Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná. ()

Chrustyn

Asi nejlepší parodie všech dob překonávající i skvělý první díl. Film si vzal tentokrát na mušku Ramba. Charlie Sheen se do role hodí perfektně a trousí výborné hlášky. Jsou zde perfektní gagy, skvělé nápady a vše vypadá výborně. Tvůrci se nesnaží parodovat za každou cenu a tím pádem všechno dává smysl a žádné scény zde nejsou vloženy násilně. Takové parodie už se dnes netočí. Dokonalá zábava. ()

Djkoma

Nejlepší komedie 90tých let. Charlie Sheen na vrcholu. Nezapomenutelné scény(gumový medvídci, slepice...). Neuvěřitelně vtipný film co rozesměje snad i mrtvolu. Po Xtém shlédnutí jsem si všiml jisté drobnosti, která je velmi usměvavá. Ve scéně, kdy vojáci střílejí z granátometu si všimněte jaké mají vlajky na rukou(určitě budete znát tuto vlajku více než dobře). Nejlepší parodie v historii filmu, která vynesla na vrchol kariéry kamennou tvář Charlieho Sheena a je dodnes nepřekonanou klasikou plnou neskutečného počtu vtípků. ()

DaViD´82

Zdařilé pokračování parodie z dob kdy se tento žánr ještě nezakládal pouze na zkopírovaných scénách slavnějších kolegů a hromadě bouchání se do hlav a pšoukání... Part Deux sice kvalit jedničky nedosahuje, ale i tak má originálních nápadů na rozdávání a tak je divák tvůrcům odpustit i těch několik málo trapnějších momentů. ()

cheyene

Pro mne rozhodně lepší a povedenější podívaná, nežli první díl, neboť Ramba 2 a 3 znám zpaměti a Žhavé výstřely 2 staví nejvíce právě na parodování této klasiky. Charlie Sheen je tu skvělý, u řady scén jsem se od srdce zasmál a dobře jsem si u tohoto počinu odpočinul. Potěší také cameo pro Martina Sheena, odkaz na Terminátora 2 a hudba s pozměněným Rambo theme. :) ()

• Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA Hillary Clinton. (duklak2)
  • Natáčelo se od 10. října 1992 do 29. ledna 1993 v Kalifornii. (Varan)