne řešit tím, že se přihlásí na kurz burlesky ... námět je teda hodně originální, nejvíce hvězd dám za odvahu hlavní představitelce Evě Hacurové, která šla skůží na trh doslova. Mírně erotické, lehce úsměvné, ale překvapivě víc psychologické a vážné dotýkajících se témat jako jinakost, sebevědomí a zakomplexovanost . Odvyprávěné poutavě a hrozně mne pobavilo účinkování Show Jana Krause.(25.11.2019)

Tereza Kopáčková patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co dokáže ČT nabídnout. Je dobře, že dostala prostor k této minisérii. Výborný scénář, celkově řemeslně skvěle odvedený film, citlivá režie. Jestli v něčem Terezu Kopáčovou opravdu obdivuju, tak je to její až neskutečný cit pro estetiiku, kdy i erotická scéna ženy s velkou nadváhou nepůsobí odpudivě, a celkově i když XXXL hrdinku doslova svléká donaha, není to nikterak urážlivé či ponižující. A výkon Evy Hacurové...zrodila se hvězda.(9.12.2019)