Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Saddámův důstojník, coby mučitel, říká stále nezlomenému vězni, elektřinou grilovanému plukovníku Waltersovi: „Vidím, že znáte bolest.“ Walters: „Byl jsem ženatý.“ Uznalé pokývání hlavou: „Hmm.“ Walters: „Dvakrát...“ Mučitel účastně: „Ooou!“ K tomu není co dodat. Tenhle film prostě pokaždé i mě nemilosrdně griluje (smíchy), až ze mne pražená kukuřice lítá na všechny strany!(2.12.2013)

PRIMA COOL - Zvláštní, až do teď jsem měl zafixováno, že se mi druhý díl líbil více než první. Po dnešku měním názor. Přišlo mi, že hlášek a vtipných gagů bylo v jedničce víc. Každopádně i dvojka je skvělá parodie, zejména na mého oblíbeného Ramba. CZ dabing opět parádní, pár minut jsem kdysi viděl v AJ a to fakt není ono. Sledovat Primu Cool po půlnoci se mi opět vyplatilo, jelikož absence reklam byla příjemná, a tak jsem měl celý film bez jediného přerušení. 75% (with J.)(24.6.2014)

Pro mě naprostá jednička mezi parodiemi, která kvalitou ještě převyšuje první díl. Tvůrci dali opět dohromady skupinu skvělých herců, kteří na place hodinu a půl předvádějí jednu bláznivinu za druhou a i po desátém shlédnutí zaručeně najdete nějaký vtípek, jehož jste si dříve nevšimli a zase se smějete jako šílení. Všichni, kdo to ještě neviděli, by neměli otálet a rychle si žhavé výstřely opatřit, protože neví, o co přichází. Kde jinde také uvidíte, jak se z luku vystřeluje slepice, jak se dá zabít člověk, když po něm hodíte náboj nebo jak se dá vrtulníkem obletět Slunce?(20.4.2011)

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná.(16.8.2016)

Tak toto je opravdu libovka. Tohle není už ani komediální sranda, to je spíš prdel. Charlie Sheen vyvádí naprosté hovadiny prvního kalibru a velmi humorná je myšlenka na srovnání jeho další role ve válečném filmu Četa. Parodie na válku v zálivu se vydařila, i když postupně už známé vychytávky tohoto filmu omrzí... 80%(3.1.2008)

• - Otec Charlieho Sheena Martin Sheen souhlasil se svou krátkou rolí v tomto filmu jen v případě, pokud dají producenti jeho plat na charitu, kterou si vybere. Jelikož však nedostal tolik peněz, kolik požadoval, Charlie Sheen zbytek částky charitě doplatil. (popos)

• - Saddámova lednička obsahuje mimo jiné tyto potraviny: "Hungry Nomad" (Hungry Man), mléko, které obsahuje 2 % velbloudího mléka a "staré irácké pivo". (viperblade)

• - Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA. (duklak2)