Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dnes se můžete těšit na premiérový díl volného cyklu detektivek renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru Druhá tvář osudu. Známé duo – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek) – bude pátrat po vrahovi emancipované mladé ženy Daniely Jáskové (G. Míčová), jež s přehledem odváděla ve své firmě perfektní práci a také tak střídala milence. Když je nalezena uškrcená ve svém bytě, Vašátkův tým se dá do vyšetřování. Do hledáčku jim padne i sestra zavražděné Alena Kášová, která neměla Danielu příliš v lásce a které vadilo, že si každého muže dokáže získat na svou stranu. Podezření se nevyhne ani Alenin exmanžel, sochař Káš (K. Dobrý), kterého zná Horác již od studií na akademii. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

"Já tě miluju, ty krávo ! " Jako předního romantika této databáze mě takhle romantické vyznání lásky velmi oslovilo. Trošku, škoda, že do příběhu pořád vstupovaly pořád nové a nové postavy, takže se to až příliš štěpilo na úkor většího napětí, ale bavilo mě to. Doufám, že další "náhoda" svede Horáce a Vašátka víc k sobě, ty postavy totiž nejvíc fungujou, když jsou spolu a měli by si zase zachytat ryby a popít pivko. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Dobrý devítiprsťák Dobrý, Matásek s o dvě čísla větší bundou, poctivě se zavodňující konstábl Preiss a zločin s motivem starým jako lidstvo samo.. Na shodu náhod uvádějící Horáce do případu si začínám zvykat, akční závěr se zpovědí pachatele je poněkud klopýtavý. Prosím pana Dulavu, až si utře mastné prsty, aby mi poslal recept na kuře na mandarince.. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Detektivní příběh je velmi slušný a rozhodně nosný pro celovečerní film. Zpracování mi ale zas až tak moc nevoní, kamera je hodně syrová, střihy hodně ostré. Seděl by mi spíš starší a klidnější styl, ale i přes tyto výtky mě film zaujal a bavil, tudíž nutno hodnotit kladně. PS: Preisse je ve filmu hodně, ale Matáska mohlo být rozhodně víc. ()

patrikus 

všechny recenze uživatele

Proti konverzačním detektivkám nic nemám. Konečně jsme po letech mohli vidět nový film v klasickém střihu. S kvalitním scénářem a herci to byl příjemný film na nedělní večer. Myslím, že čb sekvence byly zbytečné a spoilery, ve kterých nás kapitán informoval, co a jak mu dochází, byly zbytečné - divákovi to také došlo, nepotřeboval to takhle explicitně popisovat. Až na ty šílené postsynchrony vypadala detektivka velmi vkusně, byla dobře obsazená a měla ideální stopáž. Více takových půvidních českých TV filmů. Perfektní Vlasák a dobrý Dobrý! Škoda, že kreativní producent Jan Štern už odešel. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony skvělé - až, překvapivě, na přehrávajícího Preisse, který sám vypadal, že by potřeboval zajít v pauzách mezi natáčením k doktorovi. Ale příběh se strašně vleče. Sice moc hezké záběry z Prahy včetně Tróje (šel jsem tehdy okolo, když točili, bylo to 30. dubna 2018), ale ty samy o sobě by měly být jen dotvořením příběhu. Btw, nestálo za to, při tak roztahané stopáži, alespoň nějak uzavřít osudy sestry a dcery? ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama