Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Tvůrcům není v této geniální parodii série Ramba, Hvězdných válek, reklamy na Duracell, Terminátora 2, Děl z Navarone, Základního instinktu, Casablancy, Apocalypsy a údajně i dalších filmů nic svaté. Ani američtí prezidenti ne, o Saddámu Hussejnovi bez podprsenky nemluvě. Hlášky padají jedna za druhou s obrovskou kadencí. "Znáš místo odletu. Pokud za 15 minut nepřijdu, vite, co dělat." -"Jó, rychle vypadnout" - "Ne, ještě 15 minut počkat." Trailer: http://www.csfd.cz/film/5-zhave-vystrely-2/videa/?type=1(16.2.2013)

Po rokoch to už nie je až také žhavé, ale v rámci nostalgie za ****. No a keď tento film bežal, tak som bol cielová skupina a bol som nadšený. Hlavne paródiou na terminátora. Či je ale Charlie Sheen komediálny herec, by sa dalo diskutovať dlhšie. Znova ho po tejto stránke bezpečne zmietol Lloyd Bridges a aj Richard Crenna. By the way, tie dve kočky čo tú hrajú, už nemohli byť viac sexy.(9.8.2009)

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná.(16.8.2016)

Naprosto super parodie. Někteří uživatelé zde uvádějí, že 2 je lepší než 1, ale já si myslím, že oba 2 filmy jsou velice kvalitní. Hlášky vypisovat nebudu, je jich tu tolik, že by mi to trvalo zatraceně dlouho. Snad jen...litoval jsem Rowana Atkinsona, jak si mohli dovolit mu svázat kaničky? Super zábava, nemůžu hodnotit jinak než 5*.(23.2.2008)

Kvantita i kvalita se pořádně nadechly a je z toho mimořádné pokračování, které v mých očích válcuje jedničku na všech frontách (hlavně akce posílila, souboje jsou daleko nápaditější a tím pádem i zábavnější). Thomas Benson povýšil, a to tak že všemi směry, Topper Harley se nijak nezměnil a nové tváře nelze jinak než přivítat (M.Sheen, R.Atkinson, B.Bakke).(22.8.2009)

• - Český dabing prezidenta Bensona (Lloyd Bridges) obstaral Bohumil Švarc, který daboval také Dartha Vadera z filmové série Hvězdné války, na kterou snímek odkazuje. (Studioworks)

• - Saddámova lednička obsahuje mimo jiné tyto potraviny: "Hungry Nomad" (Hungry Man), mléko, které obsahuje 2 % velbloudího mléka a "staré irácké pivo". (viperblade)

• - Richard Crenna (plukovník Denton Walters) paroduje sám sebe. Jeho postava totiž jasně odkazuje na plukovníka Samuela Trautmana ze série Rambo. (duklak2)