Reklama

Reklama

Jak si nepodělat život

(seriál)
  • angličtina How Not to Screw Up Your Life (festivalový název)
Drama / Komedie / Psychologický
Česko, 2019, 5 h 20 min (Minutáž: 74–84 min)

Hrají:

Ondřej Vetchý, Eva Hacurová, Tereza Brodská, Miroslav Krobot, Eliška Křenková, Marika Šoposká, Vít Gajdoš, Jan Jankovský, Petr Motloch, Radek Bruna (více)
(další profese)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší herečkou celé minisérie je Eva Hacurová. Škoda, že Nonstop lahůdky nenatočila Kopáčová nebo Karas, scenáristicky nejlepší a se skvělou ústřední hereckou dvojicí. Hřebejk by už toho opravdu měl nechat, je vidět, jak ho natáčení otravuje, nebaví, dokonce snad i nudí. U lopaty by dříve talent rozvíjejícímu režisérovi mohlo být lépe, tedy nám divákům by určitě bylo lépe, kdyby šel Hřebejk zase o dům dál. U všech dílů je solidní kamera i hudba, u tří i velmi dobrá režie. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl bych řadil na první místo, poslední na druhé a zbytek podle toho, jak byly uvedeny za sebou. Nejslabší byl třetí, uplakaný díl, jinak se mi ale celá série líbila. Každý díl byl úplně jiný. Viděli jsme trochu psychologie, trochu dramatu, ale i humoru. S výbornými herci a příběhy, nad kterými se divák mohl zamyslet i s ohledem na svůj život, mě příběhy bavily a nenudil jsem se. A obě důležité poslání série naplnila. ()

Reklama

pipapa 

všechny recenze uživatele

Tohle se nedá a ani to nemá cenu nějak moc komentovat - prostě dekadentní spotřební společnost produkuje dekadentní spotřební umění neboli zboží. Tady máme další produkt takové zbožní pásové výroby. Produkt pro generace dorostlé a narozené po r.1989, které se velmi rychle vzdalují své lidské přirozenosti a stávají se samy produktem konzumu a zároveń jeho lehce manipulovatelným otrokem...I zde se "společensky i politicky svobodní" tvůrci snaží svoji uměleckou nemohoucnost občas maskovat bezduchou stupiditou a lacinou vulgárností... První tři povídky jsem doslova protrpěla a už úplně zhnusená jsem sledovala povídku poslední, kde měl být zárukou kvality člen elitní předrevoluční herecké školy Ondřej Vetchý. Povídka se rozjíždí pomalu, ale záhy nabere na spádu i napětí a Vetchý nenápadně a zároveń nekompromisně dokazuje svoji hereckou extratřídu. Konec povídky je překvapivý, drsný a hlavně smutný - oko citlivějšího diváka nezůstane určitě suché, ani moje...Hudba, zvláště u třetí povídky, je zde odstrašujícím příkladem úpadku současné hudební scény...Jednotlivé povídky: první-1, druhá-odpad, třetí-1, čtvrtá-3. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Na český (televizní) počin mimořádně kvalitní. AŽ BUDOU KRÁVY LÍTAT drama nesebevědomé macaté učitelky, která se našla v tančení burlesky, kazí nepravděpodobný konflikt mezi ní a žákem. Pochybuji, že by se kterákoliv učitelka odvážila vylít žákovi na hlavu mlíko, či že by mu pustila svůj klip, jak tančí ve spodním prádle. To by bylo na titulku Blesku. Každopádně tím však dosvědčuje, že se na povolání učitelky absolutně nehodí. VELMI DŮLEŽITÉ MÓDNÍ OKÉNKO: Krásný, přímo vzorový příklad, jak může člověka změnit oblečení. Oplácaná, nesebejistá učitelka s nějakým tím kilem na víc (řekněme: full verze holky krev a mlíko), se snaží skrývat ve vytahaných hadrech pozvracené barvy. Špatně! Jen tím upozorňuje, jak uboze se cítí a vyzdvihuje tím leda vlastní neatraktivitu. Zatímco, když nahodí barevné oblečení se střihy, které její postavu kopírují, rázem je z té samé šedé myši šťabajzna, co má sexappeal. NONSTOP LAHŮDKY Podle mě nejlepší díl cyklu. Hrabalovsky laděné vyprávění o lidech tak trochu na okraji, či v krajních situacích. Jedna noc, pár dialogů, velmi dobře nastavená dynamika vztahů, nějaký ten chlebíček – a je zaděláno na slušné, byť všednodenní drama. Povídka pracuje s charaktery postav. MŮJ BEZVADNEJ ŽIVOT Zde se vyprávění soustředí na portrét ženy, která chce mít vše pod kontrolou, až se jí vše začne právě kvůli této snaze rozpadat. Brodská se svým místy hysterickým projevem se na roli hodí perfektně. Vyústění povídky je rozumné a vcelku vtipné. BEZE STOPY Vánoční pohádka s nikoliv nutně šťastným koncem. Trochu mi tady přišlo, že snaha diváky dojmout byla moc okatá, ale přesto je celkový dojem pozitivní. Podle mě tu čáru jen mírně přešlápli, nikoliv překročili. ()

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Jednotka trošku menej uveriteľná, hlavne čo sa týka detských postáv, ale zábavná. Dvojka vynikajúca, niečím mi to evokovalo škandinávske a iné nezávislé filmy na ktoré som jeden a pol dekády dozadu chodil do filmových klubov. Veľké plus je typicky české prostredie "bufet na stojáka" a sympaticky navrčaný Krobot. Trojka trochu nuda, ale malo to svoje momenty. Štvorka skvelá, po troch viac-menej komediálnych častiach jedna mrazivo thrillerová, odmeraný Vetchý stretáva v lese pochybné existencie a komplikuje si život. Veľmi dobré, vôbec by mi nevadila prípadná druhá séria. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (11)

  • Při objednávce v bufetu „Deset deka pochoutkáče“ obsluha (Karel nebo jeho manželka) nikdy požadované množství salátu neváží (přestože před ním na pultě stojí digitální váha) – vždy nabírá lžící přímo na talíř nebo do kelímku a bez zvážení podává zákazníkovi. (dogma97)
  • „Já tyhle klasické chlebíčky nemám ráda! Jedině vajíčkový, ten můžu. Byla to pro mě trošku výzva se jimi cpát, a ještě ke všemu ve tři ráno,“  prohlásila Eliška Křenková o scéně z lahůdek. (Duoscop)
  • Původní název seriálu byl „Jak si neposrat život“. (raininface)

Reklama

Reklama