Reklama

Reklama

Godzilla: Kaidžú wakusei

  • Japonsko ゴジラ 怪獣惑星 (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Poslední léto dvacátého století bylo obdobím, kdy se člověk dověděl, že není jediným svrchovaným pánem tvorstva. Po celém světě se začala objevovat obří monstra, a posledním z nich byl Godzilla – ten nejmocnější, který zničil všechny ostatní. Půl století trvající válka s monstry, která nepřinášela nic než porážky, nakonec lidstvo vedla k plánu opustit Zemi. A tak byli v roce 2048 ústřední světovou vládou vybráni ti, kteří na palubě mezihvězdné lodi Aratrum vzlétli k téměř 12 světelných let vzdálené planetě Tau Cetus E, která se měla stát jejich novým domovem. Avšak po dvacetileté cestě se ukázalo, že podmínky na Tau Cetus E jsou od těch zemských natolik odlišné, že činí planetu neobyvatelnou. Na Aratru se mezi cestujícími nachází také Haruo. Tomu byly čtyři roky, když viděl, jak byli jeho rodiče zabiti Godzillou. Nyní, ve svých 24 letech, nemá v hlavě nic jiného, než pomstu. A tak, když se přesídlení na jinou planetu stalo nemožným a životní prostředí na vesmírné lodi pomalu umírá, Haruo a jeho skupina „Navrátilců" se rozhodne podniknout nebezpečnou cestu hyperprostorem ve snaze vrátit se zpět na Zemi. Ale Země mezitím prodělala dalších dvacet tisíc let evoluce a stala se neznámým, nepřátelským ekosystémem, jehož dominantním vládcem je Godzilla. Podaří se lidem vybojovat svou domovskou planetu zpátky a dosáhne Haruo vytoužené pomsty? (Israha)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (21)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Jako úchylák na godzillácké filmy jsem na to čekal jak malej kluk na ježíška. GMP krásně drží tradičně ujetou poetiku G-filmů a přitom přichází s dosud neokoukaným sci-fi námětem a vnáší do hry nové prvky. Je fakt, že mi osobně moc nesedí ta animace. Jako první film trilogie to holt má kapku vlažnější start (kdy nás film dostává do obrazu). A v průběhu jsem byl z dění na obrazovce poněkud v rozpacích.. Ve finishi se ale všechno usadilo na své místo a já s radostí přijal, že mě filmaři povodili za ručičku přesně tak jak potřebovali. Nakonec to bylo cool a grrroarr přesně tak jak to mělo být a mě sere už jen fakt, že teď budeme jak na smilování čekat na další díl. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Když si Hollywood usmlouval, že po kongeniálně rozporuplné a odvážně pojaté Shin Godzille nemohou z licenčních důvodů Japonci po několik let natočit hranou verzi Krále Destrukce, tak jim do značné míry rozvázal ruce. A koncept této zamýšlené trilogie to dokazuje; je mrtě nosný... A v první části nevyužitý. Co nevyužitý; zmačkaný, poflusaný, zadupaný a odhozený do přeplněné jímky. Špatně je tu naprosto vše. Vizuál je hnusný a co hůře i viditelně odfláknutý. Úvodních padesát minut by se vešlo do dvou vět v prologu (ten tu ostatně je a je naprosto vynikající). Nic se v nich nestane. Tedy nad rámec toho, že přehršel klišovitých postav nonstop plaká i plká, ovšem nic neříká. A ostatně ani nedělá. Divák by si k nim zřejmě měl vytvořit nějaký jiný vztah než "doufám že zhebnou pomalou smrtí hned v další scéně". Korunu tomu nasazuje nesnesitelný ústřední spratek. Když už se konečně začne něco přeci jen dít, tak nepřehledně, bez nápadů a tupě. Snad jen finále v tom marastu obstojí, jakkoli jediná opravdu dobrá část krom prologu je až závěrečná pětiminutovka, kterou by jeden očekával tak... Já nevím, v páté minutě stopáže? Jestli vám vadilo, že zámořská Godzilla byla bez Godzilláka (tady je ještě méně) a že ta poslední japonská pro samé ambice, satiry a nastavování zrcadel nebyla "kaiju bitka destrukčním béčkem" (tohle je jím ještě méně), tak si zde stěží spravíte náladu. Spíše naopak. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Nikto ma tu neuchlácholí tým, že je to len prvá z ( potencionálnych ) troch častí a preto sa príbeh skôr zaoberal predstavou postáv, filozofiou a kaiju scény mali až do poslednej polhodiny utrum. Gojira proste musí byť Gojira. V akomkoľvek stave, prevedení, podstate. Zaslúžený prepadák v japonských kinách ( nesmrteľný fandovia to odhadli podobne, ako ja ). ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Väčšina filmov o godzille je minimálne po tej príbehovej stránke veľmi podobných a preto som bol veľmi príjemne prekvapený z tohto nového animovaného počinu priamo z japonskej produkcie. Tu mi to príbehovo prišlo až prekvapivo zaujímavé, síce trochu preplnené, predsa len zjavenie sa monštier a príchod mimozemskej rasy v jednom pôsobí dosť béčkovo, ale inak mi to dejovo prišlo celú prvú polovicu veľmi dobre zvládnuté, aj keď to filmy o Godzille vlastne ani moc nepripomína. Pôsobí to tak správne apokalypticky a sci-fi a síce sa o tom dôležitom väčšinou len rozpráva, ale má to ten správny náboj a túto časť ma to dosť bavilo. Len by to chcelo trochu lepšie postavy, tu nikto výraznejšie nezaujme. Ale v druhej polovici film výrazne zakčnie a paradoxne práve toto mu najviac ublíži. Už je to len taká stereotypná strieľačka bez väčšej kvality, na ktorú sa síce dá pozerať, ale priznám sa, že som to dopozeral skôr len zo zotrvačnosti. Akcia je tu skutočne až moc priemerná, boje s veľkými monštrami pôsobia väčšinou zábavne, ale tu ma tie neustále nálety na Godzillu začali po chvíli nudiť. Ale aspoň musím uznať, že práve tá vyzerá dobre, vie si získať rešpekt a má stále čím prekvapiť, takže zachraňuje, čo môže. Animácia je pre mňa skôr sklamaním, predsa len som skôr zvyknutý na ten moderný digitálny štýl, aký máva japonská produkcia v poslednej dobe už takmer bežne, toto mi skôr stačí v dejových filmoch, ako napríklad aj tento v prvej polovici, ale tá neustála strieľačka z druhej polovice ma v tejto forme nebaví. Takže nakoniec z toho nemám až taký dobrý pocit, ako som mal spočiatku, ale celkovo to predsa len má potenciál a pozriem si aj zvyšné diely tejto trilógie. 58% ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Moje první setkání s animovanou Godzillou a musím uznat, že se o nějak extra dobrý film nejedná. Úvodních 40 minut je těžce vatovitých a kromě útoku jakýchsi létajících monster zde nic není samotná Godzilla se zde objeví zhruba 20 minut a též moc nepředvede jelikož většinou stojí na místě a občas z ní něco vyleze a někoho zabije. Nevím jestli na to nebyly prachy nebo cgi ji rozpohybovat nebo to někomu přišlo cool, když tak jen stojí na místě, ale mě teda ne. Pominu takové blbosti, že teda nevím jakým způsobem se rozmnožovala (možná to vysvětlí další díly) a kde zmizely ostatní tvorové z prologu (možná to vyřeší v dalších dílech). Animace je sice na vysoké úrovni, ale to je tak možná vše 60 procent a i to jsem možná moc hodný. ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama