Ferdinandovy zahrady (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 16x26 min

• LadyPupu

V prvním dílu jsme viděli úpravu zahrady na "chalupě" bratru tak za 5 mega, druhý díl nám ukázal jak si na zahradě o velikosti cca. 2000 m2 vybudovat koupací "jezírko" o celkové ploše zhruba 300 m2. Moc se těším na třetí díl. Copak nás asi čeká? Inspirace, jak ozvláštnit zahradu v rodinném zámeckém parku? Nemůžu si pomoct, ale smysl tohoto pořadu mi uniká, protože ti, co mají prachy i prostor (Ferdinandova klientela), si najmou zahradního architekta a rozhodně se nebudou koukat pro inspiraci na čétéčko a ti, co nejsou z ranku multimilionářů, se v lepším případě pobaví a v tom horším naserou, protože Ferdovy rady typu "jedna bříza na zahradě vypadá nepatřičně, dejte jich tam aspoň 10, ať máte březový háj", to je fakt z říše snů.(17.4.2017)

Zdejší kritické komentáře přisuzuji závistivé nátuře Čechů... Že nepomlouvají Polhreicha a kluky v akci, kteří taky vaří mnohdy gurmánské speciality ze surovin pro bohaté, a že neglorifikují Babicu a Láďu Hrušku, kteří vaří ve stylu, co dům dal... Na vesnici má tak velkou zahradu většina, beru, že pro většinu populace je to nedosažitelné finančně, ale konečně ukázka něčeho hezkého, odborného, jak by to mělo ideálně vypadat, jako osvětová činnost má tento pořad vysokou úroveň... Btw. zas tak drahý ten zahradní architekt není, stačí si odpustit cigarety a alkohol...(7.5.2017)

• Ruda.neck

První díl se jmenoval Venkovská zahrada, očekával jsem v souladu s obsahem pořadu výše, že nám Ferda ukáže vkusnou, vtipnou a praktickou proměnu nějaké zanedbané venkovské zahrady. Místo toho jsem sledoval, jak parta dělníků pod vedením architekta upravuje okolí nějakého milionářského víkendového sídla usazeného v dokonalém prostředí horské krajiny s ohromnými okolními pozemky. Jistě velmi přínosné pro většinu diváků, škoda že neuvedli, kolik taková praktická proměna stojí. Díky nádherným záběrům krajiny se na to koukat dalo, dám tomu ještě šanci, ale jestli to bude probíhat ve stejném duchu, tak asi poslední.(9.4.2017)

• troufalka

Nevím, jestli někdy budu mít vlastní zahradu, ale rozhodně vím, od koho si jí nenechám navrhnout. Pan Ferdinand má zvláštní nadání vybagrovat slušně vypadající zahradu a udělat z ní holé nesympatické místo, které je ale zaručeně moderní a drahé. Jeho zákazníci zrejmě nemají dostatek sebevědoméí a nechají si vnutit něco tak finančně náročného, co budou muset za pár let stejně předělávat. Pro mě to není zrovna užitečný pořad a zahrádky od pana Ferdinanda bych si nikdy nepořídila.(2.5.2019)

Chápu, že ta část populace, která čekala dalšího Přemka Podlahu, musí být nutně zklamaná. Nicméně Ferdinand Leffler v pořadu ukazuje, že zahrady jdou dělat i jinak než jako výstavka ze zahradnictví umístěná na trávníku za zdí z betonových tvárnic. Zahrady představené v tomto pořadu jsou nápadité a jejich realizace nemusí nutně znamenat průvan v peněžence, když si něco holt uděláte vlastníma rukama a na stromy si počkáte - těch deset - dvacet bříz nemusí být nutně o velikosti paneláku, a dvoumetrový stromek je záležitost cca 100 až 200 korun. A tak je to o všech položkách na seznamu - neupravené dřevo z místní pily bude taky levnější než prezicně na míru udělaný vysoký záhon.(22.4.2019)