Žhavé výstřely 2

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

• Frajer42

Ach jo. Snad ještě o trochu horší než první díl. Ty vtípky se dají už i předvídat, přesto alespoň Lloyd Bridges je vtipný neustále. Bohužel většinu filmu zaujímá milostný trojúhelník s přeponou v podobě Charlie Sheena na čemž není vtipného vůbec nic. Divím se, že si stále pamatuji některé scénky, které jsem viděl už jako dítě. Tehdy jsem se jim ovšem smál. Dnes už jsem vyrostl a vtipné mi nepřijdou ani náhodou. *(17.12.2011)

Podle mě lepší než jednička. Už jen proto, že se zde objevují tři úžasní herci, kteří dostali neméně skvělé role: Charlie Sheen(Topper Harley), Lloyd Bridges(pan prezident) a Jerry Haleva (Saddam Hussein). Poslední světelný boj mezi prezidentem a Saddamem je výborný co dodat. Sice se mi zdá, že se ve filmu objevuje méně hlášek než v jedničce, ale evidentně mu to nevadí a film je stále tak zábavný. Takovýchto filmů se už asi moc nedočkáme. --- Potřebuju sklenku vody, asi mi vyschl jazyk. Není můj ztratil jsem ho v Laosu. uřízl mi ho komunista. Asi ho potřeboval do boty...dali mi jazyk baseta.(3.8.2006)

"TOPPERE, CO TO ČTEŠ?" - "VELKÉ ČEKÁNÍ." - "JE TO DOBRÝ?" - "NE TAK, JAK JSEM ČEKAL." Gumoví medvídci, vystřelená slepice, svázané tkaničky ("UZEL"). Skvělý Charlie Sheen visící Richardu Crennovi na rtech, když vypráví pohádku o blonďaté holčičce a medvědech, opět totálně senilní a dementní Lloyd Bridges tentokrát jako americký prezident blijící po vzoru George Bushe na japonského premiéra, po čertech sexy Brenda Bakke s putovní umělou pihou a jako bonbónek Rowan Atkinson oceněný nobelovkou za umělé slepé střevo. Kdysi jsem produkci ZAZ zbožňoval, dnes už se u ní jen pousmívám, ale nezapomínám a taky oceňuju oproti současné rádobyparodické produkci. Čtvrtá hvězda ryze z kurevsky silné nostalgie. "CHCI POZNAT TVÉ RODIČE A TVOU DOGU." - "MOJI RODIČE JSOU MRTVÍ, DOGA JE SEŽRALA."(18.10.2007)

Napadá mě jedno velké dilema: je lepší jednička, nebo dvojka? Tohle asi těžko někdo rozhodne. Opravdu skvělá parodie za účasti Rowana Atkinsona se svázanýma tkaničkama. Naprosto skvělá scéna s kohoutem/šípem, se Saddámem, který je jako Terminátor, ale to bychom tu mohli s vyjmenováváním dobrých fórů být ještě zítra. Takže pět hvězd a jestli jste ještě tohle neviděli, jděte to urychleně napravit.(6.7.2003)

Nevyhnutelné pokračování tohoto šíleného světa, který je nejen ve Státech ale, jak se zdá, tak i v Iráku. Víc akce a humor řekl bych na stejné úrovni, rozhodně není jeden díl lepší než druhý hodnotil bych to jako celek. Mniši v klášteře na začátku filmu a nekontrolovaný šílenec prezident Banson jsou bezkonkurečně nejlepší.(17.10.2011)

• - Saddámova lednička obsahuje mimo jiné tyto potraviny: "Hungry Nomad" (Hungry Man), mléko, které obsahuje 2 % velbloudího mléka a "staré irácké pivo". (viperblade)

• - Původní název filmu byl Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank. (viperblade)

• - Charlie Sheen na sobě tvrdě pracoval, aby si vypěstoval svaly takové, aby mohl parodovat Sylvestera Stallona. Cvičil i osm hodin denně. (duklak2)