Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

skorapky

Strhující. Janžurka, naprosto užasná-životní role- rozborka- zborka u tří odlišných zbraní, pod utěrkou,mažeme zbraně řepkovým olejem, a tady ti něco spadlo,mami. Asi z mixeru (část bubínkového revolveru). LIŠKA , Lišák jeden, zraje jak víno. Sluší mu to. Celé to odehrál v pracovních monterkach za 190 K z Karsu. Odporná,naprosto afektovaná Vilhemová, taková skvělá herečka , a teď hraje jen prdelí. Její zadnice byla víc vidět v celém filmu než její ksicht. Martin Hofman, už mě z něho teče voda ze ze zubů. Z periferního herce najednou hvězda a teď jeho užasné herecké umění bude v každém filmu 10x do roka aspoň v roce 2019 určitě , a než vyhasne. Je to herec širokospetrální, šikovný....ale fakt ,jako furt ??? Myslím že trochu přehrával, protože za ten rok měl těch rolí moc a ztrácel se ve scénářích,nevěděl ve kterém filmu zrovna teď hraje. Téma značně neotřelé. Znám takové komunity na Orlíku a v udolí Bobrůvky. A jsou to lidé kovaní ocelí. Asi je hned tak někdo opravdu nepřečurá. Věřím , když takovou osadou projíždíte na kolech, tak by jste se, měli chovat slušně, nevíte kde, v kterém přístřešku na dřevo, mají schované ty kalašnikovy, neváhající , pro klid osady , je použít, ,,Hawk, Vinnetou zdraví Old Shatterhanda těmto posledním skautským a zahrádkářským výspám velmi fandíme. NEDEJTE SE !!! ()

JWK odpad!

ODPAD !!! Politická agitka na téma: když je se nám vrchnost nelíbí je charakterní použít totalitní metody fyzické likvidace. Takže ke konci jsem už zcela stranil zkaženému kapitalistovi... přesto že nám film ukazuje že ta hodna badna lidí s tibetskou vlajkou na brance jsou klaďasové u kterých je v pořádku pokud vraždí a mrzačí pro svou věc... Do komedie převléklá "bolševická" zrůdnost vystřižená jak z 50 let... pokud si dáte tu práci to srovnat ()

desod

Herecké výkony nevyvážené, škoda herců kteří přehrávali ..... nicméně ti hlavní byli naprosto úžasní .... mírný rozjezd, ale ta nejhlavnější akce byla famózní ...děkuji .... nevyváženě od lidí co dali odpad musím dát 5 hvězd jinak by byly 4 ... děkuji za fajn zážitek. ()

klukcz

nečekal jsem zázrak, ale komedii. první půlku filmu jsem ji ale rozhodně nedostal. spíš podivnou variaci na nespravedlivý systém terorizující obyčejné lidi a slouží jen jako dlouhé představení "důvodů" proč kdo co dělá. v druhé půlce ale film přestane být vážný , začnou absurdity a dějové veletoče a já se překvapivě smál až do konce. humor je to sice dost nízký, ale asi jsem přesně tohle potřebovat. a hlavně u toho nepřemýšlet ()

TomKey

Komedií tohoto druhu není v současné české produkci mnoho. Postavy jsou věrohodné, děj až na malá zaškobrtnutí jede plynule a srozumitelně. Čtvrtou hvězdičku jsem dal za výborně zvládnuté vypointování situace "popravy" místního mafiána za přítomnosti dalších pěti osob, z nichž každá sleduje svoje cíle a chová se - pro diváka - nepředvídatelně. Bavilo mě to. ()

Pucmeloud

Paní Janžurová, pane Hofmanne...máte to zapotřebí? Bohužel asi ano. Naštěstí pro diváky lze projekci kdykoliv ukončit... ()

IGATY

Komedie vskutku k popukání. Asi tak jedna situace na zasmání na 90 minut...to je výkon. Jeden z dalších výtvorů, který člověk zhlédne jednou a dost... A to možná jen z úcty k paní Janžurové ()

TOMIK007

Parádní, parádní, prostě parádní a krásně to skončí. Herecký výkony suprový. Mě osobně se strašně moc líbila muzika. ()

lahvi

Na českej film dobrý.) Rozpočtem nám zmlsancum konkurovat nemůžou, tak na to jít takle pěkně s nadhledem. Proč ne. Pobavilo :) ()

buddha_ps

Skvelý nápad, excelentné obsadenie, - a spracovanie na úrovniTV Barrandov. Miesto epického easternu tak sledujeme trápne *pitvoření" , prostě hnus ()

Ozz

U filmu jsem se výborně bavil. Zápletka super, ale Iva Janžurová už by měla spíše sedět doma a nebrat role na které už opravdu nemá. Ačkoliv to byla výborná herečka, tak věk se nedá zastavit. ()

to08.net

Černá komedie se skvělým obsazením a happy endem pobaví. Každý pohár trpělivosti může přetéct a aktivovat v lidech soudržnost a spojení za účelem společného cíle. ()

kreyson13

Za mě hodně dobrý. Hofmann si tyhle kreatury evidentně užívá, Janžurka taky fajn, Liška nezklame. A ten závěr byl hodně černoveselej. ()

Brumajs

Na celovečerní film roztažená historka ze silvestrovských "bakalářů", kterou zachraňuje skvělá Iva Janžurová. Líbilo se mi finální vyřizování účtů - škoda, že v podobném tempu a duchu nebyl celý film. ()

zuzam

Původně to vypadalo na psychologické drama, které přerostlo nejdřív na tragikomedii, pak na taškařici jako od Leslie Nielsena a závěr byl až absurdní, ale od půlky jsem se docela dobře bavila a Janžurová a Hofmann hráli skvěle. Morální přesah filmu hodnotím kladně. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)