poster

Godzilla: Kaidžú wakusei

 • Japonsko

  ゴジラ 怪獣惑星

 • Japonsko

  Godzilla: Kaijū Wakusei

 • angličtina

  Godzilla: Planet of the Monsters

 • angličtina

  Godzilla: Monster Planet

Animovaný / Sci-Fi

Japonsko, 2017, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  **

  Nikto ma tu neuchlácholí tým, že je to len prvá z ( potencionálnych ) troch častí a preto sa príbeh skôr zaoberal predstavou postáv, filozofiou a kaiju scény mali až do poslednej polhodiny utrum. Gojira proste musí byť Gojira. V akomkoľvek stave, prevedení, podstate. Zaslúžený prepadák v japonských kinách ( nesmrteľný fandovia to odhadli podobne, ako ja ).(27.4.2018)

 • RoyBatty444
  **

  Film ma donútil zamyslieť sa, a to je na ňom najlepšie. Horšie je, že atmosféra je dobrá len v akčných scénach, postavy a motivácie sú ploché (chcem späť Zem, musím zabyť Godzilu a vždy prítomné vtieravé náboženstvo) a otvorený koniec po tilulkoch. Čiže nejde o samostatný film ale sériu. Zamyslenie bolo nad tým či sa príroda bráni nášmu druhu a stvorila poslednú zbraň na vyhubenie, vyhnanie agresívnej ľudskej bytosti so svojou rozpínavosťou, namyslenosťou a technológiami, ktorými chce ovládnuť svoje okolie. Koniec evokuje možnú koexistenciu ľudí a Godzily (prírody).(18.3.2018)

 • Israha
  ***

  Mírné zklamání. Hlavní problém je, že Monster Planet zcela rezignuje na to, fungovat jako samostatný film, a zcela se podřizuje pozici prvního dílu trilogie. Představí se postavy a naťuknou jejich charaktery a motivace, objasní se fungování univerza a zmíní se události, předcházející ději filmu; pak se chvíli řeční a nepříliš úspěšně buduje napětí...a pak je po docela slušné, ale krátké akci konec v podobě cliffhangeru. Ve výsledku jsme se toho o světě anime Godzilly docela dost dozvěděli, ale nic moc jsme z něj neviděli. A pocit celosvětové kaiju apokalypsy a ústupu lidstva ze scény je cítit jen ve vynikajícím prologu (ten byl s těmi camey různých méně známých monster pro fanouška hotovým pošušňáním...Kamacuras! Orga! Dogora! Dagahra!), ve zbytku sledujeme jen osobní příběhy hrstky povětšinou anonymních postav a o globálním kataklysmatu a jeho následcích se jen mluví, ale skoro nic z něj nevidíme. Chápu, že víc toho bude v druhém a třetím díle, ale jestliže se rozhodli vydávat je s odstupem a ne jako celek, tak každý díl musí fungovat i sám o sobě, což u Monster Planet ne vždy platí. Ale totální kritika není na místě. Sci-fi a postapo prvky jsou v kombinaci s kaiju žánrem svěžím větrem, hodně mě bavilo to podrobné pitvání se v biologii Godzilly, když už v druhé části filmu došlo na akci, tak byla převážně dost zábavná (i když lepší byly paradoxně šarvátky s menšími létajícími obludami, než ostřelování Godzilly), a Godzilla sám je velmi důstojným zástupcem svého druhu. Jednoznačně nesoucí atributy, které ho dělají...no, inu, Godzillou; ale přitom neochuzen o pár dost nápaditých novinek. Pravověrné, kteří se vyhli spoilerům, asi trochu šokuje jedna scéna těsně před koncem (v negativním slova smyslu), aby pak vzápětí přišel šok přesně opačný. Řeknu jen tolik, že tenhle Godzilla je na nejlepší cestě stát se jednou těch ikonických inkarnací sebe sama. Snad kolem sebe v pokračování Monster Planet bude mít i celkově lepší film. Protože tento má sice daleko do propadáku, ale nijak převratný také není, a shlédnutí znova bude dávat smysl jen v kompletu s dalšími díly.(17.1.2018)

 • ledzepfan
  ****

  Jako úchylák na godzillácké filmy jsem na to čekal jak malej kluk na ježíška. GMP krásně drží tradičně ujetou poetiku G-filmů a přitom přichází s dosud neokoukaným sci-fi námětem a vnáší do hry nové prvky. Je fakt, že mi osobně moc nesedí ta animace. Jako první film trilogie to holt má kapku vlažnější start (kdy nás film dostává do obrazu). A v průběhu jsem byl z dění na obrazovce poněkud v rozpacích.. Ve finishi se ale všechno usadilo na své místo a já s radostí přijal, že mě filmaři povodili za ručičku přesně tak jak potřebovali. Nakonec to bylo cool a grrroarr přesně tak jak to mělo být a mě sere už jen fakt, že teď budeme jak na smilování čekat na další díl.(18.1.2018)

 • sniper18
  ***

  Väčšina filmov o godzille je minimálne po tej príbehovej stránke veľmi podobných a preto som bol veľmi príjemne prekvapený z tohto nového animovaného počinu priamo z japonskej produkcie. Tu mi to príbehovo prišlo až prekvapivo zaujímavé, síce trochu preplnené, predsa len zjavenie sa monštier a príchod mimozemskej rasy v jednom pôsobí dosť béčkovo, ale inak mi to dejovo prišlo celú prvú polovicu veľmi dobre zvládnuté, aj keď to filmy o Godzille vlastne ani moc nepripomína. Pôsobí to tak správne apokalypticky a sci-fi a síce sa o tom dôležitom väčšinou len rozpráva, ale má to ten správny náboj a túto časť ma to dosť bavilo. Len by to chcelo trochu lepšie postavy, tu nikto výraznejšie nezaujme. Ale v druhej polovici film výrazne zakčnie a paradoxne práve toto mu najviac ublíži. Už je to len taká stereotypná strieľačka bez väčšej kvality, na ktorú sa síce dá pozerať, ale priznám sa, že som to dopozeral skôr len zo zotrvačnosti. Akcia je tu skutočne až moc priemerná, boje s veľkými monštrami pôsobia väčšinou zábavne, ale tu ma tie neustále nálety na Godzillu začali po chvíli nudiť. Ale aspoň musím uznať, že práve tá vyzerá dobre, vie si získať rešpekt a má stále čím prekvapiť, takže zachraňuje, čo môže. Animácia je pre mňa skôr sklamaním, predsa len som skôr zvyknutý na ten moderný digitálny štýl, aký máva japonská produkcia v poslednej dobe už takmer bežne, toto mi skôr stačí v dejových filmoch, ako napríklad aj tento v prvej polovici, ale tá neustála strieľačka z druhej polovice ma v tejto forme nebaví. Takže nakoniec z toho nemám až taký dobrý pocit, ako som mal spočiatku, ale celkovo to predsa len má potenciál a pozriem si aj zvyšné diely tejto trilógie. 58%(11.3.2018)