Reklama

Reklama

Kauza perník

(studentský film)
  • angličtina The Gingerbread Case
Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 2014, 7 min

Obsahy(1)

Animovaná parodie na dokumentární film rekonstruující pohádku O Jeníčkovi a Mařence. Čtyři odborníci hodnotí celou událost z hlediska psychologického, právního, architektonického a lékařského. Po odborném rozboru diskutabilního chování dětí se ukazuje, že celá událost není tak pohádkově černobílá, jak by se mohlo na první pohled zdát. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (12)

eRKo 

všechny recenze uživatele

Velmi zdařilá a kouzelná studentská variace známé pohádky o Jeníčkovi a Mařence, která je současně parodií na různé konspirační dokumenty. --- Jako povoláním trestní právník bych rád upozornil pana Radka, že činy nesoucí podobu trestného činu spáchané ovšem dětmi mladšími patnácti let se řeší v rámci tzv. soudnictví nad mládeží a mohou za ně být ukládána tzv. výchovná opatření. V tomto směru tedy film není mimo, narozdíl od komentáře pana Radka. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

A tohle je, milá hobitčata geniální! Když pominu fakt, že se podařilo znovu najít nový způsob, jak jednu z nejznámějších pohádek zaktualizovat a dokonale zparodovat, tak tu pořád zůstává velmi povedená animace (jak řemeslem, tak výtvarnem). Kdyby byly různé série jako "dvacet vteřin před výbouchem obří olihně" nebo "letecké katastrofy" zpoloviny takhle zábavné, bude čt2 nejsledovanější kanál. Tleskám. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Máva sa v Kauze perník paragrafmi, máva. Slabú silu výsledku však to dáva. Pretože právnik k neustálemu zdôrazňovaniu práve spáchaných trestný činov a ich kvalifikácii podľa paragrafov Trestného zákonníka nedodá, že Janko s Marienkou sú len deti. A maloletí nie sú trestne zodpovední. Kúzlo paródie, založené na preľnutí rozprávkovej fantázie so súčasnosťou, založenou na regulácii správania normami, sa tak razom vytráca. Tvári sa to velice odborne, no pritom je to rovnako kašľajúce na realitu znormovaného sveta ako pôvodná rozprávková fantázia. To beriem, ale potom pridaná hodnota vŕzga príbehovo. Pretože okrem paródie veľa nového neprináša. Len inú interpretáciu známych faktov. Navyše animácia nie je ani zďaleka tak "velmi povedená" ako básni v komentári užívateľ Tom_Lachtan. Skôr je veľmi priemerná až podpriemerná. Pripomínajúce nevydarenejšie kúsky večerníčkovej tvorby, ktoré veľmi rýchlo zapadli prachom zabudnutia. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama