Villisca

• USA The Axe Murders of Villisca

V roku 1912 sa v meste Villisca odohrala brutálna masová vražda, pri ktorej zahynulo 6 členov rodiny Mooreovcov a ich dvaja hostia. Všetky obete boli zavraždené sekerou a tento prípad ostáva roky nevyriešený. Po viac ako storočí sa na exkurziu do slávneho domu vyberie trojica lovcov duchov. Po problémoch s miestnym správcom sa rozhodnú miesto v noci opustiť. To je však ten najhorší nápad. Vraždy v dome Mooreovcov sa totiž ešte neskončili a počas dnešnej noci pribudnú ďalšie obete. (Marceloo)

Marceloo

V roku 1912 sa v meste Villisca odohrala brutálna masová vražda, pri ktorej zahynulo 6 členov rodiny Mooreovcov a ich dvaja hostia. Všetky obete boli zavraždené sekerou a tento prípad zostáva až do dnešného dňa nevyriešený. Viac ako 100 rokov po tejto udalosti sa na exkurziu do slávneho domu vyberie trojica lovcov duchov. Po problémoch s miestnym správcom a nútenom odchode sa rozhodnú vrátiť v noci. To je však ten najhorší nápad. Vraždy v dome Mooreovcov sa totiž ešte neskončili a počas dnešnej noci pribudnú ďalšie obete. - Tak ani z tohto hororu nebude dôstojný reprezentant štátu Iowa. Je smutné, že najlepšie horory, ktoré v tomto štáte vznikli, sú The Crazies alebo Children of the Corn, s ktorými nemajú šancu konkurovať iným americkým štátom. The Axe Murders of Villisca sa snaží naviazať na vraždy z roku 1912. Robí to však prostredníctvom troch dosť nezaujímavých postáv. V dome vo Villisce sa odohrávajú hororové scény, ktoré vyzerajú celkom dobre a sú podporované maskami, na ktorých si tvorcovia dali záležať, takže vďaka trvaniu len 75 minút je to fajnová záležitosť. Občas je to trochu chaotické a je vidieť, že aj keď je téma zaujímavá a ponúka mnohé smery, ktorými sa dá uberať, neskúsenosť tvorcov tieto možnosti trochu limitovala. Taktiež nepoteší až príliš dlhé zoznamovanie sa s postavami, ktoré nie je vôbec efektívne a divák sa nedozvie nič podstatné, čo je smutné, pretože sa namiesto toho mohol investovať čas do strašenia. Každopádne je to zaujímavý horor, ktorý možno trochu zvýši cestovný ruch na tomto mieste. Ja sa tam v budúcnosti určite pozriem. + herec z Skinwalker Ranch a The Well + herečka z Krampus + herec z Halloween II a Hatchet III + herec z Fear the Walking Dead: Flight 462 ()

*CARNIFEX*

Z "voľne" dostupných hororov momentálne skrátka niet čo sledovať. Načo človek siahne, to stojí za hovno. Poslednú dobu mám pocit, že nadhodnocujem mnoho filmov len na základe "snahy", pričom musím priznať, že ma to pomaly ale isto prestáva baviť. Rovnako ako v iných prípadoch, aj "Villisca" je počinom pásovej výroby bez nápadu, z mnohých uhľov pohľadu, absolútne nedotiahnutý do konca. A keď tak na všetkým rozmýšľam, neviem začo som mu udelil druhú hviezdu - 30% ()

ARI50

když už příště se někdo vydá na takhle děsivé a zajímavé místo tak musí tomu dát všechno dokonalého nebo aspoň záživného, horor je sice super ale nedokázal si držet pozornost a napětí celou dobu což je největší škoda přesto byl slušný snad příště. ()

kaylin

„The Axe Murders of Villisca“ se tváří jako slasher, ale takový není. Tváří se jako detektivní příběh, kdy možná zjistíte totožnost vraha. Zapomeňte na to, že by to bylo v tomhle ohledu jakkoli zajímavé. Pak se to tváří jako duchařský film. Ale i tady neuhodili tvůrci hřebíček na hlavičku. Prostě je to ve všech ohledech průser, a to i včetně toho psychologického dramatu, kterým je film asi nejvíc. ()