poster

Inside the Superhuman:World of the Iceman

Dokumentární

USA, 2015, 40 min

Hrají:

Wim Hof

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Psychor
  *****

  Už v dětství jsem se před chladem odmítal schovávat do teplého oblečení, jelikož mi útěk nikdy nebyl vlastní. Intuitivně jsem cítil, že musí existovat způsob, jak se s mrazem spřátelit. A skutečně. Nejprve jsem kráčel cestou autosugesce a mechanického otužování, později našel inspiraci v joze. Pamatuji si, jak jsem v různých jogových textech přelouskával poměrně nesrozumitelné střípky o tummo joze a přemýšlel, jak je smysluplně naroubovat na své základy pránájámy, až se najednou objevil Wim Hof se svou komplexní Metodou, která všechny potřebné informace uceleně servíruje na zlatém podnose. Snadné na pochopení i osvojení. Díky Wimovi se tak populace ledových mužů velmi rychle rozrůstá i na západě, čehož pochopitelně využívám i ve své hororové praxi. Jakožto zdejší hororový expert se tak mohu bez obav o své zdraví svěřit do náruče zimní plískanice, kde si horor díky umocněné atmosféře vychutnám o poznání více jak běžný divák, jenž musí být během projekce zalezlý doma v peřinách u horkého čaje.(3.4.2017)

 • Xeelee
  ***

  To co učí Wim Hof je úžasné. To samé se bohužel nedá říct o filmařském zpracování dokumentu. Je to nesourodé vrstvení scén bez vize. Divoce se přeskakuje ze scény na scénu a některé věci se ve filmu opakují. Jako praktikující absolvent dvou kurzů certifikovaného trenéra, který má poměrně detailní informace o tom co vědci vlastně zjistili, jsem v dokumentu našel mnoho zajímavého, ale musel jsem si to vyzobat. Převládajícím pocitem ze snímku je chaos. A ani tam není popsáno jak se má správně a bezpečně provádět dechové cvičení. Po zadržení dechu následují další dvě fáze. Bezpečnostní varování přidal na konec snímku aspoň autor neoficiálních českých titulků.(23.7.2017)

 • sator
  *****

  Wim Hof poprvé upoutal pozornost vědců, když pomocí meditace zůstal ponořený v ledu 1 hodinu a 53 minut, aniž by se změnila teplota jeho tělesného jádra. Od té doby vylezl v šortkách na Mount Everest, odolal výškové nemoci, bez kapky vody uběhl maraton v Namibské poušti a v laboratorních podmínkách pouhou vůlí ovlivnil svůj autonomní nervový systém a imunitní systém. Téměř vše, co Wim udělal, se v minulosti považovalo za nemožné, ale přesto se nedá říct, že by byl hříčkou přírody. Aby ukázal, že každý člověk se může naučit jeho metodu, Wim nabídl Mattu Sheovi a Daisy-May Hudsonové, že je naučí jak v šortkách a bez nachlazení vylézt v zimě na Sněžku. Ale když se Matt a Daisy přihlásili k výcviku, netušili, že takzvaný Sněžný muž je vezme na psychedelicou cestu po Evropě, která přemostí propast mezi vědou, spiritualitou a neznámem.(Tarak)(19.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace