The Heretics

Jeff Maher

Chad Archibald

Scénografie:

Vincent Moskowec

První polovina nic moc a to ve všech ohledech, ale cca v půlce přišel obrat a konečně se bylo na co dívat. Tedy výkyvy tu byly pořád a třeba psychologické hrátky v lůesní chajdě byly vyloženě nezvládnuté, ale na druhou stranu chytili se herci, přidalo se na atmosféře a čertíci byli vyloženě sympatičtí. Každopádně od režiséra Bite by člověk čekal přeci jen něco víc, než jen obyčejný průměr. 50%(20.8.2018)

Po tom, čo bola Gloria (Nina Kiri) unesená zvráteným kultom a nechtiac sa stala súčaťou jeho rituálu, sa snaží svoj život vrátiť späť do normálu. Keď ju opäť unesie neznámy útočník, začína byť jasné, že kult svoje poslanie ešte nenaplnil. - Som velkým fanúšikom Black Fawn Films a na ich horory sa vždy teším, ale to, že sú tam stále rovnakí herci v rovnakých kostýmoch a na rovnakých miestach, pričom téma je vždy iná, už začína byť ohrané. The Heretics má parádne masky a výborne napísanú dejovú líniu plnú prekvapení, ale nesie sa presne v tom istom duchu, ako predchádzajúce horory z ich tvorby, takže som trochu sklamaný z toho, že sa tvorcovia nepokúsili o niečo kreatívnejšie, pretože potenciál tu určite bol. Netvrdím, že je to zlé, ale dúfam, že v budúcom roku prinesú niečo nové. + John Migliore + herečka z Let Her Out a The Haunted House on Kirby Road + herec z Antisocial, The Drownsman, Kingdom Come a The Demolisher + herečka z Antisocial(10.11.2017)

• honajz2

No upřímně, už jenom z toho, jak rychle začalo to hlavní jsem usoudil, že to bude něco kanadského. A hle, nemýlili jsem se. Takže to bylo divné (jako kanadské horory) a samozřejmě tam musí být nechutnosti. On se ten únos kultem odehraje během 15 minut a pak už jenom sledujeme únos, zmagořelou nesympatickou kamarádku, blábolení únosce, naprosto předvídatelný zvrat, proměnu v démona a víc nebudu popisovat, bych tady ten děj nevykecal celý. V posledních 20 minutách dokonce přijde i napětí! Bohužel pan režisér se prostě ve svých filmech vyžívá v nechutnostech a do toho prostě dá nejvíc, takže tam je to zmáknuté, ale zbytek filmu je naprosto prázdný. Klidně ať nechutnosti jsou, ale ať to má nějaké napětí a atmosféru, postavit to jenom na tom pro mě prostě nefunguje. Masky dobrý, herci ušli, ale jinak nemám moc co chválit. 2*(13.9.2018)

• ricci.s

Na Heretics som sa tešil, ale zbytočne, pre mňa tentokrát veľmi veľké sklamanie. Napínavé to nie je, nechutné taktiež nie, gore nenájdeme, zľaknúť sa tiež nie je čoho. Jediné, čo môžem aspoň trochu pochváliť, sú masky. Ináč to viac drie, ako by to šlo. Zatiaľ čo jedna lesba hľadá svoju priateľku, tá trčí zavretá kdesi na chate uprostred lesa v reťaziach a mení sa na démona. To síce neznie najhoršie, ale vyše hodiny ten film stojí na jednom mieste. Dokonca ani záver to nijako nevylepšuje. Zo smiešneho, okrídleného démonika sa totiž sotva niekto poserie strachom. Od démonického hororu čakám jednoducho omnoho viac ako sektársku, konverzačnú, pátraciu nudu. Režisér skvelého Bite tentokrát pohorel.(11.11.2017)

• dubinak

Upřímně, po týdnu už si na tenhle film ani skoro nepamatuju. Hlavní twist byl dost průhledný, námět taky žádná sláva, herecké výkony sice solidní, ale převážně to byla nuda a to je prostě špatně. Moc se tam toho ani stát nestihne, v podstatě sledujeme pořád jednu a tu samou situaci. Plusové body za masky, ale u mě to na ty tři nedosáhne.(20.8.2018)