Komentáře uživatelů k TV filmu (305)

 • POMO
  ****

  Výborná výpověď “jak to bylo”. Realistická, detailní, strhující, emocionální, děsivá. A v druhém dílu s detektivní rovinou i trefně suchohumorná - ta závažnost a boj s časem by jinak bez odlehčení uvrhla diváka do snad až nežádoucí depky. Dramaturgicky našlapané dvě hoďky s neokoukanými a skvěle vybranými herci, podle kvalitního scenáře, který zručně operuje s každou postavou a významnou scénou. Což jsou tady vlastně všechny - akorát ty emocionální jsou navíc ve skvěle dlouhých záběrech. Paní režisérka válí. HBO kvalita od ČT. ****1/2(16.4.2018)

 • Tosim
  ****

  ČT dokáže točit kvalitu, ale to těžko může přiznat člověk, který od ní nesmyslně očekává Netflix. První část výborná psychologická sonda (David Máj!), druhá bohužel příliš těkavá, možná je tohle námět na minisérii. V druhém díle už bylo prostě mnoho informací a s postavami detektivů se moc neztotožníte (a zamrzí to, zvlášť u Fingera). Zpomalit a třetí díl by neškodilo. 90%.(24.5.2018)

 • Isherwood
  *****

  Stává se to jednou za pár let, ale na Kavčích horách hrábli do plných a ve správný okamžik z odstupu vydestilovali jednu z nejbizarnějších kauz českého lihového byznysu. První polovina šlape bez zaškobrtnutí a divák jenom žasne, jak dvojka absolutních kreténů smíchá várku, za kterou se barmanské certifikáty neudělují ani v nejzapadlejším koutu východní Moravy. Režisérka to do diváka pumpuje po panácích, ale neúnavně, přičemž ji drží zneklidňující cimbál a skvělí herci (shrbený Vaculík budí sympatie, Máj vztek a Bambušek dává lekci zmrdismu na roky dopředu). Když do hry vstoupí policejní tým, nabere to úplně jiný směr a začne to téct po litrech (emoce i napětí), přičemž si to chvílemi hrábne daleko za běžný žánrový rámec českých kriminálek. Neokoukaní herci (výborný Finger a charismatický Fridrich) jedou bravurně napsané dialogy, nikde to nedrhne, a i když víte, kdo si v závěru odnese doživotí a kdo to uhraje přes advokáty, nedá vám to vydechnout. Čert vem zjednodušení, tohle je kvalitní demižonek, ze kterého jsem tři hodiny degustoval opravdu rád.(2.5.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Tady Česká televize trefila bingo svým námětem a bohudík svým zpracováním nic nezprasila, takže divácké koncese pro jednou byli kvalitně investovány. Nechci ještě propadat bujarímu veselí, že se v zemi mlékem a strdím oplývající konečně něco podařilo, když ještě čekáme na druhý díl, ale první krok šel správným směrem. Takhle si představuji moderní thriller, s dynamickou kamerou a tahem na bránu. Prakticky debutující Terezka Kopáčová z lehkostí válcuje zkušené televizní režisérské matadory. Vysoko nastavenou laťka z prvního dílu se podařilo udržet, dokonce emotivní dopad díky scéně u soudu byl ještě vyšší a musím říct, že krom pachatelů považuju za lidský dobytky všechny ty právníky, které hájí prokazaletný zmrdy a vrahy a říkají tomu práce. Jediný co ve druhém díle nepovažuji za úplně vydařené, byla orientace v postavách a v distribuci chlastu. To, ale nemění nic na pocitu, že jsem viděl velmi kvalitní záležitost.(23.4.2018)

 • Malarkey
  *****

  Vlastně je film spíš na čtyři hvězdičky, ale pátou jsem se nakonec rozhodl dát za to dokonalé souznění scénáristů, režisérky, kameramana, tvůrce hudby a samozřejmě i ne příliš okoukaných herců, což vlastně filmu jde k plusu. Osobně jsem ale byl překvapený, že za tímto stojí samotná Česká televize. Námět je totiž geniální. Sám si moc dobře pamatuju celou tu metanolovou aféru a dodnes na ní vzpomínám. Nikdy jsem se ale uceleně nedozvěděl, jak to vlastně s tím pančováním bylo. No a tady to mám krásně a na čisto. V prvním díle z pohledu obviněných a v druhém díle z pohledu vyšetřovatelů. Klobouk dolů Česká televize! Vydala si do světa jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky. A přitom si na to ani nepotřebovala miliony ze státního fondů jako třeba Filip Renč za Lídu Baarovou, kterej jí za kopu státních peněz ještě k tomu dokázal hodně slušně dojebat.(29.4.2018)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Alkohol nad 20% už nepiji! Ještě štěstí, že miluji portské víno :-) (hodnocení 50%, zas taková pecka na 80% to nebyla!) Zajímalo by mne, jak to, že Vaculík vypadá ve svých 55 letech jako starý 80 letý dědek. A to je přitom abstinent, nechodí po zábavách a nepracuje manuálně v těžkém průmyslu. Prý ale kouří 50 cigaret denně... pak doporučuji na ten ksicht nějaký krém +55, protože v 60 letech už bude hrát jen pradědečky.(23.4.2018)

 • Viktooorka
  ****

  Zase se jednou projevila lidská (česká) vynalézavost, ale zároveň i blbost. Kořalka z petky za pár korun? Vůbec jsem netušila, že nějaká taková ohavnost existuje. Jsem prostě divná, ale když nemám peníze, tak si prostě chlast nekoupím. Každopádně to neomlouvá ani ty hovada, kteří klidně pro peníze půjdou i přes mrtvoly, hlavně že budou mít bazén, opravdu? Tenhle film ve mně vyvolává příšerné pocity o tom, jak dokážeme být příšerný národ. Každopádně jedna z mála českých kriminálek, která mě opravdu bavila sledovat i přes tu délku. Druhý díl z pohledů vyšetřovatelů za mě rozhodně lepší a Vaculík by se sebou měl něco dělat, vůbec jsem ho nepoznala.(7.5.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Čistý etanol blokuje metabolismus metanolu v organismu." A to jsi četl kde, mladý chemiku? Na internetu? Tak tím se to všechno vysvětluje. Každý geniální nápad je přece jednoduchý, tak pojďme vstříc pančování, oslepnutí, smrti a novému bazénu. Musím se přiznat, že se mi dost líbil cynický čtverec padouchů ve složení Fulín, Malota, Sikora a Světlana. A taky se musím přiznat, že bych tenhle zmatek nechtěl vyšetřovat, dozorovat, obhajovat ani soudit. Ovšem pokud jsou mé informace správné, tak v tom Březinové alias Dubinové měli víc namočené prsty, než se tady ukázalo. Ale to je jedno, protože jako film to bylo skvělé a kdybych již nebyl abstinentem, tak bych o tom po zhlédnutí snímku minimálně uvažoval.(7.10.2018)

 • flanker.27
  ****

  Kam se hrabou smyšlené horory na hrůzu způsobenou lidskou blbostí a chamtivostí. Udělám něco, co dělám velmi zřídka, pochválím Českou televizi, od Případů prvního oddělení je to asi poprvé, kdy něčemu, co vyprodukovala, dávám jednoznačně palec nahoru. Dialogy jsou přirozené, herci minimálně dobří s tím, že Vaculík a Feimanová jsou extratřída. Po technické stránce není co vytknout, slušná hudba, nestatická kamera není jen něco okoukaného odjinud, ale opravdu funguje. Velmi slušné čtyři hvězdy.(9.6.2018)

 • gudaulin
  ****

  Distribuce toxického alkoholu představovala v českém prostředí velký případ, který pobouřil veřejnost - vyhlásit v Česku známém vstřícným a liberálním vztahem ke konzumaci alkoholu dočasnou prohibici znamenalo jednak akt zoufalství, jednak nemalou politickou odvahu. Výsledkem televizního zpracování kauzy ale není velký film, natož pak mimořádné drama. Ambiciózní a kvalitní kinematografie by dokázala událost přetavit v působivý žánrový snímek, který by oslovil široké mezinárodní publikum. Výsledkem české snahy je něco, co sice můžu bez nejmenších problémů označit za místní nadprůměr, ale zároveň za cosi, co zdaleka nevyužívá svůj potenciál. Poctivě čtyřhvězdičkové jsou jedině thrillerově znějící zvuková podmalba a především postava kšeftaře bez skrupulí v podání charismatického Lukáše Vaculíka. Snímek se drží všeobecně známých faktů a nesnaží se o investigativní průzkum toho, co se skrývalo pod povrchem. Na tom měl podíl fakt, že scénáristka Lenka Szántó zpracovávala kauzu během zahraničního pobytu v Izraeli a spoléhala se jen na mediální výstupy. Za mě 3,5 hvězdičky, tentokrát proti svým zavedeným zvykům zaokrouhluji nahoru, protože česká kinematografie potřebuje jakoukoli vzpruhu. Celkový dojem: 70 %.(26.5.2018)

 • Fretakata
  ****

  No teda.. klobúk dolu. Už dávno som tak sústredene nečakala na druhý diel. Prekvapivo dobré. Je to zarážajúce, pre ako malé peniaze boli tí zmrdi schopní akého zverstva. Neokukaní herci a neherci - dalo sa. Mená postáv - geniálne.(29.4.2018)

 • Gilmour93
  ****

  Tak tomuhle se říká ukázat Fingerem na nebetyčnou lidskou chamtivost a blbost..(2.5.2018)

 • troufalka
  *****

  Příběh z nedávné doby, který otřásl republikou. Velmi zdařilá adaptace. První díl z pohledů pachatelů, druhý z pohledu vyšetřovatelů. Aneb, jak si chtěl někdo vydělat na úkor druhých. Prosté a děsivé.(22.4.2018)

 • gogo76
  *****

  Veľmi kvalitná tv produkcia. Mnohé celovečerné filmy by si mohli zobrať príklad. Film má všetko, čo má dobrý film mať a navyše má silný bonus v podobe "podľa skutočnej udalosti". Je to neuveriteľné, ale vždy sa nájde nejaký blb, ktorý sa nejak nechvalne zapíše do dejín. Občas sa zdá, že čím neuveriteľnejšie príbeh vyzerá, tým je pravdivejší...Veľkú pochvalu posielam L. Vaculíkovi, ktorého som dlhší čas nevidel. Trochu zostarol, ale na druhej strane herecky "posilnil" , dostal do tváre ten správny výraz a rola celkovo mu sadla perfektne. Na Slovensku sme si vtedy pri každom dvihnutom poháriku dávali bacha a robili si srandu, či to nie je z Česka...Srandu z toho nemala hromada ľudí, ktorá na to doplatila, či už smrťou alebo následkami. Dúfajme, že sa už žiadny idiot nenájde...Vzhľadom na to, že sa jedná o tv film dávam plný počet. 90%.(17.5.2018)

 • Hrabka
  ****

  Podle mě velmi povedená a poutavá ukázka jedné z největších kriminálních kauz novodobé historie ČR. Takhle by to šlo, i když je jasné, že zde scénáristé měli dost ulehčenou práci, když to za ně "vymyslela" parta exotů, co hazardovala s lidskými života a nedopadlo to vůbec dobře. 80%(17.10.2018)

 • Pepinec
  *****

  Tuhle jsem jel na kole a jedna ženská mi před nosem otevřela dveře od auta. Spojitost s Metanolem to má takovou, že jsem na obojí čuměl úplně stejně. Ale zatímco bábu za volantem jsem od plic seřval, Terezu Kopáčovou chci pochválit, a to hodně. Vlastně chci pochválit úplně všechny a všechno, protože na tomhle filmu je špatně jedině to, že má pravdivou předlohu. Můj prožitek byl maximální, a to hlavně díky uvěřitelným civilním výkonům všech herců. Klobouk dolů, jak sebevědomě oba díly fungujou. A co předvedla Kristýna Maléřová na konci, to bylo definitivně na frťana...(31.8.2019)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Názor: “keby ľudia nechlastali, tak by sa im nič nestalo”, zrejme (na 100%!!) neobstojí. No tak či onak, toto je takmer dokonale spracovaná, ľudská hlúpota.(14.6.2018)

 • Janchor
  ****

  Sociální aspekt šlo vytěžit víc, ale roztančená kamera a výborná režie utáhne i schematičtější druhou půli.(15.5.2018)

 • misterz
  ****

  Zaujímavo spracované udalosti metanolovej aféry. Večná pravda, ľudská hlúposť nemá hranice - ten Ruda, no neviem... Ale aj tí ostatní, keď sa nepremýšľa tak obyčajne prídu následky... a čo je horšie, môže prísť aj veľká tragédia. Toľko zlomených ľudských životov. Viac ma bavila tá prvá čas s rozbehom metanolového biznisu, no zlé nebolo ani samotné policajné vyšetrovanie. Slušný nadpriemer. 80/100(18.2.2019)

 • Disk
  *****

  Metanol je sice prezentován jako dvojdílný televizní film, ve skutečnosti jde ale o fantasticky našlapanou tříhodinovou kriminálku, která tady dlouhé roky chyběla. Určitě bych ocenil případné nasazení do kin, kde by se ještě lépe dala ocenit tahle dokonalá filmařina, kterou u české produkce tolik postrádám. Naprosto ojedinělou práci se scénářem, který pregnantně ukazuje nejnižší lidské pudy, z nichž vás mrazí, skvěle doplňují herecké výkony. Excelují především Lukáš Vaculík a Martin Finger, ale ani méně známé tváře se neztratí, především David Máj naprosto přesvědčivě dokazuje, jak stačí málo, aby se pro peníze rozjelo vraždění nevinných obětí ve velkém. To vše s takřka autentickou přesností zachycuje až dokumentární kamera Pavla Berkoviče, který si zaslouží maxmální uznání. Režisérka Tereza Kopáčová si s náročnou látkou poradila fantasticky a natočila snímek, který naléhavě, ale nepateticky, varuje před pitím nejen neznámého alkoholu. Doufejme, že se podobně hrůzné události už nikdy nebudou opakovat.(29.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16