Za hranou možností

(pracovní název)

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Rusko, 2018, 90 min

• honajz

Docela škoda. Samotný nápad není špatný (i vstupování do světa našeho nejen podvědomí, ale současně i kolektivního vědomí), triky nejsou k zahození, a je příjemné zas po delší době někde hrát Banderase, ale k čemu to všechno, když jde o zbytečně dlouhou historku (stopáž není 90, jak je zde uvedeno, ale 110 minut) a celé téma je zneužito jen ke dvěma, vlastně třem návštěvám kasina a ukradení jednoho obrazu. Jinka by mě zajímalo, jak by skutečně dal někdo dohromady podobný "oddíl", co by ty lidi fakt motivovalo s takovým lůzrem jít do holportu (zvlášť když taxikář má mít dceru, kterou uvidíme za celou dobu jen jednou na fotce). Motivace postav jsou tady obecně na bodu nula, a tím se ztrácí i jakákoliv uvěřitelnost vnitřního příběhu, kdy se může stát cokoliv a celé kolektivní podvědomí (a tím pádem ony zmíněné lidské motivace) se dá ohýbat jen podle potřeb autorů. Jo a vzhledem ke zdejším komentářům bych chtěl upozornit na fakt, že Počátek je o vstupech do snů (na několika úrovních), ne do kolektivního podvědomí lidstva.(29.8.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,297,000▐ Rusáci si utrhli až moc veľké sústo aby to správne vstrebali. Ťažko uchopiteľné, zamiešali tam všetko možné, hlavne to poškuľuje po fantasy hazardovej tímovke, ktorá chce vymiesť kasína, dosť vecí sa tam bije, vizuál a triky to ale má na úrovni. /50%/(30.12.2018)

Srbský Daniel Bruhl v ruských Dannyho parťákoch pokúrovaných s Počátkom. Skrátiť o 15 minút a neuletieť si tak masívne v tom závere, bola by to iná jazda. Tak to bola len veľmi prekvapivá jazda na ruské pomery, čo sa deja a vizuálu týka. Strih a efekty mali na sebe podpis západu. Veľmi fajn na Rusov. 3 z 5(25.12.2018)

• slunicko2

Za hranou režisérových možností. 1) Ruská odpověď na Dannyho parťáky začala parádně, ale pak se zhoupla do nudy. Mix gangsterky a esoteriky mě moc nepřesvědčil. Od půlky filmy počet a rozsah logických lapsů narůstá, děj se stává nepredikovatelný a chvílemi až nesmyslný. A ještě ta love story! Prostě ruský pejsek s ruskou kočičkou upekli ruský dort._____ 2) Nic na věci nemění, že hlavním pekařem je 29letý pohledný Alexandr Boguslavskij, který svůj scenáristický a režijní filmový debut pojal velkoryse. A vskutku vizuál je pěkný. Ale jinak...no snad se rejža poučí pro příště._____ 3) 30letý Srb Miloš Bikovič (profesionální zloděj Majki) od roku 2015 slaví značné úspěchy i v ruské kinematografii. Zajímavý rozhovor: zde._____ 4) Dále mě zaujali 29letý přitažlivý Aristarch Viktorovič Veněs (bohatý synáček telekinetik Erik), 38letý Jurij Čursin (hypnotizér Kevin z léčebny) a Maksim Al-Names s knírkem (šejk, protihráč v kasinu).(31.8.2019)

Neskutečně zajímavý a napínavý film o hře s lidskou myslí a podvědomím. Jak říkají ve filmu, lidská mysl má nekonečně možností a lidská touha a zvědavost po poznání to je něco, co máme všichni. Na hned bych chtěl taky umět pracovat s podvědomím, dá to člověku nevídané rozměry a možnosti. Až na ten konec, který mohl být možná i trochu delší a romantičtější tak to bylo super. 65%(26.12.2018)