Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Charlieho Sheena rozhodne nepovažujem za mimoriadne talentovaného, či výnimočného herca. Myslím, že by ťažko zvládol zahrať také dramatické úlohy ako jeho slávny otec Martin Sheen, ktorý má môj prirodzený rešpekt. To bol pán herec. Charlieho možnosti končia tak akurát u hollywoodskeho, vysokorozpočtového sitkomu alebo v nejakej jednoduchej komédii. Keď mám byť konkrétny, tak vlastne ešte v pokleslejšom subžánry, a to v paródii. Tu zažiarila jeho hviezda najjasnejšie. Úloha Toppera Harleya, ktorý je recesistickou karikatúrou Johna Ramba, zvládol Charlie výborne. Môj vzťah ku filmovým paródiam je veľmi chladný. Nie sú mi pochuti. Môžem však s istotou prehlásiť, že "Horúce výstrely 2" sú v tomto žánri mojim favoritom. ***(10.6.2012)

CITÁT - Gumový medvídky, přidat ! Přidat ! Gumový medvídky, přidat ! Přidat!.......... Film opět obsahuje nechutné " jídelní " scény, co je tohle za mindrák ? Vůbec mi to nepřipadá vtipný, naopak. Na přetřes si tentokráte tvůrci berou převážně film Rambo. Docela jsem se zasmál okolo 42 minuty. Topper ( Charlie Sheen ) je v člunu a kolem proplouvá další člun. Na jeho palubě stojí Martin Sheen. Oba na sebe začnou pokřikovat : Líbil ses mi ve Wall Street......... Řekl bych, že je to na stejné úrovni jako jednička akorát že tam jsou .....stejní, opakující se herci...... Skóre jako Robocop. Skóre ja Total Recall = Žhavé výstřely 2 - nejkrvavější film všech dob. Ve filmu si zahrál Rowan Atkinson jako Dexter. DIALOG - TOPPER - Musíte jít se mnou. DEXTER - JÁ ...nemohu jít....svázali mi tkaničky dohromady. TOPPER - Uzel. Bastardi !!.......... Velice povedá je scéna parodující tekutého Terminátora ( asi 65 minuta ). Ve filmu hrál i Jerry Haleva a to postavu Saddama Husseina. Kamera - Sylvester Levay.(28.9.2011)

Pro mne rozhodně lepší a povedenější podívaná, nežli první díl, neboť Ramba 2 a 3 znám zpaměti a Žhavé výstřely 2 staví nejvíce právě na parodování této klasiky. Charlie Sheen je tu skvělý, u řady scén jsem se od srdce zasmál a dobře jsem si u tohoto počinu odpočinul. Potěší také cameo pro Martina Sheena, odkaz na Terminátora 2 a hudba s pozměněným Rambo theme. :)(31.5.2014)

Tak pro mě jsou Žhavé výstřely 2 mnohem lepší než jednička. Tenhle díl je opravdu plný parodií na všechno. Přitom to herci myslí smrtelně vážně. Jedno z nejlepších je vystřelení kohouta lukem. Nebo to byla slepice, když nakonec vykadí vejce? Nebo namáhavé přelézání nízkého zděného plůtku. Zde je vidět, že i vojenské operace se nemusí brát vždycky vážně. Prostě to nedokoukáte do konce, aniž byste se nezasmáli.(21.10.2011)

Smrtící nálož geniálních gagů. Moje nejoblíbenější parodie, která si nesmlouvavě, ale přitom v podstatě hrozně mile utahuje snad úplně ze všeho (a to nejen z filmových klišé, postav a konkrétních scén!) a přitom jí nechybí soudnost a cit pro míru. Jaká škoda, že v současnosti už takové filmy vlastně vůbec nevznikají... 100 %(18.12.2010)

• - Mnoho komparzistů filmu ztvárnili rodinní příšlušníci scenáristů Jima Abrahamse a Pata Profra. (Terva)

• - Před vysvobozením Toppera (Charlie Sheen) si 2 vojáci obarrví obličej kvůli maskování na černo. Když však po přistání Toppera hledají, jejich obličeje jsou čisté. (chleba24)

• - Charlie Sheen na sobě tvrdě pracoval, aby si vypěstoval svaly takové, aby mohl parodovat Sylvestera Stallona. Cvičil i osm hodin denně. (duklak2)