Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Nezapomenu na tu scénu parodující Děla z Navarone, když jedou lodí na tu svou pozici. Jak na další lodi potkají Charlieho otce Martina a jak na sebe křiknou Líbil ses mi ve Wallstreet! nebo vlastně celá scéna s lodí je úžasná. To uchechtávám ještě teď, a to jen když si vzpomenu, jak to bylo v parodovaném filmu. No a nedávno jsem viděl Ramba 3 a já to nemohl ani dokoukat, protože jsem se musel pořád smát a to u dramatickýho akčňáku prostě nejde.(19.3.2006)

Ať už byly natočeny jakékoliv parodie na nesčetně mnoho filmů, tak tento strhující příběh plný akce, nezaměnitelného humoru, nečekaných zvratů, absurdních situací, mistrně vymyšlených gagů a legendárních hlášek s excelujícími postavami Toppera Harleye, Ramady a prezidenta Bensona, pro mě bude vždy patřit k tomu nejgeniálnějšímu, co bylo v žánru parodie i komedie vytvořeno. A do všeho toho zmatku je ještě zapleten Saddám a Mr. Atkinson:) Naprostý mega výsměch všem otřepaným žánrovým klišé a tradičním postupům s originálními odkazy na kultovní filmy. A rovněž má pro mě velkou zásluhu na této komedii i fenomenální český dabing, především Gustav Bubník a Bohumil Švarc. A rozhodně nežertuji, naopak. "Kdybych žertovala, řeknu, kytka vstoupí do baru a barman řekne: "Proč tak zvadle?", "Víš, co ale napíše kritika? Stejní, opakující se herci.", "Já... nemohu jít, svázali mi tkaničky dohromady." - "Uzel. Bastardi." :D(14.2.2011)

"Vo Wall Street si bol bohovský!" Dokonalé pokračovanie jedného z najlepších predstaviteľov žánru paródie... a zároveň jedno z mála pokračovaní, ktoré sa minimálne vyrovnali prvému dielu. Aj ja osobne viac obľubujem druhý diel, ktorý si berie na "paškál" džungľové akčňáky na čele s RAMBOm až po Verhoevenov ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ale kto bude pozornejšie sledovať, určite si všimne mnohých ďalších odkazov na slávne filmy, hoci je pravda, že spolu s výbornými gagmi ich je ozaj neúrekom a ja sa pri každom ďalšom pozeraní zasmejem ešte o niečo viac, a pravdepodobne to tak bude aj naďalej, teda pokiaľ sa mi už na kazete nezoderie páska - to by som bol odpísaný.:) Mimochodom, každému VRELO odporúčam.(27.5.2007)

Nevím, jestli je tím, že se parodují filmy, ke kterým mám mnohem blíže, než k Top Gunu, ale dvojka se mi prostě líbila více než jednička. Charlie Sheen jako Rambo je prostě skvělej a s jeho parťákem (který hraje mimochodem tu samou roli i v Rambovi) je taky sranda. Korunu všemu nasazuje Lloyd Bridges, ten je prostě úchvatnej. Co dodat, prostě parodie, jak má být. Škoda, že nikdy neudělali trojku, dnes už se podobné filmy netočí...80%(3.6.2013)

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná.(16.8.2016)

• - Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA. (duklak2)

• - Otec Charlieho Sheena Martin Sheen souhlasil se svou krátkou rolí v tomto filmu jen v případě, pokud dají producenti jeho plat na charitu, kterou si vybere. Jelikož však nedostal tolik peněz, kolik požadoval, Charlie Sheen zbytek částky charitě doplatil. (popos)

• - Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: "Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum.Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři."  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (Doplh11)