Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Dvojka je podle mě ještě propracovanější a obsahuje snad víc odkazů než jednička. Téměř při každém zhlédnutí objevím něco nového, pochopím narážku a vtip, který mi před tím nedošel. A taky dění v pozadí scén bývá dost vtipné, byť často snadno přehlédnutelné. Chválím taky výborný dabing! Žhavé výstřely 2 jsoupProstě bezchybná komedie, kterou lze vídat neustále dokola.(23.5.2002)

Nezapomenu na tu scénu parodující Děla z Navarone, když jedou lodí na tu svou pozici. Jak na další lodi potkají Charlieho otce Martina a jak na sebe křiknou Líbil ses mi ve Wallstreet! nebo vlastně celá scéna s lodí je úžasná. To uchechtávám ještě teď, a to jen když si vzpomenu, jak to bylo v parodovaném filmu. No a nedávno jsem viděl Ramba 3 a já to nemohl ani dokoukat, protože jsem se musel pořád smát a to u dramatickýho akčňáku prostě nejde.(19.3.2006)

Perfektni parodie a jo, fakt je lepsi nez jednicka. Od zacatku az dokonce se na vas sype jeden for za druhym, ale nektery z tech foru sou uz na me asi trochu infantilni a ocekavatelny :) Ovsem tomuhle se smeju doted "Ramado, seznamim se s tvyma rodicema, s dogou..." "Rodice uz neziji, doga je sezrala."(23.9.2007)

Asi nejlepší parodie všech dob překonávající i skvělý první díl. Film si vzal tentokrát na mušku Ramba. Charlie Sheen se do role hodí perfektně a trousí výborné hlášky. Jsou zde perfektní gagy, skvělé nápady a vše vypadá výborně. Tvůrci se nesnaží parodovat za každou cenu a tím pádem všechno dává smysl a žádné scény zde nejsou vloženy násilně. Takové parodie už se dnes netočí. Dokonalá zábava.(16.6.2007)

Nebylo to tak vtipné, jak jsem čekal a s odstupem času se dá u toho nasmát ještě méně. Charlie Sheen nikdy moc komického talentu nepobral, ale tahle role mu sedí, i přes jeho poměrně nesympatickou vizáž. Našel bych zde gagy nevyrovnané až trapné úrovně, ale i gagy skoro dokonalé a příjemně absurdní. Parodie na Ramba vyšla tak napůl, nebyla nejlepší, ale rozhodně ani podprůměrná. Prostě milá blbina se vším všudy. 60%(22.1.2009)

• - Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA. (duklak2)

• - Saddámova lednička obsahuje mimo jiné tyto potraviny: "Hungry Nomad" (Hungry Man), mléko, které obsahuje 2 % velbloudího mléka a "staré irácké pivo". (viperblade)

• - Ve filmu si cameo zahrál otec Charlieho Sheena (Topper Harley) Martin Sheen (Benjamina L. Willard), a to ve scéně, kdy se spolu se synem potkávají na míjejících se lodích. Jejich pozdrav zní: "Líbil ses mi ve Wall Street.", což je odkaz na film Wall Street (1987), ve kterém si spolu zahráli (Bud Fox a Carl Fox). Když si Topper píše deník a jeho myšlenky jsou přerušeny Benjaminem, který cituje scénu z filmu Apokalypsa (1979), jedná se o odkaz na tento film, ve kterém ztvárnil onu postavu. (Prochy38)