Hot Dog

Hot Dog

Akční / Komedie

Německo, 2018, 106 min

• Shitonit

Nalákal mě Til.. kterej za celej film mluví jak přiteplenej dement. Ve filmu se nachází několik málo rádoby ftipných scén, špetka přetrapnělý akce, a přes skutečnost, že jsem rozvinul veškerou svou snahu se tou sračkou nějak zabavit, vydržet až do konce a najít nějakej smysl v totálně promrdaných 106-ti minutách, z těžkým srdcem konstatuji, že se jedná o bohapustý hovno.(24.9.2018)

Komerční německá komedie se spoustou hvězd, kde kraluje Til Schweiger. Pár vtípků na zasmání se našlo, akce ušla, ale jinak je to typický mainstream materiál, který ničím speciálním nedisponuje. Dalo se. 60%(20.6.2019)

Jednoduchá komediální jednohubka, ideální pro večerní program komerčních televizí. Dějově Hot Dog nenabízí vůbec nic nového, příběh o nešikovném mladíkovi a o jeho heroickému vzoru, které shoda náhod svede dohromady a začnou se dít věci. Ústřední dvojice herců své role zvládli dobře, celkem jim sedly a působili přirozeně. Humorných scén je ve filmu dostatek, několik vtipů mě opravdu dost pobavilo. Akční scény si nejvíce a asi i nejlépe podal Til Schweiger, pro kterého jsou přestřelky a souboje víceméně rutina. Ale jo, ve finále jsem spokojený, snímek si na nic nehraje a jako hodně obyčejná zábavovka funguje skvěle. Lepší průměr.(25.9.2020)

Německá kinematografie se pokusila v hollywoodském stylu natočit žánrovou akční komedii ve stylu buddy movie, což se kupodivu podařilo. Zárukou úspěchu je hlavně Til Schweiger v jedné z hlavních rolí, který je svým způsobem ztělesněním německé verze Mela Gibsona. Bez něj by snímek tak přitažlivý rozhodně nebyl. Dvojice je taková, jaká v něčem takovém funguje nejlépe. Jeden drsňák, druhý ňouma. A tihle dva, přes své původní vzájemné nesympatie, jsou nuceni vlivem daných okolností spolupracovat při pátrání po unesené dceři moldavského prezidenta. Snímek jako svůj režijní debut natočil Torsten Künstler a učinil tak skutečně zručně. Z německé produkce rozhodně filmové překvapení. Mnohaletá spolupráce německých tvůrců s Hollywoodem tedy tímto přinesla výsledky. Někdo může namítnout, že se jedná o hollywoodský stereotyp, čímž by měl v podstatě pravdu, avšak v rámci evropské kinematografie na druhou stranu zase proč ne. Charaktery postav jsou jasně dané, příběh také, byť samozřejmě neoriginální, spousta klišé a nějakého toho patosu, k tomu humorné situace, a po zručně odvedené režijní práci nezbývá nic jiného, než se u filmu patřičně bavit. Pokud se nebude hledat originalita, snímek se dá náležitě užít.(27.12.2019)

Nic nového nám autoři neukazují, zase komická dvojka drsňáka a "dementa".. ale na německé poměry stále nadprůměrné! :-)(20.9.2018)

• - Počas záverečných titulkov možno sledovať nepodarené zábery. (Johnny.ARN)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)