Případ dvou sester (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2019, 75 min

"Já tě miluju, ty krávo ! " Jako předního romantika této databáze mě takhle romantické vyznání lásky velmi oslovilo. Trošku, škoda, že do příběhu pořád vstupovaly pořád nové a nové postavy, takže se to až příliš štěpilo na úkor většího napětí, ale bavilo mě to. Doufám, že další "náhoda" svede Horáce a Vašátka víc k sobě, ty postavy totiž nejvíc fungujou, když jsou spolu a měli by si zase zachytat ryby a popít pivko.(27.1.2019)

Neškodná tv krimi oddechovka, jejíž hodnocení se bude zvyšovat dle stupně oblíbenosti Preisse a Matáska u jednotlivých diváků. Název je trochu zavádějící a případ zavražděné nymfomanky je jednoduchý, ale mile mne překvapilo, že to mělo pár aspektů kvalitního celovečeráku - filmová hudba ( s čestnou vyjímkou na začátku, kdy to připomnělo bakaláře z osmdesátéhotřetího ) a herecké výkony - prostě Karel Dobrý je fantastický.(29.1.2019)

Zo začiatku so slušnou kamerou a hudbou, sviežim rozjazdom deja to nevypadalo, ako TV produkt. Pribúdajúcim časom sa toto pozitívum začalo meniť. Nechápem prečo herci sa snažia rýchlo a neprirodzene gestikulovať, remžiť /mleť/, ako by sa niekde veľmi ponáhľali. Potom to pôsobí neprirodzene na autoritu samotného príbehového artu. Veď majú vzor, trebárs Jaroslav Marvan a nezabudnuteľní Hříšní lidé města pražského.(17.2.2019)

Pěkně obsazené , i v malých rolích, dobře zahrané a pěkně nasnímané, jen mi přelétlo přes nos, že když se Jan Vlasák objeví v detektivce i jen ve vedlejší roli primáře, tak to žádná vedlejší role nebude (ale zahrál toho vraždícího primáře zase výborně). A pak možná mi něco neuteklo, ale nevím, jestli tam vysvětlili tu milionovou pojistku vedenou na neteř.(28.1.2019)

Příjemný i když trochu vlekoucí se příběh s celkem uvěřitelnou zápletkou, k tomu neokoukané herecké tváře, stejně jako hezky nasnímané neokoukané časti Prahy. Až na trochu nelogický závěr, kdy místo aby Horác v poklidu vystoupil z doktorova auta vybreptá mu, že pochopil, kdo je vrahem a pak zbytek cesty čeká, jak to s ním dopadne. Tahle nelogická upřímnost je však v detektivkách poměrně častým jevem a tak mi celkový dojem zase tolik nezkazila.(3.2.2019)