Jsi taky člověk?

• Jižní Korea Neodo inganini (více)

Epizody(18)

Přední neuroložka a odbornice na umělou inteligenci se musí rozloučit se synem. Vytvoří si proto androida, který je mu k nerozeznání podobný. (Netflix)

Mkqp

Děj 5/10, Příběh 7/10, Emoce 5/10, Zpracování 4/10, Hudba 5/10, Koreo-Čeština 99999/10, Herec Kim Won-Hae -99999/10, Zbytek obsazení 8/10. Kim Won-Hae je zatím jeden z úderného tria nejhorších herců, kteří mi svými výkony pijí krev. Společnost mu v tomto nelibém žebříčku dělají Lee Kwang-Soo a Ahn Seok-Hwan. Téměř všechny postavy, které tito herci hrají, stojí za prd. Své fanoušky si nejspíš najdou, nicméně mě jejich způsob hraní svých postav absolutně vytáčí. Mimo to, co bych tak k „Are You Human Too?“ napsal? Hodně jsem bojoval s rozporuplností vlastních pocitů a názorů. Svým způsobem je to korejský seriál přesně pro korejské publikum. Spousta dramatu, trochu té lásky (tentokrát dobře koukatelné), slz, řvaní, zhrzená ženská a spousta dalších padouchů manipulujích a využívající ostatní. Nicméně se také našly ty pozitivní stránky, které mám na korejských seriálech rád. Hlavním tímto prvkem je obrovské přiblížení postav divákovi, že si jej dokážou omotat kolem prstu. Hlavně jsem odpadal z hlavního herce. Tento hezoun mě vážně neskutečně bavil. Super mimika, intonace a obrovské charisma z něj lítá na všechny strany. Nedivím se proto, proč jsou ženské tak u vytržení :D. Konec je pak klasicky tragický (myšleno zkažený) jak je to u JK seriálů časté. 3* za to, že mě to celkem bavilo. ()

Tsuki

Přiznám se, že na tento seriál bych se dost možná vůbec nepodívala, nebýt toho, že jsem v rámci natáčení v Karlových Varech získala malinkou roličku. A byla by to velká škoda, protože upřímně musím říct, že ač mi korejské seriály nejsou zdaleka tak blízké jako ty japonské, tenhle rozhodně patří mezi ty povedené. Ocenila jsem už to, že oproti jiným zkušenostem, kterém mám s korejskými seriály, tenhle není až tak přehnaně sentimentální (i když nepopírám, že sentiment tam je), minimálně ne ve smyslu, že by to působilo jako nadměrně velké a táhlé klišé. Vůbec poprvé se mi stalo, že mi délka korejského seriálu přišla v pořádku a neměla jsem pocit, že je neúměrně dlouhý. Rozdělení dílů po 30 minutách mi taky přišlo fajn. Co by na někoho naopak mohlo působit přehnaně, je samotný námět a příběh, ve kterém figuruje naprosto lidsky vypadající robot, který je dokonalou kopií syna jeho stvořitelky. Ano, všechno je to malinko přitažené za vlasy, ale na to jsou ostatně věrní diváci asijských seriálů zvyklí. Co mě však nadchlo úplně nejvíce je to, s jakým citem je celý příběh odvíjen a jak kvalitně je zahrán zkušenými herci. Hlavní důvod, proč mi nevadila délka seriálu, je ten, že byla zkrátka dobře využita pro rozvoj postav a vztahů mezi nimi. Obzvlášť pozvolná proměna vztahu mezi Kang So-bong a robotem Nam Shin na mě působila velmi důvěryhodně a přirozeně. A co teprve to, jak bravurně zahrál Seo Kang-joon svou dvojroli! Vidíme to samozřejmě v průběhu celého seriálu, ale všimla jsem si toho už i na place při jednodenním natáčení. Měla jsem s ním celkem dvě drobné interakce - jednou s ním jako s lidským Nam Shinem a jednou s ním v roli robota. V obou případech působil i v reálu (nejen na obrazovce) jako naprosto jiný člověk! Když hrál lidského Nam Shina, tak se zrovna natáčení docela táhlo a určitou dobu postával poblíž mě, tak jsme měli šanci prohodit pár slov v angličtině. Jelikož si však udržoval své vtělení do role, choval se stejně jako Nam Shin dost nepřístupně a omezil náš rozhovor jen na nutné minimum. O půl dne později hrál za robota Nam Shina a působil jako vyměněný. Skoro jsem při naší interakci přemýšlela, jestli je to vážně on, že se chová tak mile a přátelsky. Tehdy bylo celé natáčení seriálu v úplném prvopočátku, takže jsem samozřejmě ještě netušila, o čem ten seriál celý bude. Anglicky mluvící korejský kostymér mi během volného času na place, kdy jsme si povídali, vysvětlil jen hodně zhruba o čem příběh je. Takže jsem věděla, že jde o člověka a robota, ale bližší info jsem neměla. Asi proto chápete, že proměna Seo Kang-joona ve dvou rolích mě šokovala o to víc. Tím spíš, když teď můžu vidět celý výsledný seriál, musím uznat, že je to mezi herci opravdový profík. Další herec, který si mě získal svým charismatem, je samozřejmě Yu Oh-seong. Málokdy vidím někoho, kdo by v roli záporáka působil tak autentickým, uvěřitelným a zároveň poutavým dojmem. Nedá se jinak, než ho v té roli obdivovat. Tomu se říká skutečné záporácké charisma! Shrnu to tak, že za zhlédnutí Neodo inganini mi stály už samotné herecké výkony. Vůbec mi nevadilo, že konec se dal v rámci příběhu předvídat. Sledování jsem si užila od začátku až do konce. ~(4,3)~ () (méně) (více)

Pethushka

K tomuhle kousku se mi toho chce říct hodně, ale zkusím to zkrátit. Seriál ve mně vzbudil hodně rozporuplné emoce. Největší problém vidím ve scénáři. Ne že by chyběl nápad, naopak, ten je brilantní. Jenže po skvělém rozjezdu ve Varech a několika dalších epizodách, kdy se divák uvádí do děje, který slibuje velkou podívanou, přichází klasická, místy bohužel nudná tahanice o křeslo. Sporný názor mám i na hlavní hrdinku. U té si vůbec nejsem jistá, jestli bych ji chtěla ještě v něčem vidět. Po pár epizodách, kdy se mi jakž takž líbila, mi čím dál víc začala připomínala ubrečenou plačku Park Shin Hye v The Heirs. Úplně naopak jsem to měla s hlavním hrdinou, který je podle mě tím nejlepším na celém seriálu. Seo Kang Joon se mi líbil už kdysi jako křen ve Sly and single again a musím říct, že se krásně vypracoval a robota zahrál naprosto skvěle. Skoro až tak skvěle, že už ho v něm asi navždycky tak trochu uvidím. Ať už šlo o zpomalené pohyby krku a lehce nepřítomný pohled nebo úsměv jako na objednávku, byl famózní. O to víc, že se bez mrknutí oka dokázal změnit v nejarogantnějšího člověka pod sluncem. Další věc, kterou musím vychválit, je zvládnutí celé té "robotí věci". Efekty se neskutečně podařily a dávalo to seriálu fakt ojedinělou atmosféru. Ať už je řeč o stvoření robota, jeho zranění a následné opravování nebo o pouhé oči, když se přepínal do jiného režimů, je to všechno moc hezky udělaný. Někde jsem četla, že to byl jeden z nejdražších korejských seriálů všech dob, a já se tomu vůbec nevidím. Stejně tak jsem si užívala takové ty velké momenty, kdy robot někam nakráčí, jde u toho slyšet zvuk jeho bot, hraje hrdinská hudba a všem přítomným padne brada. Tohle se jim dařilo, jenže to nejde dělat pořád. Pokud jde o romantiku, víc než vztah mezi hlavní hrdinkou a robotem mě bavil vztah obou Shinů s matkou. Tam jsem cítila vřelost a emoce. Rozhodně bych se přimlouvala za to, aby byl seriál minimálně o dvě epizody kratší. Potom bych šla možná s hodnocením o hvězdičku výš. 3* ()

ainny

Ale jo, daly by se na tom najít mouchy, ale já je prostě hledat nechci. Příběh jako takový mě bavil od začátku do konce. Kang-joonův robotický výraz korunovaný úžasným úsměvem neměl chybu. Stejně jako jeho herecký výkon. Ono vůbec obsazení bylo skvostné Kim Sung-ryung patří k mým nejoblíbenějším herečkám a etudy Kim Won-haea ty prostě nezklamou nikdy. Ten chlap zas a znovu dokazuje, že není malých rolí. O záporácích Yoo Oh-sunga ani nemluvím. No a třešničkou na dortu byla čeština z úst hlavního hrdiny v prvních dílech. Naprostá spokojenost. 4,5* ()

Roby

Na tohle jsem se docela těšil o to více mě mrzí moje zklamání z této doramy. Ani v Dream High jsem neměl tolik postav, které mě vyloženě štvaly či přinejmenším vadily. V seriálu je asi padesát absurdních rozhodnutí, které mě nedávaly žádný smysl a postavy se předháněli v tom, kdo udělá více dementních rozhodnutí, které jim duo padouchů nečekaně vrátí i s úroky. Není to vyloženě debakl, ale určitě byl tento seriál pro mě velké zklamání. ()

• Natáčení seriálu začalo 30. června 2017 a skončilo koncem listopadu roku 2017. Některé natáčení se konalo v České republice (Karlovy Vary, Hřensko). (RoVlast)
  • Do role seriálové So-bong Kang byla zprvu obsazena populární jihokorejská herečka Ah-ra Go. I ta ale nakonec od výroby televizní série na úkor pracovní vytíženosti upustila. Možnost tak díky tomu od seriálových tvůrců dostala talentovaná Seung-yeon Gong. Ta se do podvědomí jihokorejské veřejnosti, potažmo té východoasijské, dostala vůbec poprvé v roce 2012 coby modelka sportovní značky Nike, když mediálně reprezentovala dámskou oděvní kolekci "Woman Race". (Conspi)