Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

jonyyy odpad!

MIluju béčkové horory zkombinované s komedií a taky platí, že čím je snímek méně známý, tím raději se na něj podívám. Tohle pro díla Tromy platí dokonale, ale Toxický mstitel 4 se spolu s Holocaustem pornem a Arachnitem uchází o první místo v mém osobním žebříčku nejhorších filmů vůbec. Po příšerné jedničce sem si říkal, že po patnácti letech by čtvrté pokračovaní mohlo vypadat jinak, dlouho sem se odhodlával si to pustit, ale stalo se to, čeho sem se obával. Bohužel jsem si dřív koupil ještě Terror firmer, ale po něm se budu na hodně dlouho držet od Tromy daleko. ()

Hellboy

Působí to na mě jako pokus o hranej South Park. Fakt blbej pokus. Zatímco první Toxic Avenger mě dost bavil (3***), tak tohle mě fakt znechutilo. Hnus a nuda v jednom, no nedalo se na to koukat. Pár drobností mě potěšilo, jako News on march nebo Lemmy Kilmister, ale on i všechna další camea byli zabitý debilnim dabingem (nepodařilo se mi sehnat film s titulky).. Prostě bída, tohle bych si bejval rád nechal ujít... ()

coscarelli

Po 1ke 2ke a 3ke vyTromovaná, Tromatická a Tromantická Anarchia!!! REBELANTSVO A NEKOREKTNOSŤ. Servítka vo vrecku, a nálev rôznorodych nápadov a šialeností, chutiac aj bez kvapky alkoholu. Len si treba nastaviť anténu, inak nechytí vnútorný signál. L.K. a spol som nikdy extra nemusel, no 4kou vysustružili T.A. univerzum na hrot. A nech tak ostane. ()

Bloody13

Po spíše průměrné dvojce a sračkoidní trojce (která byla natočena v témže roce a "vybavená" spoustou nepoužitých materiálů právě z dvojky) se vrátil náš hrdina Toxie, aby divákovi naposledy polechtal bránici a rozhýbal žaludek. A že je to návrat vskutku velkolepý, dokazuje fakt, že se mu povedlo co do "kvality" překonat první díl, a přitom stihl vydělat studiu Troma pořádný balík. Slovíčko kvalita je potřeba brát s nadhledem, jelikož se opět jedná o nehorázný trash plný gore, koziček, fekálií a spermatu. Hlavně první půlka filmu vrší jeden pošahaný nápad za druhým, až se divákovi motá palice. Kromě potřebného úchyláckého humoru, brakového násilí a časté nahoty se tu objevují další tromavillští hrdinové jako seržant Kabukiman, Delfíní muž nebo Masturbátor. Do toho si připočtěte silné obsazení i v těch nejmenších rolí, a musí vám vyjít po hlavu nabouchaná trashovitá záležitost, jež začíná hraničit s dokonalostí. ()

PKD

O chlup lepší než III. Ale zase ne o moc. Za to s větším podílem poprsí (ty nejsou nic moc, ale aspoň ve většině př. přírodní) což začne býti po chvíli již poněkud otravné, páč zde nejde o XXX film, nechuťáren zrovna toho druhu, který moc nemusím, přehnané stopáže, nahých chlápků s bimbasy, etc. Pokud pominu to, že náhrada za Toxíkovu vyvolenou nesahá své předchůdkyni ani po lodičky, tak za klady považuji Delfíňáka (ten byl super, leč jen s minimem prostoru:( Stana Leeho jako vypravěče (palce nahoru) a 2min. čb News on the March, kvůli kterým mám chuť tomu fláknouti 4. Šílená parodie na Občana Kanea, která pokud by nebyla tak promakaná a které zbytek filmu nesahá ani po barel s toxickým odpadem, tak by mě snad i urazila, heh. Z toho bych okamžitě udělal celý film. Dostanete zde totiž Tromadu, ženy, které si hrají samy se sebou (mňamix) a Julii Strainovou, které Noxie svlékne xicht. Doslova. Samoz., že ti, co Kanea neviděli, budou koukati jak péro z gauče. Velké plus za úvodní asi 20min., ve které řádí a jest posléze velmi kreativně (něco podobného má úvod z videopůjčovny ve III) oddělána tzv. Plenková Mafie. To jsem se fakt válel.;-) Předpokládal jsem (mylně) že budou hl. antagonisty.:( Special quest star pův. Melvin a sgt.Kabukiman, který mi  ukázal, proč jsem jeho film/postavu dosud ignoroval a že se vůbec nic nestalo. Masturbátor má sice chlupaté dlaně (kterýžto rádoby ftýpek jsem vždy považoval za debilní, tudíž jsem se ani zde tomu extra nesmál) ale aspoň jeho nástup na scénu byl díky 2 ženštinám fajn. ,,Už se nemusíš bát, sweetie honey. Jak se jmenuješ? Sweetie Honey´´.:)) No a Kraví muž s vemínkem byl docela roztomilý.:) To, že se část děje odehrává v alternativní temné realitě bych skoro nepoznal, když je cáklá stejně jako ta kladná. Tudíž zbytečný prvek. Stejně jako ta přiblbá mluvící hlava toho negra. Bod za policajta alá Himmler. Říkal jsem si, že mi někoho připomíná.;-) Shrnutí, jsem rád, že mám za sebou konečně celou sérii, ale krom HC fandů, řekl bych že o V už nikdo ani moc extra nestojí. A v dnešní hyperposrané době, si ji ani nedokáži představiti. Snad jedině jako XXX verzi, ke které má stejně tento díl už slušně našlápnuto. II-IV mi totiž definitivně dokázaly, že 1.film je prostě nepřekonatelný a nejlepší. Tady je totiž všeho 3x tolik než v předchozích dílech a čeho je moc, toho je příliš. Pak se totiž stane, že se z ujeté nekorektní úchylárny, stane sebeparodie, která to nejlepší  vystřílela už v 1 a není ve výsledku ani ujetá, ani ftypná, ale jen a pouze zbytečná a přiznejme si to, místy i trapná. Krom úvodu a oné 2min. A to je škoda. Není to vyloženě ztráta času, ale na víc jak 1 shlédnutí to pro mne není. Pokud bych si k 1 přidal do filmotéky nějaký díl, byla by to tedy asi III. ()

• Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)
  • Ve filmu se měl objevit i Hugh Hefner (zakladatel a šéf časopisu Playboy), ale jeho právníci mu to rozmluvili. Nechal se tedy z filmu vystřihnout - v titulcích na celý incident odkazuje text "Právníkům Hugha Hefnera nedík". (masw)
  • Během natáčení scény v nemocnici bylo spotřebováno přibližně 113 litrů umělé krve. Na herce byla pak krev během scény stříkána zahradními postřikovačemi. (gogos)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu