Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petikacka
  *****

  Havířov jede!!! Bomba, bomba, bombička...Langoš je neuvěřitelný a Petr Kolečko taky...Po Okresním přeboru jsem jsi říkala s čím příjde a jaké to bude...Lajna je boží a herecké výkony taky...Scéna, kdy Hana Vágnerová stojí u výlohy prodejny s kabelkami a pláče, že tam jsou jenom koženky a jak tam můžou lidi žít je šupa...Pro člověka z Ostravska opět voda na protipražákovský mlýn... Za mě 95%(8.10.2019)

 • Richard.Seve
  ****

  Seriálu jsme se dost bránil, neboť jsem si myslel, že je to takový Vyšehrad na ledě, a o to jsem fakt nestál. Nakonec jsem si pustil první díl a zjistil jsem, že si Lajna odkazem na Vyšehrad dost škodí. Spíš tam vidím paralely na Kosmo. Jsou tam vtipné scény, hlášky - no jako dobrý, ale co mě bavilo daleko víc, bylo vyobrazení vztahů a to, že postavy se uvěřitelně vyvíjely a někam směřovaly. Vztahy otec-syn, chlap co odešel od ženy za mladší a pitomější, nasměrování energie z nešťastné lásky do sportu, z přemýšlivého a submisivního kluka do hokejové gumy.... Doporučení: nehledejte hlášky, ale zamyslete se, jak je to opravdové. A jestli nejsme také tím Hrouzkem st., Hrouzkem ml, Denisou, šéfem klubu, atd. Kdyby to všechno nedopadlo tak růžově, asi dám 5 hvězd.(20.11.2019)

 • Godhaj
  ***

  ,,Tak proč bydlíš tady v tomhle hnusu?“ ,,Já jsem tady doma.“ Lajna stojí a padá na výkonu Langmajera, který toho arogantního, ale sympatickýho Hrouzka hraje naprosto parádně. Scénář občas nabídne opravdové perly a já se u toho dobře nasmál. Jenže ne vše se takhle povedlo. Zvraty ve scénáři a ve vývoji postav jsou jen těžko uvěřitelné, všichni tam žijí v jakémsi paralelním mikrovesmíru, kde se všichni potkávají v tu pravou chvíli a pronášejí ty pravé věty tak, aby se děj zase někam posunul. Piškula a polovina dalších hokejistů hrají dost tristně a já z nich ty hokejisty vůbec necítil. Naopak nadprůměrně si počíná Norbert Lichý, který hraje úsporně a civilně. Občas se vyskytují úplné kiksy, třeba že hokejový tým čítá asi osm hráčů, např. ve scéně kdy jedou autobusem do Kladna jich tam není víc než deset. Po této stránce je seriál nedotažený, slušel by mu větší rozpočet a poctivější řemeslné zpracování.(4.1.2020)

 • swinevenca
  ****

  Langoš je dobrý žrádlo, jenže já jsem huba mlsná, a přestože ho dneska prodávají všude, tak na něho od odvykačky chodím už jen do restaurací pana Stracha. Ale nakonec jsem se nechal ukecat na Langoše v Lajně a pošmák sem si, kdo by to byl řek, když loni v tý putyce Óbébod tak přepálili Vyšehrad. Navíc to není jen o Langošoj - toho se nenažeru - ale i ta příloha je dobrá. Když uteču z talíře, tak Hrouzek je místy až zbytečný hovado, přesně podle představ většiny národa, ale musím uznat, že takovej Luděk Bukač by jako předloha posloužil asi mnohem hůř než Růža.(27.11.2019)

 • JS11
  ***

  Mnozí přirovnávají Lajnu k Vyšehradu. Jistě sportovní prostředí přináší specifické problémy, ovšem Lajna je realitě, aspoň dle mého názoru, který vychází z osobních zkušeností, výrazně blíže než Vyšehrad. Skvělý Langmajer táhne celý v podstatě každou epizodu. Daň z úspěšné minulosti i dnes velice častý tlak jdoucí až za hranice nejen slušnosti, ale i zákona ze strany rodičů kopíruje kauzu "Láďa Růžička", to jsou atrubuty, kterými dnešní český hokej žije. Pokud však divák dojde k závěru, že takhle to je v českém sportu všude, pak získá jen falešné představy. Ve fotbalu je to ještě horší, v basketbalu, který hrají povětšinou inteligentní lidé a trénují to tomu odpovídající trenéři, zase vládne "vše podle Nymburka".(16.2.2019)

 • - Při rozhovoru Luboše (Jiří Langmajer) a Denisy (Hana Vagnerová), můžeme vidět, jak jsou v jednotlivých záběrech za nimi dveře střídavě zavřené a otevřené, aniž by se jich kdokoliv dotkl. (Timak)

 • - V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)

 • - Když trenér Hrouzek (Jiří Langmajer) veze syna do Havířova, tak zazní v rádiu jméno Vladimír Hrouzek, přitom se jmenuje Luboš. (keltos31)