Až budou krávy lítat (E01) (epizoda)

When Cows Fly

(festivalový název)

Drama / Komedie / Psychologický

Česko, 2019, 1 h 24 min

„Má vzteklinu, očkovat nebo utratit...to je tvoje sdělení rodičům, jo?“ - „No co, jsem jim dala na výběr.“ Jsem stejného názoru, vždyť jim vůbec nemusela dávat možnost volby…Až budou krávy lítat je vlastně moderním příběhem o ošklivém káčátku. Tedy, oživený prostředím a tematikou burlesek. Pár postav sice připomíná karikatury (čest výjimkám…a nádherně nesnesitelné ředitelce Sabiny Remundové), ale povídce nejde upřít, že je docela chytlavá, a hlavní hrdince fandíte (ani ne tak v případě tělocvikáře, jako spíš ohledně zvyšování jejího nízkého sebevědomí). Akorát je škoda, že zatímco vše kolem burlesek (od vlastního tématu přes hudbu, choreografii až pro střih a kameru) funguje bez toho, abych měl co vytknout (jen jsem měl za to, že u burlesek naopak není normální, když vypadají anorekticky…viz Burešová), pasáže ze školy už tak povedené nejsou (a naivita hlavní hrdiny do nebe volající). „Vstup“ s Honzou mě každopádně příjemně překvapil (a dokonce působil vcelku přirozeně). I přes pár ne zrovna uvěřitelných věcí slušné 4*.(23.12.2019)

Tohle bylo špičkové. Si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy ve filmu takhle někomu fandila. Herečka v hlavní roli (absolutně úžasná, líp vybrat nešlo) krásně ukázala, jaké překážky a problémy musí neustále překonávat silnější holka a jak se s takovým tělem vlastně žije. A jak je každé vzepření se zažitému stereotypu většinou po zásluze potrestáno, ale někdy i možná odměněno. Po dlouhé době něco z české tvorby, co hodnotím za 5*. Plus imaginární šestá hvezdička za fiktivní show s J. Krausem.(9.12.2019)

Jak vás může dojmout nedělní epizoda z nového seriálového cyklu? Může a hodně pokud oceníte příjemný televizní projev s parádním výběrem hudby, který dává pocit mnohem větší hodnoty než kdejaká věc od komerčních kolegů. Skvělá a nádherná Eva Hacurová a vlastní zkušenost s nadváhou, která mi nezařídila zrovna šťastnou pubertu, vlastně se mi tam z jedné scény stala hodně podobná situace. 85%(24.11.2019)

Určitě zdařilý start televizního návodu k tomu jak si nepodělat život. Ženskou rukou vedené znázornění citlivého, ale ne neobvyklého, tématu….trošku pohádka, trošku přitažené za vlasy, trošku moc televizní, ale určitě ne špatné. Trefa, co se týče hlavní představitelky (civilní projev). Trefa, co se týče prostředí (učitelka/burleska). Trefa, co se týče poslání (přijmutí osobního mindráku). Uvidíme, s čím přijdou zbylé příběhy cyklu, ale zatím nezbývá než dodat: „proč ne?“(28.11.2019)

Na ČT vpravdě nečekané téma, ostatně kolik lidí tady vlastně ví, co je to burleska? Rozhodně vyšla sázka na Evu Hacurovou, která má pro tu roli všechno potřebné: nadváhu, pohybový talent i cit pro komediální načasování. Bohužel to bylo trochu scenáristicky nedotažené a díky tomu i nevyrovnané. Ukázka, že i boubelky mohou být sexy, byla pěkná, ale mohlo to být ještě lepší.(26.11.2019)