Oasis (TV film)

Sci-Fi / Drama

Velká Británie, 2017, 60 min

• Dadel

Na rozdíl od ostatních komentátorů jsem četl výbornou knižní předlohu od Michela Fabera a můj komentář je proto erudovanější než jiné:)_______ Kniha je vynikající inteligentní sci-fi román, nepředvídatelný (fakt to není nic jako Avatar), smutný, depresivní, doporučuji všem. Až v průběhu čtení jsem se náhodou dozvěděl o tomto filmu/seriálu a následně jsem prošel třemi fázemi: 1. nadšení, že byla kniha zfilmována, což mě při čtení vůbec nenapadlo, na to je ta látka příliš intelektuální. 2. zklamání, když jsem zjistil, že vznikl pouze pilot seriálu. 3. (po zkouknutí pilotu) rozčarování z pilotu a následné dojití k závěru, že to, že tento seriál nevznikl, je vlastně dobře:( _________K samotnému hodnocení: Je to jako hodnotit 10 minut nedokončeného filmu, ale nějak si poradit musím. Klady jsou dva - Richard "Robb" Madden je dobrá volba a výprava je zdařilá, uvěřitelná, nepapundeklová. Ale co naplat, když už v pilotu je tolik změn oproti knize, že by s ní neměl seriál skoro nic společného. Předně - Peterova maželka Bea (která zůstala na Zemi), je v seriálu mrtvá!!!!!!!@#đĐ!!! Jejich zoufalá emailová komunikace je na knize to nejlepší a to vše by v seriálu chybělo! Dále, v celém pilotu není ani zmínka o mimozemšťanech, od začátku je avizováno, že Peter letí na Oázu dělat kaplana kolonistům. A na planetě je pak rozjeta jakási zápletka s halucinacemi, což v knize vůbec není. Takže je otázka, jestli by v seriálu vůbec mimozemšťané byli. Poslední vteřiny by mohly naznačovat, že snad jo, ale taky to mohly být halucinace, vzhledem k předchozímu. ______ Takže bohužel promarněná příležitost a nezbývá než doufat, že někdy seriál vznikne, ale JINÝ!(1.1.2020)

Velice zajímavý začátek seriálu, má dobrý potenciál. Škoda, že se netočilo dál.(25.8.2019)

Rozhodně zajímavý pilot, který mi svým prostředím připomněl starší britskou pecku Outcasts. Atraktivní námět, vyspělý vizuál a potenciál do budoucna by tu byl. Škoda, že si Amazon neobjednal celou sérii. Takhle nám zůstala jen tahle ochutnávka. I'm only human after all.(24.5.2018)

Dobrý potenciál do dalších dílů. Rozhodně zajímavý začátek, slibné prostředí i sympatičtí herci, ačkoliv se něco dozvíme jen o dvou postavách. Případnému pokračování v podobě celé série dám rozhodně šanci. 65%(26.8.2017)

• - Natočeno na motivy knihy „The Book of Strange New Things“ od Michela Fabera, kterou vydal roku 2014. Kniha Zlín ji v překladu vydala roku 2016 v České republice pod názvem „Kniha zvláštních nových věcí“. (Yardak)