poster

Případ dvou sester (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2019, 75 min

 • sardon
  ***

  Příjemný i když trochu vlekoucí se příběh s celkem uvěřitelnou zápletkou, k tomu neokoukané herecké tváře, stejně jako hezky nasnímané neokoukané časti Prahy. Až na trochu nelogický závěr, kdy místo aby Horác v poklidu vystoupil z doktorova auta vybreptá mu, že pochopil, kdo je vrahem a pak zbytek cesty čeká, jak to s ním dopadne. Tahle nelogická upřímnost je však v detektivkách poměrně častým jevem a tak mi celkový dojem zase tolik nezkazila.(3.2.2019)

 • mira007
  ***

  Neškodná tv krimi oddechovka, jejíž hodnocení se bude zvyšovat dle stupně oblíbenosti Preisse a Matáska u jednotlivých diváků. Název je trochu zavádějící a případ zavražděné nymfomanky je jednoduchý, ale mile mne překvapilo, že to mělo pár aspektů kvalitního celovečeráku - filmová hudba ( s čestnou vyjímkou na začátku, kdy to připomnělo bakaláře z osmdesátéhotřetího ) a herecké výkony - prostě Karel Dobrý je fantastický.(29.1.2019)

 • Enšpígl
  ***

  "Já tě miluju, ty krávo ! " Jako předního romantika této databáze mě takhle romantické vyznání lásky velmi oslovilo. Trošku, škoda, že do příběhu pořád vstupovaly pořád nové a nové postavy, takže se to až příliš štěpilo na úkor většího napětí, ale bavilo mě to. Doufám, že další "náhoda" svede Horáce a Vašátka víc k sobě, ty postavy totiž nejvíc fungujou, když jsou spolu a měli by si zase zachytat ryby a popít pivko.(27.1.2019)

 • adaben
  ****

  Pěkně obsazené , i v malých rolích, dobře zahrané a pěkně nasnímané, jen mi přelétlo přes nos, že když se Jan Vlasák objeví v detektivce i jen ve vedlejší roli primáře, tak to žádná vedlejší role nebude (ale zahrál toho vraždícího primáře zase výborně). A pak možná mi něco neuteklo, ale nevím, jestli tam vysvětlili tu milionovou pojistku vedenou na neteř.(28.1.2019)

 • patrikus
  ***

  Proti konverzačním detektivkám nic nemám. Konečně jsme po letech mohli vidět nový film v klasickém střihu. S kvalitním scénářem a herci to byl příjemný film na nedělní večer. Myslím, že čb sekvence byly zbytečné a spoilery, ve kterých nás kapitán informoval, co a jak mu dochází, byly zbytečné - divákovi to také došlo, nepotřeboval to takhle explicitně popisovat. Až na ty šílené postsynchrony vypadala detektivka velmi vkusně, byla dobře obsazená a měla ideální stopáž. Více takových půvidních českých TV filmů. Perfektní Vlasák a dobrý Dobrý! Škoda, že kreativní producent Jan Štern už odešel.(28.1.2019)