Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gwaihir
  ***

  Pozoruhodný seriál, jehož největším kladem je určitě námět, protože podobné záležitosti se na českých obrazovkách často neobjevují, a největším problémem naopak očividně příliš mnoho autorů, jimž se bohužel úplně nepodařilo dát dohromady kompaktnější vyprávění a lépe tak využít potenciál jinak zajímavého příběhu. Výsledkem je směs, jejíž některé části jsou docela podařené a mají solidní atmosféru, ale jiné jsou naproti tomu poměrně málo věrohodné, nebo dokonce působí až parodicky, což lze zčásti přičíst na vrub charakterům postav a zčásti i jejich chování. Co se herců a jejich výkonů týká, mladé a neokoukané tváře jsou většinou milým překvapením, na rozdíl od některých jejich zkušenějších kolegů. 55 %(23.12.2018)

 • zette
  **

  Asi od druheho do pateho dilu to vypadalo celkem slusne. Nenormalni pocet scenaristu v cele s Americanem, ktery ma za sebou zarivou minulost se pak v zaveru projevil. Si jako nekdo mysli, ze vrazda na namesti, ktere prihlizi nejmene 20 lidi se nevyresi a musi pockat az na hnupa z Prahy, jo? Mistni policista-samotar je jeste hloupejsi a naivnejsi nez cela Policejni akademie v cele s Maixnerem, naprosto neuveritelne... Ale par dobrych napadu to melo a celkem me bavilo to sledovat, i kdyz zaver byla uz totalni fraska. Hlavne ti dva Nemci, kdo tohle vymyslel? Bez pointy, trapnost a zmar. Z hercu byl nejlepsi Kriz, naopak Stivinova podala snad svuj nejhorsi vykon.(13.12.2018)

 • Radek99
  *

  Lynč na diváka aneb béčkové guilty pleasure! Ambice tvůrců byla hned od začátku zřejmá, natočit veřejnoprávní ohlas na bravurně komponovanou i natočenou seriálovou vlajkovou loď soukromé televize HBO Pustina - tam jde také o obraz hluboce nemocné společnosti, sondu do podobného sociálního i etnického prostředí, ovšem byla nanejvýš realistická, umělecky velmi povedená, s hlavními hrdiny se dalo lehce ztotožnit, měli charisma, v Lynči se chovají nelogicky, podivně a jsou nesympatičtí naprosto všichni... Navíc se ukázalo, že (sociální) skupina sedmi mladých scénáristů pod americkou supervizí pracovala až příliš aktivisticky, že přenést ryze americké respektive jižanské téma do českého prostředí vůbec nefunguje, že onen koncept ,,Hořící Mississippi na českém maloměstě" je neživotný, že Louisiana opravdu není Středočeský kraj. Asi by to bylo i zajímavé, kdyby to ovšem nebylo po formální stránce tak ,,provinční" a ve výsledku tak utahané a nudné, tezovité, místy silně nelogické, řemeslně nezvládnuté, špatně zahrané, téměř až amatérské, bohužel i hloupé...a tak místo veřejnoprávní Pustiny tvůrci nechtěně napsali a natočili pokračování Magnuskových Bastardů...béčkový škvár...(11.12.2018)

 • sofiapetra
  ***

  Od začátku bylo jasné, že se bude jednat o moralitku, což asi hodně lidí štvalo - a proto to má tak nízké hodnocení. Asi vadili i cikáni, kteří tam vycházeli jako až příliš jasní klaďasové (což bylo zároveň i největší plus projektu - protože většinou jsou všude jinde zobrazování jen jako uřvaní polodementi). K neuvěření tam ale byl hlavně ten naivně až debilně pojatý incest - Pavel Kříž musel asi u této role dost trpět, divím se, že ji vůbec vzal. Ale celkově to pohromadě drželo a sledovat to bylo napínavé. Poslední díl ale zmatlali - zvlášť střídáním časových rovin - ono, dát popisku "před čtyřmi měsíci" se vydrží jednou, max. dvakrát, ale nejmíň 6x během jedné hodiny? Finále se nepovedlo, protože se prakticky žádné nekonalo.(15.12.2018)

 • Slarque
  **

  Tři autoři námětu, sedm scenáristů a tři dramaturgové dali dohromady seriál, který dobře ilustruje rčení „od deseti k pěti“. Ze začátku se mi líbilo, že se autoři snaží o sociální realističnost. Pak se objevil motiv incestu, který z toho sice trčel jako vidle z hnoje, ale pořád to bylo tak na tři hvězdičky. Bohužel pak přišlo na řadu duo německých homosexuálních mafiánů v eco-friendly autě a šlo to úplně do kopru. Když se vám srazí realističnost s parodií, nejpravděpodobnějším výsledkem bude rozklížený paskvil. Nedosti na tom, poslední díl se bude moci používat jako odstrašující příklad ještě roky do budoucna. Místo finále je tu buď scenáristicky zcela nezvládnutá epizoda, nebo něco tak dlouho přestříhávaného, až to diváka unaví, a ten prostě vypne. Mnohé postavy se v průběhu celého seriálu chovají zcela nelogicky, jak se to zrovna autorům hodilo. Podobně nevyrovnané byly i herecké výkony, mezi kterými to nakonec vyhráli mladí nováčci jako např. Marsell Bendig.(13.12.2018)

 • - Všechna auta Klause (Ladislav Hampl) a Franze (Ondřej Nosálek) nesou poznávací značku zemského okresu Pirna v Sasku. (jirka.jindra11)

 • - Serial Lynč se zrodil v rámci workshopu studentů filmových škol FAMU, JAMU a UTB ve Zlíně vedeném americkým scénaristou Haroldem Apterem. [Zdroj: časopis TV mini] (Bioscop)

 • - Záběry vozidel, které přijíždějí z Německa (dodávka s chemikáliemi, Mercedes-Benz s Magdou Stránskou pronásledovaný dvěma Němci) byly natočeny na dálnici D4 v úseku Mirotice - Třebkov. Povšimnout si lze tabulky s číslem mostu i výjezdu na 82. kilometru. Auta jedou ve směru od Písku do Prahy. Sídlo Němců je ale podle jejich poznávací značky někde v saském okresu Pirna, do středočeského Buchnova by tedy měli jet po D8 od Ústí nad Labem. (Martin_L)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace