Pravda (S01E04) (epizoda)

Komedie

Česko, 2017, 25 min

V minulém díle se dostal příběh na rozcestí a nebylo vůbec jasné, kam to bude pokračovat. Kolečko je ale frajer a zvládl to naprosto mistrovsky dílem, kdy vůbec poprvé děj přejde ze záměrně přehnané taškařice do holé skutečnosti. Nic, co se stalo v tomhle díle jsem nečekal. Pokud se nepletu, Petr Kolečko psal tenhle díl v době svého rozvodu a asi je na dílu vidět, jak souzněl nejen s Patrikem, ale i do té doby záporákem, Hrouzkem starším, který pochopil, že žít v iluzi a ve lži nejde. Langmajer zvládl ten přechod do vážnosti též skvěle. Norbert Lichý a jeho sbírka a Hrouzkovo uvědomění, je fakt silná scéna a scénáristický i herecký majstrštyk.(10.2.2019)

"Já nehraju past ve středním pásmu. To jsou jenom ty retardi líný bruslit, takže to tak vypadá." Betony od Treťjaka, hokejka od Bobbyho Orra a "školné" od tatínka? Tady už je to hokej na vysoké úrovni a ten se nemá hrát pro radost. To ovšem syn buzerštajgra evidentně ignoruje, což mě baví a Deniska, "rafinovaně" dojící z onoho buzerštajgra auto, je na prosto dokonalá.(22.3.2018)

Čtvrtá epizoda se tvůrcům převelice povedla, což mě po nepřesvědčivém třetím dílu hodně potěšilo. Pokud Růžička zatím nepobral, koho hraje Langmajer, teď už musí mít jasno :-) Řešení vztahových problémů trenérovi Hrouzkovi překvapivě jde. "Já jsem ti to vyžehlila." "Jako sama?!" "Žehličkou?!" // "Denisko, ty bys chtěla Mini Coopera?" "Ne?" // "Syn buzerštajgra bude vždycky pičus."(2.2.2018)

Scéna v rolbařově kumbálku, resp. svatostánku, patří určitě k tomu nejpůsobivějšímu z celého seriálu... Tradičně pak nechybí smršť dokonalých hlášek. "Dej mu po pi*i!"(6.3.2019)

No takhle to má vypadat. Konečně jsem si to užíval stejně dobře, jako první díl. Nechybí zde pořádné emoce a to já mám rád. Jen s vulgaritami nevede cesta k úspěchu. Líbila se mi rolbařova sbírka a to velice moc i z nostalgického hlediska. Jsem rád, že se zde jen necvrlikalo a Langmajer to zase slušně rozjel. Nadprůměr, stejně jako první epizoda. Jen tak dále…(1.4.2018)

• - V čase 12:30 až 12:38 se na stole samovolně posune časopis. (KINE)

• - Při rozhovoru Luboše (Jiří Langmajer) a Denisy (Hana Vagnerová), můžeme vidět, jak jsou v jednotlivých záběrech za nimi dveře střídavě zavřené a otevřené, aniž by se jich kdokoliv dotkl. (Timak)

• - V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)