Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Nevím, jestli je tím, že se parodují filmy, ke kterým mám mnohem blíže, než k Top Gunu, ale dvojka se mi prostě líbila více než jednička. Charlie Sheen jako Rambo je prostě skvělej a s jeho parťákem (který hraje mimochodem tu samou roli i v Rambovi) je taky sranda. Korunu všemu nasazuje Lloyd Bridges, ten je prostě úchvatnej. Co dodat, prostě parodie, jak má být. Škoda, že nikdy neudělali trojku, dnes už se podobné filmy netočí...80%(3.6.2013)

Saddámův důstojník, coby mučitel, říká stále nezlomenému vězni, elektřinou grilovanému plukovníku Waltersovi: „Vidím, že znáte bolest.“ Walters: „Byl jsem ženatý.“ Uznalé pokývání hlavou: „Hmm.“ Walters: „Dvakrát...“ Mučitel účastně: „Ooou!“ K tomu není co dodat. Tenhle film prostě pokaždé i mě nemilosrdně griluje (smíchy), až ze mne pražená kukuřice lítá na všechny strany!(2.12.2013)

Nevěřil jsem, že dvojka bude ještě o fous lepší než jednička, ale stalo se skutečně tak. Spolek okolo Charlie Sheena si vzal tentokrát na mušku hlavně slavného Ramba (samozřejmě že ne jen jeho) a že jim to šlo. Bránice diváků dostanou opět pořádně zabrat a ani po tolika letech neztratila dvojka (no ostatně i jednička) nic ze svého kouzla a kvalitní porce zábavy. Já prostě oba díly Žhavých filmů miluji a mezi parodiemi patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo a zřejmě i bude natočené.(12.4.2018)

Žhavé výstřely 2 potvrzují, že někdy se druhý díl vyrovná prvnímu, co víc, může být v jistých ohledech i lepší. Netrpí totiž častým neduhem novodobých parodií, a to špatným výběrem onoho druhu herců, co jsou "směšně vážní" a hlavně tu jsou vtipy, kterým se budete smát a gagy, které jsou vygradované až na vrchol, nikoliv pouze naznačené a odfkláknuté. Vezmeme to stručně. Tohle je prostě opravdu, opravdu dobrý film. "Jsem u nácviku A. Je to velké A?"(31.10.2008)

U téhle dokonalé parodie jsem se řezal smíchy. Nejvíc mě dostali Saddám a prezident. Saddám k nerozeznání od Terminátora a prezident s konopím místo střev, hlavou z hliníku, tělem z azbestu a jazykem baseta. Nesmrtelné. Deník Hussajna: snídaně, oslava narozenin, večeře s Kaddáfím, podepsat rozsudky smrti...(24.11.2006)

• - Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA. (duklak2)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 114. Topper Harley (Charlie Sheen) zabije 103 lidí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Český dabing prezidenta Bensona (Lloyd Bridges) obstaral Bohumil Švarc, který daboval také Dartha Vadera z filmové série Hvězdné války, na kterou snímek odkazuje. (Studioworks)