Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (717)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Podle mě lepší než jednička. Už jen proto, že se zde objevují tři úžasní herci, kteří dostali neméně skvělé role: Charlie Sheen(Topper Harley), Lloyd Bridges(pan prezident) a Jerry Haleva (Saddam Hussein). Poslední světelný boj mezi prezidentem a Saddamem je výborný co dodat. Sice se mi zdá, že se ve filmu objevuje méně hlášek než v jedničce, ale evidentně mu to nevadí a film je stále tak zábavný. Takovýchto filmů se už asi moc nedočkáme. --- Potřebuju sklenku vody, asi mi vyschl jazyk. Není můj ztratil jsem ho v Laosu. uřízl mi ho komunista. Asi ho potřeboval do boty...dali mi jazyk baseta. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nejlepší komedie 90tých let. Charlie Sheen na vrcholu. Nezapomenutelné scény(gumový medvídci, slepice...). Neuvěřitelně vtipný film co rozesměje snad i mrtvolu. Po Xtém shlédnutí jsem si všiml jisté drobnosti, která je velmi usměvavá. Ve scéně, kdy vojáci střílejí z granátometu si všimněte jaké mají vlajky na rukou(určitě budete znát tuto vlajku více než dobře). Nejlepší parodie v historii filmu, která vynesla na vrchol kariéry kamennou tvář Charlieho Sheena a je dodnes nepřekonanou klasikou plnou neskutečného počtu vtípků. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Napadá mě jedno velké dilema: je lepší jednička, nebo dvojka? Tohle asi těžko někdo rozhodne. Opravdu skvělá parodie za účasti Rowana Atkinsona se svázanýma tkaničkama. Naprosto skvělá scéna s kohoutem/šípem, se Saddámem, který je jako Terminátor, ale to bychom tu mohli s vyjmenováváním dobrých fórů být ještě zítra. Takže pět hvězd a jestli jste ještě tohle neviděli, jděte to urychleně napravit. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Niečo vám poviem, poručík. Nevravím, že vám neverím. Ale nevravím ani to, že vám verím. Ale skôr nie, ako áno.“ Ultimátna paródia, ktorá sa hravo vyrovná ultimátnej jednotke. Dvojka sa masívne vrhá na sériu RAMBO. A excelentne. Smršť gagov od výmyslu sveta (zajačik Duracell, „On bol starší, múdry pán a čakával ma pred školou.“, bodycount, Hilary Husajn), množstvo odkazov (PONORKA, T2, HVIEZDNE VOJNY, KRSTNÝ OTEC), vtipy pre zasvätených (Martin Sheen), strhujúce hlášky („Dodržiavajú celibát rovnako, ako ich otcovia a dedovia.“) a vysoký rozpočet (výprava, kostýmy, rekvizity, akcia). K tomu úžasné baby (Valeria Golino a Brenda Bakke), dobrý vojak so silnou traumou Miguel Ferrer, zajatec Rowan Atkinson (hajzli, šnúrky!) a Lloyd Bridges s jazykom dobermana. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zdařilé pokračování parodie z dob kdy se tento žánr ještě nezakládal pouze na zkopírovaných scénách slavnějších kolegů a hromadě bouchání se do hlav a pšoukání... Part Deux sice kvalit jedničky nedosahuje, ale i tak má originálních nápadů na rozdávání a tak je divák tvůrcům odpustit i těch několik málo trapnějších momentů. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (18)

  • Původní název filmu byl „Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank“. (viperblade)
  • Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: „Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum. Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři.“  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které Charlie Sheen říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (ČSFD)
  • Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA Hillary Clinton. (duklak2)

Reklama

Reklama