Reklama

Reklama

Sedmidenní královna

(seriál)
  • Jižní Korea 7 ileui wangbi (více)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Šlechtična z mocného klanu se v období Joseon provdá za korunního prince. Jako královnu ji ale sesadí pouhých sedm dní poté, co se její manžel stane králem. (Netflix)

Recenze (2)

llydeb 

všechny recenze uživatele

Za působibý závěr dávám 4 hvězdy. O ženě, která spojovala i rozdělovala dva bratry; až se nakonec zvláštní trojúhelník roztrhl a nic nebylo stejné, jako dřív. O politických rozhodnutích za cenu osobních obětí. Inspirováno skutečnou událostí. ()

Reklama

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Woo-jin Yeon, mladý jihokorejský herec ztvárňující zde ústřední mužskou postavu, utrpěl během natáčení specifické scény poranění pravého oka, které nedokázal zakrýt ani během pozdější tiskové konference. Vše se, dle výkladu hercova seriálového protějšku, půvabné herečky Min-yeong Park, odehrálo během natáčení noční scény, v níž, při snížené viditelnosti, Woo-jin upadl tak nešťastně, že svým okem trefil vztyčenou nohu svého hereckého protějšku. Díky pohotovému hereččinu zásahu, za nějž během tiskové konference dostala ještě jednou hercovo poděkování, se Woo-jin mohl k natáčení vrátit už následující den. „Nemyslím si, že by se jednalo o vážné poranění, ba naopak." Dodal na samotný závěr tiskové konference samotný herec. (Conspi)
  • Jihokorejský herec Woo-jin Yeon bude na natáčení seriálu vzpomínat ještě dlouho. Jak sám totiž na pozdější tiskové konferenci uvedl, jeho nejpamětnějším zážitkem z celého natáčení je vzpomínka na natáčení akčních podvodních scén, kdy se společně se svým hereckým kolegou, jihokorejským hercem Chan-seong Hwang, potáceli ve zcela ledové vodě, která byla opravdu studená až k hranicím lidských hranic. Vše se odehrálo během výroby čtvrté seriálové epizody, - v niž oba herci vystupují vůbec poprvé jako dospělé verze svých seriálových postav -, během bouřlivého nočního boje na lodní palubě, v jehož důsledku padají následně do vody. (Conspi)
  • Původní nabídku ztvárnit hlavní roli obdržel jihokorejský herec Jin-wook Lee. Ale protože se rozhodl nabídku odmítnout, dostal tak příležitost Woo-jin Yeon, který se tak objevuje v roli krále Jungjong, který dle dochovaných historických informací vládl v době 1506-1544. Jedná se o jedenáctého panovníka vládnoucí Čosonské dynastie. (Conspi)

Reklama

Reklama