Za hranou možností

The Casino of Magicians

(pracovní název)

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Rusko, 2018, 90 min

Tento film se musí trefit do vkusu. Pokud vás rajcuje představa, že Dannyho parťáci mají každý nějakou psychickou superschopnost jako nějací X-Meni, tak je to film pro vás. Pokud jsou vám paranormální jevy milejší než obyčejní nudní vykradači kasín a pokud vás rajcujou ruské blonďaté krásky a nevadí vám, že zapomněli mezi těmi chlapi obsadit nějakého afroameričana, tak je to film pro vás. Natočené to není vůbec špatně, dokonce je to velmi mile hravé a zábavné, a kdyby většina českých diváků neměla vypláchlé mozky pohádkami o tom, jak je to Rusko zlé, tak to hodnocení tady vypadá nepochybně jinak.(28.12.2018)

Michael (Miloš Biković) je gambler a šikovný podvodník. Napriek svojmu dokonalému plánu, ako pripraviť luxusné kasíno o peniaze, sa sám stáva obeťou podvodu. Vina za ukradnuté peniaze padne na neho a tak dostane týždeň na to, aby kasínu zaplatil všetky škody. Náhodou sa dozvie o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami a naverbuje ich na prácu, vďaka ktorej si bude môcť zachrániť prdel a navyše im všetkým zaistí kopec peňazí. Ja som sa bavila, tunajšie hodnotenie ma trochu prekvapuje. Je fakt, že námet s podvodmi a krádežami v kasínach nie je príliš originálny, ale tu je spracovaný trochu inak. Jeden zásadný twist sa mi svojou nelogičnosťou nepozdával, ale to by som už vyzradila príliš. Herecké performancie nijako neohúria, ale aspoň hlavný hrdina je sympaťák. Najhoršia je tá angličtina, skoro mi vytrhla uši z hlavy.(4.7.2018)

• iXtr3m3

Za vizuál a prvých pár minút dávam dve hviezdy, lebo to nemalo ďaleko od ľahkej napodobeniny Danyho parťákov. Ale čo prišlo potom, tak to bola iná hrôza. Som fanúšik komixových filmov, takže hrdinov žeriem, rovnako seriálové komixy aj nekomixy, ale týchto hrdinov a ich schopnosti, pri ktorých šlo hlavne o vizuál a význam šiel do hája, tak to bolo teda na mňa moc. Nemôžem dať odpad, aj keď pocitovo by som ho dal, lebo to spracovanie bolo fakt na pozerateľnej úrovni, ale to je asi tak všetko. A tá angličtina... no ty vole... :)(28.8.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,297,000▐ Rusáci si utrhli až moc veľké sústo aby to správne vstrebali. Ťažko uchopiteľné, zamiešali tam všetko možné, hlavne to poškuľuje po fantasy hazardovej tímovke, ktorá chce vymiesť kasína, dosť vecí sa tam bije, vizuál a triky to ale má na úrovni. /50%/(30.12.2018)

Srbský Daniel Bruhl v ruských Dannyho parťákoch pokúrovaných s Počátkom. Skrátiť o 15 minút a neuletieť si tak masívne v tom závere, bola by to iná jazda. Tak to bola len veľmi prekvapivá jazda na ruské pomery, čo sa deja a vizuálu týka. Strih a efekty mali na sebe podpis západu. Veľmi fajn na Rusov. 3 z 5(25.12.2018)