Children of the Corn: Runaway

Michael Leahy

Travis Graalman

Scénografie:

Brent David Mannon

Návrat kultovej série sa vydaril a pripomenul mi, že je najvyšší čas aj túto sériu pozrieť opäť od prvej časti rovnako ako som si pripomenul piatky trinásteho či helloween. Herecké výkony troch ústredných postáv sú výborné, avšak Marci Miller či Jake Ryan Scott priam excelujú. Naozaj si viem len veľmi ťažko spomenúť na tak dobré výkony v hororoch posledných rokoch. Aj keď mnohým divákov príde dej filmu pomerne nezaujímavý až nudný, sú to kukuričné deti a v podstate práve to je ich čarom, že napriek tomu, že sa takmer nič nedeje majú výbornú atmosféru. Ak porovnáte očakávanie z tohtofilmu a očakávania s annabell 2 tak Gulager zvládol soju úlohu oveľa lepšie, či už strihom, kamerou ale hlavne neopakovateľnou atmosférou, ktorú vie priniesť málokto. 85%(31.3.2018)

• Campbell

Další díl a další zklamání. I když mám tuhle sréii rád měla skončit v 90 letech, to vznikaly ještě koukatelné díly, ted už to je jen mlácení slámou. Každý díl je horší a horší. A celý jednuduchý děj se snaží každej překombinovat. Škoda protože jsem se těšil a Gulager není špatný režisér a umí udělat dobrý trashe. Film se tak dá pyšnit jenom sem tam krvavou sccénou a pěkným vizuálem, ale to je sakra málo. Škoda, další díl už raději vynechám(7.4.2018)

• Morholt

Přeživší kukuřičná holka cestuje či spíše prchá se svým synem před minulostí i halucinacemi, které možná nejsou tak úplně halucinace. Kukuřičná série mi nic moc neříká, ale tady je to asi jedno. Jestli si dobře pamatuju, tak tohle téma nikdy nebylo o nějaké temné atmosféře, ale spíš o postavách zmanipulovaných a zlých dětí. A ty jsem tady postrádal. Sice tu byla holčička s potenciálem, ale ten zůstal nevyužit. Dvě krvavé scénky film také dvakrát nevytrhly a sled vidin a flashbacků byl spíš protivný. Co se herců týče, tak jsem čekal to nejhorší, ale tady jsem byl celkem překvapen. Nikdo mi nebyl vyloženě protivný a Marci Miller v hlavní roli se mi dokonce líbila. Ale to je asi to jediné dobré, co můžu o filmu říct. 25%(20.3.2018)

Jubilejné desiate pokračovanie Kukuričných detí, a na moje počudovanie celkom dobré. V porovnaní s debilnou deviatkou „Genesis“ to bolo pre mňa až pohladenie po duši. Blondínka pochádzajúca z Gatlinu, ktorá kedysi patrila k vraždiacej detskej sekte, ako tehotná utiekla a po rokoch sa jej podarilo aspoň ako tak usadiť v malomeste a nájsť si prácu. No musí bojovať aj o život svojho syna, pretože deti sa chovajú akosi divne a mŕtvol pribúda. Takže minulosť sa vrátila. O tejto časti sa našťastie konečne nedá povedať, že by s Kukuričnými deťmi nijako nesúvisela. Scenár nie je síce úplne ideálny a pomaly to speje k predvídateľnosti, no záverečné minúty ma aspoň trochu prekvapili. Vrážd je našťastie dostatok a film ma nenudil, čo sú vlastne najväčšie plusy. Keby boli všetky novšie pokračovania (čiže od štvorky vyššie) aspoň na takejto mierne nadpriemernej úrovni, tak by séria v takomto bahne určite nebola.(7.3.2018)

Sedm let jsme si museli počkat, než se někdo odhodlá a natočí další díl této, kdysi docela oblíbené série. S každým následujícím dílem, však tato obliba postupně upadala, protože jejich kvalita byla opravdu různorodá. Já však patřím k těm, kteří na Kukuřičnými dětmi nikdy nezanevřeli. Desátého přírůstku do této „rodiny“ se ujal John Gulager, režisér který už má v hororovém žánru něco za sebou, takže jsem očekával další alespoň průměrnou podívanou a tak se nakonec i stalo. Přestože zatím na tento film nejsou příliš kladné ohlasy, já byl spokojený i tentokrát. Nevím, možná to bylo tím, že po skvělém prvním díle jsem se nakonec smířil s tím, že mé nároky nesmí být u Children of the Corn přehnaně vysoké. Kromě dramatické vložky s obtížemi, se kterými se Sandy (tedy Ruth) a Aaron museli vypořádat během svých toulek a neustálého skrývání, však diváci hlavně očekávali i nějaké ty vraždy, krev a hlavně poživatelnou atmosféru. No a toho se nám tu dostalo v míře, popravdě nepříliš velké. Je tu sice k vidění několik mordů, které má na svědomí dívenka ve žlutých šatech, které lahodily mému oku a ani ty vzpomínkové sekvence (vidiny) nebyly vůbec špatné, ale ta omáčka okolo místy trochu nudila. No a zvláště závěr považuji za nepříliš zdařilý. K dobru však přičítám i scény z bistra, kdy se servírka Sarah zrovna moc nemazlila s buranskými hosty. Jen kdyby ty herecké výkony nebyli tak suché. Kromě hlavní hrdinky a té malé holky tu totiž nebyl nikdo, kdo by mě nějak výrazněji nadchl. Children of the Corn: Runaway ostudu celé sérii dle mého neudělal. Už tu byli k vidění i horší díly. 50%(11.4.2018)