Epizody(8)

Mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně tak jako obviněného vraha. Nalezne tam nejen vzpomínky na minulost, ale také řadu podivností a záhad ze současnosti. Ukáže se totiž, že Denisovu smrt doprovázel krutý lynč. Seriál mimo jiné zkoumá, jaký efekt má vražda nevinného muže na malé město uprostřed Česka, kde se všichni navzájem znají a kde má každý své tajemství. Velkým tématem projektu je odkrývání reality maloměsta a objevování skrytých kostlivců ve skříních jeho obyvatel. Tvůrci se také zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků. (Česká televize)

Hitman_47

Chce-li někdo nahlédnout do choré mysli studentů českých filmových škol, tak je Lynč pro ně skvělý studijní materiál. Aneb jak vytvořit nejxenofobnější a nejrasističtější minisérii všech dob a chtít tím sdělit nějakou tu hip 'n shit cool "mesydž", která se nakonec mine účinkem. Pojďme si zrekapitulovat hrací pole, máme tady malý prdelákov, v jehož jedné části žije rómská komunita ... to je v podstatě ok, takových obcí je u nás habakuk. Potud to byla realita a teď přichází naši studentíci ... 90% bílého obyvatelstva jsou ty největší svině, úchylové, devianti, vrazi, ultra pravičáci a jiná hovada ... KDEŽTO 100% romského obyvatelstva jsou čisté duše, které by zločin nikdy nespáchali, a když už se účastní něčeho nelegálního, tak jsou v podstatě nakonec jediní, kteří se to snaží napravit. Je smutné, že něco tak odporného je odvysíláno na České televizi. Nutno ještě podotknout, že scénář má spousty děr a je hloupý ... velmi hloupý. Ona celá situace, že by u nás zlynčovali k smrti rómského mladíka, a že by se údajný vrah dostal rychle na svobodu je mrtě přitažená za vlasy .... a nakonec zjistíte, že tahle idiocie byla inspirována nějakým článkem o události, která se udála v Americe někdy na začátku druhé poloviny minulého století ... tleskám studenti, tleskám. Více takových hlupáků s titulem, kteří budou přikrmovat českou kinematografii, která je už teď totálně ve sračkách. Jinými slovy se připravte na to, že Hřebejkoviny o tom, jak bylo za komančů špatně nahradí filmy nynějších elitních studentů o tom, jak je český národ plný xenofobních rasistických inbredů. *napsal bílý muž, čili rasista, xenofob, incestní vyvrhel, šukač prasat a vysavačů* (pozn. pro PC sluníčka a české studenty filmových škol). ()

Radek99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lynč na diváka aneb béčkové guilty pleasure! Ambice tvůrců byla hned od začátku zřejmá, natočit veřejnoprávní ohlas na bravurně komponovanou i natočenou seriálovou vlajkovou loď soukromé televize HBO Pustina - tam jde také o obraz hluboce nemocné společnosti, sondu do podobného sociálního i etnického prostředí, ovšem byla nanejvýš realistická, umělecky velmi povedená, s hlavními hrdiny se dalo lehce ztotožnit, měli charisma, v Lynči se chovají nelogicky, podivně a jsou nesympatičtí naprosto všichni... Navíc se ukázalo, že (sociální) skupina sedmi mladých scénáristů pod americkou supervizí pracovala až příliš aktivisticky, že přenést ryze americké respektive jižanské téma do českého prostředí vůbec nefunguje, že onen koncept ,,Hořící Mississippi na českém maloměstě" je neživotný, že Louisiana opravdu není Středočeský kraj. Asi by to bylo i zajímavé, kdyby to ovšem nebylo po formální stránce tak ,,provinční" a ve výsledku tak utahané a nudné, tezovité, místy silně nelogické, řemeslně nezvládnuté, špatně zahrané, téměř až amatérské, bohužel i hloupé...a tak místo veřejnoprávní Pustiny tvůrci nechtěně napsali a natočili pokračování Magnuskových Bastardů...béčkový škvár... ()

troufalka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První díly seriálu vypadali víc než slibně, také sjem je hodnotila pozitovně, Jak ale děj pokročil, objevili se nelogičnosti a způsob zpracování, který sérii tak trochu srazil na kolena. Obsazení mladých neokoukaných herců fungovalo, Pavel Kříž má tendenci u zloduchů přehrávat (Ať žijí rytíři, Odsouzené ...) u pohádek to vydit nemusí, ale tady šlo o stěžejní postavu, která chtěla citlivější zpracování. Tvlrci by měli divákům víc věřit, že pochopí z náznaků a nemusí se jim všechno strkat až pod nos. Beru to jako studentský počin, ze kterého se tvůrci poučili a příště předloží chutnější sousto. ()

Tom_Lachtan

Dost sympatický námět, který se snaží jít na to trochu jinak (i když tak jinak zase ne, inspirace Pustinou je tu jasně patrná), hlavní dějová linie o lynči na mladého romského kluka je vlastně docela osvěžující, jenže úplně na hovno je tu scénář. Je na něm vidět, že jej psalo asi dva tisíce osmset devatenáct lidí a veškeré dobré věci se ztratí ve změti zhovadilých dialogů, tupě vytvořených flashbacků a jako vrchol přichází partie dvou trapných postav (něco jako němci), jejich dějová linie nejspíš měla být thrillerem, ale stala jen trochu trapnou groteskou. A dost šedivý výkon herce Matěje Anděla na celku taky nepřidá. Hrozně promrhanej potenciál, který krom výše zmíněného, má minimálně o tři díly víc, než bylo třeba. ()

Malarkey

Oceňuji snahu České televize natočit něco zajímavého a namočit do toho mladé talenty. Atmosférou tu městečko Buchnov opravdu působilo podobně, jako třeba městečko Pustina ve stejnojmenném seriálu. Pohraniční oblast je a bude vždycky vděčným prostorem pro dobrou atmosféru. Horší už je to ale se scénářem. Nevím totiž, na jakou sortu diváků má mířit lynč cikána v pohraničním městě. Absolutně jsem nepochopil lhostejnost snad celého Buchnova. Stejně tak jsem nepochopil, proč tu autoři celé městečko vykreslují jako poměrně slušný panoptikum (obzvlášť Pavel Kříž tu svojí postavu přepálil do absurdna) a z cikánů naopak dělají lidumily. Jako kdyby nám film chtěl říct, že i mezi cikány jsou normální lidi a mezi necikány psychopati, což je jasný...Dělá to ale nejhůř, jak jenom může, čímž si sympatie nezíská. Naštěstí herecky to není zle a mladá krev se opravdu snaží. Jenže jakmile se oklepete z prostředí, zasáhne Vás závěr, kde vyvrcholí celá ta lhostejnost do ještě většího absurdna, než by Vás během celého toho sledování, byť jen, napadlo. ()

• Záběry vozidel, které přijíždějí z Německa (dodávka s chemikáliemi, Mercedes-Benz s Magdou Stránskou pronásledovaný dvěma Němci) byly natočeny na dálnici D4 v úseku Mirotice - Třebkov. Povšimnout si lze tabulky s číslem mostu i výjezdu na 82. kilometru. Auta jedou ve směru od Písku do Prahy. Sídlo Němců je ale podle jejich poznávací značky někde v saském okresu Pirna, do středočeského Buchnova by tedy měli jet po D8 od Ústí nad Labem. (Martin_L)
  • Serial Lynč se zrodil v rámci workshopu studentů filmových škol FAMU, JAMU a UTB ve Zlíně vedeném americkým scénaristou Haroldem Apterem. [Zdroj: časopis TV mini] (Duoscop)
  • Policista Vojta Marek (Marek Němec) má na uniformě připevněné osobní číslo 98911108. Osobní čísla policistů jsou ale vždy šesticiferná. (Martin_L)