Killjoys: Vesmírní lovci

• Kanada Killjoys
Kanada, (2015–2019), 35 h 22 min (Minutáž: 42–43 min)

Aaron Ashmore, Hannah John-Kamen, Luke Macfarlane, Tamsen McDonough, Rob Stewart, Sarah Power, Morgan Kelly, Mayko Nguyen, Sean Baek, Christine Horne (více)

Série(5) / Epizody(50)

John a Dutch pracují jako killjoys, nájemní lovci, jejichž úkolem je na objednávku chytat nebo zabíjet zločince. Problém ale nastane ve chvíli, kdy musí John zabít někoho ze své rodiny... (TV Prima)

Davies182

PILOT: Nenudící akční céčková space opera s očividně nejnižším rozpočtem pro sci-fi žánr v historii televize. Jenomže nelajkujte to, když v tom hraje taková šťabajzna a když vám po hodině dojde, že se vlastně i celkem bavíte... Seriál, díky kterýmu sem zjistil, že má Iceman z X-Menů identický dvojče! ()

klerik

A viete, čo? Mne sa to páči. Možno hlavne preto, že Killjoys je podobného razenia ako FIREFLY... Ale páči sa mi aj ten šialený spád (ani v úvodných titlkoch nestihnete prečítať všetky mená :-)). Sympatické obsadenie, pekné prostredie, fajn hudba... ()

Lacike

Príliš nenáročný sci-fi seriál. Ústredné trio hrdinov je celkom sympatické, triky a akcia sú solídny Syfy štandard, ale je to proste strašne neambiciózne. Mať tak 12, tak by som si vedel predstaviť sledovať 1 diel do týždňa, ale teraz už mi niečo takéto pripadá strašne nudné. Takže na to, aby som si urobil predstavu, mi stačili 2 diely a ďalej pokračovať nebudem. 4/10. ()

MoiJe

Zatial pilot: Velmi sa snazia byt cool a vacsinu casu sa im to aj dari. Malo spad, zatial urcite pozriem aj dalej. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Na jednu stranu fajn, že se Syfy snaží vracet k vesmírným sci-fi seriálům, na stranou druhou se mi ale nelíbí, jakým způsobem to dělá. Killjoys je totiž stejný případ, jako Dark Matter. Je to neambiciozní, neoriginální, nenápadité, dějové nezáživné a celkově bohužel vyloženě céčkově natočené sci-fi. Budiž mu ke cti, že je místy příjemně odlehčený, má tempo a poměrně propracované universum, kterého prozatím ale moc nevyužívá. Mnozí Killjoys přirovnávají k Firefly, což mimo mísu úplně není, byť kvalitativně jsou oba seriály absolutně nesrovnatelné. Druhé sérii ale šanci dám, jen ta Dutch by mohla dostat jednu mezi oči - tohle nesympatické ušišlané stvoření mě teda vůbec nebaví. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série je o něco lepší, ale pořád doplácí na neskutečnou utahanost celé té konspirační zápletky a céčkovou výpravu. Příběhové pozadí je totiž viditelně propracované, ovšem na nějaká ta odhalení divák musí povinně počkat až do poslední třetiny série. Ačkoli je i tentokrát způsob vyprávění mírně chaotický, druhá řada působí uceleněji a konečně to celé někam směřuje. Hodnocení série: 2,5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Bída. Ani první dvě série nebyly žádné veledílo, ale trojka je opravdu hodně slabá. Nezajímavý příběh, Hannah John-Kamen navíc dostává další roli, tentokrát zápornou a postava Aneely je vyloženě nesnesitelná. K tomu připočtěme stereotypní vizuál, nulové ambice a rozkolísanou úroveň efektů - od slušného CGI až po scény nápadně připomínající krátké předrenderované filmečky z her okolo roku 2000. A bohužel, není to ani moc zábava, bráchové nějak přestali vtipně hláškovat a tak celkově se to dá sledovat jen tak na půl oka před spaním. Celá storylajna o boji mezi Dutch a Aleenou je nezajímavá a natahovaná a doufám, že v příští sérii tvůrci přijdou s něčím zajímavějším nebo to nadobro zabalím. Od vesmírné sci-fi už dneska čekám víc, tohle se zaseklo někde na přelomu 80. a 90. let a to ještě tehdejší béčkové produkce. Hodnocení série: 1/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- O trošičku lepší, než série předchozí. Méně otravné Aneely, více Johnyho a Lucy. Dějová linka je ale pořád stejně otravná a udělali by lépe, kdyby se konečně zbavili té zelené sračky a posílali Killjoye na nějaké rozmanité epizodické mise. Takhle je ten seriál je tak neskutečně nesourodý a přesto stereotypní, že omrzí vždy zhruba v polovině řady. Máme tu partičku nájemných lovců, které ale nikdo nenajímá a už pár sérií ani nic neloví. Máme tu cool rockovou barevnou znělku, která se však k seriálu zoufale nehodí, protože Killjoys je pseudoartový psycho-cosi. Jenže je to pitomé, dialogy často tahaj za uši (už jen to zbytečné používání nadávek v situacích, kde se to ani nehodí) a laciný (skoro až retro) vizuál, který se ani po pěti sériích nijak nezlepšuje. Hodnocení série: 2/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Slabota i na popáté a kdo by čekal, že to chytne alespoň na závěr dech, tak se zmýlil. Naděje rozmetány na prach a já jsem rád, že to skončilo. Další sérii bych už nedal. Hodnocení série: 1/5 () (méně) (více)

maddy

Neviem, či to má zmysel ešte komentovať. Mohol by som tu pokojne skopírovať komentár z nedávneho Dark Matter a sedelo by to takmer rovnako. Jednoducho ďalší lacný sci-fi seriál z dielne SyFy, ktorý nie je ničím, ale skutočne niečím výnimočný. A ja už k tomu nemienim byť ani v najmenšom ústretový. Opäť toporný herci (snáď okrem Ashmorea), smiešna snaha pôsobiť za každú cenu cool až to je trápne, primitívne dialógy, podpriemerný vizuál a príbeh, ktorý by ma šancu zaujať tak maximálne desaťročných. Keby radšej SyFy namiesto XY kópií toho istého vložila peniaze do jedného seriálu, ktorý by po dlhej dobe stal opäť zato, ale im nestačí Continuum, Defiance, Dominion a podobná sorta podpriemerností ktorú vysielajú posledné roky, musia prísť s ďalším podobným kúskom. PILOT: 1,5* (3/10) ()

erased

Pro kanadské televizní sci-fi mám slabost, jakkoliv na nich jde totiž znát skromný rozpočet, stejně tak srší i upřímným nadšením autorů. To platí i o Killjoys, kteří jsou čistou oddychovkou plnou akce, hlášek a popíjení a špatného CGI, přitom ke konci série začnou překvapivě dobře fungovat i vážnější problémy (obzvlášť v sedmém díle s Amandou Tapping dokáže i díky hudbě poctivě dojmout). Jako taková prostě tato povedená trojka lovců odměn baví výborně a tímto pojetím v nejlepších momentech dokonce pocitově připomene i Firefly. Po pěti zcela stejně nevýrazných ale stejně tak příjemných sériích mi tato parta bude popravdě chybět. ()

slunicko2

Scifi telenovela. 1) Velmi odpočinkové dílko zaujme svým tempem, svěžestí, hudbou a, samozřejmě, i atraktivními herci a herečkami. 2) 36letý Aaron Ashmore (John Jaqobis) a 35letý Luke Macfarlane (svalnatější bratr D´avin Jaqobis) svou práci odvedli a díky nim jsem vydržel na seriál koukat až někde do poloviny třetí řady. Pak už jsem to vzdal. ()

type_B

Ve srovnání s DarkMatter má možná obstojnější scénář, přesto je seriál nezáživnější než výše jmenovaný. Hlavně trojice hlavních hrdinů na mě působila extra nesympaticky. ()

Raketka29

Myslím že by nebylo od věci zakázat hodnocení seriálu hned a jen po pilotu. Začátek 2. série a ja Killjoys miluju víc a víc. Nesleduji každý scifi seriál tak nemohu říct který je lepší a který horší ale Killjoys mají pro mě zajímavý děj, vtipné dialogy a super obsazení. To že efekty pokulhávají jim klidně odpustím ;) ()

Pajky3

1. série Killjoys jsou vesmírní lovci odměn, což mi od začátku evokovalo podobnost s Firefly. Cestování vesmírem po různých planetách, vydělávání si pochybnou prací. Jenže, přirovnání k Firefly může seriálu udělat jen jednu jedinou věc, zlomit vaz. Přesto se podle mě Killjoys nemusí úplně stydět. Já jsem si od začátku nic moc nesliboval (už mě Syfy hodněkrát zklamalo), ale nakonec jsem se příjemně bavil. Obsazení je fajn, na Dutch se dívá dobře (i když na soubojích by mohla zapracovat) a pánové jsou taky vcelku sympaťáci. Nevadí mi ani očividný nedostatek financí, protože myslím, že za málo peněz připravili vcelku slušnou podívanou. Dostal jsem světy, které zaslouží víc prozkoumat a mají potenciál být zajímavé, dostal jsem docela slušnou akci a taky vcelku neotřelou hudbou, takže si vlastně nemám na co stěžovat. Přestože se na první sérii dívalo docela dobře, tak je tady určitě prostor na zlepšení u spousty věcí. Třeba by se hodil větší tah na branku s hlavním záporákem. Celkově vlastně určit, kdo je záporákem a neškodila by ani větší návaznost dílů. Pokud bude druhá série, tak se ke sledování rád vrátím, protože Killjoys byla příjemná letní oddychovka. 2. série Jsem rád, že se vesmírní lovci odměn dočkali druhé série. Tentokrát totiž působí o něco víc ucelenějším dojmem. Khlyen přestal figurovat jako hlavní záporák a na jeho místo byla dosazena společnost, která obsadila jejich město. Khlyen sice pořád svou roli hraje, ale letos už není tak tajemná a zmatená, což beru jako plus. Závěr byl sám o sobě povedený, i když devátá epizoda byla možná ještě silnější než ta závěrečná. Já se s nimi nenudím a na každé dobrodružství se těším. Vzhledem k tomu, co se rozehrálo v úplném závěru (John), jsem nesmírně zvědav na pokračování. 3. série Třetí série je pro mě docela velkým zklamáním a hodně velkým sešupem dolů. Děj se moc nikam neposouvá, celé se točí je okolo souboje Aneela vs. Dutch, což je hrozná nuda. Tentokrát tak byl serializovaný děj spíš na obtíž. Chybí zábavné epizody a dokonce ani Johnny nebavil letos tolik. Předem oznámeno, že přijdou ještě dvě série, tak doufám, že budou lepší a zábavnější než tentokrát. 4. série Čtvrtá série pokračuje v nastoleném tempu z minulé řady a pořád se motá hlavně kolem Dutch a Aneely. To mě nebavilo loni a není to o nic lepší ani tentokrát, ale alespoň je toho méně. To, co mě na tom bavilo první série je pryč, takže už mi nezbývá jen počkat na to, jak to skončí, neboť příští série bude poslední. Snad bude více Johna, Lucy nebo i D'avina a méně Dutch (a hlavně všech jejích verzí). 5. série U Killjoys se mi nejvíce zamlouvaly první dvě řady a pak mi přišlo, že to šlo s kvalitou a tím pádem i zábavou výrazně dolů. Takže jsem tu závěrečnou pátou bral tak trochu i jako povinnost k dokoukání, protože jsem chtěl vědět, jak to celé zakončí. Pozitivní je, že byl celou sérii alespoň jasně daný záporák a série tak držela pohromadě, ale upřímně jsem si představoval o něco emotivnější zakončení a rozloučení. ()

Mr.Ripley

Pilot: Bezradné, tuctové, nudné béčko bez jediného originálního nápadu či charismatického obsazení. Průměrný souputník Dark Matter vypadá vedle tohohle pokusu jako mistrovské dílo. 40% ()

Herzeleid

Jednoznačně horší než srovnatelný Firefly či Dark Matter, ale v nějakém šestém díle (což je pro většinu diváků pozdě) jsem se začal s postavami sbližovat. Váhám i nad 3 hvězdami, ale prostě nic moc se tam neděje.. ()

iXtr3m3

Na jednej strane by človek chcel dať len slabý priemer, ale čo keď sa s tou partou tak zžijete, že je ťažké, lúčiť sa? Silnejšie tri hviezdy. Súhlasím s komentármi niektorých, Aneela neskutočne otravná a totálne navyše, Pree a jeho orientácia ma srali, ale prežil som to a perfektná tvojica Aaron Ashmore a Luke Macfarlane. ()

somebody.l

Sci-fi seriál o space hunters, kteří vlastně nejsou obyčejní space hunters, protože mají i nějaké "svědomí" a přemýšlí předtím, než něco za prachy udělají. Johnny je celkem sympaťák, což o jeho bratrovi a Dutch říct nemůžu. Oba dva mají nějaké tajemství, ale je to podané tak, že mě to ani neláká dál zjišťovat. Zajímavý nápad na sci-fi, ale špatně natočené. Dark Matter je tajemnější, a proto mě baví víc. Ale dokážu se s tím smířit, protože vesmírných seriálů poslední dobou moc není. ()

BlackHood

"Skvělý soundtrack, skvělá akce, sympatičtí hrdinové, dobrý příběh a Hezký vizuál. Pilot 100%. Doufám, že další díly budou navazovat." - dojem po pilotu. Dnes ale shodím hodnocení dolů, protože z tohoto krásně natočeného akčního sci-fi se stává nenavazující blbost, jak jsem se obával. Díval bych se na to, kdyby bylo víc času. ()

Maslord

Po Pilote možno jednoznačne konštatovať, že sa nejedná o žiadne Sci-Fi ale o Krimi, možno Drámu - akurát vo vesmíre. Nedopozeral som síce ani jeden diel, ale myslím, že tam nebude ani žiaden zaujímavý príbeh. ()

Standic1

Horší z dvojice sci-fi novinek. Na rozdíl od Dark Matter, jsem neměl nutnost vidět další díl a k dokoukání posledních dvou dílů jsem se musel doslova dokopat. Na druhou stranu musím říct, že závěr první série se povedl a vyzdvihl tuto "céčkovou" podívanou o něco výš a vlastně jsem na druhou sérii docela zvědavý. Zatím ale hodně podprůměrné sci-fi, které nemá nic moc co nabídnout... tak uvidíme... ()

Bozvav

Nudné, blboučké a sentimentální. Hlavní hrdinka super kost, jinak není na co koukat. Slušná muzika. Po první řadě 40%. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)