Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (723)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Charlieho Sheena rozhodne nepovažujem za mimoriadne talentovaného, či výnimočného herca. Myslím, že by ťažko zvládol zahrať také dramatické úlohy ako jeho slávny otec Martin Sheen, ktorý má môj prirodzený rešpekt. To bol pán herec. Charlieho možnosti končia tak akurát u hollywoodskeho, vysokorozpočtového sitkomu alebo v nejakej jednoduchej komédii. Keď mám byť konkrétny, tak vlastne ešte v pokleslejšom subžánry, a to v paródii. Tu zažiarila jeho hviezda najjasnejšie. Úloha Toppera Harleya, ktorý je recesistickou karikatúrou Johna Ramba, zvládol Charlie výborne. Môj vzťah ku filmovým paródiam je veľmi chladný. Nie sú mi pochuti. Môžem však s istotou prehlásiť, že "Horúce výstrely 2" sú v tomto žánri mojim favoritom. *** ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Napadá mě jedno velké dilema: je lepší jednička, nebo dvojka? Tohle asi těžko někdo rozhodne. Opravdu skvělá parodie za účasti Rowana Atkinsona se svázanýma tkaničkama. Naprosto skvělá scéna s kohoutem/šípem, se Saddámem, který je jako Terminátor, ale to bychom tu mohli s vyjmenováváním dobrých fórů být ještě zítra. Takže pět hvězd a jestli jste ještě tohle neviděli, jděte to urychleně napravit. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Žhavé výstřely 2 potvrzují, že někdy se druhý díl vyrovná prvnímu, co víc, může být v jistých ohledech i lepší. Netrpí totiž častým neduhem novodobých parodií, a to špatným výběrem onoho druhu herců, co jsou "směšně vážní" a hlavně tu jsou vtipy, kterým se budete smát a gagy, které jsou vygradované až na vrchol, nikoliv pouze naznačené a odfkláknuté. Vezmeme to stručně. Tohle je prostě opravdu, opravdu dobrý film. "Jsem u nácviku A. Je to velké A?" ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Abrahams má zkrátka předpoklady pro parodie. Komediální salva má těžkou průraznost, takže divákova bránice si během projekce jen tak neodpočine. Sheenova proměna v Ramba je výtečná a pozadu nezůstávají ani přesvědčiví Lloyd Bridges či Jerry Haleva coby Saddám. Ve fantazii si meze nekladou, což spolehlivě dokazuje celková ujetost snímku, která byla v tomto případě jen k dobru. 90% ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Snad ještě o trochu horší než první díl. Ty vtípky se dají už i předvídat, přesto alespoň Lloyd Bridges je vtipný neustále. Bohužel většinu filmu zaujímá milostný trojúhelník s přeponou v podobě Charlie Sheena na čemž není vtipného vůbec nic. Divím se, že si stále pamatuji některé scénky, které jsem viděl už jako dítě. Tehdy jsem se jim ovšem smál. Dnes už jsem vyrostl a vtipné mi nepřijdou ani náhodou. * ()

Galerie (77)

Zajímavosti (23)

  • Původní název filmu byl „Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank“. (viperblade)
  • Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: „Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum. Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři.“  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které Charlie Sheen říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (ČSFD)

Reklama

Reklama