Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Trailer

H34D

Žhavé výstřely nikdy nebyly úplně můj šálek čaje, např. série Bláznivých střel se mi zdá vtipnější a nedokážu ani přesně říct proč. Možná většina vtípků ve Žhavých výstřelech jsou až moc přitažené za vlasy (a přesto právě to je činí tak oblíbenými). Každopádně za shlédnutí stojí, takhle bláznivé parodie už se totiž dnes netočí... 6/10 ()

SOLOM.

Nevěřil jsem, že dvojka bude ještě o fous lepší než jednička, ale stalo se skutečně tak. Spolek okolo Charlie Sheena si vzal tentokrát na mušku hlavně slavného Ramba (samozřejmě že ne jen jeho) a že jim to šlo. Bránice diváků dostanou opět pořádně zabrat a ani po tolika letech neztratila dvojka (no ostatně i jednička) nic ze svého kouzla a kvalitní porce zábavy. Já prostě oba díly Žhavých filmů miluji a mezi parodiemi patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo a zřejmě i bude natočené. ()

Djkoma

Nejlepší komedie 90tých let. Charlie Sheen na vrcholu. Nezapomenutelné scény(gumový medvídci, slepice...). Neuvěřitelně vtipný film co rozesměje snad i mrtvolu. Po Xtém shlédnutí jsem si všiml jisté drobnosti, která je velmi usměvavá. Ve scéně, kdy vojáci střílejí z granátometu si všimněte jaké mají vlajky na rukou(určitě budete znát tuto vlajku více než dobře). Nejlepší parodie v historii filmu, která vynesla na vrchol kariéry kamennou tvář Charlieho Sheena a je dodnes nepřekonanou klasikou plnou neskutečného počtu vtípků. ()

Payushka

Perfektni parodie a jo, fakt je lepsi nez jednicka. Od zacatku az dokonce se na vas sype jeden for za druhym, ale nektery z tech foru sou uz na me asi trochu infantilni a ocekavatelny :) Ovsem tomuhle se smeju doted "Ramado, seznamim se s tvyma rodicema, s dogou..." "Rodice uz neziji, doga je sezrala." ()

M.a.t.t.

Aj keď filmový svet pozná veľa kvalitných pokračovaní, nestáva sa až tak často, aby druhý diel prekonal vysoko postavenú latku jednotky. Abrahamsovi sa to Horúcimi strelami 2 podarilo a napriek tomu že ide len o paródiu, vo svojom žánri nemá výraznú konkurenciu. Nekorunovaný kráľ žánru, po ktorom už Rambo nikdy nebude taký ako predtým. ()

• Před vysvobozením Toppera (Charlie Sheen) si 2 vojáci obarví obličej kvůli maskování na černo. Když však po přistání Toppera hledají, jejich obličeje jsou čisté. (chleba24)
  • Martin Sheen (Benjamin L. Willard), otec Charlieho Sheena (Topper Harley), souhlasil se svou krátkou rolí v tomto filmu jen v případě, pokud dají producenti jeho plat na charitu, kterou si vybere. Jelikož však nedostal tolik peněz, kolik požadoval, tak sám Charlie Sheen zbytek částky charitě doplatil. (popos)
  • Původní název filmu byl „Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank“. (viperblade)