Red Nose Day Actually (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Velká Británie, 2017, 15 min

Prezentovali to jako "sledujte, co se stalo po letech s hrdiny Love Actually" a dostala jsem "podívej, jak vypadají hvězdy po tolika letech".. Což se můžu podívat kdekoli na internetu. Nostalgie hezká, ale znáte to, opakovaný vtip už není vtipem.. Nedostala jsem nic nového, scény téměř totožné... Škoda, tolik jsem se těšila..(8.4.2017)

My jsme obrovští fandové "Lásky nebeské" a skákali jsme radostí, že připravují dvojku. Ale potom to přišlo... Přečetli jsme si řádek pod tím a zjistili jsme, že to bude patnáctiminutový kraťas :( Tak jsme to zkusili a ono to bylo super :) Je pravda, že ne až tak vtipné, ale udělalo nám velikou radost to, že se opět můžeme vžít do atmosféry, kterou nosí jenom GB. Tentokrát to sice nejsou anglické Vánoce, ale charitativní Red Nose Day. A to vůbec nevadí, protože tím pádem dostal film i určitou hodnotu, kterou zdědil po jedničce a doufáme, že i tento díl bude nesmrtelný. 75%(14.4.2018)

Rowan Atkinson nezklamal, ze schodů tancující Hugh Grant a věčně coverový Bill Nighy taky ne, ale jako naprostá bomba mi přišel Colin Firth... Přesto, když jsem se uprostřed Grantovo proslovu koukal na to, kolik času zbývá, tak si říkám: "To je jako celý???" I když jsem rád, že jsem se dozvěděl, jak se to mohlo s hlavními postavami táhnout dál. A přiznejme si, že ve skutečným světě by se nic z toho takhle nestalo... Pro mě je to celkem fajn pokračování jediné romanťárny, kterou uznávám.(2.10.2018)

• Lacike

Vzdy som si prial vidiet nieco taketo. Par minutovy kratas, ktory nazrie po rokoch na postavy z môjho oblubeneho filmu. Bohuzial vysledok je nemastny neslany a hlavne bez jedinecnej atmosfery pôvodnej Lasky nebeskej. Ani o postavach sme nic extra noveho nedozvedeli, kedze len variuju scenky z pôvodneho filmu. A k tomu tu ani nie su vsetky. Absencia Rickmana a Thomsonovej je pochopitelna, ale chýba ich tu ovela viac. Vzhladom na vysledne nekvality tohto kratasa to je ale uplne jedno. Jeho kvalitu by urcite nezvysila ani kompletna ucast vsetkych hercov. Ako zaujimavost to snad niekoho zaujme, ale ako zmysluplny pridavok to vôbec nefunguje. Mozno to mohli radsej rozdelit na seriu minutovych kratasov pri ktorych by kazdemu stacilo iba to, ze na chvilu znova vidi svoje oblubene postavy. 4/10.(27.3.2017)

Láska nebeská byla úkaz. Nesmírně funkční romance, ze které úplně čišelo nadšení, energie a fakt, že tvůrci měli zřejmě plnou hlavu nápadů, protože jednotlivé minipříběhy mohly být klidně o pár minut delší. Vrací se tak vyznání pomocí popsaných papírových kartónů už ne zklamaného kamaráda, vrací se vyšeptalý rocker, už víme, že ve 14 let starém skvostu portugalská služebná a anglický spisovatel nyní zvládají jazyk toho druhého.. jenže zmizela lehkost, zmizel vtip, přesný timing, atmosféra. Nejde o to, kolik postav z původního kusu chybí, ale o to, s čím ti ostatní přicházejí. Některé z linií nabízejí vyloženě jen tu nejjednodušší cestu (syn Liama Neesona), nijak nepřekvapí, nijak se nad nimi nepřemýšlelo. Přijde mi, že tým okolo Richarda Curtise prostě dostal zakázku, musel narychlo vymyslet, co bude jejím obsahem, a celé si to prostě nesedlo a nemělo čas dozrát.(6.4.2017)