Místo hodin tělocviku tu po chodbách nahání mutanti nebohé školáky, místo hudební výchovy se souloží, chlastá a fetuje. Tromavillská střední škola je trochu jiná, než všechny ostatní. Učitelé poslední dobou pozorují nadměrný nárůst případů, kdy se jejich nic netušící student přemění v krvelačného mutanta. Stejný osud postihne i Warrena, který se svou krásnou dívkou Crissy zplodí po jednom nadmíru vyvedeném večírku lidožravé monstrum. Jak se zdá, za vším stojí místní atomová elektrárna. Počty studentů dramaticky klesají, na toaletách dávno není bezpečno a ke všemu se ještě blíží maturity... (oficiální text distributora)

Trailer

choze

MAJÍ MUTANTI PRÁVO NA STUDIUM? Michael Herz a Lloyd Kaufman uvádějí po TOXIC AVENGEROVI další kultovní tromáckou sérii. Předevčírem jsem dal SURFOVÉ NÁCKY a musím říct, že tohle je přece jen o něco lepší. Narozdíl od NÁCKů to nenudí jako celek, ale jen v některých scénách a ty nenudící (začátek, bitka na záchodě, ředitelna, finále aj.) dokonce převažují. Zezačátku se to jeví jen jako slepenec více či méně vtipných pubertálních gagů, ze kterého pomalu krystalizuje jakýsi chatrný příběh okolo páru studentů, kterým punkový gang prodal radioaktivního špeka a oni se mu pak mstí za vedlejší účinky (sice si v rauši skvěle zašoustali, ale chlapec pak dočasně zmutoval a z dívky vylezl jakýsi zelený vetřelec). Taky je tu oproti NÁCKůM víc akce, erotiky (boobie count 2 plus jeden nedobrovolný lesbický polibek) i zmíněných gagů a jeden originální fígl, jak ukrást ženské kabelku. Takže narozdíl od NÁCKů můžu tohle už s čistým svědomím doporučit, i když nic moc nečekejte. Dobrá hudba. ()

Superpero

Začátek je opravdu výborný, zvlášť ten punkovej gang je k popukání, čím déle to trvá tím se to začne okoukávat a není to uplně ono. Sice není nouze o skvělé momenty (mlácení důchodkyně, zastřelení sekretářky), ale prvotní nadšení se ztratí. Celé je to točené tak trochu s nadhledem což je někdy dost ku prospěchu a jindy by to byla větší sranda na vážno, ale celkově mě "Atomové gymnázium" spíš potěšilo. Když to porovnám například se "Surfovejma náckama" tak musím uznat, že se zlepšila i úroveň "efektů," hlavní mutant si nezadá s monstry viděnými v "Červeném trpaslíkovi" a vrcholem jsou scény pouštěné přes negativ, a to se cení :-) Dost dobrá je taky hudba, klasické tóny pro teenagery z 80. let s textem vztahujícím se k filmu. Kdo máte chuť na nějaké to céčko pusťe si to, docela často je to zábava a na těch pár nudných částí rychle zapomenete. ()

Slasher

[TROMA] Tromaville je zase v průseru, tentokrát za to může místní atomová elektrárna. Jejím pracovníkům je nějaká bezpečnost celkem ukradená a tak jim sem tam unikne nějaký to svinstvo. Na to doplatí tromavillská střední, která je sice celýho půl kiláku od elektrárny, ale ten sajrajt je stejně nemine. Do toho studenty terorizuje banda Kreténů.... Tromácká klasika - píčovina na třetí, záměrně hrozný herecký výkony a hadry, pár nechutností a osobitý humor. Tenhle film jen potvrzuje mojí domněnku, že Kaufman prostě zásadně netočí jeden záběr na více pokusů. Zato ho to hrozně baví. God bless America, limp dick! ()

Bloody13

Pro mě osobně je Atomové gymnázium nejlepší Troma, teda hned po prvním a čtvrtém Toxickém mstiteli. Divák opět neni ochuzen o všechny ty klasické tromácké ingredience, které k ní neodmyslitelně patří. Chemický odpad, fekální humor, postavy dotáhlé do naprosté absurdity, gore (které má hlavní slovo bohužel až v poslední třetině), spousta koziček a hlavně Tromaville - nejšpinavější městečko filmového pásu. Největší srandu zjevně zažívají studenti na místní škole, kde šikana je pouhou zástěrkou pro mnohem bizarnější úkazy: jednou se jim rozpouštějí šprti, jindy zas studentka stačí během jedné noci otěhotnět a porodit do hajzlu slizskýho mutanta... Jo, je to vážně sranda tenhle gympl. ()

B!shop

Je divny, ze tenhle film vzniknul az po Toxickym mstitelovi, prislo mi, ze se tady tvurci jakoby rozehrivaly. Samotnej napad je dobrej, ale horsi je to se zpracovanim. Clovek furt ceka, kdy to pride a rozjede se to a zacnou litat streva a furt nic. Pak je vzdy chvily naznak, ze uz zacne rezba a za chvily zase nic a rozjedou to az nakejch 15 minut pred koncem pri ultimatni demolici skoly. Na druhou stranu, i kdyz tu neni ani moc vtipu, ani moc gore efektu, tak film dokaze slusne zabavit, takze to na ty lepsi 3* bude. ()