V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. (Marceloo)

sedm.1

Žraločí tornádo 5. Já myslím, že jen název vypovídá o všem, navíc každý kdo zná tuto ,,slavnou,, sérii, též už ví, co očekávat, jenže zatímco v prvních dílech to byla ještě fakt jako velká, ze řetězu utržená prdel, kde si tvůrci nekladli absolutně žádné meze a jen nepřetržitě vršili jednu nezapomenutelnou šílenou scénu na druhou, tak postupem času jim už začali docházet nápady, což se zde již jen potvrdilo, a tak je začali nahrazovat dialogy a pokusy o alespoň nějaký smysluplnější děj, což je ovšem to nejhorší, co mohli udělat, jelikož šílenou zábavu nahradili hrůzostrašnými větami, padajících z úst hrůzostrašně přehrávajících herců, s děsivě pitomou, ale hlavně otravně nudnou zápletkou, no prostě katastrofa a především nuda. Ubylo i všech těch náramných ultralacinných céčkových efektů, které mi jinak také dělali fakt upřímnou radost, ubylo šíleností, ubylo akce, ubylo prostě všeho, co předtím bylo tak zábavně pitomé, a zde to zůstalo už jen pitomé. Série Sharknado tak sice i nadále bude právem patřit v jistých kruzích mezi ty nejkultovnější záležitosti vůbec, na druhou stranu je ale prostě fakt, že se zároveň již jedná o sérii zcela vyčerpanou, tvůrcům už evidentně došli nápady a tohle skutečně již působí jen jako kruté trápení a bezradné, a hlavně nezábavné, plácání se na suchu. ()

Marceloo

V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. - Piate Sharknado opäť nesklamalo a bavilo ma asi tak, ako to minuloročné. Na štýle sa nič nezmenilo, ale mal som kvôli tým „kráskam“ pocit, že sa v tomto Sharknade objavilo viac silikónu ako žralokov. Prekvapivo mi v tomto diele scény bez slabých digitálnych efektov prišli celkom schopne odohrané. Tvorcovia konečne obohatili scenár a tentokrát sa dostanú žralokom pod zuby aj viaceré dôležité postavy, takže sa konečne dá vidieť aj nejaká zmena a nie len to, že všetci okolo hlavných postáv umierajú a oni vyviaznu bez ujmy. Pridanie intro soundtracku z The Faculty ma presvedčilo o tom, že si tento horor to priemerné hodnotenie zaslúži. Parádna scéna s Dolphom Lundgrenom pekne nabudila a aj keď to pre väčšinu ludí bude znieť smiešne, ja sa na šieste Sharknado naozaj teším. + Tara Reid + Ian Ziering + herečka z Sharknado 4: The 4th Awakens + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! a Agoraphobia + herec z Sharknado 4: The 4th Awakens + herec z American Horror Story + herec z Ava's Possessions ()

Frajer42

Sharknado se konečně stalo celosvětovým problémem. Naprosto mě fascinuje, kterak jsou tvůrci stále schopní posouvat hranice absurdity s každým dílem výš a výš. Samozřejmě chci být u toho a sledovat, kam až jejich fantazie sahá. Fascinující je i to, že první díl začal s ubohými 30 % a nyní je 5. díl u diváků považován za kvalitnější o 10 %, což znamená z přimhouřenýma očima zlepšení kvality skoro o polovinu. Samozřejmě je to zapříčiněno tím, že debilní diváci, kteří tomuto úžasnému humoru neholdují, postupně odpadají a neprzní mu tak nadále hodnocení. Věčná škoda, že nejsem odpoledním uživatelem drog a alkoholu. Snímek bych si užil podstatně víc. Naprosto šílená záležitost. Těším se na 6. díl. ()

misterz odpad!

Povedal som si, že ešte tomu dám šancu, keď sa to toľkým ľudom páči, no ako som čakal, opäť som narazil. Od jednotky žiaden posun, možno iba to že zo Zieringa sa stal neohrozený zabijak žralokov v štýle blonďavého Indiana Jonesa a Tara Reid dokáže udržať vrtuľník vo vzduchu a pritom si ešte elegantne poletovať. Viac k tomu nie je čo dodať, hrozná vtákovina a vrchol nevkusného humoru. So Sharkanádom je nadobro šmitec. 5/100 ()

Astaroth12

Pre mna táto séria bola ťažko stráviteľnou a  hnusnou zábavou, ktorá sa u mna začínala stavať mŕtvou a stále som si hovoril, že už to bude naozaj posledná a tak som sa dostal až k tejto.  A pri každej časti som sa len vždy filmovo mrzačil. Ale niekde som čítal, že táto časť je z nich najlepšia a hla, tá osoba sa nemýlila a aj keď mám ešte na pozretie zatial poslednú  časť, tak myslím si, že túto už žiadna ďalšia časť neprekoná a to mi naozaj nehrablo. Táto časť sa serie do všetkého, do čoho sa srať dá. Zlikvidujeme Stonehenge, prídeme do Buckinghamského paláca, aby sme zo žraloka vytiahli korunu a dali ju sparodizovanej kráľovnej, neviem si ináč predstaviť, čo iné by mala tá hrôza znamenať. Pobozkáme prsteň pápežovi v Ríme, pôjdeme do Rio de Janeiro za Ježišom a v Sydney zistime na čo naozaj slúži opera a zistime i to, koho naozaj uctievali starý Egypťania a to všetko s postavou Iana  Indiana Jonesa. Pre niekoho trápnosť, no ja sa bavím už len pri písaní tohto komentára a aj som sa bavil. Po tomto diele by si April aj Fina mal adoptovať Marvel, určite by k jeho hrdinom mali blízko. Po tomto čo tu dokazovali, tak určite, len či by to ich hrdinovia ustáli. Najlepšou scénou v celej sérii bola jazda na lyžiach za sprievodu Offspringu a aj keď by sa mi tu viac hodila Lords of the Boards od Guano Apes i táto skladbička sa do svižnej scény veľmi hodila. Je to stále strašná kravina, ale pre jej dobrodružnosť a celkom i vtipnosť, môžem v pohode dať tú silnú 3* aj keď po štvorke by som tomu vôbec neveril, že je to možné. ()

• Fin (Ian Ziering) prednesie na zasadaní NATO vetu: „Back home we're trying to make America great again.“ Je to narážka na slogan Donalda Trumpa vo voľbách na prezidenta USA v roku 2016 – Make America great again. (ČSFD)
  • Keď pricestujú hrdinovia do Ria a majú sa stretnúť s niekým menom Vega, povie April (Tara Reid): „I have a bad feeling about this.“ Táto ikonická veta bola použitá takmer v každom filme zo ságy Star Wars. (ČSFD)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)