poster

Ztracen v džungli

 • Austrálie

  Jungle

 • Slovensko

  Stratený v džungli

 • USA

  Jungle

 • Velká Británie

  Jungle

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

Austrálie / Kolumbie, 2017, 115 min

Režie:

Greg McLean

Scénář:

Justin Monjo

Kamera:

Stefan Duscio

Hudba:

Johnny Klimek

Producenti:

Dana Lustig, Greg McLean

Střih:

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (197)

 • Flego
  ***

  Slušne natočený survival podľa skutočnej udalosti. Skupinka mužov sa rozhodne prebádať nehostinnú džungľu v amazonskom pralese a pri vidine bohatstva a uznania pokúšajú osud. Ľahkovážna cesta niečo si dokázať a ľahko zbohatnúť sa razom mení na boj o prežitie. Očakával som však silnejší ráz, mnoho scén hlavne ku koncu malo skôr halucinogénny efekt. Daniel Radcliffe sa úspešne vymaňuje spod HarryPotterovskej ťarchy, jeho výkon je uveriteľný.(28.12.2017)

 • verbal
  ***

  Hery Potrat a Ohnitá noha by byl komplexně skousnutelný filmík, uvěřitelný, moc pěkně natočený a mile dobrodružný, kdyby do hlavní role neobsadili někoho, kdo by na první pohled vysílením chcípnul už jen po vyslabikování slova d-ž-u-n-g-l-e, natož aby tam přežil jedinou noc, a kdo by se celou dobu sterilně netvářil, jako by měl v prdeli zaražené koště na fanfrpál a opruzeného pěticentimetrového Voldemorta. Danek to sice zase těžce nedával, ale ten podkožní parazit místo blesku mu na čele moc slušel.(23.10.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo ▐ Tak toto mohla byť úplne iná jazda, v niektorý momentoch to vie riadne roztočiť (pereje, prechod džungľou, blúznenie), do riadnych obrátok. Miestami riadna depka, psycho a nechýba napätie ale chcelo to ešte o niečo viac popustiť oprate a mohli sme ísť do kolien, Radcliff sa snaží čo to dá, aj keď je už strašne moc zaškatuľkovaný ako Potter, bojuje. /60%/(25.10.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Herec Daniel Radcliffe je mi silně nesympatický, přesto jsem vydržel koukat až do konce. Díky Bohu byl většinou zamazaný od bláta a tak jeho ksicht nebyl vidět.(28.10.2017)

 • Fr
  ****

  „CHTĚL JSEM ŽÍT JINAK A PROŽÍT NĚCO NEOBYČEJNÉHO. VSTOUPIT DO NEZNÁMÉHO. OBJEVIT ZTRACENÉ KMENY, SKRYTÉ POKLADY. NEJTEMNĚJŠÍ SRDCE DŽUNGLE. A PRÁVĚ PROTO JSEM SKONČIL V JIŽNÍ AMERICE…“ /// Ztracen v džungli je určitě víc psychologickej než akční thriller. Vo tomhle dobrodružství se prostě musela napsat knížka a natočit film. Člověk tady bojuje nejen s přírodou, ale hlavně sám se sebou. V reálu je předvedený, kdy má smysl bulet nad poraněnou nohou či naopak nemá smysl bláznivě křepčit nad nalezenou šlápotou. Navíc mi dává celkem jasnou odpověď na otázku, jak velkej jsem dobrodruh. Daniel Radcliff si boj o přežití a těžkej život dobrodruha vyzkoušel v bizarním Švýcaráku. Taky tady dokazuje, že od Harryho Pottera ušel obrovskej flák cesty (nejen džunglí). Často (vlastně furt) jde o život, takže ze všeho nejdůležitější je to realisticky předvýst a nechat obecenstvo uvěřit. Straší se prostředím, děsivý je vynucený sebepoškozování a pojídání kdejakejch sraček. Všudypřítomná kamera si libuje v detailech a spolu se světlem a zvuky džungle, úspěšně pomáhá zakrejt nízkej rozpočet. Vytknout můžu slabší úvod (neslaný nemastný navázání vztahů), možná i halucinogenní odbočky, který nás z napětí džungle odvádějí (stejně jako Yossiho) mimo realitu. Velkým kladem je, že tahle „one man show“ přesně ví, kdy skončit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Jungle: A Harrowing True Story of Survival“, kterou v roce 1993 napsal Yossi Ghinsberg, neznám. 2.) Chystám se ztratit a nechcu dopadnout jako v tomhle fóru. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc a UniCorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.1.2018)

 • tron
  ***

  Spoiler. Dobrý survival, v ktorom je všetko, čo v ňom má byť (pojedanie nechutných vecí, červ hosťujúci v ľudskej lebke, Indiáni, dravá rieka, nepriazeň počasia, hnijúce rôzne časti ľudského tela, dravce...). K tomu viac, než len presvedčivý Harry Potter (ale aj Thomas Kretschmann, Alex Russell a Joel Jackson) a veľmi pekná vizuálna stránka (kamera, výprava). Po všetkých stránkach profesionálne a intenzívne, ale na môj vkus nič viac. Neviem, za čo by som mal udeliť až 80%. A zaujímalo by ma, či aj naozaj to bolo tak, že ho našli tri sekundy pred tým, než sa rozhodli celú záchranársku akciu odpískať. Lebo sa mi tomu vôbec nechce veriť.(1.11.2017)

 • Lateef
  ***

  Yossi Ghinsberg by v téhle džungli přežil opravdu pouze s kouzly Harryho Pottera, jakými jsou třeba Cave Inimicum či Fianto Duri. Tímto narážím na určitou nevěrohodnost konfrontace Daniel Radcliffe vs bolívijská s(u/y)rovost. I když je známo, že v případě ohrožení života, přepíná lidský mozek na survival mód a člověk je schopen mnoha věcí, které jsou v běžném životě nepřístupné. Příroda divoká a krásná, motivace čtyř hlavních postav trochu zvláštní, sjíždění řeky má drajv a část vyobrazující přežívání slušná včetně závěrečného mrazivého po-vstání. Opakované shlédnutí ale nehrozí, chybí větší zarytí pod kůži a kromě pár momentů, které si ale budete pamatovat zejména pro jejich survival ladění, vlastně téměř nic obohacujícího. Lehce nadprůměrných 60%.(29.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Lesní survivaly vždy patřily k mým oblíbeným tématům a jakmile les vystřídá zrádná Jungle hned je z filmu exotičtější a atraktivnější podívaná, kde není nouze o nebezpečná zvířata, paranoiu, blouzení či nevyzpytatelnou divokou řeku ( Což patřilo k nejintenzivnějšímu momentu filmu). Místy je film i slušně děsivý ( jaguár), či lehce nechutný( snězení zárodku ve vajíčku). Film je slušně natočen, je dle skutečných událostí, v hlavní roli hraje Harry Potter a má skvělou hudbu takže za mě velmi příjemná dobrodružná podívaná. Greg McLean, mě zatím nikdy vyloženě nezklamal. 75%(20.10.2017)

 • castor
  ****

  Na čele nemá jizvu ve tvaru blesku, nýbrž hýbající se bouli, ve které cosi žije a ke které přišel po dobrodružství na voru. Daniel Radcliffe znovu dokazuje, že éra Harryho Pottera je ta tam, vybírá si solidní role a hlavně žánrově velmi pestré. Tentokrát coby dobrodruh (nějaký Yossi skutečně žije), který se nechá zlákat výpravou do bolívijské džungle, která je léta páně 1981 neprobádaná a na konci cesty čeká bonus v podobě indiánského kmene. Jenže chyba lávky. Nakonec bude muset jeho mozek přepnout na „já tady sakra nezemřu“ a vymačkat ze sebe veškerou odvahu, sílu a odhodlání. Australský žánrový klenot Greg McLean, který si dvakrát vyšlápl na hororové publikum, má problém tohle dobrodrůžo nějak ozvláštnit, prostě jde jen o sled méně či více zajímavých obrazů, kdy jednou trpíme halucinacemi, jindy polykáme nevylíhnutá ptáčata, pak odháníme hladovou šelmu nebo se snažíme, aby nás nepohltila bažina. Než se ztratíme, musíme zkousnout zvláštní motivaci některých postav, přesto se k finále docela úspěšně doklopýtáme. 70%(11.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Do letoška jsem snad neviděl takový dobrodružný film z džungle v takovémhle ladění a dle životopisu. A letos už je to třetí. Po tomhle kousku s výmluvným názvem (a taky dost debilním) ještě Lost City of Z a zčásti také Zlato. Ne, že bych si stěžoval, ani potřetí jsem se nijak nenudil a za posledních pár let je to další film po Horns, který bych doporučil kvůli Radcliffovi. První půlka je víceméně přátelský road trip po Latinské Americe, v té druhé už se leckdy dějí tak nechutné věci, že jsem leckdy jen nestačil věřit vlastním očím. A je to navíc tak správně drásavé a zručně natočené, že je opět škoda, že snímek bez větších skrupulí víceméně zapadne. PS : Thomas Kretchman je neskutečně badass!(2.11.2017)

 • Hrabka
  ****

  Žádná pecka se nekonala, to ani náhodou, ale mě survivaly baví, takže jsem se ani nenudil. Pěkné prostředí, pár napínavějších scén a Radcifův úsměv dostatečně děsivý. 70%(9.1.2018)

 • cheyene
  ****

  Rozhodně ne špatný snímek. Myslím, že do počátku sekce červených čísel by měl patřit a to i přes počáteční strnulejší tempo. Příběh nabírá obrátky až poté, co se skupina rozdělí a průvodce spolu s jedním z dobrodruhů odchází po své vlastní ose. Scény pěkně vykreslují nekonečnost a nepřehlednost pralesa, ale také tíseň a bezvýchodnost situace z pohledu hlavního hrdiny. Jedinou spásou je řeka, avšak když se od ní vzdálí, je prakticky ztracen a odsouzen k smrti v neprostupné džungli. V některých pasážích mi film připomněl starý počin Zázraky se dějí. Mile mě překvapil i Daniel Radclife. Skutečnost, že tvůrci zpracovávají reálný příběh, umocňuje výsledný dojem. Díky napínavému závěru jsem zvažoval i pátou hvězdičku.(9.1.2018)

 • Psychor
  **

  Jakožto lektor bushcraftu si kladu otázku, proč byl do role dobrodruha Yossiho obsazen zrovna Daniel Radcliffe, jenž by dle mého odborného soudu v opravdové džungli přežil snad jedině za pomoci kouzel. Zkušený divák si tohoto disharmonického vztahu mezi hercem a danou postavou bezesporu povšimne, v důsledku čehož se ze snímku hned v úvodu vytratí aspekt uvěřitelnosti. Greg McLean se dosud profiloval jako tvůrce oddechových hororů a i survivalový Jungle směřuje k prostému zabavení publika. Režisér zápolí zejména s narací příběhu, která je v McLeanově pojetí redukována na pouhý sled dramatických obrazů postrádajících sumární koherenci, což zákonitě neumožňuje gradovat napětí. Tento koukatelný cestopis s prvky naturalismu ode mě obdrží dvě hvězdy.(21.10.2017)

 • -OverLord-
  ****

  Velmi podařený dobrodružný snímek, který dokáže s klidem konkurovat třeba nedávnému Ztracenému městu Z. Celý film se odehrává v džungli, je svižný, napínavý a v pár momentech až obdivuhodně strhující. Daniel Radcliffe hraje dobře a za vyzdvihnutí stojí opravdu výborná hudba a úžasně natočené scény na řece. A pár nechutných záběrů nikoho chladným rozhodně nenechá, ale to by potom nebyl ten správný survival.(25.10.2017)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Super survival. Nebýt profláknutýho ztrápenýho xichtu HP, šel bych možná aj na plnej. 85%(3.1.2018)

 • Cappuccino
  ****

  Nečakajte, že zažijete nejakú žánrovú revolúciu či do detailov vyladenú drámu, z ktorej nebudete môcť večer zaspať. Jednoducho si spríjemníte večer s pútavou adrenalínovou jazdou, kde na vás okrem exotickej Bolívie bude čakať aj talentovaný Radcliffe so svojou premenou na nepoznanie. Príjemná jednohubka - neurazí, neohúri, no na jedno zhliadnutie si ju vcelku užijete. 7/10(21.12.2017)

 • misterz
  ***

  Survivalový námet mám veľmi rád, no v tomto prípade prišlo mierne sklamanie. Lepší celkový dojem sa utápa v nezáživnom a dlhom úvode, kde sa nič nedeje a príbeh sa tu vlečie ako chorému sopeľ. Samotný džungľový survival už bol na tom o dosť lepšie, aj keď niektoré situácie, najmä ak zoberiem do úvahy chatrnú konštrukciu D. Radcliffa, mi mierne nadvihovali obočie. A koniec bol ako vystrihnutý z rozprávky bratov Grimmovcov - emotívne vypätý a napínavý ako guma od trenírok až to vyvolalo úsmev na tvári. Celkovo, nedá sa povedať že by to bolo zlé, ale ani som neskákal od nadšenia. Lepší priemer. 65/100(30.10.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Má šťastie, že sa stratil v "lese". Keby sa mu to stane v Petržalke, tam by mu ani Boh nepomohol ... Ale inak dobrý film. Survivaly môžem, pokiaľ sú aspoň trošku stráviteľné, v takzvaných medziach reality.(22.10.2017)

 • kingik
  *****

  Z malého čaroděje velkým dobrodruhem. A je to virvál, přímo survi(r)vál! Co my bychom si bez toho Daniela Radcliffa, kdyby ho v tom památném roce 2001 neobjevil pro film Columbus, počali. Zásadně odmítám, aby se džunglí plazil někdo jiný než právě on. Dokonale se konfrontoval s peřejemi, přeludy i s parazitem (uhnízděným v jeho čele). Atraktivní téma, navíc založené na skutečných událostech prožitých mužem s dobrodružnou povahou jménem Yossi.Ghinsberg, který se v roce 1981 vydal se svými dvěma přáteli a (tak trochu tajemným) průvodcem do útrob nevyzpytatelné amazonské džungle. A to vše nádherně a barvitě nasnímané. Pokud vlastníte velkou tv s vysokým rozlišením, je to solidní masáž bulv. V podstatě není co vytknout. Greg McClean po snůšce hororů přesedlal na jiný typ filmu, a překvapil. Jeho film o síle přátelství a nezlomné vůli (pyje) je určitě skvělým a poutavým zástupcem ve svém žánru. A Radcliffe, ozdobený správným zálesáckým vousem, dává najevo, že se v té čarodějnické škole naučil potají i neokoukané herectví. 10/10(6.11.2017)

 • Rocky62
  ***

  Harry Potter úspěšně dokončil studium v Bradavicích a rozhodl se pro další zastávku v džungli, kterou režisér efektně vyobrazil jako místo, které překypuje rozmanitou faunou a flórou a zároveň jako nehostinné prostředí, které nemá daleko k peklu. Nechybí scény, z nichž je cítit bezmoc, zoufalství a beznaděj. Film jasně dává najevo, že nad takovýmito extrémními podmínkami nelze vyhrát, což je velké plus. Na druhou stranu jsem očekával trochu více survival prvků + více konkrétních záběrů na nebezpečná zvířata, hmyz, nebo rostliny. Harry sice musel sežrat ptačí mláďata, vyndat červa z palice a hamtat desítky kilometrů se schnilejma hnátama, ale i tak jsem měl pocit, že ona džungle nebyla fůči němu tak brutální, jak mohla býti. Přes všechny neduhy se však jedná o rozhodně zajímavou podívanou. 70%(10.12.2017)

 • Happens
  *****

  V určitých ohledech mi film připomínal 127 hodiny. Harry Potter mě mile překvapil, neskutečný výkon. Síla přírody jak silný vír, který vtáhl diváka do hlubin mocné fauny a flory, která je nehostinná a krutě spravedlivá. Napětí a krása snoubená s reálností. Co víc chtít.(13.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace