Bankovkovi (TV pořad)

Jakub Šmíd

Ladislav Karpianus

Vidu Gunaratna
  • Politik

Kvalita velmi nízká, obsahuje propagandu a platíme to z daní. Odpad, hnus. https://www.mises.cz/clanky/otevreny-dopis-ct-bankovkovi-dil-dane-nezaujatost-2216.aspx(23.4.2018)

• Circumscriptor

Je to pomerne zvláštne, ale ako racionálne zmýšľajúci človek musím uznať, že vznik podobného seriálu ma na jednej strane ani veľmi neprekvapuje, ale moja optimistická stránka bohužiaľ očakávala, že primárna propaganda a indoktrinácia detí údajnou legitímnosťou štátneho monopolu začne aj skončí v sfére štátnych škôl. Ale nanešťastie, je tu štátna televízia. Nemám nič proti ideológiám, ktoré sú odlišné od tej, ktorú zastávam ja, ale ich výhody a opodstatnenia by mali byť vymedzené logickou argumentáciou a rozhodne by si takáto ideológia nemala prostredníctvom týchto argumentov odporovať sebe samej. Je pomerne ľahké kritizovať súkromný sektor pomocou média, ktoré je financované násilím vybratými zdrojmi a slúži ako tzv. vzdelávací prostriedok. Indoktrinovať detské publikum explicitnými kokotinami typu - mám plnú truhlicu bankoviek, nakoľko štát nejestvuje, neplatím dane a nemôžem si dovoliť súkromnú nemocnicu, je totálny vrchol politickej a kinematografickej žumpy, ktorý by mal byť v záujme zachovania všeobecného blaha a vyššieho výsostného dobra, raz a navždy zlikvidovaný vo víre dramatickej fyzickej agónie všetkých zaostalých tvorcov tejto odpornej žumpy, ktorá je nazvaná reláciou.(17.3.2018)

Vidím tady jeden negativní komentář, tak si myslím, že nebude na škodu zde napsat taky něco pozitivního (ačkoliv jsem povahou, dost velký pesimista, podotýkám). Proč by se měli lidé (herci) v seriálu, před diváky, ponižovat??? Vždyť je to zábavné, legrační a hlavně naučné! A nesmí se zapomínat na to, že je to seriál hlavně pro (starší) děti, ne pro dospělé! Moje 10letá ségra ten seriál miluje a já na to už koukám taky, spolu s ní. Dobře - možná se místy postavy chovají až příliš bláznivě. Ovšem věřím, že taková ekonomická témata musí být pro dospělé, natož pro děti, velmi nudná a mnohdy náročná pro pochopení, pokud se o tom děti učí ve škole, nebo pokud by ten seriál neměl být tak zábavným a legračním, jakým naštěstí je. Tohle bych nařídil promítat dětem na prvním stupni ZŠ! A myslím, že by nebylo na škodu, aby se na to koukli i někteří "finančně negramotní" lidé u nás, a jakože jich, stále a jistě, není málo i v dnešní době, kdy je finanční gramotnost více než potřebná! A kolik lidí si pořizuje věci, na které nemá a neumí hospodařit!... Takže, velmi kladně oceňuji a chválím snahu tvůrců seriálu! Troufnu si říct, že seriál jsou takoví ,,čeští Přátelé" pro děti a navíc se i přitom něco nového dozví (vzdělávají se). ;-)(28.8.2017)

• Miller

Seriál spadá do kategorie´"ostentomorfoidní kinematografie"(13.8.2018)

• Sasakr

Předrevoluční propagandu jsem sice nezažil, ale komičtější než díl o daních to být nemohlo :-D(8.5.2018)