poster

Masokr: přijetí minulosti (neoficiální název)

 • Velká Británie

  Simon Amstell: Carnage

 • Velká Británie

  Carnage: Swallowing the Past

Komedie

Velká Británie, 2017, 65 min

 • neojk
  *****

  Pamatuji si, kdyz Dan Landa vydal muzikal Klíč králů. Po predstaveni jsme sli za nim do satny, kde sedel s hlavou v dlanich. Kdyz jsme se ho ptali, co se deje, proc je sklesly, vzdyt sklidil potlesk ve stoje, odpovedel: "Protoze jsem stal a koukal na ty lidi, kteri nam tleskaji, jasaji a pri pohledu do jejich oci pochopil, ze nic nepochopili a odejdou domu s naprosto stejnym nastavenim mysli, jako kdyz prisli." Presne takovy, je i tenhle film. Dosadte si to do vsech veci, ktere se deji kolem nas a bystrejsim to urcite dojde. P.S. Vzpomente si na otroctvi, kdy jeste pred 150 lety bylo normalni, ze LIDE byli v okovech, tyrani a zachazeni ne jako s lidskyma bytostma, ale jako s vecma.. Opravdu sila tohle.(27.9.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Výborně jsem se u filmu bavil, přestože jsem přesně ten typ člověka, na kterého tato záležitost cílí. Respektive byl bych, kdybych jedl. Takto pouze uznávám, že měli tvůrci zčásti pravdu, ale na druhou stranu úplně zasklili celou řadu protiargumentů, z nichž některé hezky vypíchl Marze. Takže jsem se pobavil, ale teď jdu zarputile nachystat kočce kapsičku z králičího masa, protože ona na nějakou agitaci kašle.(9.3.2018)

 • schizmo
  ****

  Fiktivní dokument z budoucnosti satyrickou formou přináší absurditu utrpení zvířat. Retrospektivní forma vzpomíná na doby krutosti a bezhlavé konzumace masa, vzestup veganství až po terapeutické přijmutí vlastní ukrutné minulosti. Těším se, až to bude pravda a na tuhle šílenou dobu budem vzpomínat se zatajeným dechem.(29.5.2017)

 • Marze
  ***

  Celkem zábavný propagační film. Film vyvolává mnohé otázky, na které neodpovídá. Například zdravotní důsledky veganství a vegetariánství, nebo nezamýšlené důsledky. Ty vznikají téměř vždy. Například platí, že když vzroste HDP a ekonomický blahobyt, vzroste počet sebevražd , rozvodů a klesne počet narozených dětí. Když se zlikviduje 160 tisíc krav v našich chovech, co se udělá s uvolněnou půdou? Zalesní se? Ekologové říkají, že kapacita planety je 9 miliard lidí, protože už nikde není volné půda a moře jsou přelovená. Kdyby byli všichni vegetariáni, země by prý uživila až 30 miliard obyvatel, ale nebyl by nezamýšleným důsledkem likvidace přírody, změna klimatu a války o základní zdroje jako voda (nemluvě o"rare erths" pro elektroniku jako např. lithium)? Predátoři dělají v přírodě svou práci a udržují druhy, aby se nepřemnožili. Také se můžeme zamyslet, jestli není lidské usmrcování zvířat méně bolestivější než od predátorů (zvířeti se při chycení predátorem tvoří v těle látky na tlumení bolesti). Scéna s nahými vegany v supermarketu je kouzelná, ale mírně genderově nekorektní.(18.10.2017)

 • eMko
  *****

  Viete si predstaviť, že by svetové vlády prijali zákon, ktorý by trestal zotročovanie, chov a zabíjanie zvierat? Že ľudia by nerozumeli tomu, prečo bol niekto schopný kedysi zjesť mäso či vypiť pohár mlieka? Presne o tomto je budúcnosť vegánskeho sveta ako ju vidí Simon Amstell vo svojom mockumente Carnage. Tešila som sa na britský humor, veď označenie filmu sľubovalo komédiu. No smiech akosi neprichádzal a skôr sa mi tisli do očí slzy. Scény z muzikálu či bývalých jatiek, ktoré sú prirovnané ku koncentračnému táboru boli také silné, že som ich musela stopnúť a pustiť si ich o pár minút neskôr. Absurditu tomu celému dodávala slečna, ktorá sedela vedľa mňa v autobuse a napriek tomu čo videla na obrazovke môjho počítača pokojne jedla svoju žemľu s fašírkou ďalej. Kedy konečne prestaneme byť ľahostajní voči životom a utrpeniu zvierat kvôli chuti, zábave, zisku či nezmyselným tradíciám? Takúto budúcnosť sveta, kde si budeme vážiť každé živé stvorenie by som si veľmi priala. No dúfam, že sa aspoň dožijem toho, že slovo vegán nebude urážkou a naopak slovo karnista bude bežným pomenovaním. Tých, ktorí si ešte stále myslia, že jesť niečiu menštruáciu alebo zabiť niekoho dieťa len preto aby mohol piť jeho mlieko je správne a úplne normálne.(23.5.2017)