Epizody(8)

Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) se potom, co si získal srdce hráčů i lidí z Havířova, vrací do Slavie. Má ji zachránit v druhé nejvyšší soutěži, a to i přesto, že musel v minulosti z klubu za podivných okolností odejít. Ukazuje se, že za návratem do Slavie stojí ještě větší hokejový šílenec a autorita – Hrouzek starší (Stanislav Šárský). Z přesunu do Prahy je bez ohledu na okolnosti naprosto nadšená Deniska (Hana Vagnerová). Jak asi dopadne vzájemný zápas Slavie a Havířů? (Televize Seznam)

Cheeter

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z případů, kdy jsem nevěděl, jestli je druhá řada dobrý nápad. Ta první byla dobrá, tak jak byla. Nebylo potřeba přídavku. Nicméně přišel. Měl pár dobrých momentů, ale spíš mi přišlo, že víc těch horších. Celkově shrnuto, druhá řada být nemusela, táhne tak ten seriál dolů, byť pár světlých momentů tam je. ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První série sice taky nebyla bůhvíjak úžasná pecka, ale našel jsem tam několik opravdu povedených momentů – hlášek a i některé postavy byly docela solidní. Nechyběly emoce – vztahy – bojovnost za něco…Tady tomu dost často docházela šťáva, i ta vtipnost byla slabší (opravdu dobré byli dva díly). Nevím, možná za to mohl ten přesun zpátky do Slávie, možná starý Hrouzek, zmizení Patrika i nezajímaví hráči (kromě Robina), no prostě první série cca 60%, tady tomu hodím 50%, ale zavřu obě oči. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na druhou Lajnu jsem se na české poměry opravdu těšil mnoho let, jednička se mi svého času hodně trefila do vkusu a štempl Petra Kolečka je pro mě stále velmi signifikantní. 2. hokejová sezóna mne ale překvapila větší připitomělostí a neuvěřitelností v tom smyslu, že nadbytečné užívání hokejových termínů v sebehokejovějších rodinách (a že o tom něco vím) je zkrátka nerealistické a příliš účelové. I tak jsem se ale po pár dílech na tempo seriálu dokázal naladit a nakonec u mě lepší díly převážily nad těmi trapnějšími. Langmajer je stále jedním z mých nejoblíbenějších českých herců a jeho kadence hlášek je pořád neuvěřitelná. Nové postavy příliš nevytrhnou (Suchánek mě vyloženě zklamal a opět mě utvrdil v tom, že je dobrý komik, ale jeho herectví stojí za starou bačkoru a nebaví mě), ale přechod do problémové Slávie je přece jen líbivější varianta než Havířov, kam Hrouzek nerad cestuje (viz "jakou asi můžeš mít cestu po D1 do Havířova, kurva?!"). A když jsem u těch vulgarismů, z erkových filmů je člověk zvyklý na nejrůznější "fuck" tvary, ale v české tvorbě ty naše krásné sprosťárny přecejen tak obvyklé nejsou a o to víc vyniknou. S příchodem na Stream jsou obě řady k dispozici zdarma, tak na co ještě čekáte? ()

danliofer

Normálně mě hokej vůbec nezajímá. Ani "namakaný" řeči. Co mě vlastně u toho dostalo a donutilo to sjet obojí (jak první, tak druhou sérii) skoro na jeden zátah, je to, jak absurdně je to všechno namíchané. Vím, že je tím Petr Kolečko už pověstný, ale u mě osobně to prostě funguje na výbornou a je nakonec úplně jedno, který režisér mu to režíruje (ať Lajnu či Most). Ten mix je prostě tak výživný, že nemůžu odolat. I to, jak se trefuje do různých klišé, bourá je a zase pře(s)tavuje, kdy jeden vůbec neví, kam se to všechno vyvine, že by si i bál vsadit na to, čím to skončí. Navíc jsem si u toho uvědomila, jak je to v současné seriálové produkci všech těch Růžových zahrad, Ulic či Slunečných super závan svěžího proudícího vzduchu, i proto už se moc těším na něco dalšího z dílny Kolečka a režisérů, kteří ty jeho gejzíry nápadů převedou do "reálu". Třeba teď naposledy spolupráce Vladimíra Skórky a Petra Kolečka na sKORO NA mizině mě přivedla právě k Lajně, přičemž po loňském Mostu pro mě osobně prostě zase trefa do seriálového černého :-) P. S. Jiří Langmajer v roli trenéra absolutní špica, jak dokáže ustát to lavírování mezi přehnanou tvrdostí a přehnanou změkčilostí, aniž by z toho vyšel jako totální idiot :D ()

zette

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Od prvni serie hodne velky propad. Zmizel Havirov, ktery byl v prvni serii vyliceny velmi vtipne, avsak neurazil ani mistni. Mene prostoru dostala i Deniska, coz je skoda. Naopak postava Lubosova otce me srala od jeho prvni vety az do te posledni. Nektere dily vylozene tragicke, za vsechny sneni o Stanley Cupu. Jedine plus vidim v postave Neuzila, ten nemel chybu. Jinak ovsem hodne nepovedene pokracovani vyborne jednicky. ()

• V hokejovém zápase (čas 14:00) padne gól do sítě Slavie. O několik vteřin později, kdy je záběr z hlediště, je vidět světelná tabule a na ní je skóre pořád 0:0. (Záry)
  • Incident, o kterém vypráví Michal Suchánek, se skutečně stal. Ve finále Federální hokejové ligy si Vítkovice z Prahy odvezli těžké žaludeční potíže ze stravy, se kterými pak nastupovali k odvetným zápasům, které oba prohráli výsledkem 4:5. Vítkovice nakonec skončili druhé. (Duoscop)