Godzilla: Kaidžú wakusei

Godzilla: Monster Planet

Animovaný / Sci-Fi

Japonsko, 2017, 89 min

• RoyBatty444

Film ma donútil zamyslieť sa, a to je na ňom najlepšie. Horšie je, že atmosféra je dobrá len v akčných scénach, postavy a motivácie sú ploché (chcem späť Zem, musím zabyť Godzilu a vždy prítomné vtieravé náboženstvo) a otvorený koniec po tilulkoch. Čiže nejde o samostatný film ale sériu. Zamyslenie bolo nad tým či sa príroda bráni nášmu druhu a stvorila poslednú zbraň na vyhubenie, vyhnanie agresívnej ľudskej bytosti so svojou rozpínavosťou, namyslenosťou a technológiami, ktorými chce ovládnuť svoje okolie. Koniec evokuje možnú koexistenciu ľudí a Godzily (prírody).(18.3.2018)

Narazila jsem na to omylem (jo Godzill je asi 50 filmů) a když už to bylo puštěný, tak jsem to nechala běžet. Animace je fajn, opuštění země taky, Godzilla likviduje všechno kolem sebe a celé je to zajímavé. Konec sice nabídl jen otázky ale našla jsem pokračování, tak se nějaké odpovědi snad dočkám.(5.9.2018)

• corpsy

Nikto ma tu neuchlácholí tým, že je to len prvá z ( potencionálnych ) troch častí a preto sa príbeh skôr zaoberal predstavou postáv, filozofiou a kaiju scény mali až do poslednej polhodiny utrum. Gojira proste musí byť Gojira. V akomkoľvek stave, prevedení, podstate. Zaslúžený prepadák v japonských kinách ( nesmrteľný fandovia to odhadli podobne, ako ja ).(27.4.2018)

Viděl jsem jen dvě hrané americké Godzilly s tím, že jedna byla přijatelná a druhá celkem katastrofická. Tohle se řadí někam do pozic průměru. Mám to celkem zajímavej sci-fi apokalyptický nádech, ale stejnak si pořád myslím, že schopnosti Godzilly jsou opravdu přitažené za vlasy. Onen survival prvek tu ale dává docela zajímavou atmosféru, kdy se přeživší dostávají do situace: "Za každou cenu udělej, protože na tom závisí přežití, nebo zemři." Má to svou napínavost a když vezmeme v potaz také to, že to není jen jediný díl, ale trilogie, tak si to postavilo celkem slušný intro. Sice jsou tu klišovité hrdinské hlášky, ale to tomuhle ani tak moc neubírá jako fakt, že i přes docela zajímavý design je tu naprosto odporné grafické zpracování - v dnešní době je tohle opravdu jedno velké ne (obzvláště u sci-fi takových rozměrů) - to už animovaná Hvězdná pěchota nebo Appleseed je na tom mnohem lépe.(5.2.2018)

Moje první setkání s animovanou Godzillou a musím uznat, že se o nějak extra dobrý film nejedná. Úvodních 40 minut je těžce vatovitých a kromě útoku jakýchsi létajících monster zde nic není samotná Godzilla se zde objeví zhruba 20 minut a též moc nepředvede jelikož většinou stojí na místě a občas z ní něco vyleze a někoho zabije. Nevím jestli na to nebyly prachy nebo cgi ji rozpohybovat nebo to někomu přišlo cool, když tak jen stojí na místě, ale mě teda ne. Pominu takové blbosti, že teda nevím jakým způsobem se rozmnožovala (možná to vysvětlí další díly) a kde zmizely ostatní tvorové z prologu (možná to vyřeší v dalších dílech). Animace je sice na vysoké úrovni, ale to je tak možná vše 60 procent a i to jsem možná moc hodný.(15.4.2018)