Reklama

Reklama

Luke (Til Schweiger), drsný člen špeciálnej jednotky GSG-10, a Theo (Matthias Schweighöfer), mladý neskúsený policajt zo zbrojného skladu, musia v dôsledku bizarných okolností spojiť svoje sily a vytvoriť improvizovaný akčný tím, aby zachránili dcéru moldavského prezidenta Maschu Butkinovú (Lisa Tomaschewsky), ktorú niekto uniesol z paláca Bellevue. Nesúrodá dvojica policajtov však zanecháva po sebe len spúšť a skazu, a napácha viac škody než úžitku. Luke s Theom sa na každom kroku poriadne strápňujú a hrozí, že ich akcia sa skončí blamážou. Napokon však s pomocou hackerky Nicki (Anne Schäferová) odhalia stopy veľkého sprisahania a zistia, že cieľom únosu mladej prominentky nebolo len vysoké výkupné... (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (28)

Shitonit 

všechny recenze uživatele

Nalákal mě Til.. kterej za celej film mluví jak přiteplenej dement. Ve filmu se nachází několik málo rádoby ftipných scén, špetka přetrapnělý akce, a přes skutečnost, že jsem rozvinul veškerou svou snahu se tou sračkou nějak zabavit, vydržet až do konce a najít nějakej smysl v totálně promrdaných 106-ti minutách, z těžkým srdcem konstatuji, že se jedná o bohapustý hovno. ()

McGuffin 

všechny recenze uživatele

Na nouzový kód Hot Dog dojde v závěru prostého dobrodružného příběhu, policista v nouzi jím přivolá pomoc. Dva, později tři v Berlíně, Braniborsku a Polsku hledají a osvobozují zajatou moldavskou princeznu a jako vedlejšák brání a zabrání moldavskému převratu. Kolaterální škody spektakulární, osobní vztahy srší ironií a za chvíli budou Vánoce, tak pravil Tripper Clancy. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Reklama

TonyHawk94 

všechny recenze uživatele

Žánrovo ľahká pohodička, netypická buddy-movie s brutálnym drsňákom pripomínajúceho Casey-ho zo seriálu Chuck (vynikajúci Til Schweiger, ktorému tieto akčné roly sedia) a miernym nešikom s brilantným mozgom (Schweighöfer). Už viacerí tu poznamenali, že film neprináša nič nové. Ja som od neho nečakal v podstate nič, a bol som príjemne prekvapený. Nemci tieto filmy vedia točiť s ľahkosťou, a byť trošku lepšieho scenáru a originálnejších gagov, vytiahlo by to aj na 4*. Takto len 3*, ale v spokojnosti. K sobotnému/nedeľnému večeru na oddych a vypnutie je tento film skvelý (obzvlášť ešte teraz vo vianočnom/povianočnom období). Dodatok - všimol som si, že viacerí pomerne známi (a zjavne aj úspešní) nemeckí herci sa pomaly stávajú (mimo herectva) aj režisérmi, producentmi a zároveň aj scenáristami (Schweiger bol v tomto asi priekopník). Bez akejkoľvek kritiky alebo chvály, bude len zaujímavé vidieť, ako sa to s nemeckou kinematografiou bude v budúcnosti uberať. Filmov točia dosť, a nie sú vôbec špatné, len je to žánrový stred. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Německá kinematografie se pokusila v hollywoodském stylu natočit žánrovou akční komedii ve stylu buddy movie, což se kupodivu podařilo. Zárukou úspěchu je hlavně Til Schweiger v jedné z hlavních rolí, který je svým způsobem ztělesněním německé verze Mela Gibsona. Bez něj by snímek tak přitažlivý rozhodně nebyl. Dvojice je taková, jaká v něčem takovém funguje nejlépe. Jeden drsňák, druhý ňouma. A tihle dva, přes své původní vzájemné nesympatie, jsou nuceni vlivem daných okolností spolupracovat při pátrání po unesené dceři moldavského prezidenta. Snímek jako svůj režijní debut natočil Torsten Künstler a učinil tak skutečně zručně. Z německé produkce rozhodně filmové překvapení. Mnohaletá spolupráce německých tvůrců s Hollywoodem tedy tímto přinesla výsledky. Někdo může namítnout, že se jedná o hollywoodský stereotyp, čímž by měl v podstatě pravdu, avšak v rámci evropské kinematografie na druhou stranu zase proč ne. Charaktery postav jsou jasně dané, příběh také, byť samozřejmě neoriginální, spousta klišé a nějakého toho patosu, k tomu humorné situace, a po zručně odvedené režijní práci nezbývá nic jiného, než se u filmu patřičně bavit. Pokud se nebude hledat originalita, snímek se dá náležitě užít. ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá komediální jednohubka, ideální pro večerní program komerčních televizí. Dějově Hot Dog nenabízí vůbec nic nového, příběh o nešikovném mladíkovi a o jeho heroickému vzoru, které shoda náhod svede dohromady a začnou se dít věci. Ústřední dvojice herců své role zvládli dobře, celkem jim sedly a působili přirozeně. Humorných scén je ve filmu dostatek, několik vtipů mě opravdu dost pobavilo. Akční scény si nejvíce a asi i nejlépe podal Til Schweiger, pro kterého jsou přestřelky a souboje víceméně rutina. Ale jo, ve finále jsem spokojený, snímek si na nic nehraje a jako hodně obyčejná zábavovka funguje skvěle. 6/10. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Počas záverečných titulkov možno sledovať nepodarené zábery. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama