Atomové gymnázium

Horor / Sci-Fi / Komedie

USA, 1986, 85 min

Michael Mayers
  • Frajer42

Po delší pauze jsem si připomněl žánr troma. Z tohohle dílka však nadšený nejsem. Párkrát jsem se zasmál hláškám tlustého ředitele jaderné elektrárny. Zbytek je obrovská nuda s opravdovým minimem úsměvných momentů. Celkově je to pouze takový suchý prd. Od Kaufmana jsem zvyklý na něco mnohem lepšího. Jeho dva spolurežiséři mu to zcela jistě posrali.(27.1.2015)

totální oldskůlovej úlet o jednom takovém, v jádru normálním, gymplu... zelené a žluté blitíčko, zmutovaná zviřátka, piercingy, spreje, marihuana, zbraně - prostě klasická výběrová škola USA 80. let... béčkovost z filmu čpí víc než jaderné palivo, ale myslím, že ani nebyl účel si hrát na něco víc... je to prostě totální šit, ale místy je to docela vtipný a konec je prostě EPIC, takže na nějaký ten alko-bé-festiválek doporučuji. já to bohužel viděl střízlivej (když pominu 40 kapek stoptussinu), takže "jen" 50%(4.12.2010)

Ve srovnani s ostatnimi tromackymi vyplody je Class of nukem high prumerny vyvrhel. Podle meho nazoru film doplatil na to, ze urcite spoustu kaufmanovskych napadu sezral Toxicky mstitel, vydany o rok driv. Nicmene par napadu a uchylnych scen se najde, takze se rozhodne budete bavit. Na TROMA stupnici pekne tri hvezdicky.(17.10.2007)

• choze

MAJÍ MUTANTI PRÁVO NA STUDIUM? Michael Herz a Lloyd Kaufman uvádějí po TOXIC AVENGEROVI další kultovní tromáckou sérii. Předevčírem jsem dal SURFOVÉ NÁCKY a musím říct, že tohle je přece jen o něco lepší. Narozdíl od NÁCKů to nenudí jako celek, ale jen v některých scénách a ty nenudící (začátek, bitka na záchodě, ředitelna, finále aj.) dokonce převažují. Zezačátku se to jeví jen jako slepenec více či méně vtipných pubertálních gagů, ze kterého pomalu krystalizuje jakýsi chatrný příběh okolo páru studentů, kterým punkový gang prodal radioaktivního špeka a oni se mu pak mstí za vedlejší účinky (sice si v rauši skvěle zašoustali, ale chlapec pak dočasně zmutoval a z dívky vylezl jakýsi zelený vetřelec). Taky je tu oproti NÁCKůM víc akce, erotiky (boobie count 2 plus jeden nedobrovolný lesbický polibek) i zmíněných gagů a jeden originální fígl, jak ukrást ženské kabelku. Takže narozdíl od NÁCKů můžu tohle už s čistým svědomím doporučit, i když nic moc nečekejte. Dobrá hudba.(17.12.2005)

[TROMA] Tromaville je zase v průseru, tentokrát za to může místní atomová elektrárna. Jejím pracovníkům je nějaká bezpečnost celkem ukradená a tak jim sem tam unikne nějaký to svinstvo. Na to doplatí tromavillská střední, která je sice celýho půl kiláku od elektrárny, ale ten sajrajt je stejně nemine. Do toho studenty terorizuje banda Kreténů.... Tromácká klasika - píčovina na třetí, záměrně hrozný herecký výkony a hadry, pár nechutností a osobitý humor. Tenhle film jen potvrzuje mojí domněnku, že Kaufman prostě zásadně netočí jeden záběr na více pokusů. Zato ho to hrozně baví. God bless America, limp dick!(20.1.2008)