Tak pravil Bůh

Word of God

Tak káže Boh

Drama / Komedie

Dánsko, 2017, 105 min

Z divnopostáv sa vyvinú ľudsky sympatické figúrky a z nejednoznačnej autorovej vízie príjemná rodinná dráma. Jednohubková, čisto pre pobavenie, bez nejakej myšlienkovej kompexnosti.(5.2.2018)

Škoda vlažného a rozpačitého nástupu, který jako by nevěděl, jaký tón zvolit. Je to jinak taková light verze polské Poslední rodiny, které kraluje můj oblíbenec Søren Malling v roli nesnesitelného manipulativního pošuka v županu. V komediálním tónu film občas tápe, jako drama má svoje dojemně ujetá místa. Genz se rozhodl pro hodně stylizované ladění, což na jednu stranu dodává Uffeho panství svojské retro kouzlo, na druhou stranu film občas působí nadměrně koženě. Bohové musejí být šílení a já si k Uffemu nakonec vypěstoval jistou slabost.(5.1.2018)

Milujem kombinácie drama/komedia, vino zapíjať whisky mi nikdy nešlo:). Dáni to ale urobili celkom trefne a s citom, bez vtierania, trápnych múdrostí a klisché. Film ale nie pre masy, preto hodnotenia budu kostrbaté, a tým sa netreba nechať odradiť. Scandi_2018, nazdar(25.1.2018)

Ona to není příliš komedie...(4.2.2018)

Tak já nevím. Mám od seveřanů asi radši temný a psycho filmy s nečekaným koncem. Nebylo to špatný, ale asi mě v kině zkazil dojem divák vedle mě. Tlemil se snad každému záběru. A já si připadala jako suchar, co tomu moc nerozumí. Každopádně Malling byl skvělý.(3.2.2018)

Slušná rodinná černá komedie. Uffe je bůh. Ať žije polévka ze šnapsu.(5.2.2018)