Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

hazik

Koukatelné, výborné herecké výkony, slušná hudba i když zjevně inspirovaná jinou a řada vtipných momentů. Jako černo humorná zábava dobrý. Vyznění nevnímám tak , že je v pořádku brát spravedlnost do svých rukou, ale spíš, že občas někdo dostane to, co si zaslouží. ()

bigmatko

tak toto som nečakal. Janžurka si na staré kolená strihla tarantinovskú postavu. Začiatok bol skôr dramatický ako zábavný ale od okamihu kedy sa rozhodla vziať do ruky zbraň to postupne naberalo na čiernom humore a v závere to už šlapalo na plno. Napriek averzii k českým a slovenských pseudokomédiám musím zhodnotiť že spomedzi niekoľkých takmer zbytočných filmov sa objaví aj niečo čo sa skutočne dá pozerať. ()

hanca.uh

Trochu se českých komedií v poslední době bojím:-)), no tahle ale nebyla úplně špatná :-)), jinak teda za mně: Teroristka je horší film než Bajgarův předchozí Teorie tygra, ale zase lepší než tolik do předu teď tlačené Ženy v běhu, které byly tááák předvidatelné, až to bylo nudné (s jinou režií teda). Tady mi byly sympatické herecké výkony, které všem teda dobře sedly, navíc vtipné trio Hofmann+Vilhelmová+Liška mě rozesmálo (zvlášť v závěru, kdy děj podle mě maximálně exceloval tihle dokázali rozesmát celé kino :-)). Dávám 4 hvězdy, 75%. ()

Sashmen13

Film je víceméně přenesený western, zlý statkář tyranizuje ubohé menší statkáře a to do té doby, než vezmou spravedlnost do vlastních rukou zrodí se vigilante. Pomáha i bratr indián. Rád bych vyzdvihl opravdu slušný soundtrack, snad jen ten konec byl nemastný/neslaný. ()

Slepejsek

jasný palec nahoru! Černá komedie (s místy krásnými - hudebními - westernovými motivy) místy dovedená až ad absurdum. Bez toho maskování by si asi autoři nemohli dovolit některé věci vyslovit. Některé linky či postavy jsou poněkud kulhavé či bez nápadu, ale v celkovém kontextu to až tolik neruší. Použil bych dokonce označení ANGAŽOVANÝ film, protože otvírá diskusi na téma, které je dnes žhavé, ale jaksi politicky nekorektní - jak se má slušnost bránit zlu, když standardní cesty selhávají... ()

MyPupa

Chtěli jsme nedělní odpočinkovou komedii, hodnocení na ČSFD také nebylo špatné a tak jsme vyrazili na Teroristku. Musím říct, že bohužel. Jediné co oceňuji je herecký výkon Ivy Janžurové, ale tím to končí. Jakmile začne scéna, kdy chce Janžurová zabít vlivného podnikatele, zavání to až trapností. Přivírám obě oči a dávám 45%. ()

Beata_Obstov

Další česká komedie do sbírky.. Je to jedna z těch lepších. Po technický stránce to bylo super, scénografové to neměli moc těžký, takže to zvládli. Kamera byla dobrá. Jen teda ve střihu bych vytkla jednu věc. Když máte děj odehrávající se ve dne, neporostřihávejte do toho záběr z noci, když to střihnete zpátky do dne. Ano, naznačili tim nový filmový den, ale lidi by si toho všimli i jinak. Režie na český film dobrá. No a jedeme dál... Scénář docela oceňuju.. já co nesnášim komedie jsem se taky trochu zasmála. No a má oblíbená část: herecké obsazení a výkony. Co by udělala, vyměnila bych Janžurovou s Holubovou. Jsem zvyklá na to, že Janžurka hraje dobře, ale tady fakt ne.. naopak si myslim, že by to Evča zahrála mnohem líp. Vedlejší postavy.. Hoffman/ Mach hrál dobře, ale to všichni víme.. skvělé zahrál postavu, kterou jsem si zneoblíbila i já a to je co říct.. Vilhelmová teda na 1*, Liška ( na toho bych málem i zapomněla :D), teda jako klobouk dolů.. A nakonec si vezmu mou oblíbenou Janu, která vlastně byla i důvod, proč jsem na to šla :D.. No, někde skvělá, ale v posledních scénách trochu kulhala. Ale úplně nakonec hudba.. Byla jsem na ní připravená kvůli filmfanouchovi, že tam nesedí, ale naopak ta rádoby westernová hudba je skvělá, dle mého se tam úžasně hodí, je dobře střižená i složená. Hodnotim trojkou za dobrej nápad a za to, že mně překvapil scénář :) :D ()

charles3

Za Bajgarovu odvahu vygradovat příběh jinak, než bývá (nejen v našich končinách) zvykem a než divák předpokládá a očekává (např. z traileru), za herecké výkony většiny hlavních postav, za "tarantinovskou" poslední třetinu i za mezititulkový epilog. Nebudu zastírat, že jsem Janžurové velice fandil :-) ()

navel

Nejlepší charakteristika filmu nastává ve scéně vendety, kdy scéna začíná humornou etudou žárlivé milenky a končí rozplizlou fraškou. ()

PoprockCZ

Zpočátku film vůbec nepůsobí česky. Příběh i prostředí je takové neobvyklé a originální, ovšem jakmile se děj rozjede, je jasné, že něco tak absurdního, balancujícího mezi trapností a genialitou, prostě z Čech rozhodně pochází. Musím přiznat, že občas jsou vtipy vložené hodně na sílu a jejich frekvence je až příliš častá, ovšem i tak si z kina odnáším spoustu trefných hlášek. Výběr herců skvělý, jak paní Janžurová, tak Liška, Holubová, Leinweberová... každý perfektně ztvárňuje roli svého stereotypu. Druhá polovina filmu se neskutečně strhává v jedno obrovské WTF představení, při kterém se autorům podařilo nejen zparodovat několik filmových žánrů (western, kriminálky, kameňáky...), ale hlavně přijít hned s několika AHA momenty naráz. Ještě jsem nezažila, že by se celé kino opravdu upřímně smálo, ať už se jednalo o chytřejší či jednodušší humor. Také podtitulková scéna s narážkou na Babiše a zkaženost systému je dost aktuální. Po shlédnutí jsem přemýšlela, proč paní Janžurová vlastně šla do filmu o zbraních, jenže právě o ty zbraně vlastně primárně nešlo - "paní učitelka", jak jí všichni oslovují, totiž představovala hlavně spravedlnost a poctivost. Jenom závěr snímku celý příběh trošku zamotal a vyplývá z něj, že nic se se systémem vlastně změnit nedá, že vše se bude točit stále dokola - škoda, trošku povzbudivější konec by byl hodnotnější. Srhnuto podtrženo, divák, který děj bere s nadsázkou, ale dokáže rozeznat satiru na aktuální problémy, si film užije a ještě se opravdu dosyta zasměje. Ovšem pro lidi, kteří ve filmu nadsázku nevidí, je motiv zbraní možná až moc přehnaný a potenciálně tak film může vyznít přesně opačně, než autoři zamýšleli. Zkrátka se zbraněmi bych v současnosti byla opravdu opatrnější. (Ještě musím vypíchnout trailer, který se konečně řadí k těm, které nevyzradí všechen důležitý obsah.) ()

baron156

"Já jsem ho chtěla zabít sama, ale pořád sem někdo leze." Neskutečná sranda. Když du do kina a říkám si že to bude dobrej film, tak jsem hodně sklamaný. Ale tohle byla bomba. Iva Janžurová exceluje v roli učitelky zeměpisu v důchodu, která si už nechce připadat jako kráva. Sekundují ji Vilhelmová, Liška, Holubová a Hofmann. Srandu střídá černý humor a ta hudba z westernů. Je to hodně podobné filmu Univerzální uklízečka. Super film, který doporučuji. Nádhera. ()

Bedro

Výborne som zabavil, a nielen ja, ale aj moja žena, rodičia i svokra. Skvele obsadené postavy, zaujímavý príbeh, a to "pritiahnutie za vlasy" ku koncu sa mi tiež veľmi páčilo. Čerešničkou na torte bola rukojemnícka scéna v dome pána Macha :). 90 %. ()

HMTD

Na český film slušný nadstandard. Jen si nedokáži představit, že by Liška už na škole vypadal jako kriminálník, tak možná mohl být casting trochu jiný, i když by bylo těžké najít vhodný balanc herce s vyváží sígra a přitom dobráka. ()

fricek12

Naprostý odpad, statické scény, laciný humor ala Kameňák. Napětí tolik asi jako v Kriminálce Modrava. Kdyby nebylo Hofmanna, nestojí to ani za tu jednu hvězdičku. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)