Single Lady: Jízda v Óčku (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2017, 2 h 5 min (Minutáž: 10x12 min)

• ForGump

To si takhle říkáte při pohledu na jména tvůrců, hele tolik dobrých herců hmmm, hele režisérka Rudolfová, která má docela filmařský talent, byť její filmografie je trošku žánrově odlišná hmmm, hele produkuje to Lucky Man Ondříčka, to jsou vlastně ti, co byli u Anthropoidu a Ztraceni v Mnichově hmmm, tomu se prostě musí dát šance a musí to být velice fajn.... A hle není. Největší problém je ve scénáři a dialozích, které mají být vtipné (používají i vulgarit, řekl bych v každé druhé větě), ale pardon tedy, tomuhle se už snad nemůže nikdo smát. Postavy, z níž hlavní je Jana Plodková coby ''drsná'' ředitelka televize, jež se se svými podřízenými, kteří jsou náramné karikatury, třeba stereotypní postava blbé sekretářky či ambiciózní zamerikanizovaný blbeček, řeší polovinu 15 min dílu, (asi po vzoru Tarantinovského rozboru v Gaunerech) slovo prcačka a my se jim u toho máme smát. Mně z tohohle vychází pouze pseudocool slátanina, která se asi zhlédla v tom množství korporátních komedií z USA, ve kterých hrají Jason Bateman, Jennifer Aniston nebo Seth Rogen, ale za žádnou cenu to nefunguje. Mafra nebo Pleytvák či co, prostě nebude nikdy Stream, ani kdyby se na hlavu postavili, ačkoliv to může Andrej velice jednoduše zařídit, řekl bych mávnutím kouzelného dluhopisu. -%(24.4.2017)

Krátký formát seriálu sluší, protože sledujeme plácání se v životě, práci a lásce jedné nešťastnice, co vyráží klín klínem a problémy řeší chlastem. O práci ředitelky televize, kterou ona údajně vykonává, se nedozvíme vůbec nic a ani o jejím zákulisí. Hlavní postava by mohla dělat jakoukoliv práci, na ději by se to moc neprojevilo, jen místo večírků vyšší třídy by si šla zachlastat do hospody u nádraží. Vše je soustředěné na hrdinčin destruktivní pomalý pád jejím nepříliš šťastným životem. Ale poslední epizoda ukázala víc: byla nápaditá a přitom logická. Vlastně dost dobrá. Škoda, že takový nebyl celý seriál a divák musel čekat na jedinou perličku navlečenou až na konci ošuntělého provázku. /26. 6. 2017/(26.6.2017)

• dO_od

// Peklíčko. Ale přitom úplně zbytečný, talent před kamerou je, Plodková má rozhodně na víc a kdyby jí někdo dal do ruky pořádnej scénář (nebo v tomhle případě prostě scénář), tak by to mohlo vypadat jinak. Teda za předpokladu, že by to někdo i natáčel na něco jinýho než na kameru z telefonu. No, co naděláme, žejo.(24.4.2017)

• Drirr

První díl působí chvíli celkem sympaticky a člověk věří, že by i scénář mohl mít hlavu a patu. Jenže po tom pátém musím konstatovat, že je to celé strašlivě o ničem. Kdyby to dohromady mělo jenom dva díly místo těch (zatím) pěti, vůbec nic by se nezměnilo. Nezachraňují to ani postavy, které už nejsou zajímavé, jen otravné.(20.5.2017)

• soviczka

Začalo to slibně, skončilo o dost méně slavně... Plodková je boží a ten její evil smích mě ničil, ale sama to nezachrání. Zápletka s taxikářem už nemohla být průhlednější. Celou dobu čekám, co se skrývá za tou rádoby gay etudou s Polívkou a ejhle, on je prostě fakt gay. A co dámy viděly na tom slizounovi (rozuměj Plecháčkovi), to nikdy nepochopím. Takže zase nic moc no. Ale děkuji tvůrcům za obohacení mého slovníku o prcačku. Doufám, že ji co nejdříve využiji v praxi...(29.8.2017)