silentname

"The Eyes" na mňa nakoniec prekvapivo ešte stihlo zapôsobiť. Ale nebudem vysvetľovať prečo, lebo by som išiel do veľkých spoilerov v rámci filmu. V prvom rade si ale povedzme pár vecí. Celý čas som mal z filmu pocit, že mi tam niečo nehrá. A zvádzal som na lacnú techniku, ktorú si rozhodli zvoliť. Pretože niektoré momentky skutočne vyzerali viac lacno, než bolo potreba a strašne veľa vecí vo filme sa udialo mimo obrazovky. Lenže ono to celé bude mať oveľa väčšiu dohru a keď diváci skončia v posledných piatich minútach filmu, zrazu to všetko do seba zapadne. A pozeráme sa na to z úplne iného uhla. A podľa mňa je to veľmi chytré a inteligentné. Napísané je to schopne a keď si človek film vezme spätne, tak nemá ani raz pocit, že by mu tvorcovia klamali, alebo z toho urobili vyslovenú frašku. Takže to vnímam veľmi pozitívne, že ma dokázal film ku koncu veľmi príjemne prekvapiť a zmenil celkový uhol na celú situáciu. Ale ako som povedal, nebudem nič spoilovať. Poďme si povedať niečo o postavách. Podľa mňa nie sú najhoršie. Dokonca si hovorím, že som s nimi dokázal oveľa viac stotožniť a pochopiť ich, než vo viacerých filmoch s týmto konceptom. A aby som to upriamil a mohol správne porovnať, tak poviem, že viac som si užil týchto hrdinov, než kohokoľvek zavretého vo filme "Jigsaw". Tým, že spolu viac komunikujú, vzniká z toho zaujímavejší film. Nemôžem povedať, že by nereprezentovali určité stereotypy, no nevadilo mi to nejako moc. Opäť si myslím, že niektoré scenáre by sa mohli niekedy dostať do rúk niekomu s väčším budgetom, kto by dokázal z toho urobiť psychicky niečo silnejšie a v rámci atmosféry fungujúcejšie. Lebo napriek tomu, že ten film chválim, tak nemôže zakryť to, že nedokážu moc silno vybudovať atmosféru alebo z nás dostať nejaké emócie. A trošku tomu tá lacná vizuálna stránka uberá. A viem si predstaviť, že lepší scenáristi a režiséri by dokázali s tým pracovať a dať tomu trošku väčšieho ducha a spraviť z toho niečo skutočne silné a efektívne. Ale radšej si pozriem fungujúci béčkový film, než odpadky za 210 miliónov dolárov ako včera. Hodnotenie: B- ()