Po prvních čtyřech epizodách : jsou to vlastně takové "Případy detektiva Murdocha po polsku" . Nám je seriál blízký tím, že se odehrává v Krakově a okolí před 1.světovou válkou, kdy jižní Polsko bylo též součástí Rakouska-Uherska... . Ostatně šéfem tamní kriminálky je komisař Jelinek... .Poznáte v něm Olafa Lubaszenka, před víc než 20 lety excelujícího v "Je třeba zabít Sekala? ". S těmi licousy a´la Franc Josef I. je k nepoznání...... .(28.4.2018)

Zajímavý seriál, který přináší neotřelý pohled na život v Polsku na začátku 20. století. Nemohu však posoudit, nakolik věrně nám režisér přináší pohled na život v Polsku v tomto období. Jinak velmi slušné herecké výkony, zajímavé zápletky a taky velmi slušná kamera a režie. Jedině co seriál kazí je naprosto nevhodně zvolená hudba. Moderní hudba z přelomu století (tentokráte však 20. a 21.) se k dobové scenérii naprosto nehodí. Při pohledu na zajímavé ztvárnění dané doby tato hudba doslova trhá uši a neuvěřitelně kazí dojem z celého seriálu. Proto dávám pouze 3*.(19.5.2018)

• Bozvav

Zatím předběžně po shlédnutí prvního dílu. Úvodní případ je vystavěný velmi jednoduše, sice s drobnou zápletkou v závěru, ale cesta k odhalení vraha je z většiny času rychlá a přímá a hrdinovi osud či náhoda nestrčí do cesty prakticky žádné překážky. Dobová atmosféra je vykreslena vcelku přesvědčivě, hlavní hrdina sympaťák, byť zatím o něm mnoho nevíme. dialogy ryze televizní, ale ne trapné .Jakonejvětší zápor bych prozatím viděla již zmiňovanou jednoduchost zápletky, příliš brzké odhalení vraha a předvídatelnost s jakou se celý příběh odehrál. Zatím dávám dvě a půl hvězdy a počkám si, kam se seriál bude ubírat.(9.4.2018)

I přes "nečekaný" a otevřený závěr 1. série se musím Polákům poklonit a dát bez váhání plný počet. Je to sice inspirováno vším možným, ale výsledný koktejl je originální a moc chutný. Na neokoukané obličeje si člověk rychle zvykne a hlavní hrdina je hodně charismatický sympaťák. Super kamera a skvělé spojení s moderní hudbou, která dávala seriálu zvláštní rozměr a drajv. Jednotlivé díly ani chvíli nenudí a už se těším na 2. sérii.(10.6.2018)

Bez mučení se přiznávám, že tahounem na tenhle seriál je Pawel alias Jan. Od pohledu je to sympaťák a vypadá to, že tahle role byla pro něj jak ušitá na míru. Nečekám zázraky, ale Poláci umí, tak jsem zvědavá jak si s "vraždami na přelomu století" poradí.(14.5.2018)