Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

(více)

Recenze (92)

sharka.68 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

díky za Burlesku ! Eva Hacurová mi rozsvítila nedělní večer...ještě dlouho po odvysílání jsem si říkala,že tohle bylo fakt ze života a že to byla učitelka, to už jen dokreslilo tu tragikomičnost situace...ale takový život prostě je...chtěla bych vědět,jak se tahle postava vyvine a jaké bude pokračování... ale to už si můžu jen domýšlet... a na tom klukovi s propadlým hrudníkem ze školy bylo vidět, že tam šance je, ale u jeho otce, už žádná! ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Teda nevím, nechci se nechat unášet (nebo přímo letět - lítat), ale na televizní tvorbu mě to přišlo nezvykle zajímavé i zábavné. Tak jak bývá u filmů zvykem, je zde nakumulováno více problémů a událostí naráz, ale stopáž je stopáž a film je jen film. Záslužné bylo, že se nekopírovala Amerika a bylo to ryze české. Amíci ve svých komediích používají daleko více rozměrné boubelky a výsledkem jejich příběhů má být vždy oslava těchto žen, např. přes jejich duši. Tohle bylo úplně jinak a pobavilo také jinak, než souběžně vysílané pořady na jiných programech. 68%. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na komplexu méněcennosti je nejhorší, že jím netrpí ti, kdož by měli. 1) 25leté Evě Hacurové (učitelka - burleska) do optimální váhy chybí, řekl bych, podstatně víc, než zhubnout jen dvacet kilo, ale v dané souvislosti to nevadí. Ostatně herečka už před filmováním ve své snaze zhubnout shodila 9 kg. Tato navzdory své váze půvabná herečka "krev a mlíko" je jasnou ilustrací duchaplného citátu francouzského spisovatele Jeana Dutourda: Na komplexu méněcennosti je nejhorší, že jím netrpí ti, kdož by měli._____ Ovšem, musím připomenout, že si učitelku v roli burlesky opravdu představit neumím._____ 2) Ve filmu nechybí pěkní kluci: 39letý přitažlivý gay Daniel Bambas (trenér hurlesek), 30letý Jacob Erftemeijer (tělocvikář) i Filip Král (zakomplexovaný žák Štěpán Svoboda)._____ 3) Výstižný koment, který pěkně shrnuje i mé výhrady k dílu: Mallinali**. ()

tba4u 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tereza Kopáčková patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co dokáže ČT nabídnout. Je dobře, že dostala prostor k této minisérii. Výborný scénář, celkově řemeslně skvěle odvedený film, citlivá režie. Jestli v něčem Terezu Kopáčovou opravdu obdivuju, tak je to její až neskutečný cit pro estetiiku, kdy i erotická scéna ženy s velkou nadváhou nepůsobí odpudivě, a celkově i když XXXL hrdinku doslova svléká donaha, není to nikterak urážlivé či ponižující. A výkon Evy Hacurové...zrodila se hvězda. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TV film o macaté učitelce, který svůj malý komplex, který ji dává sežrat komplet okolí , začne řešit tím, že se přihlásí na kurz burlesky ... námět je teda hodně originální, nejvíce hvězd dám za odvahu hlavní představitelce Evě Hacurové, která šla skůží na trh doslova. Mírně erotické, lehce úsměvné, ale překvapivě víc psychologické a vážné dotýkajících se témat jako jinakost, sebevědomí a zakomplexovanost . Odvyprávěné poutavě a hrozně mne pobavilo účinkování Show Jana Krause. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama