Reklama

Reklama

Masokr: přijetí minulosti

(neoficiální název)
  • Velká Británie Simon Amstell: Carnage (více)

Obsahy(1)

Film Carnage formou komediálně laděného mockumentu popisuje postupnou proměnu dnešní masožravé společnosti směrem k veganství. Tento příběh autor vypráví optikou generace žijící ve Velké Británii roku 2067, kdy je všudypřítomná konzumace zvířecího masa, mléka a vajec již jen těžko pochopitelnou minulostí. Slovo "veganství" přestalo existovat, protože se stalo normou a lidé bojující za zachování konzumace zvířat se nazývají "karnisty". (Soucitne.cz)

(více)

Recenze (19)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Výborně jsem se u filmu bavil, přestože jsem přesně ten typ člověka, na kterého tato záležitost cílí. Respektive byl bych, kdybych jedl. Takto pouze uznávám, že měli tvůrci zčásti pravdu, ale na druhou stranu úplně zasklili celou řadu protiargumentů, z nichž některé hezky vypíchl Marze. Takže jsem se pobavil, ale teď jdu zarputile nachystat kočce kapsičku z králičího masa, protože ona na nějakou agitaci kašle. ()

eMko 

všechny recenze uživatele

Viete si predstaviť, že by svetové vlády prijali zákon, ktorý by trestal zotročovanie, chov a zabíjanie zvierat? Že ľudia by nerozumeli tomu, prečo bol niekto schopný kedysi zjesť mäso či vypiť pohár mlieka? Presne o tomto je budúcnosť vegánskeho sveta ako ju vidí Simon Amstell vo svojom mockumente Carnage. Tešila som sa na britský humor, veď označenie filmu sľubovalo komédiu. No smiech akosi neprichádzal a skôr sa mi tisli do očí slzy. Scény z muzikálu či bývalých jatiek, ktoré sú prirovnané ku koncentračnému táboru boli také silné, že som ich musela stopnúť a pustiť si ich o pár minút neskôr. Absurditu tomu celému dodávala slečna, ktorá sedela vedľa mňa v autobuse a napriek tomu čo videla na obrazovke môjho počítača pokojne jedla svoju žemľu s fašírkou ďalej. Kedy konečne prestaneme byť ľahostajní voči životom a utrpeniu zvierat kvôli chuti, zábave, zisku či nezmyselným tradíciám? Takúto budúcnosť sveta, kde si budeme vážiť každé živé stvorenie by som si veľmi priala. No dúfam, že sa aspoň dožijem toho, že slovo vegán nebude urážkou a naopak slovo karnista bude bežným pomenovaním. Tých, ktorí si ešte stále myslia, že jesť niečiu menštruáciu alebo zabiť niekoho dieťa len preto aby mohol piť jeho mlieko je správne a úplne normálne. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Celkem zábavný propagační film. Film vyvolává mnohé otázky, na které neodpovídá. Například zdravotní důsledky veganství a vegetariánství, nebo nezamýšlené důsledky. Ty vznikají téměř vždy. Například platí, že když vzroste HDP a ekonomický blahobyt, vzroste počet sebevražd , rozvodů a klesne počet narozených dětí. Když se zlikviduje 160 tisíc krav v našich chovech, co se udělá s uvolněnou půdou? Zalesní se? Ekologové říkají, že kapacita planety je 9 miliard lidí, protože už nikde není volné půda a moře jsou přelovená. Kdyby byli všichni vegetariáni, země by prý uživila až 30 miliard obyvatel, ale nebyl by nezamýšleným důsledkem likvidace přírody, změna klimatu a války o základní zdroje jako voda (nemluvě o"rare erths" pro elektroniku jako např. lithium)? Predátoři dělají v přírodě svou práci a udržují druhy, aby se nepřemnožili. Také se můžeme zamyslet, jestli není lidské usmrcování zvířat méně bolestivější než od predátorů (zvířeti se při chycení predátorem tvoří v těle látky na tlumení bolesti). Scéna s nahými vegany v supermarketu je kouzelná, ale mírně genderově nekorektní. ()

KosiR_ksr 

všechny recenze uživatele

Zajímavé a zábavné podání veganství a ekologické zamyšlení se, které do jisté míry přinutilo k zamyšlení i mě masožravce - zda bych alespoň nezvládl "McCartneyho" Meat Free Mondays. Bylo pár okamžiků, se kterými jsem se příliš neztotožnil nebo se přes ně nemohl úplně přenést, ale snažil jsem se v tom vidět nadsázku, se kterou je potřeba sledovat snímek celý. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

Fiktivní dokument z budoucnosti satyrickou formou přináší absurditu utrpení zvířat. Retrospektivní forma vzpomíná na doby krutosti a bezhlavé konzumace masa, vzestup veganství až po terapeutické přijmutí vlastní ukrutné minulosti. Těším se, až to bude pravda a na tuhle šílenou dobu budem vzpomínat se zatajeným dechem. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama