Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Najkrvavejší film všetkých dôb! =) Tak tomuto sa povie pani paródia. Pokračovanie je na tom ešte lepšie ako jednotka a prvá polovica filmu ďaleko prevyšuje 100%tnú hranicu. Potom, po stretnutí s Ramadou percentá začínajú klesať, no stále ide o ťažký újeb. Hlavne Lloyd Bridges nehorázne valcuje! Škoda, že sa Jim Abrahams už o niečo podobné nepokúsil znova. Veď Sheen zo seba robí debila doteraz. 90%.(26.9.2007)

Maxizásobárna parodií, hlášek a humoru pokračuje a neslevuje ani o píď. Povaluje na lopatky nejen všechny možné béčkové akčnáky (hlavně "Rambo III") a jejich nereálné scény, ale i klasiku ("Základní instinkt", "Děla z Navarone"). Parodie je jeden z nejožehavějších filmových žánrů. Tvůrci musejí dávat jednak pozor aby neurazili tvůrce parodovaných záležitostí a jednak udělat skutečně vtipnou záležitost, při které se budou smát i ti, kteří parodované originály třeba vůbec neznají. A právě dvojice "Žhavých výstřelů" je prototypem a vzorem pro další tvůrce parodií.(21.3.2006)

Žhavé výstřely nikdy nebyly úplně můj šálek čaje, např. série Bláznivých střel se mi zdá vtipnější a nedokážu ani přesně říct proč. Možná většina vtípků ve Žhavých výstřelech jsou až moc přitažené za vlasy (a přesto právě to je činí tak oblíbenými). Každopádně za shlédnutí stojí, takhle bláznivé parodie už se totiž dnes netočí... 6/10(17.11.2016)

„Niečo vám poviem, poručík. Nevravím, že vám neverím. Ale nevravím ani to, že vám verím. Ale skôr nie, ako áno.“ Ultimátna paródia, ktorá sa hravo vyrovná ultimátnej jednotke. Dvojka sa masívne vrhá na sériu RAMBO. A excelentne. Smršť gagov od výmyslu sveta (zajačik Duracell, „On bol starší, múdry pán a čakával ma pred školou.“, bodycount, Hilary Husajn), množstvo odkazov (PONORKA, T2, HVIEZDNE VOJNY, KRSTNÝ OTEC), vtipy pre zasvätených (Martin Sheen), strhujúce hlášky („Dodržiavajú celibát rovnako, ako ich otcovia a dedovia.“) a vysoký rozpočet (výprava, kostýmy, rekvizity, akcia). K tomu úžasné baby (Valeria Golino a Brenda Bakke), dobrý vojak so silnou traumou Miguel Ferrer, zajatec Rowan Atkinson (hajzli, šnúrky!) a Lloyd Bridges s jazykom dobermana.(22.12.2004)

Po mohutnej dávke nápadov, ktorými hýrili Horúce strely málokto predpokladal, že tvorcom ostala ešte veľmi slušná zásoba aj na rovnako dobré pokračovanie. A niekedy sa pokúšam odhadnúť, pri koľkom zhliadnutí sa prestanem na niektorých scénach (napr. v kláštore) hlasno smiať. Viacerí sa zaoberajú tým, či je lepšia jednotka alebo dvojka. Výhodou dvojky je, že paroduje viaceré filmy a má tak širšie pole pôsobnosti. Nevýhodou je zasa to, že zbytočne obsahuje niekoľko gagov za hranicou vkusu. Takže podľa mňa plichta.(17.11.2010)

• - Ve filmu si cameo zahrál otec Charlieho Sheena (Topper Harley) Martin Sheen (Benjamina L. Willard), a to ve scéně, kdy se spolu se synem potkávají na míjejících se lodích. Jejich pozdrav zní: "Líbil ses mi ve Wall Street.", což je odkaz na film Wall Street (1987), ve kterém si spolu zahráli (Bud Fox a Carl Fox). Když si Topper píše deník a jeho myšlenky jsou přerušeny Benjaminem, který cituje scénu z filmu Apokalypsa (1979), jedná se o odkaz na tento film, ve kterém ztvárnil onu postavu. (Prochy38)

• - Otec Charlieho Sheena Martin Sheen souhlasil se svou krátkou rolí v tomto filmu jen v případě, pokud dají producenti jeho plat na charitu, kterou si vybere. Jelikož však nedostal tolik peněz, kolik požadoval, Charlie Sheen zbytek částky charitě doplatil. (popos)

• - Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: "Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum.Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři."  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (Doplh11)