Karolovo posolstvo

• angličtina Karol's Message

Príbeh o pápežovi Jánovi Pavlovi II. Rozprávanie starého otca vnukovi Tomášovi o prekonávaní strachu, životných hodnotách, vnútornej sile človeka, o tom, ako konať dobro a snažiť sa robiť svet lepším. Príbeh na motívy "Karol, ktorý zostal swietym", o Karolovi Wojtylovi, pápežovi Jánovi Pavlovi II. Tomáš je mladý talentovaný výtvarník, ktorý počúva príbehy, ktoré prežil jeho starý otec a jeho vrstovníci s Karolom Wojtylom pred rokmi, kedy bol prenasledovaný. V Poľsku "úradníci" zakázali výstavu kostola v Novej Huti s tým, že ľudia nepotrebujú ani kostoly, ani pokánie. Karol Wojtyla si svojim neoblomným postojom, svojou vierou v Boha vynútil od "vrchnosti" rešpekt a uznanie. Veriaci sa postavili za neho a za svoje presvedčenie žiť a správať sa tak, ako sa človek má. Vo filme Karolovo posolstvo sú použité animácie, ktoré vytvorí Tomáš na základe rozprávania svojho starého otca. (STV)

hygienik

Sentimentálna hodnota filmu o Jánovi Pavlovi II. je taká veľká, že prekrýva aj jeho početné technické nedostatky. Animovaná linka je super, hraná už pokrivkáva a scenár je priemerný. Cenné pre Bratislavčanov budú možno reálie (Petržalka - Kostol sv. rodiny a zbor Ticho z Assisi, pri kostole sv. Františka v Karlovej Vsi). Vadil mi František Kovár, v roli starého otca, ktorý sa v podobných roliach objavuje na mňa až príliš často. Vedľajšie postavy decák prehrávali tak výrazne, že to bolo až prekvapujúce. ()