Pračlověk

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2018, 88 min

Z pohľadu najmenších by to ani nebolo zlé. Ale starších divákov to moc nenadchne. Príbeh taký priemerný podľa starej známej klasiky - máme tu lúzrov, ktorí dajú hlavy dokopy a spoločnými silami porazia na prvý pohľad neporaziteľných. Niektoré scénky ma pobavili (hlavne scénka s diviakom a tá jeho masáž), ale väčšina vtipov je tu žiaľ iba na základe pádov a vzájomných kolízií. Priemer. 60/100(27.2.2018)

Námět za všechny šašlíky, jen je prostě vtipu málo a příběh není dost nosný na takovou stopáž. Kdyby byl celý snímek jako závěrečný mač (kde bylo narážek na fotbal zdaleka nejvíc), šel bych bez problémů s hodnocením výš. Na Aardman slabý. :-((1.3.2018)

Chvíľu vykrádačka Flintstonovcov, sem-tam niečo z Croodovcov, občas dobrý fór, ale celkovo premárnená príležitosť. Mierne nadpriemerné hodnotenie si to zaslúži len vďaka futbalovému finále, ktoré má náboj a je zábavné.(7.3.2018)

Ať si říká kdo chce co chce, pořád je to solidní porce zábavy. Aardman umí a postavička jako lord Bafoň by si zasloužila klidně vlastní film. Některé vtípky jako třeba s doručováním zpráv nebo Real Bronzio nemají prostě chybu. 70%(18.5.2018)

To zklamání mi může málem srdce utrhnout, ale Nicku Parkovi se to tentokrát zkrátka nepodařilo. Poprvé a doufám, že naposledy. Pračlověk je na můj vkus především až podezřele příliš infantilní film, v němž nepříjemně velké množství humoru spočívá v tom, že sebou někdo praští, někdo někoho praští, někdo je úplně tupý, na někoho se vykálí gigantická pravěká masožravá kachna a tak podobně. Suverénně nejlepší postavou je praprase Čumák, které si chce celý film také začutat a hází výmluvnými pohledy všude kolem sebe, na paty mu šlape poštovní holub. Z plastelínových pralidí mě nezaujal takřka nikdo. Ne snad, že by ve filmu nebyly dobré fóry, jsou tam, nicméně doopravdy jsem se bavil až při závěrečném zápase, který tak krásně parodoval všechny možné fotbalové stereotypy. Na závěr bych se zmínil o českém znění, kterému tentokrát bohužel chybí jakákoliv jiskra. Takoví Piráti! měli v hlavních rolích Ivana Trojana a Elišku Balzerovou a byl to skvělý dabing, Pračlověk ale štěstí neměl a režie sehnala spíše nevýrazné hlasy a žádné překvapivé obsazení se nekoná. Škoda.(27.2.2018)

• vteco

Pračlověk je nepovedený náhled do fotbalového prostředí a první minela velezkušeného britského režiséra, která postrádá originalitu a větší kadenci gagů mířených na různé věkové kategorie. Hodnocení ale zvyšuje opět kvalitně odvedená vizuální práce, způsob jakým nahlíží na fotbal jako na týmový sport, přičemž úspěšně odhaluje jeho současné neduhy a také zmiňuje londýnský Arsenal, což je pro mne, jakožto zatvrzelého fanouška, velké plus. Suma sumárum vnímám hodnotím nejnovější počin studia Aardman jako ten nejslabší, nepříliš hravý a v mnoha pasáž trestuhodně nudný, a to jako fanoušek jejich tvorby vnímám s velkým zklamáním. Je možné, že při verzi s originálním dabingem se hodnocení díky uchovaným narážkám a slovním obratům zvýší. [45%] | Kino ... Celá recenze(25.2.2018)

Režisér za sebou může mít klidně desítky kvalitních filmů, ale jeho talent, jeho skutečná velikost se pozná podle toho, že dokáže natočit zábavný film o fotbalu. A Nick Park to s Pračlověkem dokázal, i když s výhradami. Jak všichni dobře víme mimo jiné díky knize Fotbal, zábavná stará hra od Kevina Keegana, neexistuje na světě nudnější sport než právě kopaná. Pračlověk se naštěstí nebojí si z ní mile utahovat, takže tu dojde na vtípky spojené jak s hráči, mnohdy pořádnými primadonami (svým vzhledem/chováním mají zřejmě do určité míry čerpat z reálných fotbalistů, ale nepoznal jsem pochopitelně nikoho), tak i s fotbalovými nešvary, jako je například simulování. Kromě toho se divák samozřejmě dočká i tradiční dávky britského humoru, který se však v českém dabingu (jinak mimořádně vydařeném) občas nepříjemně vytrácí. Naštěstí ale naše verze poskytuje dostatečnou náhradu v podobě kreativních vtípků na místech, kde se původně zřejmě vůbec nevyskytovaly nebo se dost lišily. Ale to si ověřím až při další projekci v původním znění, protože ačkoli Pračlověk nemá tolik památných momentů ani takový tah na branku jako Nickovy starší filmy, i díky řadě drobných fórků v druhém plánu obrazu a nápadité obrazové kompozici stojí za to vidět ho víckrát. 75%(7.2.2018)

Mé hodnocení je asi ovlivněno trochu tím, že mi tento způsob zpracování vůbec nevadí, a čas od času jsem ochoten jej zkousnout. Pračlověk nefunguje v jediné věci a tou je příběh. Je velmi jednoduchý a věřím, že děti dokáže zaujmout a budou s otevřenými ústy hltat každičký moment, ale pro nás odrostlejší je to pochopitelně velmi jednoduché a předvídatelné. Co nejvíc funguje, tak je humor. Místy je logicky až moc vyhrocený a padá do trapnosti, ale obecně jsem se dobře zasmál a líbilo se mi to. Skvělá myšlenka, legrační momenty. Krásná oddychovka...(27.5.2018)

Myslím si, že keby si "Early Man" zvolí trošku iný koncept, tak by to mohlo byť lepšie. Lebo reálne mám pocit, že príbehovo je to staré a známe, no súčasne sú tam aj veci, ktoré ma bavia. Minimálne vizuálny humor filmu je skvelý a veľakrát som sa pristihol ako sa na niektorých scénkach smejem. Áno, pripomínalo to miestami Flinstonovcov, ale nerušilo ma to. Futbalový zápas na záver je super a má pár dobrých momentiek, no povedzme si pravdu, vieme presne ako to nakoniec dopadne. Videli sme to veľakrát a moc nového to neprináša. Príbeh je dobre odhadnuteľný. Ale postavy sú podľa mňa na tom o dosť lepšie. Sú zapamätateľné, sú vtipné, sú celkom dobre napísané a hoci sú tu niektoré klasické typy, tak ma to vôbec neotravovalo. Najmä z titulu, že ma vedeli dobre pobaviť a srdce filmu je na správnom mieste. Animácie sú podľa mňa super. Aardmani sú v tomto smere veľmi talentovaní a vždy sa rád pozerám na filmy z ich dielne. A tento je opäť skvelo vyzerajúci. Možno nie najlepšie vyzerajúci, no stále dosť dobré animácie. Pre fanúšikov Aardmana je to povinnosť a myslím si, že aj fanúšikovia animovaných filmov si tu môžu prísť na svoje. Záleží len na tom, čo od filmu reálne očakávate. Nemám pocit, že by ma to nejako výrazne sklamalo. Ako celok to vypálilo podľa mňa dosť dobre. Hodnotenie: B+(11.5.2018)

Tvůrci Ovečky Shaun a Wallace and Gromit mohli být zárukou vcelku kvalitní zábavy, jak pro děti tak pro dospělé. Nakonec je to spíš čistě jen pro nejmenší publikum, protože humor byl založen hlavně na bázi směšných pádů a laciného humoru, což je za mě asi největší škoda, protože Nick Park to umí i líp. K mé smůle jsem šla na Early Mana do kina s tím, že se zasměju, ale bohužel byl v sále slyšet pouze dětský smích. Občasné narážky na fotbalisty mohli jít klidně ještě hlouběji a obecně si myslím, že potenciál pravěku zůstal silně nevyužit. Taky tu mohla být stylovější hudba a chytřejší dialogy. Za mě jen velmi průměrná, ač roztomilá pohádka, ze které si dospělý člověk rozhodně nic neodnese.(23.3.2018)

talent Nicka Parka není třeba zpochybňovat,ačkoliv je pravda,že vždycky byl nejjistější u zajetých postav (Wallace a Gromit,Shaun) a navíc dokázal vždy nabídnout mnohem víc v krátkometrážních kousích,než v celeovečerních filmech.Early man je někde na půli cesty.Postavy jsou sympatické,fóry fungují (ačkoliv jich není až tolik kolik by člověk čekal) a narážky na fotbal jsou v závěru trefné.Přes to všechno je tu ale vidět,že zápletka není natolik nosná,aby utáhla hodinu a půl a tudíž občas Pračlověk kulhá na jednu nohu.Děti však určitě bude bavit...70%(15.5.2018)

Horko těžko za tři. Měl jsem verzi s titulky, takže to mělo alespoň švih, komentář zápasu například. Jinak je to zoufale prázdné, abych čekal na jednotlivé gagy takovou dobu, na to nejsem u Aardmanů zvyklý. Vtipu je prostě málo, což nezachrání ani tradičně dobrá animace. A nebýt závěrečného fotbalového zápasu, kde se přeci jen něco děje, bylo by to ještě smutnější zklamání.(15.5.2018)

• DavidS.

Pokud nejste britský ultra fanda nebo jiný Prapepa, co žije pouze kulatým nesmyslem, nemá vám Nick Park absolutně co nabídnout...Neoriginální a nudné...(18.5.2018)

Totální óda na fotbal, kde místo doby kamenné můžete dosadit třeba Leicester a za dobu bronzovou Manchester City, nebo San sebastian kdysi a Real Madrid, anebo nemusíte dosazovat vůbec nic a jen sedět v hledišti a užít si celý to kouzlo kopaný, který se už věky nemění...(18.2.2018)

• Hovado

Miluju Parkovi filmy, seriály i skeče. Zcela obdivuju celkovou pracnost u této animace a modelace. Na Slepičí úlet koukáme s neteří snad každý měsíc... Ale Pračlověk se dle mého nepovedl... Tvůrcům se vůbec nepovedlo vytěžit maximum vtípků z doby kamenné. To už Doba ledová měla více vtipu. Tady jsou vtipy velmi pomalé, pomalu polopaticky podávané. Chybí hudba, podkres, něco charakteristického. Na můj vkus se tam i strašně moc mluvilo a filozofovalo a někdy se teze za sebou zbytečně opakovali. Někdy to vypadá jako moc velký bizár i na Parka. Šílený kačer nebo město bronzové vypadající jako Mordor? No nevím, jsem velice zklamaný. Možná až to uvidím v originále tak nějaké hvězdy přihodím, protože se nejspíš mrtě kouzla ztratilo v dabingu, ale i tak tam bylo i v tak krátké stopáži mrtě hlušiny. Byl jsem v kině na dětské neděli a tolik znuděných dětí a rodičů jsem dlouho neviděl. Smíchu bylo minimum. Vše zahraňoval jen kanec a to bohužel samo o sobě nestačí. A přitom si tak pěkně hráli se stereotypy fotbalu. Tady u dabingu mě mrzí, že na komentátory neobsadili třeba někoho z ČT, Bosák atd... Mělo by to efekt i trademark... Škoda, Pračlověk je velké zklamání, minimálně pro mě... Ta hvězda je za tu obrovskou dřinu při výrobě filmu, zbytek velké zklamání.(19.2.2018)

Když už nic, alespoň jsem se dozvěděl, jak vznikl fotbal a co že to tam na těch skorojeskynních malbách loví. Pračlověk vtipný je, žel většinu vtipů vystřílí hned v úvodu a další přidá až při závěrečném zápase. Příběh je prostě příliš jednoduchý na to, aby byl zábavný po celou stopáž. Ani se zábavností postav to není kdovíjak výborné, vlastně prakticky jediná opravdu zábavná postava byl poštovní holub, vlastně více než poštovní holub. Tentokrát Nick Park příliš nezaujal, navíc těch filmů a seriálů tam bylo vidět až příliš, třeba i takové pro mnohé kultovní RRRrrrr!!! 55%(8.4.2018)

Když je na filmu nejlepší divoké prase je holt něco trochu špatně. :)(15.5.2018)

Veľmi roztomilé, ale jednoducho málo vtipné. Tam, kde mali nastať salvy smiechu, som sa len pousmiala a celé kino bolo na tom podobne. Pritom evidentne na humor táto rozprávka vsadila. Škoda..(12.3.2018)

Nick Park animovanou režii umí stále dobře, animace je pěkná, ve 4K i vizuální stránka vynikne. Takoví tvůrci by neměli dostávat tak předvídatelné a průměrné scénáře. Cílová skupina však spokojená je. 60 %(15.5.2018)

Nový animák od režisérů Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka a nebo ovečka shaun.Dobrý animák na jedno zhlédnutí a vykrádání Croodsů a nevím ještě čeho .Plastelýnový panduláci a jejich pravěký animák .Děcka budou asi nadšené a dospělý to budou muset přetrpět . Za mě 60%(20.5.2018)

Pro děti dobrý. Proč ne. Zase něco nového :)(1.3.2018)

<< předchozí 1 2