Akta Pentagon: Skrytá válka

• Irsko

• Austrálie

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Skvělá filmařina, působiví herci, angažovanost. A Spielberg. Dokonalé spojení, vynikající film, naposledy jsem si takhle liboval u Mostu špiónů. Takovej biják prostě nelze nemilovat a nezamyslet se přitom nad tím, jestli někdy uvidíme podobný snímek například o tom, jak si někteří naši ústavní činitelé vytírají prdel ústavou. To by bylo! 90%.(6.8.2018)

Čekal jsem, že The Post bude dobrý film. Nečekal jsem, že bude takřka bezchybný. Lze na něm obdivovat mnohé, obzvlášť při vědomí, že projekt byl ohlášen v březnu 2017 a v prosinci šel do kin, ale nejvíc mě bavilo, jak se v něm na rovině vyprávění i stylu neustále střetávají různé subsvěty (rodina a práce, muži a ženy, kamarádi a kolegové, The Washington Post a The NY Times), což filmu z větší části založenému na tom, že se pár lidí v místnosti probírá obrovským množstvím dat nebo o něčem zásadním rozhoduje, dodává dynamiku a vrstevnatost. ___ Odlišnost světů, mezi nimiž se postavy pohybují, si přitom uvědomuje zejména díky Kamińského kameře a dokonalé režijní kontrole předkamerového prostoru. Skoro zde není záběru, který by něco nesděloval svou kompozicí, rozmístěním herců, samozřejmostí, s jakou si postavy podmaňují určité prostředí (Kay se lépe cítí doma, Ben v redakci), kontrastem dění v předním a zadním plánu, rychlostí a směrem pohybu kamery... Nikdy to přitom nepůsobí návodně, ale naopak jako něco zcela přirozeného a organického. Třeba vnučky pobíhající v pozadí na zahradě během pracovního rozhovoru Bena a Kay nebo prostý švenk kamery na portrét hrdinčina otce visící na sloupu, okolo kterého dotyčná prochází dodávají scénám mimořádnou emocionální hloubku, aniž by to vyznělo sentimentálně a zpomalilo vyprávění. ___Přestože se na nás hlavně v první polovině, pokrývající několik dní, neustále valí množství informací (v té druhé je pole možností, jak se může vyprávění dál vyvíjet, výrazně zúžené a odehrává se z velké části během jediného dne, takže je ještě napínavější), díky přehlednosti, s jakou je film natočen, se v nich bez problému orientujete a víte, oč komu běží.___Tematicky jde jednak o prequel Všech prezidentových mužů, jednak o další spielbergovský příběh o absentujícím otci, rodině (hlavně kvůli ní je důležitý noční rozhovor s dcerou, byť ten bude pro mnohé iritujícím důkazem, že Spielberg nezvládá konce) a občasné nutnosti obejít některá pravidla, abyste udrželi demokracii naživu. Teprve potřetí u Spielberga (po Purpurové barvě a Obrovi) ve středu dění stojí ženská hrdinka, ke které se všechny dějové a motivické linie - boj s vládou, společenskými očekáváním, vlastní sebedůvěrou - sbíhají (prvně se přitom protnou zhruba v polovině filmu - do té doby Kay do obsahu novin nezasahuje).___ The Post je tak relevantní nejen coby kritika neomezené moci a obhajoba svobodných médií, ale také jako vyprávění o ženě, která musí vše riskovat, aby mužům předvedla, že je stejně schopná jako oni a dosáhnout tak na individuální rovině téže svobody, o kterou usilují noviny, aby mohly bez postihů psát o pochybných vládních aktivitách (právě scény, ve kterých se Meryl Streep nachází v obklíčení mužů, kteří jí v doslovném i přeneseném významu brání v pohybu a kterým se nejdříve podřizuje a postupně se jim naučí čelit, patří k těm nejsilnějším).___ Spielbergova novinka to pro svou zdánlivou neakčnost (zejména pro toho, kdo kromě slov nebude věnovat pozornost i tomu, co film sděluje obrazem) především u neamerických diváků nebude mít snadné, ale jestli se vám líbil Lincoln, z The Post byste měli být nadšeni, ač jde o ještě méně okázalou podívanou (nejepičtější scéna zachycuje tisk a distribuci novin). 90%(22.2.2018)

Spielberg se v těch politických tématech nějak našel. Možná až moc. Víc, než by musel. Když jsem si pustil Akta Pentagon, tak zkraje záběry z Vietnamu neměly chybu. Dokonce jsem si říkal, že bych si klidně dokázal představit nějakej film z Vietnamu, u kterého by mi vůbec nevadilo, že se třeba opakuje. Jenže po chvíli příběh směřuje tam, kam potřebuje a tak se rozjíždí příběh novinářů, který mě totálně umrtvil. Jak kdyby už v Americe chtěli zfilmovat každý hovno.(3.3.2018)

Spielberg opäť v špičkovej forme, každý záber precízne komponovaný (nielen vizuálne), všetko dynamické, hravé, svojím spôsobom zábavné. Herci hrajú s chuťou a priam z toho sála, aká pohoda panovala na pľaci. Po mierne zložitom úvode s predstavovaním množstva postáv a súvislostí sa to krásne rozbehne a je z toho napínavá novinárska dráma, ktorú nepokazí ani tradične spielbergovský slzopudný pátos v závere. (Označiť tento film za "akademickú neprehľadnú nudu" môže iba veľmi nepozorný človek bez štipky vkusu.)(14.2.2018)

Steven Spielberg je profi filmař a umí sexy i záběr s tiskárny a starou ruční sazbu novin a opravdu po celý film předvádí dokonale vyspělou filmařinu. Co je to ale platný, když příběh narvaný dialogy až po okraj mně poměrně nudil. Navíc film mluví především k americkému publiku. K publiku bohužel mluví především kino Lucerna a fakt, že filmové projekce ruší hudbou z klubu pod kinem, je to snad každá projekce v tomto kině, větší arogance od provozovatele kina snad ve světě neexistuje.(21.2.2018)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $81,903,458 Tržby Celosvetovo $177,670,352 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Spielberg vie točiť stále na vysokej úrovni o tom niet pochýb. Tému, námet vybral delikátny len ho chcelo ešte o niečo viac prikoreniť. Herecky fajn, pár úsekov slušne zamáva s napätím. /60%/(6.7.2018)

Silný příběh, výtečný film, úžasná kamera, skvělé herecké výkony. Co asi při jeho sledování prožívají novináři z Mladé Fronty Dnes a z Lidových novin?(8.5.2018)

„POKUD VLÁDA VYHRAJE A MY BUDEME ODSOUZENI, WASHINGTON POST, TAK JAK HO ZNÁME, PŘESTANE EXISTOVAT…“ /// Spielberg a jeho další závažný téma. A vo tom, jak je to závažný, svědčí obsazení. A vo tom, jak moc je to téma americký zase hodnocení (nejen na CSFD). Nejde totiž vo nic menšího, než vo zasranou svobodu tisku a demokracii v americkým pojetí. A já, (přes všechny ty noviny typu Blesk, Hrom…) si prostě myslím, že tisk má sloužit lidu a ne politikům. A ta telefonická konference vo tom, jestli zveřejnit či bejt přizdisráči, je oslavou nejen novinářskejch ideí, ale i dramatu. Hmm, tak co tam máte dál? Duel Frost/Nixon jste už viděli? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se zeptat Miloše, jestli může stát zakázat novinářům psát. 2.) Vždycky jsem se chtěl zúčastnit nějaký menší rebelie. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(5.8.2018)

• tron

Prvú hodinu strašná nuda. Našťastie v druhej sa to konečne rozbehne a to hlavne vďaka postavám majiteľky Meryl Streep a jej šéfredaktora Toma Hanksa; obaja boli v danej dobe mimoriadne odvážnymi a statočnými ľuďmi, ktorí veľa riskovali – a povedal by som, že basa bola tým najmenším zlom, aké ich mohlo zo strany psychopata Nixona stretnúť za to, čo urobili.(1.10.2018)

Z pozice fanouška amerických dějin povinná a zajímavá noviny X vláda story, z pohledu diváka sice drží pozornost a pěkný jako dobovka, přeci jen ale sušší, nepřekvapivý a nekulervoucí zážitek. Nenapadá mě jediný aspekt, co by vyšel líp než na "dobře". Natáčelo se mi loni přímo za okny :)(8.4.2018)

Od začátku jsem tomuhle filmu nevěřil a považoval ho za zbytečnou povinnou oscarovku, výsledek je ale překvapivě o poznání lepší. Nejde ani tak o mravenčí detektivně-novinářskou práci, ani srdcervoucí osudy hlavních postav, ale o nečernobílá morální dilemata, která je skutečně potřeba řešit. Publikovat, či nepublikovat? Důvody k tomu i onomu činu jsou logické a věrohodné stejně jako osobní nejistoty, podané navíc bez přehnaného patosu. Kreativní Kaminskiho kamera a umírněná Williamsova hudba podtrhávají Spielbergův styl, který je přece jen rozmáchlejší než třeba ten McCarthyho ve Spotlightu, ale s tím se musí počítat a nakonec se vlastně ani o problém nejedná. Překvapivě tedy musím pochválit vrstevnatější příběh se zábavnějším podáním, než bych čekal. Určitě se nejedná o nic jiného, než jak to na první pohled vypadá; nedávné Všechny prachy světa ale ukázaly, že i jasně načrtnutá zápletka vedená zkušeným filmařem se může po cestě rozsypat. A to naštěstí není případ The Postu.(20.2.2018)

• Jara.Cimrman.jr

"Tisk má sloužit občanům, ne vládcům." S tím samozřejmě souhlasím, ale on to nedělá. Slouží těm, kdo ho platí a to je pak dost často lehce předvídatelné čtení. Proto mi byl boj za první dodatek ústavy dost lhostejný. Nemám prostě v lásce vlády ani tisk a když nemám komu fandit, tak si to moc neužiju. Navíc to celé ani nemohlo dopadnout jinak, takže nic dramatického jsem si taky neprožil. A sice nechci nějak spoilerovat, ale po zvážení všech okolností jsem se rozhodl zcela nesportovně zveřejnit zásadní informaci o tom, jak to dopadlo - 6:3.(7.9.2018)

V koncovce tomu chybí nějaká hlubší katarze, celá soudní část filmu je řešená víceméně šmahem. Schematičnost a zjednodušení celého tématu je celkově asi jediným zásadním kamenem úrazu. Jinak je to ale Spielberg - řemeslně precizní, herecky bezchybný, na konci trochu sentimentální ... Na The Post je radost se dívat. Pod kůži se ale nezaryje.(21.2.2018)

Príjemne nakrútený film s výbornou záverečnou scénou, ale ani navzdory silnej téme a oduševnenému výkonu Meryl Streep v roli Katherine Graham ma úplne nestrhol a nedokázal vo mne zanechať až tak silné pocity. No i napriek tomu si The Post zaslúži určitú pozornosť.70%(9.3.2018)

Chraň bůh, ten film není špatný. Vylo zajímavé pozorovat v tak komorním filmů všechny ty celkem výrazné filmové postupy (předně kameru), které na sebe tak moc upozorňují. Ale mě to upřímně řečeno prostě nezaujalo. Rád bych, aby v tom bylo něco komplexnějšího, ale není.(22.2.2018)

Ortodoxní demokrat a liberál Spielberg cítil potřebu kout, dokud je železo „fake news“ žhavé a svůj příběh sedmdesátkového WikiLeaks vyslal na dvě bojiště, kde se místo meči máchá pery a odvážnými rozhodnutími. Na jednom tisk bojuje za svobodu slova a nezávislost s řídící mocí a na druhém se žena v řídící pozici snaží probít z mužského obklíčení. Myšlenkově je to bezesporu ušlechtilé (byť žurnalista bez vlastní politické nezávislosti přináší do tohoto boje jistou dvojsečnost), nicméně nebudu kvůli tomu přehlížet mramorový chlad sterility, schematičnost a autorskou rutinu. Palec nahoru za Kaminskiho kompozice, pečlivou práci s kancelářskými detaily (future plakát na All the President´s Men či poster sloupkaře Arta Buchwalda jakožto Strýčka Sama „Have I ever lied to you?“) a taky skutečnost, že se Hanks s třemi čelními drenážemi na pot osobně dočkal patetického jásotu, který mu jako členu posádky Apollo 13 kdysi unikl..(2.7.2018)

| Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 177,7 miliónov $ | Spielberg prináša príbeh, ktorý bude svojimi etickými otázkami aktuálny aj za 100 rokov. Trafne zvýraznuje potrebu mať "orgán", ktorý si prinajmenšiom posivieti na veci, ktoré sa v mocenských kruhoch dejú. Robí to všetko s dôvtipom, skvelým tempom a geniálnymi protagonistami. Naviac sa tam vykreslila aj línia, ktorá bola mne najbližšie: Keby sa novinárina zaoberala len závažnými vecami, a nie bulvárom, neexistovali by prívlastky k ich oboru, ako: hyeny, paparazzovia, a darmožráči... "S kvalitou raz príde aj úspech".(21.2.2018)

Sterilní biografická nudařina u které kromě opulentní výpravy a pár typicky vyladěných kamerových záběrů Kaminskiho vlastně není ani poznat, že to tvořil špičkový filmař. Odpočívající Spielberg v obývaku s kafem v ruce a nohama na stole. Hanks i Streep ryze rutinní - svůj standart odvádějící.(13.4.2018)

V době, kdy média čelí nepřebernému množství obvinění z šíření "fake news" je tenhle film o honbě za pravdou a otázce jejího zveřejňování hodně důležitej!(18.2.2018)

Pokaždé je to velká událost. Právem. Aby také ne, Steven Spielberg se obklopuje velkými hereckými jmény a stálými spolupracovníky, kteří přesně vědí, co mají dělat. Je to skupina veleschopných veteránů a také armáda neselhávajících přihrávačů, kteří na slovo poslouchají zkušeného vypravěče. Ten potvrzuje, že spíš než současné látky mu vyhovují silné žánrové příběhy s nadčasovým přesahem, které se odehrávají v historických (nebo futuristických) kulisách. Všechno vypadá náramně, ladně se přebíhá mezi vážnou a zábavnou polohou, jenže tenhle kousek se zařadí mezi matná dramata (Lincoln, Válečný kůň), nad kterými jásali zejména skalní fanoušci režisérské legendy. Jde o téma, které nám absolutně není blízké (zachycení redakce deníku The Washington Post v době úniku přísně tajných materiálů, které kompromitovaly vládu, včetně jejího podílu na válce ve Vietnamu), ač se tvůrci samozřejmě opírají o univerzálnost tématu, je to precizní, ale bez emocí i bez hravosti Spielbergova já, a ve výsledku jednoduše trochu povadlý tah na akademiky.(16.2.2018)

Podobně jako Nejtemnější hodina má film sice poměrně vysokou historickou hodnotu, přestože sleduje jen krátký časový úsek výrazných historických situací. Nejtemnější hodina má na rozdíl od The Post kvalitnější kameru. Na druhou stranu Spielberg je stále jistá garance kvality, přestože spousta jeho filmů z poslední doby už tolik oslnit nedokáže. Hlavně jsem moc nerozuměl proč se Steven musel k tomuto tématu vyjadřovat. The Post trpí nejvíce tím že novinařina a práce novinářů pro mě prostě není až tak atraktivní téma. Samozřejmě Hanks nebo hlavně Streep hrají stále jako z partesu. Ale pouštět si tohle někdy znovu, když člověk ví jak to celé dopadne asi není důvod. 60%(7.4.2018)

Perfektní film s bezchybným Tomem Hanksem v roli novinářského žraloka - terminátora, stoprocentně přesvědčivou Meryl Streep coby váhavou, tak trochu plachou a zároveň i sebevědomou vydavatelkou, obdobně výborným obsazením všech vedlejších rolí i roliček a precizní Spielbergovou režií. Hudby Johna Williamse není moc, ale když zní, odvádí stoprocentní práci, no a Kamińskiho kamera kouzlí stejně přesvědčivou dobovou atmosféru jako v Mostu špionů či Lincolnovi. Co se týče děje, doslova jsem se zamiloval do investigativní válečné porady novinářů v Bradleeho domě, kde se řeší obrovské problémy, rozdávají tousty a prodává citronová limonáda. Kdo by stál o pokračování, ke kterému závěr filmu jednoznačně vybízí, ať si samozřejmě pustí Všechny prezidentovy muže - dám krk za to, že Steven Spielberg si to představuje právě tak.(22.2.2018)

Seňor Spielbergo nastavil opět brutální tempo a servíruje nám dva filmy ročně. Dříve jsem viděl jeho podstatně opulentnější Ready Player One, které mě absolutně pohltilo a zajímalo mě, jak se vlastně popral s tématem, zpracovaným podobně jako Spotlight nebo jeho starší Bridge of Spies. A jednasedmdesátiletý Steven asi chytil druhou mízu, při jejímž udržení bych se nebál ani toho proklamovaného pátého Indyho a ve své páté spolupráci s jako vždy vynikajícím Tomem Hanksem nám servíruje napínavé drama z doby těsně před WaterGate (povinně nakoukat Všechny prezidentovy muže), o které jsem toho doposud moc nevěděl a informačně mě to tedy zásadně obohatilo. A co více, zde mě bavila dokonce i Meryl Streep, která mi jinak absolutně vadí a všechny její filmy s ní víceméně nemám moc rád, ovšem tady se mi, možná díky určité zranitelnosti její postavy (která zpravidla nebývá na místě) celkem dost líbila a v kombinaci s dalšími kvalitními herci mi to sedlo na jedničku. Dvě hodiny jsou tak akorát, rozhodně jsem se nenudil, ale po dokoukání přecejen převládl pocit, že jsem již viděl podobně zásadní témata zpracovat o něco tíživěji a napínavěji, takže ten stupínek přecejenom ubrat musím. PS : Možná jen ten Mark Rylance tomu chybí..(4.4.2018)

Spielberg bol kedysi pojem. Dnes mám pocit, že mu to akosi nejde. Nominácia tohto filmu na oscara je podľa mňa nezaslúžená, mám pocit, že sa tam film ocitol hlavne kvôli téme. Američania radi poučujú čo a ako, čo je správne a čo nie. Film nemal ani na nomináciu a právom nezískal žiadnu sošku, ak sa nemýlim. Prvú pol hodinu sa film akosi vlečie, nevedel som sa naladiť a nebavilo ma to. Potom sa to postupne rozbehlo, v závere fajn, ale na štvrtú hviezdu to u mňa nestačilo. Ďalší film z kategórie "akademická nuda" presne ako to Spielberg dal už dvakrát - Amistad a Lincoln. Už by aj stačilo...60%.(15.4.2018)

Spiilberg (spolu s Kamińskim) předvádí špičkové řemeslo, Streepová s Hanksem solidní herecký výkon. Nicméně když to srovnám s nedávným Spotlight, přijde mi The Post příběhově chudší. Celý film je vlastně o jediné otázce, vydat či nevydat? Ovšem chybí ona novinářská mravenčí práce se sháněním střípků do skládačky, lepit dohromady velký obraz, díky čemuž byl právě zajímavějším filmem onen Spotlight. 75 %(25.3.2018)

Skvělá kamera a navýsost aktuální téma. V době, kdy se globálně na západ od Donbasu a lokálně všemi směry od Oválné pracovny či např. od "našeho" Hradu pozoruhodným způsobem šíří nedůvěra až nenávist vůči médiím, která si dovolí být kritická k mocným & vlivným, a kdy současně tamtéž roste bezedná víra v no-name servery s podivnou historií, které mocným slouží - efektivně užívaje pavlovovských principů -, je tato Spielbergova oslava pravé žurnalistiky tou nejlepší odpovědí na tento trend, jakou filmař může světu dát. Důraz na tradici, ověřování faktů, síla novinářské solidarity, vážení trilemat mezi morálkou novináře, ekonomickými tlaky investorů a politickými tlaky mocných... To jsou fenomény platné jak pro Nixonovu dobu, tak pro dny aktuálně žité, bez ohledu na to, že tiskařskou čerň a rotačky neúprosně vytlačují bity a pixely. A Spielberg toto všechno efektně a s řemeslnou dokonalostí vměstnal do příjemných dvou hodin, které možná pro někoho začínají nudně a pomalu se vlečou k prvním náznakům gradace, ale není to tak vlastně i s "velkými kauzami"? Na počátku je unik jakýchsi nudných dokumentů nebo nenápadné vloupání do budovy ústředí jedné politické strany, kterým věnuje pozornost jen pár náruživých čtenářů denního tisku, no a na konci... Drama jak z filmu. S povinnou špetkou patosu, zato s jasným připomenutím toho, že mocní vždycky jednou padnou, ale kvalitní novinařina tu bude vždy. A že stojí za to ji bránit.(20.4.2018)

Lhaní amerického vedení není nic neobvyklého, lžou všechny velké národy pro své potřeby, tohle je případ první odhalené lži governmentu USA.!(15.7.2018)

Priemerná dráma nehodná mena Stevena Spielberga. Miesto pôsobivej staromódnej atmosféry (fetišistické zábery na tlačiarenské stroje) skôr upúta staromódny storytelling postavený na klišé a melodramatických scénach. Tá posledná je pomaly ako z nejakého komiksového filmu.(30.4.2018)

Spielberg nastavil latku v podobe filmovej tvorby tak vysoko, že divák ako “Ja”, zakaždým očakáva len to najlepšie. Bohužiaľ, s politickými drámami to “el majstrovi” ako si nejde. Už “Lincon” bol dierou v plote bez emócii, pričom i samotné “Akta”, nie sú nijak mimoriadne záživne podanou story, ktorá by diváka od úvodu až do samotného záveru, držala v napätí. Záživnejšie je aj vyhľadávanie dokumentov k danej téme na Google, než tento absolútne priemerný film, zabalený v pozlátku ..(19.3.2018)

Pro mě víceméně naprosto nezajímavé. Neohromilo mi to ani příběhem, ani hereckými výkony. Film neměl vůbec žádný spád, vůbec to neutíkalo. Bohužel za mě se jedná o velké zklamání, protože jsem čekala o hodně víc.(20.2.2018)

Konstantní nuda. "The Post" se BOHUŽEL nese v podobném duchu jako předloňský "Spotlight" (3,5*). Působí plynuleji než hon na zhýralou církev (nenarušují ho de facto žádné časové skoky), postrádá ale jak atmosféru, tak napětí, tak emoce. Další nadějná spielbergovina, která se vůbec nepovedla, a která nemá mezi oscarovými snímky, co dělat. Nevěřím, že ještě zvládne natočit dobrý film.:-( P.S.: Rozvinutí nastoleného tématu? 0.(20.2.2018)

Myslím, že na plnohodnotné docenenie The Post vás musí prezentovaná téma jednoducho zaujímať. V prípade, že ste sa v obsahu snímky našli, určite budete podobne spokojní ako ja. P.S. záverečný odkaz na kauzu Watergate bol úsmevný.(27.10.2018)

• mzss1

(13%) Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.(17.2.2018)

Jo, je to pecka. Recenze zde.(24.2.2018)

K písaniu komentu sa dostávam až na šiesty deň po zhliadnutí filmu. Celkom slušne ma totiž The Post nažhavil na podobné snímky , ktoré sa zaoberali škandálom Watergate a ilegálneho financovania vojny vo Vietname počas vlády prezidenta Nixona. Najprv som si šupol na náladu Platoon, ktorý som dovtedy ešte nevidel. Potom prišiel na radu Frost/Nixon, ktorý mi čo to osvetlil a dal do súvislosti s týmto filmom, no a pred chvíľou som dopozeral All the President's Men, kde bola k dispozícii kompletne celá redakcia The Post na čele s Benom Bradleem. Tu, pre zmenu, Redford s Hoffmanom vyšetrujú tajné fondy Nixonovej vlády, pričom ich mega prísne utajeným zdrojom je chlapík známy pod prezývkou "Deep Throat" , o ktorom pojednáva zase táto snímka: Mark Felt: The Man Who Brought the White House Down , a ktorú zrovná ťahám. Výborne sa to všetko dokopy doplňa.(20.2.2018)

Hezky natočená óda na svobodu tisku a poctivou investigativní žurnalistiku. V první půli jsem s tím trochu bojoval, ale kombinace skvělých herců, rychlého tempa, precizní gradace, přehledného dávkování informací (ze začátku se divák může kapku ztrácet, ale i při průměrné míře koncentrace je posléze vše podstatné jasné a smysluplné) a dobře p(r)odaného ústředního morálního dilematu u mě filmu tu čtvrtou hvězdu přeci jen zajistila (stylová tečka taktéž potěšila). Sice to určitě není nová "instantní" spielbergovská klasika, ale Steven si i tak může s klidem odškrtnout další úspěšně splněný (sub)žánr (novinářské drama). 70 %(22.2.2018)

Pro mě další ze silných příběhů z novinářského prostředí. Nebylo to až tak úderné a brilantní jako Spotlight, nebo předchozí Spielbergův perfektní snímek Most špiónů, ale mělo to svou šťávu, výkony herců byli jako vždy precizní, Tom Hanks a Meryl Streep jsou prostě mistři svého oboru a ve filmu působili oba opravdu věrohodně. I s ohledem na dnešní politickou situaci je tento snímek dobrou sondou do toho, co se "ještě" nazývá svoboda tisku a slova a hlavně odvaha za tyto principy bojovat. Za mě jasné 4*.(21.2.2018)

Akta Pentagon: Skrytá válka - to je překlad úrovně: pojďme prodat film, který se obsahem prodat neumí. Film stojí a padá na Hanksovi a Streepové. Jejich kouzelné dialogy nabité tou klasickou filmařinou jsou k sežrání - děj samotný moc ne. Film se snaží v první polovině unudit diváka k smrti a vtáhnout ho do světa nakladatelství, aby ve druhé polovině řešil existencionální otázku novinařiny a upřímnosti se špetkou špionáže, což záživné není, pokud nejste kompost, ale ve srovnání s první polovinou, kde se člověk příjemně prospí, je to takové milé probuzení. Řeklo by se kafe po ránu, ale ne. Spíš Jihlavanka.(21.2.2018)

Steven Spielberg by nenatočil nudne ani telefónny zoznam... The Post ( pre neznalých noviny The Washington Post ) sú napriek úvodnému pomalšiemu tempu dynamickou novinárskou drámou. Rieši etický problém zverejnenia citlivých materiálov Pentagonu počas vlády prezidenta Nixona. Myšlienka filmu je veľmi silná, a silným hlasom kričí do sveta, že je to práve ostražitosť a zanietenosť novinárov, ktorí dokážu strážiť demokratické princípy niekedy aj proti vlastnej vláde. Záverečná scéna snímku je len krásnym dovŕšením Nixonovej administratívy...(21.2.2018)

Spielbergov návrat do skvelej formy. Nie je to síce taká bomba ako jeho najväčšie klasiky, ale ako potreba skúseného tvorcu vyjadriť sa na určité témy, funguje takmer bezchybne. A iba tak mimochodom strká do vrecka väčšinu konkurencie, ktorá sa snaží o niečo podobné. 9/10(22.2.2018)

Academy Award 2018 nominee. Mají média sloužit politikům, nebo lidu? Otázka, na kterou se zdá být odpověď snadná, zdaleka tak samozřejmá není - jak nakonec vidíme i u nás, kde Babiš zcela zdevalvoval historickou tradici některých deníků a jeho pohůnci v čele s čurákem Jardou Pleslem zdiskreditovali kdysi seriózní tituly. Přestože je svoboda tisku klíčovým tématem snímku, zdaleka nejde o jediné téma, jímž se tvůrci zabývají. Ve světle #MeToo je v dalším plánu postavení žen v mužském světě, hranice přátelství a pracovních vztahů, dojde i na klasická spielbergovská témata rodiny. Ne vždy vydařeně. Hlavně se to týká tématu "žena ve světě mužů". To by samotné stačilo, divák není idiot. Jenže filmaři to museli dát na odiv až příliš. Scény, kdy Kay přichází na jednání s bankéři nebo opouští soudní budovu, zatímco se kolem ní tvoří špalír žen všech věků a ras, které k ní obdivně vzhlížejí, jsou patetické až trapné. Přitom ona sama zase nic až tak výjimečného nedokázala. A mimochodem, publikování tajných vládních dokumentů je dost kontroverzní samo o sobě. I kvůli tomu se veřejnost unavená dlouhou válkou stala protiválečně zaměřená, a také proto nemohly americké jednotky dotáhnout vietnamskou válku do vítězného konce, což je špatně. Jinak je ale prequel Všech prezidentových mužů skvělý a bez chyb, Streepová i Hanks hrají výborně jako vždy, nevtíravá hudba na sebe nestrhává pozornost, jen scény podkresluje a dodává napětí, kamera si poradí i s dlouhými dialogovými scénami... Technicky nelze klasickýmu oscarovýmu filmu (tématem, zpracováním, výkonem hvězd) nic vytknout.(7.3.2018)

• sharky

Má rád filmy o novinářích a o historii, ale tady je prostě všechno špatně, všechno zajímavé, co v tom filmu je, se odehraje v posledních dvaceti minutách. O tom měl být celý film, ta předchozí hodina a půl je neskutečně nudná, zbytečná a o ničem. Je to zoufalý pohled, když ani takové herecké osobnosti jako Hanks a Streep se před kamerou bezradně, nepřesvědčivě plácají a nevědí, co mají hrát. Maryl Streep snad v nikdy životě nehrála takhle prázdnu roli o ničem. Kate Graham je tu vylíčena jako neschopná, trapná, nezajímavá puťka, která se jednou v životě vzpamatovala, ale to vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti to byla moudrá žena, která celý život ovlivňovala dění v USA. Většina nedostatků toho filmu je vinou mizerného scénáře, ale Spielberg mu zrovna dvakrát nepomáhá. Koukat na jeho filmy, je čím dál větší utrpení. Miloš Forman toho sice netočil tolik, ale každý jeho počin byl něčím mimořádný. Spielberg valí poslední dobou filmy jak na běžícím páse a tomu odpovídá kvalita. Možná by měl zpomalit - dvakrát měřit a míň řezat.(17.4.2018)

Spielbergovsky, technicky precizní od kamery, hudby, střihu až po kostýmy, ale podobně jako u Lincolna, nic pro diváky, které nezajímá, méně výrazná americká minulost. Pro všechny zúčastněné to samozřejmě muselo být ohromné, ale určitě se nejedná o tak zásadní věc, aby to dokázala strhnout. Pro milovníky historie se jedná o další výborný kousek, pro komerčního diváka, hezky vypadající nudu.(27.7.2018)

Zručne natočené, výborný vizuál, slušná hudba, štandardné herecké výkony ... ale že by ma príbeh a atmosféra snímku posadila na zadok .. to veru nie. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 3 (25.9.2018)

// Po formální stránce bezchybné, ale ty emoce, ty mi tam znova chyběly. Jsem spokojenější než u Mostu špionů, ale Spielberg je stejně nejlepší na poli těch dobrodružných filmů. Jsem zvědavej, jak se rozloučí s Indym. 6/10(12.4.2018)

Když se s první vteřinou filmu objevil na plátně Spielberův klasický otevírací obraz (tedy sekvence, která chytí divákovu pozornost a zároveň souvisí jen matně s budoucím dějem), uvědomil jsem si, jak na mě pořád značka Spielberg platí. A ten trochu magický pocit mě neopustil po celou dobu filmu. Typicky dokonale kontrastní obraz, kamera Janusze Kaminskiho, která každým záběrem něco říká a tedy vypráví obrazem, spielbergovská hudba Johna Williamse. To a mnohé další mě uvádělo do pocitu, že se koukám na film, na kinematografii a prožívám příběh, u kterého jsem napjatý a vzrušený (v tom diváckém slova smyslu). A to z mého pohledu není v roce 2018 málo. 9/10 PS: Frank Capra loves this movie!(2.3.2018)

Nápad super, nicméně realizace trochu zklamala. Poslední půl hodinka byla naprosto skvělá! Jen škoda toho před ní.(16.2.2018)

Příliš, dokonce až přespříliš americké. Doufal jsem, že si odpustí to svoje trapné tleskání a výskání, ale bohužel. Průměrný film se zárukou kvalitních hereckých výkonů osvědčeného tria (Steep, Hanks, Letts). Navzdory delší stopáži jsem se nenudil, Spielbergovi se podařilo udržet diváka v napětí, co bude následovat.(26.2.2018)

Ačkoliv si Spielberg vybral opět zajímavé historické téma, tak to nemělo takový šmrnc jako minule (Most špiónů). Svoboda tisku, morální dilemata, Hanks se Streepovou... všechno bohužel bez pořádného historického kontextu. Samotné odhalené dokumenty nejsou pro film stěžejní a moc se o nich nedozvíme. Delší stopáž a větší ponoření do politiky a historie bych asi prostě ocenil víc, než rozhodnutí tisku - vydat či nevydat, které prostě úplně napínavé není.(31.1.2018)

Klišé příběh s klišé záběry, ani ta Meryl mě nepřesvědčila. Nejzajímavější byly scény z tiskárny - za mě celý film mohl být spíš o tom.(21.2.2018)

Steven Spielberg rozevřel složku s označením Top secret a Pentagonská akta spatřila, díky pevně rozprostřenému filmovému plátnu, divákovo oko. Dialogová smršť provázející celý film rozkmitala verbální ústrojí hereckého ensemble v čele s Tomem Hanksem a Meryl Streep. Z počátku jsem lapal po stále ještě nezažehnuté svíci v myslitelně, neb mi chvíli trvalo sesoustředit mozek na patřičnou úroveň. Film je pln slov, třepotajících se neustále ve větru, jak čerstvě otištěný novinový papír a já po nějaké chvilce byl zahlcen akty obnažující zcela válečný konflikt ve Vietnamu. Spielberg určitě má lepší filmy než tento, ale vzhledem k zajímavosti probíraného tématu nemohu říct, že bych byl zneradostněn stráveným časem v kinosálovém lóži. Ba naopak mohu s poklidem v duši poděkovat za danou možnost zapojení mozkového aparátu.(22.2.2018)

Že Spielberg na základe týchto skutočností nevyrozpráva ten príbeh, ktorý by sa dnes žiadalo počuť najviac, to bolo jasné a spečatené angažovaním Streepovej (s Hanksom). Potiaľ v poriadku, ostatne jeho apel na osobnú odvahu môžme vnímať ako rafinovane zabalenú výzvu k tomu, čo je, zvlášť v časoch zlomových, asi najdôležitejšie (aj keď veľmi pravdepodobne bude "Aféra v Pentagone" skôr ukážkou zúfalého sebaklamu, než čohokoľvek iného - dôkazom nech sú chvíľami strojené momenty vo výkone oboch hlavných predstaviteľov... u nich doteraz nevídané - a teda predstavy o rafinovanom Spielbergovi sú rovnako tak klamlivé). No ak aj odsunieme "ideologické" úvahy, úplne najväčšou smolou celého filmu (ako väčšiny jeho filmov) je, že "pán maestro" neopustil režisérsku stoličku tesne pred ukončením natáčania a nenechal posledné scény natočiť niekoho (v rozčúlení sa mi chce napísať - hocikoho!) iného. Tie doslovné zhrnutia pre školopovinné obecenstvo, zvlášť v kontraste s tým, ako bezohľadne (rozumej brilantne) voči divákovej pozornosti a rozhľadu to dovtedy rozprával, tie boli odporne ľadovou sprchou... Packal starý nenapraviteľný!(31.7.2018)

Prequel k Všetkým prezidentovým mužom alebo čo bolo krátko, či skôr desaťročia predtým utajované pred verejnosťou. Spielberg prináša ukecanú drámu z novinárskej branže, pričom paradoxne ihneď a potom až do konca zaujme Kaminskeho vynaliezavá kamera. Cítime sa ako novinári v akcii, ako členovia tímu, alebo ako sliediči. Žiadne nudné zábery a protizábery, ak to nie je nevyhnutné. Sloboda tlače sa zároveň rovná aj sloboda prejavu v kinematografii, čoho The Post sú jasným dôkazom. Aktualizácia v rámci súčasnosti? No môžete si vybrať z čoho len chcete...(20.2.2018)

Tyvoe, na to, že tam bude trocha patosu a kýče, na to jsem byl připravenej. Ale Meryl Streepová opouštějící soud uličkou v davu žen, které se na ni obdivně dívají, to už bylo celkem moc i na mě.(25.2.2018)

Idilistická a klasicky happy-endová Spielbergovina, která přesvědčí spíše lidi, kteří se tématicky motají kolem novinařiny. Sám jsem nikdy úplně neporozuměl tomu novinářskému hladu vydat cokoliv, co smrdí tajemstvím, i když by to mohlo poškodit samotný stát a je uvrhnout do vězení. Psaní pravdy? Relativní. Služba lidu? V dnešní době docela výsměch. O to větší zklamání poté je, že vlastně ony celé ty Pentagonské listy nejsou ve filmu nějak odhaleny a víceméně o nich víme jen to, že existovaly. Tak či onak, byl jsem mírně překvapen scénářem a režií, protože politické/žurnalistické drama by mě na první pohled téměř jistě uspalo, ale to tomuto filmu zdárně nepodařilo a udrželo to mou pozornost svou solidní strukturou a flowem až do konce. I přes to málo, co se tam děje, tak se to děje nepřetržitě a Hanksův šéfredaktor je dosti energický a zábavný zvedač telefonů, který přímo ztělesňuje onen novinářský drajv. S dovolením úplně nerozumím nominaci Meryl Streep na sošku, protože, při vší úctě, její postava je holt mdle napsaná, důležitosti skoro pozbývající a její závěrečné rozhodnutí, který se musí oplzle otřít o feminismus, v kontextu předchozího děje je prapodivný. Vůbec celý závěr jsou kilogramy nefalšovaného amerického patosu se snahou i o nějaký ten vtípek, který holt kříví ústa, ale u Stevena jsem si už zvykl. Žádná bída, v rámci možností záživný, ale nikterak dechberoucí snímek s nádechem zajímavé aktuální tématiky. Lepší 3*(21.2.2018)

Jedno se Spielbergovi musí nechat, jeho režijní práce nestárne. Jak dokáže sedmdesátiletý chlap chrlit filmy v tak závratném tempu a přitom s tak obdivuhodnou dynamikou filmové řeči, to je mi záhadou. Slabinou The Post je ovšem scénář. Citelně tu chybí dobrý příběh, který by ospravedlňoval dvouhodinovou délku, a především napětí, které divák cítí asi tak deset minut.(2.4.2018)

Ukážková definícia pojmu "akademická nuda". Na prvý pohľad bezchybná filmárčina ako je u Spielberga zvykom, doplnená o prvotriedne herecké výkony Meryl Streep a Toma Hanksa, ale vo všetkých iných oblastiach až nepríjemne neriskante natočený film, ktorý sa absolútne nedokáže dostať pod kožu, vyvolať záujem o postavy, dovoliť s nimi prežívať (skutočný) príbeh alebo akokoľvek emočne zasiahnuť. Keď si to porovnám s tri roky starou, obdobne novinárskou oscarovkou Spotlight, tak je The Post iba chudým bratríčkom. Tak bezpečne natočený film, ktorý nechce vážnou témou nikoho pobúriť, ani uraziť, že tým pádom nemá (odhliadnuc od hereckých výkonov) ani koho a čím akokoľvek výrazne zaujať. Tá najtypickejšia, najrutinnejšia oscarovka, ktorá musí vzniknúť každý rok, aby vyplnila povinné škatulky nominácii na najlepší herecký výkon, film a pod., no inak iba obyčajná stávka na istotu, ktorá je natočená s takou presnosťou, že tu nie je priestor na akékoľvek napätie. To platilo už pri Bridge of Spies a bohužiaľ odvtedy sa u Spielberga príliš nezmenilo. CELKOVO: 3* (6/10)(26.1.2018)

Kdyz se clovek v tom novinkvem prostredi pohybuje, tak musi samou radosti na gauci poskakovat. Pro lidi mimo obor je to podle recenzi zde nuda, ale presto je nedokazu pochopit. Prestoze jde jen o pehrabovani par novinaru stohama papiru, je film narvany dalsimi zajimavymi tematy, jako role zen v 70letech a uvahy o demokracii. Vsechno je navic zastreseno skvelou kamerou a herci. Pro mne je tohle definice bezvhybneho filmu.(6.4.2018)

• Frajer42

Steven se zřejmě až příliš spoléhal na úžasného Toma a snad ještě úžasnější Meryl. K tomu měl navíc domluveného mistra Johna Williamse pro soundtrack a polský šikula dřímal v rukou kameru. Navíc měl Steven v rukou divácky nesmírně vděčné a atraktivní téma. Neubráním se pocitu, že těžce usl na vavřínech a nabral dojmu, že se úspěch dostaví jaksi automaticky. Byla z toho sice nominace na Oscara, ale mám pocit, že proběhla čistě jen z úcty a respektu k dílu všech výše zmíněných. Není to vůbec dobře zpracované. Člověk nedostane možnost se jakkoli sblížit s jednotlivými postavami a tak zhlédne celý snímek s naprostou absencí jediného náznaku emocí. V podstatě mi bylo naprosto ukradnuté, jak dopadne soudní jednání, které se mimochodem také odehrálo snad ještě rychleji než začalo. Dívat se na to dalo, ale snímek nenaplnil ani část mých takřka neexistujících očekávání.(30.4.2018)

Spielberg opět natočil skvělý film o tom, co uznává tj. demokracii a svobodu slova. Velmi neotřele, ale o to více uderněji natočený film jemuž vévodí výborní herci a hlavně opět neskutečný Kaminski. 70. léta se povedla navodit bezchybně a práce novinářů též. Ukazuje různé úhly pohledů a polemizuje mezi nimi. Již od začátku mi film uchvátil a dokonce jsem se nenudil. Naopak bavil jsem se a kochal. Spielberg prostě umí. Zrovna u tohoto filmu se nabízí srovnání s jiným filmem od Spielberga a to Lincoln. Jenž jsem shodou okolností viděl před par hodinami. Ten mi tak úplně nesedl, ale tohle ano. Spielberg má opravdu dar navodit atmosféru a hlavně poskládat scénu, tak jak to jde nejlépe. Prostě mistr, ale i mistr tesař se někdy utne, ovšem tohle ten případ rozhodně není. Ano opět si Svět idealizuje, ale když ono je to tak lákavé a nádherné.....85%.(20.5.2018)

"Vy navrhujete, abychom ministrovi řekli, že ty dokumenty máme a že máme v úmyslu je vydat ?!" - "No, ano, přesně tak jsem to myslel.." - "Tedy kromě přistání Hindenburgu v bouřce jsem v životě neslyšel pitomější nápad.." ;)(28.10.2018)

Hvězdně režírovaný a herecky obsazený snímek o jedné z největších novinářských kauz v historii USA. The Post má hutný příběh, který je podložen dramatickými událostmi, nicméně po většinu snímku máte dojem, že se na ně díváte skrze tlusté sklo, jímž neproniknou vůbec žádné emoce, což je citelné zejména v první polovině. Naštěstí se Steven Spielberg dostane do správné formy v polovině druhé, která je od té první kvalitativně na míle vzdálená. Najednou máte pocit, že sledujete břitký a odsýpající film, který se místy svým pojetím blíží jinému Spielbergovu počinu "The Bridge of Spies". Bohužel, ve světle nešťastného začátku ani toto snímku The Post moc nepomůže, což má za následek velmi průměrný a natažený filmový zážitek. Škoda. „ ...from the majority opinion: 'In the First Amendment the Founding Fathers gave the free press the protection it must have to fulfill its essential role in our democracy. The press was to serve the governed, not the governors.“ (19.2.2018)

Vábnička na ocenění, která vyšla. Tom Hanks je skvělý coby šéfredaktor Ben Bradlee v jinak jen lehce nadprůměrném dramatu o jedné z mediálně nejdůležitějších afér minulého století. I se Spielbergem za kamerou se filmu nedaří vyždímat nějak zajímavější nebo nápaditější podívanou než jen vykonstruovanou odpověď na daleko zajímavější a nápaditější dramata podobného charakteru. Část zkrátka funguje, část ne a ve výsledku tak Akta Pentagon: Skrytá válka působí spíše rozpačitě než jako něco, co zkrátka musíte vidět. [65%](23.2.2018)

Na to,že se vlastně během těch dvou hodin filmu až tak zase moc nestalo,aby o tom musel být natočený film, jde o skvělé odvyprávěný příběh. Spielberg stále více, jak budovat napětí. A pochybnost o kvalitách Streepové a Hankse, to snad ani nejde. Přiznávám,že jsem si fakt užil sledovat toho opravdového šéfredaktora, který se žene za pravdou a dobrým příběhem bez ohledu na cokoli,tolik typického pro ty "dřevní" doby novin, kdy i zpráva o čelním politikovi byla prostě zpráva, a ne kampaň nebo antikampaň.(25.2.2018)

Chaotickou nudu plnou nejasných dialogů a mizerně představených postav v první polovině naštěstí zachraňuje polovina druhá, která se již naplno zaměřuje na hlavní téma filmu. Na Spielberga je to ale těžká rutina plná kvalitních, ale též poměrně rutinních hereckých výkonu. Pár let starý Spotlight byl o něco záživnější.(18.5.2018)

Celkem potěší, že se Jesse Plemons, Bruce Greenwood a Bob Odenkirk objeví i v podobně atraktivním projektu. Škoda, že je film opět silně utlachaná agitka, která díky svýmu střihovýmu tempu i celkem odsýpá, ale ani tak bohužel nestačí zamaskovat, že jde o podobnou zbytečnost a banalitu jako nedávný Bridge of Spies - stejně jako v jeho případě na závěr OPĚT nechybí ani pro Spielberga bohužel už celkem typická dávka uslintanýho patosu, ze kterýho by se poblil i takovej Michael Bay.(1.6.2018)

Očekávání od spolupráce Spielberg, Streep, Hanks byla veliká, nicméně nebudu tvrdit, že mě první střízlivá hodnocení trošku zaskočila. Avšak! Nikoli po shlédnutí, ale již během úvodních minut jsem si lámala hlavu nad tím, co se ostatním nezamlouvalo. Film je výborně koncipován tak, aby už v prvních okamžicích vtáhl diváka do celé problematiky, dal prostor pro bližší seznámení s postavami a poté se střemhlav vrhl do reality a gradujícím tempem odkrýval, jak vážná je situace. Co vše novináři obětují a mohou ztratit, když tajné zprávy zveřejní. Za celistvost filmu se také zasloužila podtrhující muzika, zajímavá kamera a přesný střih. Spielberg je zkrátka mazák.(18.3.2018)

Jako intro k fantastickým prezidentovým mužům od Pakuly to ještě ujde, jako samostatný snímek to však mimo špičkové řemeslné kvality nemá moc, co nabídnout. Celou dobu se to někam žene a celkem to šlape, ale najednou je konec a zbytek si dostudujte. Streepová je tu skvělá, Hanks jakoby jel na půl plynu. To předloňský Spotlight měl jinačí grády. Slabší čtyři.(25.7.2018)

Akta Pentagon upřímně na Spotlight nedosahují. Ať už je to tempem nebo zpracováním. Hanks odvádí svou standardní práci a Meryl rozhodně neurazí. Pokud by film o 40 minut rožšířili a přidali Watergate Na poměry filmů, které reflektují skutečné události se jedná o solidní nadprůměr, ale pokud dostane Oscara alespoň v jedné kategorii, budu překvapen. Od Spielberga očekávám mnohem lepší zážitek u geekovského Ready Player One. A ano, opravdu vím, že se tyto dva filmy nedají tématicky srovnávat...(1.3.2018)

Pokud nemáte ponětí, co se odehrávalo v 60. a 70. letech ve vyšších patrech americké politiky a jména jaky Lyndon Johnson nebo Bob MacNamarra vám nic neříkají, budete vás dost bolet hlava. Post počítá se znalým divákem a i u takto komplikované historické etapy neplýtvá časem na vysvětlování kdo je kdo a hned se solí jména a situace v tak mohutné kadenci, že jsem například v jedné scéně (kdy jsem si musel fyzicky rozepsat její aktéry na papír) zjistil, že film počítá s tím, že pokud se postava A baví s postavou B o nějakém Henrym, mělo by mi jako dojít, že mluví o Henrym Kissingerovi. Týjo. Jenomže já to takhle mám rád, film se dokáže lépe soustředit na pohnutky a dilemata bouřící v jednotlivých postavách namísto toho, aby z nich dělal figurky na historické šachovnici. Z této strany není mnoho co vytknout (počítám, že výkon Meryl Streep mi lezl na nervy schválně) a to i přes to, že 80% herců vypadá stejně, respektive jako Clark Kent. Půlku celé práce navíc dělá Kaminskyho kamera už jen díky tomu, že Spielberg pořád trvá na natáčení na filmový pás, takže si můžeme vychutnat ten čím dál vzácnější feeling z filmového zrna a lehké, přesto ostré zamlženosti. Navíc ačkoli se většinu času pohybujeme v menších či větších místnostech, tak je obraz většinu času v plynulém pohybu, sleduje kam postavy míří a nejednou z nich například překvapivě přeskočí na postavy jiné. Skoro každý záběr by se zde dal využít jako výukový materiál pro to jak pracovat s pohybem, světlem a kompozicí pro dosažení kýženého efektu. Post ale není bezchybný. Jako největší selhání počítám začátek ve Vietnamu, kde máme pochopit motivace whistleblowera, ale kvůli zachování nízké přístupnosti a celkové odfláknutosti té scény to nemá kýženého efektu. Stejně tak jako trendová emancipační póza, která působí ve filmu nepatřičně naroubovaně a přijde mi, že celému hnutí za žensko-mužskou rovnoprávnost dělají tahle překotná gesta jenom medvědí službu.(25.5.2018)

Spielberg, Streepová, Hanks. To už z principu nemůže dopadnout špatně. A taky že ne. Ale přece jen jsem čekala větší drama, větší napětí, více emocí...Avšak natočit ten film smysl rozhodně mělo.(7.4.2018)

Film je jeden velký souboj mezi dvěma pádnými argumenty. Na jedné straně stojí argument o zveřejnění tajných spisů a o svobodě tisku a slova v demokratické zemi, na druhé straně stojí strach ze zničení rodinného stříbra a možná až cesta do báně. Tento konflikt zasazený do 60 let 20. Století, se soubojem Hanks vs Streep mě hodně bavil a to od chvíle, když jsem se rozkoukal kdo je kdo. Jelikož zpočátku to není vůbec jasné. Pořádný náboj film vdechne až poslední třetina a proto nemohu dát plné hodnocení, jinak vřele doporučuji.(23.2.2018)

• Derek

nicim extra zaujimavy "oscar bait" od mistra spielberga, ktoremu poslednou dobou dochadza dych co je strasna skoda lebo som si isty ze stale na to ma, ale treba nejaky odvaznejsi namet (od ready player one ocakavam tiez komercny prepadak)....(5.2.2018)

• Lacike

Neviem sa rozhodnut, ci je nudny samotny film, alebo iba tema o ktorej pojednava. To najlepsie posudia ludia, ktorych tato tema zaujima. Mne to nakoniec môze byt jedno a v polovici som to vypol. Vôbec som sa v tom neorientoval a strojene vykony Hanksa a Streepovej ma tiez srali. Film nehodnotim, kedze som ho ani nedopozeral.(14.2.2018)

Natočené s takovým espritem, že jsem se nestihla nudit. A Meryl Streep už dostala Oskara za horší výkony.(26.2.2018)

Veď áno... vyzerá to veľmi pekne, má to veľmi peknú hudbu a veľmi pekné herecké výkony. Ale ja som si tento film nepustila pretože som chcela vidieť niečo pekné! Čakala som nervy drásajúcu drámu, strhujúce momenty medzi Streep a Hanksom, vybičované emócie. NIČ. Nič z toho sa nekonalo a ja sa z toho horkého sklamania ešte stále spamätávam. Akoby sa Spielberg spoliehal na samotné posolstvo príbehu a zástup výborných hercov. Všetok jeho cit pre očarujúcu sentimenálnosť, preňho tak typickú, si ušetril do Ready Player One. Vo svetle aktuálnych udalostí na Slovensku ma ešte viac mrzí, ako málo úderný The Post je ... mal všetky predpoklady na pravý opak. Nižšie s hodnotením ísť nemôžem, pretože remeslo to kvalitná je, ale ... ten premrhaný potenciál ... nechcem na to už ani myslieť. Pokúsim sa naň zabudnúť a budem si pripomínať iba tie veľmi pekné veci ...(30.4.2018)

Trochu mi to nudilo, ale Meryl byla úžasná. Každopádně nutno ocenit osobní statečnost lidí.(27.3.2018)

Aj napriek hodnoteniu, to bude skôr kritika. Steven vie točiť filmy, o tom žiadna. Vlastne som to vôbec ani nemal brať ako úvahu. Ale Steven starne a s ním aj jeho emočný prejav. A tak na množstvo ( iba ) dobre natočených scén, pripadá pár excelentne podaných sekvencií, kde sa pero režiséra otlačí tak, až spraví machuľu. Ale Steven je Steven. Steven je proste macher. A či kočíruje nováčikov, alebo legendy americkej kinematografie. Rukopis ostáva. Je len škoda, že už to nieje rukopis geniálny.(11.11.2018)

Snímek, který je hlavně oslavou novinařiny a svobody slova, což se mi osobně líbí, ale na druhou stranu mám pocit, že je Spielberg až moc patetický a jede až moc na jistotu, což je prezentováno i ve finále scénami, které jsou klasicky podbízivé a chtějí ukázat sílu okamžiku za každou cenu. Tohle jsou prvky, které nemusím. Herecky film ale nezklame.(14.2.2018)

Přijde mi, že jsem od Spielberga podobně zpracovaný snímek viděl už před třemi lety. Ale tohle dílo jsem nevnímal tak, že se dívám na to samé jen v jiných kulisách. Tenhle dojem nebyl kvůli tomu, že mám k žurnalistickému prostředí přeci jen blíž. Film nemohl nabídnout jiné než komorní scény, ale stejně u mě vyvolávaly napětí, propadal jsem se čím dál hlouběji do děje a ani na chvíli jsem se nenudil. A těší mě, že mám jednou za čas šanci se na podobný film, který se navíc povedl, dostat. (Brno, Velký Špalíček)(25.6.2018)

Steven Spielberg a Tom Hanks. Dvojica ktorá ešte nikdy nič nepokazila. Nepodarilo sa im to ani v tomto prípade. Okolo témy: vojna vo Vietname sa nakrútilo už mnoho filmov. Mnohí špičkový tvorcovia zachytili tento konflikt, niektorí z nich boli ocenení aj Oscarom. No ani jeden z nich nezachytil, to, čo sa dialo v samotnej Amerike ( poznámka: Do dátumu uvedeného pod týmto komentárom, som ešte nevidel film All the President's Men z roku 1976) Ako bola táto zbytočná vojna dotovaná a informácie vládou kryté za každú cenu, aj cenu života. Komorne ale skvelo nakrútená dráma s hviezdnym hereckým obsadením.(23.10.2018)

Bylo nebylo v předvečer Watergate. Jedna věc je vybrat si zajímavý historický téma, druhá věc je kvalitně ho zpracovat. The Post je dramaturgicky nevyvážený film se zbytečně zdlouhavou expozicí, jejíž důsledkem je naopak zkratkovité finále, které budí dojem, že by zasloužilo samostatný film. Na Spielberga slabota.(15.2.2018)

Je mi samozřejmě jasné, co se Spielberg snažil natočením tohoto filmu sdělit. Hlavní myšlenka "tisk má sloužit lidu, ne vládě" je jednou z postav dokonce explicitně vyslovena. Minimálně první hodina filmu je ale opravdu nezáživná a divák musí dávat bedlivý pozor, aby se ve jménech všech redaktorů alespoň trochu zorientoval. Druhá polovina už zaujme více, herci mají větší možnost ukázat, co v nich je (nominaci na Oscara bych přesto viděla raději u Hankse než u Streepové), ale nic naplat, předloňský "Spotlight" byl lepší.(28.2.2018)

Silný film. Skvelé výkony. Výborne vybudovaná atmosféra.(11.3.2018)

Důležitý film, u něhož naprosto chápu, proč ho chtěl Spielberg natočit. V době, kdy někteří státníci zpochybňují úlohu médií ve světě, je třeba připomínat, že jsou to pořád novináři, kteří mají odhalovat pravdu, byť je jakkoli nepříjemná. Spielberg tedy nepředvádí nic světoborného, ale od počátku jede na jistotu. Je fakt, že úvodní scéna z Vietnamu naláká na úplně jiný film, což se ale nenaplní a v drtivé většině času sledujeme konverzační drama, které má výtečnou dobovou atmosféru a zajímavé téma. Vyžaduje spíš ale trochu tolerantnějšího diváka, protože tempo je dost pomalé a příběh rozhodně není strhující, takže se Spielberg dost často utápí v množství dialogů a postav, což není úplně nejlepší. Vše tak vlastně stojí a padá na obsazení, které je perfektní a Hanks se Streep film táhnou celou dobu a jejich společné scény patří k naprostým vrcholům. Ani ostatní ale nejsou vůbec špatní, jen zkrátka stojí v pozadí, protože The Post stojí na dvou hlavních hvězdách. Spielberg jako kdyby tentokrát nechtěl na sebe strhávat velkou pozornost a vše točí jako by na volnoběh a nepřidává nic navíc. Každopádně The Post je svým poselstvím o tom, že noviny slouží lidem a ne vládám, hodně silný film a je dobře, že byl natočen. Jen asi mohl a měl být napínavější, víc strhující a zřejmě i kratší. 70 %(15.7.2018)

• applause

Zajímavý námět, ale pro mě to bylo opravdu nuda. Moc historických událostí najednou. Až na konci jsem se probrala, protože to bylo napínavé. Proto takové hodnocení.(22.2.2018)

Řemeslně precizní, jak bývá u Spielberga ostatně zvykem. Herecky jakbysmet. A ačkoliv je film kromě úvodní pětiminutovky ve Vietnamu ("výstřely z džungle" jsou parádní, Spielberg by si zase mohl střihnout něco z WWII) zaměřený jen na dialogy, stále je díky kameře a všem možným detailům na co se dívat. Malou nevýhodou je, že film je zacílený na americké obecenstvo plus pár historiků. Pozitivně zasáhnout by mohl ještě feministky (chtěl jsem napsat hloupé feministky, ale to by byl zbytečný pleonasmus), protože hlavní hrdinka se musí postavit mužským protějškům a dokázat, že není jenom přestárlá zásobárna spermatu. Když už měla Akademie nařízeno obdarovat Oscary film zaměřený na ženskou hlavní hrdinku, měli to dát Postu a ne del Torově mezidruhově smilnící romanci.(8.4.2018)

• chelseaman22

Tragédie. Má averze vůči Meryl začíná bobtnat jako rýže v rýžovaru. Naprosto nezáživných 116 minut nesnese srovnání s tituly jako All the President’s Men či Spotlight. Spousta tlachání v kombinaci s předvídatelným vyvrcholením budí u diváka rozpaky a nasranost. 32% Celosvětový příjem k 23. 4. 2018: $174,449,132, což je 3,49 násobek rozpočtu(23.4.2018)

Skvělej snímek, jsem z něho nadšená! Byla jsem jako na trní, i když jsem věděla, jak to dopadne. A přesně takhle mají filmy o historických událostech fungovat - síce víte, jak to celé skončí, ale i přesto vás vtáhnou do děje a vy jste nervozní. U The Post se tohle opravdu povedlo. (Btw. ten českej překlad je naprosto šílenej. Dlouho jsem nezažila horší českej název americkýho filmu). Co mě překvapuje je, že tu v hodně komentářích čtu, že to pro vás byla nuda, protože vás tyhle detailní americký dějiny nebaví, nezajímaj a nevyznáte se v nich. No jo, ale tak to snad přece bylo jasný, že ten film nebude jen klouzat po povrchu a vysvětlovat nám, Evropanům, kdo v tu dobu byl vlastně v USA prezident. No ne? Moc nerozumím tomu, proč jste se teda na tenhle film koukali, když vás historie USA a médií nebaví. Pokud to porovnám s klasickym snímkem Všichni prezidentovi muži, tak mě The Post bavil opravdu mnohem víc (ač končí tam, kde Prezidentovi muži začínají). Nutno říct, že první polovina má celkem nudnější rozjezd a možná bych první část ohodnotila jen třema hvězdama, ale pak se to rozjelo a jako celek hodnotím pěti hvězdami (přeji jen Streep a Hanks jsou moji nejoblíbenější herci, tak jsem přimhouřila oko) :-)(23.10.2018)

Z námětu "měli nějaké dokumenty a přemýšleli, jestli je vydat, a pak to udělali" se těžko dělá strhující thriller. Napínavé a zajímavé to bylo patnáct minut, kdy byly konečně karty na stole a řešilo se, jestli ano, nebo ne, a za jakou cenu. Hodina a půl filmu do tohohle momentu mi bohužel připadla jako nekonečná expozice. A nebyli tam žádní dinosauři ani mimozemšťani. Chybí mi ranný Spielberg.(29.4.2018)

"Otcové zakladatelé dali svobodnému tisku ochranu, kterou musí mít, aby plnil základní funkci v naší demokracii. Tisk má sloužit lidu, ne vládě. Děkuji vám." - amen. Ale Spielbergovo detinsky uhlazene podani s andelsky-hyperkorektni dvojici (Hanks & Streep) je dost ubijejici. Ostatne stejne jako predchozi politicko-historicke dramata Bridge of Spies nebo Lincoln - nejde mu to.(30.4.2018)

"The Post" je hvězdně nadopován - Meryl Streep, Tom Hanks, Steven Spielberg aj. - a přesto vzniklo poměrně nenápadné a nevýrazné dílko o kousku americké novinářské historie.. Silných dějových linií je tu poměrně k rozehrání parádní hry více než dost a to je možná ten problém.. Kontroverze tématu, který zároveň odhaluje a zároveň poškozuje vysokou politiku USA.. Boj v soudní síni ohledně svobody projevu.. Rozhodnutí ženy - majitelky novin - ve světě mužů.. Loajalita ke zdroji atd. Pomalý začátek mne málem odradil, ale pozvolný nástup napětí si mne nakonec získal.. Především mě ale vyděsila podobnost se současnou českou politickou situací a vlastnictvím (potažmo ovlivňování) médií.. Vlažné, ale pěkné a silné..(12.6.2018)

Slušná podívaná v podání Stevena Spielberga,kterej by snad i z letícího papíru z desátýho patra udělal poutavou podívanou.70%.(5.8.2018)

• Cheeter

Nejdřív dlouhá nuda, pak to mělo chvíli dynamiku, pak to zase zpomalilo. Námět dobrý a podle mě měl by odkazovat i na dnešní dobu. Takže to skončilo někde mezi 70. léty a současností. Hanks jako herec v poslední době hraje dost na jedno brdo a moc mě nepřesvědčil. Jediné, co jsem si tak užil bylo novinářské prostředí a hlavně tiskárna. Takováhle se už dnes moc nevidí.(20.2.2018)

"Noviny majú slúžiť národu a nie vláde". Hmm, troška to vo mne evokovalo smutné udalosti spojené s novinárom na Slovensku. Inak na filme bola veľmi dobre stvárnená novinárska činnosť, priamo v redakciách, na pozadí skutočných politických udalostí. Zdá sa , že sa pán Spielberg v vyžíva dejinných udalostiach. :) Hanks a Streepova zahrali štandard. Napriek tomu hodnotím film len tromi bodmi, a kladiem si otázku, kto z divákov by sa dal zavrieť ak by to slúžilo k ukončeniu vojny.(2.4.2018)

Námet inšpirovaný skutočnými udalosťami ma naozaj bavil. Bolo to veru zaujímavé a popravde som doteraz o takomto novinárskom škandále v USA ani nepočul. Takže z tohto pohľadu ma vcelku fascinovalo akú odvahu vynaložili novinári Times a Post, aj za cenu konfrontácie na súde a možným väzením. Risk na napokon vyplatil a priniesol so sebou nielen senzáciu, ale aj deklaráciu, že tlač naozaj slúži ľuďom a nie vláde (kiežby to tak aj zostalo). Čo sa však filmu týka, na to koľko nominácií na rôzne ceny to obdržalo, čakal som oveľa viac. Prevedenie mi prišlo často mdlé a nevýrazné. Keď tak nad tým premýšľam, možno by ma oveľa viac zaujal nejaký dokument na danú tému, kde by prehľadné fakty o okolnostiach zrejme oveľa konštruktívnejšie nahradilo kopu žvástov, ktorými bola zaobalená celá podstata dejovej línie.(10.4.2018)

Možná, že to je spíš film o ženě podnikatelce v době, kdy ženy obvykle stály jen u plotny. The post není špatný a rozhodně není špatný i můj obtloustlý oblíbenec Tom. Ale těžko se dá považovat za best movie in the world for amarican freedoom. Tím, že to ukončili watergatem tomu moc nepomohli.(5.7.2018)

Slabota. Podobná nuda jako Spotlight.(4.2.2018)

"The Post" ma úprimne sklamalo. Čakal som od filmu oveľa viac. Téma bola zaujímavá, režisér bol kvalitný, herecké obsadenie bolo skvelé a všetky karty boli poskladané správne. Osobne si myslím, že je to zrežírované celkom dobre. Má to dobré momentky, najmä v druhej polke filmu. Prvá polka ma však veľmi nudila a čakal som neustále, kedy sa začne niečo diať. A to nie je dobrý signál. Neustále som na niečo čakal, no nemohol som sa toho dočkať. V tom tkvie práve najväčší problém tohto filmu. Jeho tempo je veľmi pomalé a častokrát sa vlečie a mám pocit, že sa nikam v podstate nehýbeme. Tom Hanks je vynikajúci a rovnako aj Meryl Streep podáva dobrý herecký výkon. To sú ale často veci, ktoré očakávame. Film vyzerá dobre a obdobie 70-tych rokov je spracované autenticky. Kauza, ktorej sa film venuje je síce zaujímavá, no na druhú stranu nemám pocit, že by sme to mali dobre podané. Chcel by som sa asi niektoré informácie dozvedieť viac postupne, pomaly a nechať film viac dýchať. Miesto toho máme veľké množstvo dokumentov, ktoré to odhaľujú a my ako diváci už s tým len ideme. Osobne som bol asi viac nadšený zo spracovania filmu "Spotlight", než z tohto. Je to dobré, ale nemá to ten potrebný náboj, ktorý by ma pri tom držal. Takže nemôžem zakryť, že som ostal sklamaný. Hodnotenie: B-(12.2.2018)

Druhý Spotlight to určitě není. The Post jsou díky Spielbergovu stylu a obsazení Toma Hankse a Meryl Streep strašně uhlazené a skoro až pohádkové, i když vezmeme v potaz, že je všechno založeno na skutečných událostech. Událostech, které předznamenali aféru Watergate, která stála místo Richarda Nixona, což bylo v té době nevídané. Pokud bychom to nazvali problémem, tak hlavní problém je, že je tu všechno na správném místě a působí to velice uhlazeně. Nic co by Vás dokázalo zvednout ze židle tu nenajdete, ale na druhou stranu není moc co vytknout. K The Post jsem přistupoval s poměrně velkými obavami, ale všichni výše zmínění prokázali, že jsou světovou extratřidou.(28.2.2018)

Říkal jsem si to bude asi zase pitomina. Jejich problémy s demokracii a ústavou a otcové zakladatelé na mou hlavu. Půjde o svobodu slova a k tomu tam hraje Tom Hanks, kterého nemůžete obsadit do role vraha, protože je charakter a každej ho má rád. Takže karty jsou rozdaný a doufám, že na konci bude vlát vlaječka, jinak budu zklamaný. Ale, jak jsem se mýlil. Po vykreslení situace, měla asi nejhorší úlohu, co se týká rozhodování Meryl Streep, která ztvárnila bravurně roli majitelky novin. To dilema by asi nechtěl řešit nikdo. Myslím ale, že v okamžiku každého člověka nastane podobná chvíle, kdy je jenom na něm, jak se má rozhodnout a měl by to udělat tak, aby se za to nemusel, po zbytek života stydět.(9.8.2018)

• Izma

[ČSFD projekce] 50%(4.3.2018)

Výborný herecký klenot, který by byl o stupeň horší, kdyby tam ústřední dvojici netvořili Meryl Streep a Tom Hanks. Co si Steven Spielberg jako bokovku vedle Ready Player One natočil je ale pro mě daleko kvalitnější filmový klenot, než oscarový Spotlight (2015). Proč? Inu Spielberg dokáže správně dávkovat napětí, podávat záživněji důležité informace a vytěžit z herců maximum (což zde šlo s tímto ansáblem snadno). Takže s chutí tomuto novinářskému dramatu dávám čtyři slunce a doufám, že náš Spielberg ještě mnohokrát potěší podobnou kvalitou. 80%(7.7.2018)

Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%(4.8.2018)

Stačí mít jen trochu chuť přemýšlet o tom, co formuje svět, jaký známe, a stačí mít jen trochu rád dobré filmařské řemeslo s dobrými herci, pak se s The Post v dobrém rozpoložení může stát, že z toho bude pekelně dobrý a vydařený zážitek. A taky že jo. Báječný film. Tečka, čárka, vykřičník.(10.6.2018)

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.(23.6.2018)

Nebýt desítek postav, díky kterým byl velký problém se vyznat v ději, určitě bych hodnotil plným počtem, ale takhle zůstala pachuť nepřehlednosti. Spielberg ale každopádně natočil hodně zajímavý příběh o skupině odvážných lidí. Nicméně si myslím, že v letošní slušné konkurenci nemá na Oscara nárok. 75%(4.2.2018)

(18/2018) / No konečne poriadny film. Od začiatku do konca, scéna za scénou, všetko do detailu premyslené, pripravené a natočené. Iba na dialógy Hanksa a Streep by som sa dokázal pozerať hodinu. Paradoxne sa mi tá prvá pomalšia časť asi aj páčila viac. Myslím, že film by zniesol ešte tých 30 minút navyše s prehľadom. Spielberovi sa majstrovsky podarilo spojiť zaujímavý príbeh so silnými postavami. A to si dovolil natočiť The Post za pár mesiacov. (9/10)(3.3.2018)

Z hlediska novinářské práce Post zaostává například za oscarovým Spotlight. Na druhou stranu dobře mapuje další aféru pro mandát Nixona, kterého dohnala Watergate, skvěle zahraná ve Všech prezidentových mužích. Spielbergova režie však stále zárukou kvality. Český distribuční název příšerný.(13.4.2018)

Esence akademické nudy. Když srovnám The Post se Spotlightem, prohrává snad na všech frontách kromě řemeslné stránky. Ta je samozřejmě v podání Spielberga a jeho bandy naprosto brilantní. Jinak ale hra na jistotu, které navíc dost škodí celá expozice, která snad nemůže být víc zmatená. Po reakcích ze zámoří značné zklamání.(17.2.2018)

• Johnny.ARN

Načo sa chcel hrať? Na Spotlight? Nemastné, neslané, ukrutné dlhé, neustále čosi kecajú, čosi riešia a pritom nikoho nezaujíma že čo a ani ako to dopadne. Nezasiahlo ma to ani najmenej a na top film je to nominované asi iba preto, že sa to zaoberá USA a ich temou, zlou, škaredou minulosťou. Streep naj herečka? Vážne? Začo? Absolútne nič mi ten film nedal. Slabučké 2 z 5(19.2.2018)

• classic

Rýchla práca sa nevypláca, aspoň teda podľa môjho najväčšieho svedomia a vedomia. Legendárny americký režisér Steven Spielberg sa nedržal tohto pravidla, aj keď popritom dobre viem, že bol schopný v jednom roku nakrútiť dva navlas rovnocenné snímky, tak ako tomu bolo pred dvadsiatimi piatimi rokmi... Novinárske filmy sú akurát v kurze, len nedávno triumfoval SPOTLIGHT, ktorý po veľmi dlhých rokoch uspel na odovzdávaní Oscarov, a to iba s filmom a scenárom, ale jeho téma pedofilných kňazov bola natoľko aktuálna, že tým pádom zvíťazil. „Rozprávkar” si povedal, že to vyskúša i on. Zvrátených vymenil ešte za zvrátenejší Vietnam, dokumenty o ňom unikli do novinových redakcii, najprv do The New York Times, ktorí ako prví zverejnili tieto tajné, štipľavé informácie, a teraz týchto načas odstavili, pričom následne sa k tomu dostáva redakcia The Washington Post, čiže scenáristi spísali v kdejakej krčme scenár, na ktorého základe režisér nakrútil veľmi podpriemerný film. / K ďalšej spolupráci si opätovne prizval svojich osvedčených pracovníkov, ako sú strihač Kahn, kameraman Kaminski, či hudobný skladateľ Williams. Obsadzuje kamaráta Hanksa, alebo herečka Meryl Streep prichádza so svojou X -tou nomináciou na prestížnu filmovú cenu. Ako režisér, tak aj táto výnimočná nástupkyňa Katharine Hepburn, musia mať v Hollywoode určitý vplyv a samotný LOBING prichádza už akosi automaticky. To by som ani neveril, aký otravný dokáže byť tento miláčik Ameriky, ktorý mi tak neuveriteľne liezol na nervy, že som ho mal počas pozerania totálne v zuboch, a normálne by som ho najradšej roztrhal na franforce, až taký bol neznesiteľný, aký je vlastne tento nepríliš podarený film sám ! Tak neprehľadný, tak chaotický, tak roztržitý, tak filmovým strihom a filmovými scénami televízne pôsobiaci snímok, že by sa skôr hodil do akéhokoľvek NETWORKU, ako na plátna kín, kde v podstate nemá ani čo pohľadávať ! Vôbec najhoršie na filme sú jeho nedobré scény, ktorými sa to tu len tak doslova hemží, a ja som mal počas toho, čo robiť, aby som sa ovládol. Spielberg mal zrejme chvíľu voľného času, a tak narýchlo nakrúca film, ktorý by si zaslúžil väčšiu starostlivosť, akú dostali Všetci prezidentovi muži, a ich Aféra Watergate. Posledný záber tohto filmu nadviaže práve na tento perfektný politický snímok Alana J. Pakulu z roku 1976, ktorému nesiaha ani po členky ! Možno ak by režíroval kvalifikovane odborný Oliver Stone, ešte trebárs niekedy v 90. rokoch, 20. storočia, tak by vznikol minimálne revolučný politický thriller. / Chýbalo mi tu väčšie napätie, lepšia práca s hercami, ktorí sa iba stále prehrávajú, ako obohrané gramofónové platne, alebo aspoň jedna poriadna filmová sekvencia, akú som videl hneď na začiatku vo Vietname. Potom sa to stočí na klasický kolotoč samých kecov, kecov, a ešte raz kecov !!! I Lincoln bol ukecaný, ale mal po ruke majstrovského Lewisa, tuná vskutku nie je vôbec nikto majstrovský. Pozrel som si nový snímok Stevena Spielberga, od ktorého som čakal oveľa VIAC, a pevne verím, že READY PLAYER ONE mi konečne zlepší mienku o ňom...(24.2.2018)

Po mega-giga dlooooouhé době, přidávám komentář k novince s mým oblíbeným Tomem Hanksem. Novinářské drama s excelentní dvojkou Hanks+Streep a s režijní jedničkou v zádech Spielbergem, nemůže znamenat snad průšvih. On to ani průšvih není, ale ani vrcholné dílo. Je to taková ta stárnoucí (pořád ještě ne senilní) "udržovačka", na pohodu. Hodně se tu konverzuje, občas se tu mihne slečna Nuda, protože je to roztahané až běda a patetický skoro-závěr nechybí - stejně jako u Mostu špionů... Ovšem úplný závěr (cca 2 poslední minuty) ťukne onen pověstný hřebíček na hlavičku. Líbilo se mi to, jen bych výsledek zkrátil o 17 vteřin a 30 minut k tomu. :-). Místní člověk se v tom trošku ztrácí a téma pro něho není tak lukrativní. On celkově problém je v tom, že tento snímek měl být natočen tak v roce 1973, pak by to bylo něco. Takhle za mě jen 73%...(25.2.2018)

O vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka jste asi slyšeli žejo ? A o Babišovo neustálém napadání novinářů jakbysmet žejo ? A co takhle výroky pana prezidenta o tom, že by se měl počet novinářů omezit? To jste slyšeli stopro žejo ? (mimochodem řekl to v Rusku, kde funguje cenzura médií a novináři jsou pronásledováni). Tenhle film má teď nesmírnou váhu. V dobách kdy je u nás slovo "novinář" nadávka, ukazuje jak jsou novináři důležití pro chod demokracie. Jak se pomalu zvrhává každý režim, když mu nikdo nešlape na paty. A hlavně jak jsou schopni vám lhát i ty zdánlivě nejslušnější lidé jen aby profitovali. Steven Spielberg to pravděpodobně nenačasoval jen tak náhodně, demokracie ve světě je dnes opravdu v ohrožení. Nemůžeme dovolit, aby někdo omezoval nezávislé novináře, to jsou totiž jediní lidé, kteří nám i za cenu ohrožení života otvírají oči.(2.3.2018)

Film natočený na rychlo a docela to tomu odpovídá. Scény z Vietnamu jsou skvělé, následně se příběh přesouvá do vydavatelství The Washington Post a tam už to tak skvělé není. Dokud nezískají ty tak moc chtěné dokumenty, tak je to příliš ukecané a zdlouhavé. Jakmile získají ty cenné papíry, tak už se příběh krásně rozjíždí, začíná to být zajímavé, krásně to utíká, naštěstí tyhle scény ve filmu převažují. Na mě je to možná až moc politické, takže to rozhodně není pravidelný film na zkouknutí, ale Spielberg do hlavních rolí získal Meryl Streep, která je jako vždy skvělá, ale se vší úctou nominace na Oscara měla jít spíše pro Toma Hankse, který se ve filmu objevuje častěji a má tam daleko více prostoru než samotná Meryl. Nicméně společně jim to skvěle fungovalo, tak doufám, že se v budoucnu ještě někde po boku objeví.(5.3.2018)

Vzrušující novinový retro příběh. Vzkaz je jasný: tisk slouží těm komu je vládnuto, ne těm kdo vládnou. A nakonec Washington Post je báječně úspěšný. Film je dost předvídatelný. Dlouho se řeší finance, právní důsledky , vztahy novinářů s politiky apod. Pár vzrušujících okamžiků se najde jako třeba výroba kopií tajné zprávy.(14.8.2018)

Bylo to sice zajímavé, poučné, pěkně natočené, vcelku i zahrané, ale nemohu se ubránit pocitu, že to byla tak trochu nuda a chybělo tam něco, co by mě do děje více vtáhlo. Určitě jsem si z toho nesedl na zadek. A čekal jsem víc..(14.8.2018)

Předpokládám, že kdybych byl angažovaný Američan rozplýval bych se právě nadšením nejen nad uhájením svobody tisku v nejdemokratičtější demokracii v celé Mléčné dráze, ale také nad černou redaktorkou. Zajímalo by mě kolik jich asi v roce 1975 v novinářské branži v USA pracovalo? Vlastně, co to plácám, jistě hodně, v tak demokratické zemi to přece musely mít ženy i černoši zcela jednoduché. No, a to je právě ono, přemýšlel jsem spíš nad těmito záležitostmi, protože příběh samotný byl pro mě dost mdlý. Třetí hvězdičku jsem přihodil za obsazení, potěšilo mě angažování Metthewa Rhyse i Jesseho Plemonse.(13.9.2018)

• hansel97

Příběh, který si zasloužil adaptaci kvůli své významnosti. To však nemění nic na tom, jak zoufale nudná je. Spielberg se ani nesnaží nějak zaujmout něčím nečekaný a jede podle předkreslené šablony novinářských dramat, kdy se vlastně vůbec nemůže rovnat například mrazivému Spotlight. Scénář sice není nějak rozvleklý, ale diváka scény brzy omrzí. Navíc je škoda, že se v příběhu vůbec nejde hlouběji v psychice postav, vše je to dost povrchové stejně jako naprosto průměrné výkony Meryl Streep i Toma Hankse. Tady jsou ty oscarové nominace opravdu omyly.(21.2.2018)

Neznám historii této záležitosti a nemám s tím vůbec zkušenost. Ano - nečekala jsem, že film bude takto "veliký", ale bohužel mě to nějak nechytlo - mám pocit, že k tomu budu muset ještě dospět. Rozumím o co se snažili a že to byl veliký krok, ale mě to tempo a vlastně i ty herecké výkony přišli nějaké nevýrazné až nudné. Je tam ohromné množství skvělých herců, ale pro mě to byl jen další "novinářský", vlastenecký, ameriku oslavující film. Co se mi líbilo nejvíc byly záběru jakože z Bílého domu, kde byl Nixon a telefonoval a dával instrukce. Myslím si, že Akademii film hraje dost na city tím, že je silně "americký" a já doufám, že je to tolik neovlivní, jelikož bych velice nerada viděla, jak tento film sbírá Oscarová ocenění.(24.2.2018)

Méně šokující, méně strhující, ale přesto poctivý a koukatelný bratříček oscarového Spotlight.(25.2.2018)

Steven Spielberg zůstane legendou. Daroval nám Indiana Jonese, Čelisti či Jurský park a natočil spoustu úžasných filmů. Poslední dobou se však Steven Spielberg stal průměrným rutinérem jenž sice pořád točil nadprůměr ale ty výjimečné pecky jako dřív to prostě nebyli. Je otázka jestli se teď v 71 letech dokáže ještě vrátit na staré sedlo avšak The Post (český překlad hoďme prostě a jednoduše za hlavu) rozhodně ukazuje, že ještě nepatří do starého železa. Film mapuje celkem důležitou událost Amerických dějin: Tedy dobu kdy se provalilo, že hned několik bývalých hlav Spojených států amerických i ta současná (Nixon) záměrně lhali o tom jak jsou na tom s Vietnamskou válkou. Žijeme však v silné zemi kdy jsou jakékoliv noviny cenzurovány. Spielberg tuto událost dle mého reflektuje lépe než když před 3 roky natočil průměrný Most špionů. Dává lepší důraz na postavy (kterých je tentokrát více než jenom 2) které nechává žít a o každé nám aspoň trošku vysvětlí co je zač a jaké jsou jeho plány. Jasně, v The Post nikdy nehrozí, že naše hrdiny někdo zabije jde ale o něco víc než o pouhý život. Jde o svobodu projevu která je v dnešní době ještě důležitější. Spielberg tuto 116 minutovou dlouhou jízdu projíždí působivými záběry kamery, hraje do toho vždy perfektní hudba Johna Williamse a především každý herec alespoň trochu dobře hraje. Tom Hanks je perfektní, Bob Odenkirk ukazuje, že neumí hrát jenom Saula a Meryl Streep... je jako vždy k zulíbání a člověk jí div nepřeje tu rekordní 4 sošku. Jediná škoda je ta, že to prostě další pravý zápis Spielberga není. Není to Jurský park, není to Schindlerův seznam, není to Minority Report, není to Chyť mě když to dokážeš... je to však slušná práce která si shlédnutí zaslouží. Mám ale takový pocit, že Štefan Spielbergů ještě neřekl poslední slovo.(2.3.2018)

"Bridge of Spies" mě dostal víc, ale vyjímaje ho, tak minimálně od "Munich" je to nejlepší Spielberg. A rozhodně bych to nenazýval nudou, ba naopak. Vzhledem k tématu to má luxusní tempo, je to zajímavé a každý záběr je opět precizně komponovaný. Navíc, Hanks mě v téhle roli fakt bavil.(10.3.2018)

Všechny velké příběhy už jsou napsané, tak se Hollywood snaží zveličit ty méně významné. Spielberg Vás bude bohužel dobrých 90 minut silně nudit a až posledních 30 minut Vám dá to, na co jste čekali.(15.4.2018)

The Post je filmom ktorému bude ľahké vyčítať, že sa snaží pozbierať toľko Oscarov koľko sa len bude dať. Maryl Streep toho je tu asi najväčším dôkazom. No réžia, scenár, kamera, hudba a výkony ostatných hereckých mien nijako nezaháľajú. The Post je tak vysoko kvalitným filmom, ktorý ponúka náhľad do sveta novín, aké to bolo šéfovať novinám, a akú dôležitú úlohu zohrávali. V tomto tiež tkvie to pomyselné čaro filmu. Je cítiť súčasnosťou, a udalosti ktoré sú tu zobrazené sme mohli vidieť častejšie a častejšie v uplynulých mesiacoch. Prvá polovica filmu môže byť trošku pomalšia, čo však je skôr otázkou osobných preferencií; no druhá polovica ponúka strhujúcu a nezastaviteľnú jazdu za spravodlivosťou a tým čo je správne. The Post je technicky vynikajúci film, s bezchybnými hereckými výkonmi, ktorý padne vhod počas chladných zimných popoludní. 4.5* P.S. Michael Stuhlbarg sa tento rok upísal trom výnimočným Oscarovým projektom - niekto má veľmi dobrý čuch na úlohy a skvelého agenta.(19.1.2018)

"Tisk má sloužit lidu, ne vládě..." Spielbergovy filmy podle skutečných událostí mě dost baví. Oproti Mostu špionů má tento film poněkud pomalejší rozjezd, ale v jeho druhé polovině, v níž se novináři The Washongton Post dostávají k informacím z Pentagon Papers a pod vedením svého šéfredaktora (Tom Hanks) se je snaží co nejrychleji zpracovat ke zveřejnění, už to má pěkné grády. Konečné rozhodnutí zda vše "zveřejnit či nezveřejnit" je však na jedné ženě, statečné ženě Kate Graham v podání jako vždy výborné Maryl Streep. Její dilema muselo být opravu silné. Je proto úžasné, že se dokázala rozhodnout tak, jak se rozhodla. Film tak lze chápat mj. jako oslavu novinářské práce ve Spojených státech, a lidí, kteří za touto prací stály a stojí. Trošku si kladu otázkou, zda v dnešní době "fake news" tento film ještě něco vypovídá o současném působení médií, nebo zda už jde výhradně o historickou výpověď. Ale i coby ryze historická výpověď představuje tento film moc dobrý počin.(19.2.2018)

Spielberg na autopilota. Celé to budí dojem krapet uspěchaného projektu, šup šup, ať už tady tu "seriózní" práci máme za sebou a můžeme se pustit do něčeho zábavného... Jinak Streepová klasicky výborná, Hanks mi tam kupodivu moc nepasoval. A nad čím jsem fakt kroutil hlavou, tak ta série okatě vystavěných momentů v závěru, kdy je divákovi profesorsky naznačeno, kde se má správně dojmout a kde inspirovat. 60%(15.3.2018)

• JohnSmith

Zvučná jména nejsou vždy zárukou úspěchu, to se ví. Nečekal jsem, že toto někdy napíšu v případě takové trojice jako je Spielberg, Hanks a Streep. Technicky je tohle retro pěkně natočené, ale je to nuda, chybí naprosto napětí a postavy, které hrají Hanks a Streep nejsou ani trochu sympatické,takže není důvod jim držet palce. Neubráním se srovnání s jiným filmem na podobné téma a to Insiderem od Manna. Tady Spielbergův film naprosto propadá. Víc než nějaké investigativní novinaření se tu řeší jen to, zda The Washington Post přežije nebo ne, co by na to řekli předci majitelé atd. Prostě to co mělo být na prvním místě je odsunuto na místy souběžnou a místy dokonce vedlejší kolej. Škoda, kdyby byl snímek zaměřený na New York Times a na to, jak k informacím přišli, bylo by to rozhodně zajímavější.(20.2.2018)

Hodně zvláštní film. Už kvůli tomu, že se napůl tváří jako paskvil a napůl jako veledílo. Paskvil hlavně kvůli tomu, že dialogy mezi postavy a celkově scénář psal asi někdo s ADHD a někdo kdo nemá moc kamarádů, protože by jim skákal neustále do řeči. Tento vrtoch bych chápal v nějaké dramaticky až akčně vypjaté scéně, ale ne vyloženě v normální konverzaci, která kvůli tomu zní nicotně a divně. Krom toho nevím co Meryl Streep přelétlo přes nos, ale přišlo mi, že celý film hraje jako na drogách a nebo s Alzheimerem. Její herecký výkon absolutně nejde ruku v ruce s tím jak by normálně hrála a vypadá to dost divně. Ten se poté rozjede. Jako všechno v tomhle díle. V moment, kdy už začíná jít do tuhého přichází část veledílo. V ní začínáte opět obdivovat skvělou práci pana Kamiński a i hudební doprovod pana Williamse. Ten film vlastně hezky dokáže, že Spielberg dokáže dělat dramatické divy i nyní po letech. S tím, že fanoušci budou ukojeni první sekvencí, kde Spielberg ukazuje konečně i válku. Všemu nádherně sekunduje i Bob Odenkirk, který ukazuje své nejlepší i v jiné podobě než seriálové. Nakonec to relativně všechno dobře dopadlo.(27.2.2018)

Opět po nějaké době asi zase nadhodnocuji, ale já prostě většinou hodnotím pocitově a zatímco první polovina filmu je klasické politické plácání jater a pro filmového diváka chaotický obrázek u hlavních postav, kdo s kým, proč a proč ne, tak druhá půlka graduje naprosto famózním způsobem a chvílemi jsem se přistihl, že zapomínám dýchat ! Výborný psychologický film a už poněkolikáté vidím, že Spielberg dokáže svému dvornímu herci Hanksovi ušít film takříkajíc na míru. Tady se pan režisér s velkým R zase po nějaké době nevýrazných záležitostí opět dokonale seberealizuje a nachází. Nacpat do necelých dvou hodin takovou brutální zápletku, aby měla hlavu a patu a ještě mimo hlavní zápletku řešit rodinné věci některých zúčastněných, je těžké a tady se to povedlo do puntíku. Dokonale vykreslené to napětí a vnitřní boj všech okolo Washington Post, zda se nakonec přikloní k novinářskému kodexu a půjdou de facto proti ústavě, nebo zvítězí strach z potenciálního krachu investigativní poctivé žurnalistiky...Chválím i fakt, že kromě Streepové a Hankse se ve filmu neobjevují známější herci, což celému filmu vdechuje autentičnost......................moje hodnocení = 9 z 10.(4.3.2018)

Steven Spielberg s tímto snímkem mířil celkem na jistotu a nejedná se tak o nikterak zásadní, ani příliš napínavé dílo, ovšem díky svému tématu a adekvátní režii podpořené hereckými výkony se jedná v dnešní době rozhodně o relevantní dílo, které má co říct k aktuálnímu dění. V jednotlivostech film příliš nevyniká a nabízí jen pár zásadních momentů, ovšem jako celek funguje lépe a jde o poměrně plynulý a kompletní zážitek, který zaujme a donutí k zamyšlení. Jde o jednu z těch povedenějších Oscarových jistot.(4.3.2018)

Tyhle novinářské filmy mě zcela míjí účinkem. A bohužel s tím nic neudělá ani Spielberg. 5/10(4.4.2018)

Příběh není nikterak košatý a jeho natažením na dvě hodiny se z filmu stává nuda, která je možná ušlechtilá, ale pořád nuda. Spielberg opět pracuje sotva na půl plynu, opět svoji práci trestuhodně odzíval, podobně jako kdysi Amistad, nebo z nedávné doby třeba Válečného koně. A vzhledem k tomu, že je to film z Americké historie, je opět trapně přeceňovaný, podobně jako sterilní Lincoln. Za co akademici nominovali Streepovou na Oscara vážně nevim - poslední dobou mám pocit, že i kdyby vzala roli v reklamě na žrádlo pro psy, tak z toho zase bude minimálně nominace...(4.7.2018)

• Ashar

Tak nějak mne ti pisálkové nezaujali. Nedokázal jsem se soustředit a vydržet až do konce.(2.8.2018)

Řemeslně slušně napsané novinářská drama, přesně podle Spielbergova stylu. Jako obvykle tomu trochu chybí něco "navíc", ale po technické a dramaturgické stránce se tomu nedá příliš vytknout.(12.8.2018)

Mám tyhle filmy o "poctivý novinařině" rád. The Post nemá sice tak emotivní příběh jako Spotlight a nemá to ani takovou atmosféru a politický napětí jako All the President's Men, na druhou stranu je to pořád perfektně natočený a s ohledem na současnou dobu i s jasným poselstvím.(25.1.2018)

Nakonec dávám čtyři hvězdičky, ale není to úplně bez výhrad. První polovina filmu mě vůbec nebavila. Člověk slyší spoustu nových jmen a musí si rychle zapamatovat kdo je kdo, aby se v tom neztratil. Navíc se tam ani nic moc neděje. Zvrat nastává až v okamžiku, kdy se novinářům z Washington Post dostanou pod ruku ony důležité dokumenty. Pak děj nabere spád a už to hezky rychle utíká. Plusové body jsou samozřejmě i za dobře zvolené obsazení a hlavní dvojici - Tom Hanks a Meryl Streep (vážně se mi nechce věřit, že tohle byl jejich první společný film!). Kdyby ten začátek byl zpracovaný trochu jinak nebo byl kratší, možná bych z filmu byla stejně tak vyplesklá jako před třemi roky ze "Spotlight". Ale zatímco "Spotlight" dokázal otřást diváky po celém světě svým příběhem, "The Post" mi přišel cílený spíše na americké diváky, kterých se téma války ve Vietnamu týká nejvíc. Neameričani podle mě ví už hezky dlouho, že tohle celé byla jen jedna velká fraška, takže se z filmu ani nic moc nového nedozvíme. Ale asi neuškodí se na něj, i třeba jen tak ze zvědavosti, podívat.(29.1.2018)

Toho Spielberga by mali zavrieť. Svojim pátosom znásilní a následne zavraždí aj veľmi potenciálne témy. Niekedy som mojich dvoch hereckých obľúbencov ľutoval, aké rádoby patriotické bláboly museli vypúšťať v rámci svojich replík z pusy. Až som čakal, že si jeden z nich rozdrapí košeľu a vyletí odtiaľ orol bielohlavý, s Nixonovou hlavou v zobáku. Pritom dej ma zaujal, bolo to "catchy", ale záver tak typicky spielbergovský, že som mal čo robiť, aby som dobehol na hajzel.(26.2.2018)

Přestože za tím vším stojí S. Spielberg a v hlavních rolích hvězdy jako M. Streep a T. Hanks, nemůžu se zbavit dojmu, že mě to nějak nezasáhlo. Jenže ono je to tím tématem, protože válka ve Vietnamu je hlubokou rýhou v amerických dějinách, zatímco pro nás je to jakási vzdálená událost. Prostě je to pro diváky tam za velkou louží, takže proto mě to obsahově celkem minulo. Jinak samozřejmě technicky a herecky je to zmáknutý velice dobře, to se nedá zpochybnit.(4.3.2018)

Ale jo, dobrý. První 1/3 jsem se v tom trochu ztrácel a rozhodně to není film pro každého, nicméně postupně jde "stravitelnost" tématu výrazně nahoru. Škoda jen, že si Spielberg neodpustí ty přehnané happyendy, přestože tady to jde překousnout. 70%(10.5.2018)

Steven Spielberg velmi potěšil pojetím a jsem ráda, že takové filmy vznikají. Jak by se asi filmovalo v České republice v roce 2018, kdy náš pan premiér vlastní velkou část našich sdělovacích prostředků.. jen mě to nutí k přemýšlení. Jsem ráda, že toto téma dostalo tolik prostoru a Tom Hanks s Meryl Streep byli úžasní jako obvykle. Záběry u novinářského stroje pro mne byly naprosto fascinující.(13.10.2018)

• Eleanor05

Dobrý námět o svobodě slova a vládě, v našich zemích navíc snad ještě aktuálnější, než v USA (Babiš - Mafra), výborní herci, ale také docela hodně nudná první hodina snímku a docela hodně hollywoodsky osvědčená druhá polovina snímku. Meryl Streep a Tom Hanks jako tým jsou velmi sympatičtí, ačkoli nemohou naplno ukázat hloubku svého hereckého talentu, je rovněž dobré vidět méně "okoukané" talenty jako je Sarah Paulson nebo Bob Odenkirk ve filmu od Spielberga. Jenomže nenapadá mě, proč by se na The Post někdo měl dívat opakovaně a nevzpomenu si na žádnou fakt silnou scénu, která by ze snímku dělala něco víc, než výborně obsazené, nepříliš zábavné novinářské drama, které vsází na jistotu bez jediného náznaku čehokoli výjimečného. Pro mě je to za 2,5*, ale to tu není jako možnost a 3* dávám lepším filmům. PS: Michael Stuhlbarg je zřejmě nejobsazovanější herec současnosti - letos hraje ve třech (!) filmech nominovaných na Oscara. Docela by mě zajímalo, jestli se to v historii kinematografie ještě někomu povedlo, vypadá to na rekord. :)(16.2.2018)

není to bez chybičky a prvních dobře 30 minut jsem se úplně ztrácel v tom kdo je kdo a o co že to vlastně jde,ale ve výsledku The Post nabízí přesně to co slibuje.Klasickou SPielbergovku,která skvěle vypadá,je celkem napínavá a moc hezky se na ní kouká.Není to sice taková síla jako byl třeba Bridge Of Spies,ale každého kdo má rád filmy podle skutečnosti a navíc se zajímá o americké novodobé dějiny,nemůže zklamat.Trošku překvapení je výkon Meryl Streep,která mi nepřišla že je zrovna ve své kůži,ale dost možná to byla součást role...70%(17.2.2018)

s chutí -a lehkostí- zahraná i natočená, poctivá investigativní filmařina(23.2.2018)

Na to, jak hvězdné obsazení má tento film, tak zůstalo pouze u něj. Ve své podstatě je to pouze vyprávění příběhu o tom, jak americké skury nechtěly mít zkažené renomé. Žádné drama, žádné překvapení. 59%(24.2.2018)

Fajn pohled na dějepisné události z moderní americké historie. Proč ne, rád jsem si o něčem udělal obrázek a něco se dozvěděl. Jinak ale nic extra a to včetně celkem standardních výkonů od jinak výjimečných herců.(4.3.2018)

Dlouho nezajímavá a akademická, jednostranná "agitka" za svobodu tisku přeci jen chytne dramatičtější nádech při tom zásadním rozhodnutí, které musí protagonisté učinit (kdy dávají v sázku své kariéry i celé noviny); jejich osobní rozmýšlení a nejistota tu však stejně spíš zabírají místo a oni nepřekročí role názorových figurek. Jasné poselství pak Spielberg hlásá sice hlasitě, ale význam události (i sám sebe) dost "důležitě" nadhodnocuje.(12.6.2018)

• DavidS.

Akademická salónní zoufalá nuda umocněná neevropským dobovým tématem...Nezáživná dějepisná a morální lekce z linie Amistadu a Lincolna...Spielberg angažovaný bez Spielberga dítěte....(15.2.2018)

Počáteční nedůvěra a očekávání nudného táhnoucího se dramatu byla - což je jedině dobře - neopodstatněná. Na začátku to sice trochu drhlo, zvlášť, než se člověk zorientuje v tom, o co půjde, ale pak to pěkně odsýpalo až do konce a stopáž 116 minut je tak akorát k tomu všemu, co se ve filmu odehraje. Jelikož jsem si předtím o kauze Pentagon Papers nic podrobného nehledala, bylo to pro mě celkem napínavé až do konce. P.S. Vždycky mě bude bavit pohled do redakce nějakých novin. 7/10(20.2.2018)

Velice hutné a pro obyvatele Spojených států kontroverzní téma zpracoval Spielberg podle mě velice poctivě. Není to až takové cílení na Oskara, jak se o tom všude referuje, ale mně to vážně tak nepřijde. Na to je The post až moc koukatelné. Nenudil jsem se ani chvíli, začátek je takový možná vlažnější a až moc faktický (což nemusí být nutně špatně, ale já jsem se občas trošku ve všech těch dialozích ztrácel), ale pak se nastaví solidní tempo, které drží až do konce. Toma Hankse a Meryl Streep asi netřeba komentovat, to jsou Herci s velkým H, ale ten Tom mi přijde, že je čím dál mladší. Z ostatních rolí mě hodně bavil Bob Odenkirk. Myslím, že na to Steven pořád režisérsky určitě má, tak uvidíme, zda to Ready Player One potvrdí.(21.2.2018)

Meryl je tridu lepsi nez Tom..pribeh postrada napeti a ze by se tady dalo udelat skvele..ale podivana stoji pouze na hereckych koncerteh hvezd..jinak pribeh je bohuzel plytky a kazdy vi jak to skonci...(23.2.2018)

Steven Spielberg se po Lincolnovi a Mostu špionů vrhá na další milník americké historie. A i tentokrát sahá v samotné hierarchii amerických mocností po těch nejvyšších příčkách. Námět divákovi nabízí myšlenku, že by se mohl dočkat dalšího skvělého novinářského dramatu od Spotlightu nebo dokonce novinářského majstrštyku typu Zodiac. Opak je ale pravdou. Spielberg není Fincher, aby si uměl pohrát s tajemnou atmosférou, první polovina filmu je tak velmi nudná a diváka přiková k sedačce spíš spánkem než napětím. Chvílemi to připomíná Big Short, když spousta neznámých postav mezi sebou promlouvá o neznámých věcech, jež nezasvěcený člověk nemá šanci pochytit všechny. Ve druhé polovině se konečně případ Pentagonu dostává ke své ústřední myšlence, pořád je ale ve vzduchu cítit, že to není úplně ono. Jedná se totiž o nafouknutou bublinu, protože celé dvě hodiny filmu jdou shrnout do věty "Dostaneme desítky let utajované státní tajemství a zveřejníme je nebo ne?" Plytký příběh tak nemůžou vytáhnout ani herecká esa jako Tom Hanks a Meryl Streep. Ta přitom nepředvedla vůbec nic navíc a k nominaci na Oscara jí už vážně stačí jen její obličej na plakátu. Samotný příběh z historie není vůbec špatný, ba naopak, v českých zemích by mělo být v současné době téma novinářské cenzury velmi aktuální, ovšem jeho zpracování mě zklamalo podobně jako Most špionů. Spielberg mě tak stále utvrzuje v tom, že už přes 10 let nenatočil žádný vyloženě skvělý film, nezbývá mi doufat, že Ready Player One to dokáže prolomit.(7.3.2018)

Vzhľadom k súčasnej dobe a k spoločenskej situácii, účelne mierená novinársko-politická rana s presnosťou Vasilija Zajceva. Spielbergov cveng a prostriedky naservírovali technicky atraktívne spracovanú drámu s hereckými esami, ktorá skôr slúži ako povinná výplň v nominačných jazdách zámorských ocenení. Bežný divák, viacmenej, nemá šancu nájsť vlastnú niť v kope (ušľachtilého) scenáristického sena, pokiaľ sa aspoň z časti neorientuje v danej historickej problematike. Pre liberálno-kapitalistických deviantov chlieb každodenný, pre zvyšok ľudstva mierne nadpriemerný Spielberg.(25.4.2018)

Poctiva filmarina a skvely filmovy zazitok. Spielberg to proste vie.(31.5.2018)

• Lukin413

Nabízí se srovnání s předloňským Spotlight. Zatímco tam byla hlavním hrdinou ústřední aféra, film si nebral servítky a byl velmi ostrý, v tomto případě sledujeme drama, které se tváří, že také ostře tepe do temné kapitoly amerických dějin, ve skutečnosti je naopak velmi smířlivé, celou kauzu sledujeme spíše okrajově a když už, tak se špatné věci zaštiťují konkrétními lidmi (Nixon, Johnoson) a nejsou prezentovány jako selhání USA. Drama tedy ve filmu obstarává vnitřní boj hlavní hrdinky mezi záchranou novin a novinářskou etikou. To však vyznívá do prázdná, jednak proto, že tato myšlenka není dostatečně nosná, jednak také proto, že postava Meryl Streep je nesympatická a je nám vlastně jedno, co se s jejími novinami stane. Tom Hanks hraje Toma Hankse, z vedlejších rolí zaujme Bob Odenkirk jako nesmělý a nešikovný novinář. Výprava je televizní, hudba novo-williamsovsky nevýrazná. Celkově, zbytečný film, z něhož touha po Oscaru kape už od první minuty.(23.2.2018)

Velmi dobré konverzační drama o boji amerického tisku za první dodatek a jednom z mnoha průserů amerických vlád. Spielberg prostě umí, a umí si i vybrat ty správné herce pro svoje projekty, takže Hanks je zde tradičně výborný a Meryl, mi výjimečně ani moc nevadila. Pro mě film, od něhož jsem si moc nesliboval a by jsem příjemně překvapen. 75%(23.2.2018)

Ako neznalec tematiky Post vs. Times mi chvíľu trvalo, než som si jednotlivé tváre potriedil do skupiniek a ku každej aj vytvoril názor. S faktom "byť v obraze" ako keby film počítal, takže malý handicap pre ostatných. Keď už sú ale kontúry príbehu jasnejšie, postavy a politické dianie tiež, začína tá pravá jazda. Rázom hltáte každý jeden dialóg, každú tajnú správu v rukách hladného novinára a periférne vnímate malé detaily ovešané po stenách, trefne zvolenú farebnosť záberov či s chuťou hrajúcich velikánov plátna. Prakticky až do konca "par excellence“. Záverečné minúty už predsa len začali upúšťať od objektivity, došlo na silné preslovy, vzpriamené udieranie sa päsťou do hrude a toľko typické oslavné tóny. Všetko skrátka tak, aby sa tvorcovia uistili, že každý pochopil, čo sa nám snažili celú tú dobu odovzdať. Po väčšine času ale excelentný film.(2.3.2018)

Veľa politizovania, málo zábavy. Skôr ako zdokumentovanie udalostí, tak potom OK.(2.3.2018)

Akta pentagon: Skrytá válka je další skvělá práce Stevna Spielberga. Ten si zaručil úspěch i tím, že obsadil do hlavních rolí Toma Hankse a Meryl Streep. Oba odvádějí ve filmu skvělé výkony a úžasně se doplňují – ona trošku zdrženlivější majitelka (v té době moc úspěšných žen v čele novin nestálo), on zarytý divoký a urputný novinář. I když politiku a politikaření nemusím, nejsem žádný politický guru a vyznat se v ní je pro laika nemožné, film se mi fakt líbil. Výsledek – politika není pro obyčejné lidi, pokud kvůli ní není třeba někde v nějaké válce umřít. Hanks byl zase výborný jako vždy a Streepová byla možná ještě o tu zodpovědnost za lidi lepší. Spielberg jen vyrobil další povedený film. 4 hvězdy, a to je pro politický film dost. Spielberg se poslední dobu činí, doufám, že další povedené filmy jako byl Ready player one a Akta pentagon budou následovat.(16.7.2018)

• jasanka

Opet se mi potvrdilo, ze filmy o novinarich nejsou pro me. Nuda.(4.2.2018)

Spielberg ukazuje, že mu v poslední době nejde skoro nic jiného, než filmy podobného typu jako tenhle (naposledy Most špionů, který ale není tak dobrý jako The Post, alespoň z mého pohledu). Novinářské filmy patří k těm nejlepším, obzvlášť, když jsou podle skutečné události a nabízejí takhle nesmírně atraktivní téma. The Post vlastně překvapil, protože je opravdu lepší, než by se mohlo zdát. Velmi sympatická konverzačka s výborným Hanksem a fenomenální Meryl a výbornou atmosférou, která postupem času houstne. A jak atmosféra (nejen výborně zachycená dobová) houstne, fantasticky graduje i děj, který na sympaticky otevřeném konci dojde až k Watergate. John Williams tentokrát moc nehraje, ale když už hraje (opět hlavně ke konci), je to opět naprosto výborné k poslechu. The Post je skutečně výborný film, který sice Postlight nepřekonal, ale o to tady stejně vůbec nejde. Výborná záležitost, která není jen povinnou položkou na Oscary, ale jde i opravdu výbornou filmovou podívanou se skvělým scénářem, výbornou hudbou a režií a fenomenálními herci. Za mně tedy obrovská spokojenost, u které je s podivem, že opravdu vznikla tak narychlo a za krátkou dobu. 80%.(10.3.2018)

• zahadum

...klasická rozprávka, a to,že majitelia novín a majitelia zbrojoviek sú jedno a to isté ? ...vo Vietname kam sa nasáčkovali amíci pre suroviny mali spočiatku navrch, veľmoc ktorá ničila malý neškodný národ ktorý bol húževnatý a nechcel to vzdať...potom sa na jeho stranu postavil ZSSR a ČÍNA...a to už zločinci z USA neustáli a šli do ...prehrali..na plnej čiare....tam je celá pravda..a nie,že nejaký minister napísal štúdiu o tom,že dostanú na prdel....v celej správe sa jasne píše,že ODPOR Vietnamu za pomoci ZSSR a ČÍNY nikdy neuhráme...a tak aj chvalabohu bolo....zvery rozbili krásnu hrdú zem...som rád,že aj moje mesto pomáhalo potom prostým vietnamcom sa znovu postaviť na nohy tým,že sa tu učili. Iné by sa to nedalo natočiť, keď sú v tom roduverní ako je Spielberg a Streep....komuže zase patrí štúdio ? a sme za začiatku rozprávky....(23.7.2018)

Akta Pentagon jsou dobrým filmem, který se však rozjíždí velmi pozvolna. Celá první polovina je velmi rozvláčná a ani mě moc nebavila. Přibližně v polovině filmu však dojde ke zlomu a příběh dostane spád, kterým diváka snadno vtáhne do děje. Druhá polovina filmu je opravdu zajímavá a velmi napínavá. Herecké výkony Toma Hankse a zejména Meryl Streep jsou fantastické, ale naplno se projeví až ke konci filmu. 75%(20.8.2018)

Jsem dost spokojený a vážně jsem se bavil, ale na druhou stranu jsem viděl mnohem lepší filmy od mistra Spielberga. Film mě udělal radost už při svém oznámení, jelikož jsem v obsazení viděl spoustu svých oblíbených herců v menších rolích a také tím, že jsem, tak nějak netušil o čem to celé bude. A to mě vydrželo i do té doby, než jsem šel do kina. Ohlasy ze zahraničí byly velmi nadšené, zdejší byly mnohem krotší, takže jsem si říkal, jestli mě to sedne nebo ne, protože třeba takový Lincoln mě moc nebavil. Naštěstí jsou Akta Pentagon velmi vděčným snímkem, který má v sobě několik příběhů a rovin, a rozhodně je zajímavější a zábavnější, než jsem po trailerech čekal. Je to velká zásluha scénáře a také Spielbergova uchopení. Spielberg nikam ve vyprávění nespěchá a dá nám dostatek prostoru na to, abychom poznaly většinu postav, a díky tomu nám nebylo jejich morální dilema, tak lhostejné a pochopili jsme důsledky jejich rozhodnutí a postojů. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě herci, a hlavně ty ve vedlejších rolích. Meryl Streep je zde velmi dobrá a její výkon se mi líbil, jen jsem čekal, že se příběh bude točit hlavně kolem novinařiny a odhalování tajný dokumentů, a proto mě ta její linka tolik nebavila, i přestože je skvěle zahraná. Tom Hanks je parádní a já si jeho výkon naprosto užil. Z vedlejších herců jsou naprosto suprový snad všichni, a je radost koukat, jak na menším prostoru září a krásně podporují hlavní hereckou dvojici. Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Alison Brie, Matthew Rhys, Jesse Plemons nebo Carrie Coon s Tracy Lettesem. Ty všichni podávají skvělý výkon a i další herci jsou prostě parádní. Potěšilo mě, že film všechno vysvětlí, tak že to pochopí i divák neznající historický kontext této aféry. Líbila se vizuální stránka filmu, která nebyla zbytečně okázalá, umírněná hudba od Williamse, kamera od Kamińskiho a nebo taky odlehčená atmosféra. Osobně jsem čekal, že film bude více novinářský, a některé z vedlejších postav dostanou více prostoru, třeba na úkor linky se Streepovou, která trochu zbytečně tlačí do popředí ženskou sílu. Akta Pentagon je povedený film, který mě udělal radost a bavil mě.(26.2.2018)

"Do you know what my husband said about the news? He called it the first rough draft of history." Bezpohlavné, nezáživné a neuveriteľne nudné. Remeselne perfekcionistické dielo, ktorému chýba duša. Prepojenie diváka s postavami je prakticky neexistujúce. Naozaj som sa celý film nudil.(30.4.2018)

Spielberg je veliky rutiner, ale ostatnych 15 rokov uz pre mna nema to nieco genialne navyse. Stale vie nadpriemerne budovat pekne sceny a kvalitne dialogy. Ale co sa tyka stylu, a aj pribehu, o triedu viac mi sadlo Spotlight. [#12/2018](23.5.2018)

Já mám tyhle malé velké příběhy ráda, pokud jsou vyprávěny zručným filmařem. Což Spielberg bezesporu je. Navíc má k ruce spolehlivého Toma Hankse a fantastickou Meryl Streep. Ještě před zhlédnutím jsem si myslela, že tu oscarovou nominaci dostala za zásluhy. Nedostala! Čestně prohlašuji, že bez ní by ten film byl poloviční. Spotlight měl větší spád a emocionální dopad, ale Akta Pentagon dělají žánru čest a s ohledem na aktuální dění v USA i jasné poselství. 📞 80%(25.1.2018)

Další potvrzení, že nemám rád "vážné" Spielbergovi filmy. První polovina docela chaos a druhá - napínavější zase, jak už bývá u režiséra zvykem, doslovná a tupě manipulující k závěrečné hurá katarzi. Jen pro ty legendární herce v čele s Meryl, dám alespoň ten průměr. Štefane, kup si už konečně ty pruty a odstěhuj se na Floridu.(14.2.2018)

Čo Spielberga zdobí najviac, samozrejme okrem jeho spôsobu spracovania a vedenia samotného príbehu, je hudobný doprovod a v tomto konkrétnom prípade predovšetkým kompozícia jednotlivých scén a kamerové zázraky v podaní Kaminského (rovnako ako tomu bolo pri nedávnom Moste špiónov). A keď sa toto všetko úspešne skĺbi dohromady, potom vzniká film ako The Post, ktorého podstatu síce tvoria len dialógy a téma musí zaujať už dopredu, lenže je to skvele vygradované a postupne sa v tom dá urobiť poriadok a znova niečo zistiť z histórie. Novinárske drámy v poslednej dobe letia a táto rozhodne nezostáva pozadu. No a samozrejme herci, najmä teda Tom a Meryl, to je radosť sledovať.(16.2.2018)

Zaujimavy prequel k Všetci prezidentovy muzi, ktory ale postrada po obsahovej stranke ich pribehovu osudovost a spletitost investigativnej zurnalistiky.(25.2.2018)

Tak tu máme další novinářské drama, tři legendy na place, Nixon, válka ve Vietnamu,peníze a otázka jestli můžou noviny volně odkrývat tajné vládní dokumenty. Vyprávění na mě, někdy až moc pomalé a klasicky "americké".. Zase jsem o něco chytřejší, ale zajímavější a lepší je pro mě Spotlight (2015). 7/10(26.2.2018)

Netušil som, že Spielberg vlastne natočil prequel k Všetkým prezidentovým mužom. ;) Úvod, resp. prvá hodinka je skutočne pomalá a miestami skoro až nudná, no na základe toho, čo príde následovne je jasné, že režisér to takto natočil naschvál, po starom, aby si divák vybudoval vzťah s postavami a zároveň ukázal, ako celá kauza vznikla, pre Washington Post vlastne nečakane. Skvelá doku-dráma, s ako-vždy geniálnou Meryl Streep a ako-vždy parádnym Tomom Hanksom, so silným presahom do súčasných udalostí na Slovensku (vražda investigatívneho novinára a jeho snúbenice). Jediné, čo ma málinko vyrušovalo bola digitálna kamera, ale v tomto smere už aj Spielberg uhol a je to len môj subjektívny problém, keďže tradicionalisticky stále uprednostňujem fyzický film. Každopádne po dopozeraní je jasné, že si v najbližšie dni opäť oprášim klasiku s Hoffmanom a Redfordom. :) [#12/2018](12.3.2018)

• Eduardo

Veľmi dobre natočené, výborne zahrané... a pritom neskutočne nudné.(9.4.2018)

• Torgal

Za dávkovanie informácii divákovi (resp. jeho absenciu) by si Spielberg zaslúžil prefackať. Priemerný Američan možno pozná tieto udalosti z histórie a tak mu nerobí problém orientovať sa v postavách a príbehu, ja som mal ale minimálne prvú polovicu filmu totálny guláš v tom kto je kto a čo sa deje. Režijne ma film tiež nijak neupútal a nestrhol, je proste typické remeslo cielené na pozlátené sošky, ktoré ničím originálnym nezaujme. Z tejto šedi už tradične výrazne vyčieva Meryl Streep, ktorá to inak ako Oskarovo snáď ani nevie zahrať. 5-/10(4.5.2018)

Skvělá novinařina protkaná osobními životy píšících legend největších amerických vydavatelů. Jeden ze způsobů jak může vyhrát pravda, bohužel za předpokladu, že si vláda opatří nové lži, které jen lépe zamaskuje. Věřím, že už nyní tají věci, které se lidstvo dozví třeba za 80let nebo možná nikdy. Další z dobrých Spielbergových rutin. 75%(4.7.2018)

Hezky natočené a místy poutavé, ale nechuti další zbytečné oscarovky se nedalo zbavit.(11.7.2018)

Když si pouštíte Spielberga, tak nějak víte, že to bude dobrá filmařina. Záleží pak jen na tématu, jestli Vás strhne nebo ne. Tenhle film mě totiž nestrhl vůbec. Meryl Streep je dobrá, Hanks taky, jenže když nebudu počítat poslední půl hodiny, jejíž tempo a drive měl mít celý film, jedná se o zoufalou nudu, která mi většinou nic neřekla, dost sem se v ní ztrácel a nebavila. Historicky je to možná velká aféra, jenže filmově to Steven pojal tak, že to člověka spíš zabije, než strhne.(1.8.2018)

Dlouho jsem se rozmýšlel nad 4*, protože je tato událost velice hezky natočená. A i díky podobným filmům i běžný člověk u nás může vidět zákulisí velkých událostí. A donutil mě najít si i jiné informace o celé aféře. O hereckém obsazení netřeba diskutovat, Steven to pojal také precizně. Nakonec jsem sice zůstal u 3*, ale je to solidních 70%.(19.9.2018)

Kvalitní Spielbergovská filmařina zmařená sice silným, důležitým ale nudným tématem.(10.10.2018)

Svižné, odvážne a plné starych princípov a pravidiel, ktoré už sú neplatné. Škoda. Výborní herci, réžia dobrá, scenar mohol byť lepší.(17.2.2018)

Příběh o ženě které narostli koule (no spíše tedy takové malé kuličky na jedno použití). Nejsem zrovna cílovka a kdybych to neviděl na velkém plátně, tak by mě to snad ani nedonutilo odkoukat, ale má to světlé momenty na začátku (Vietnam) a na konci.(21.2.2018)

"Let's Go! Let's Publish!"(24.2.2018)

Snad neexistuje film o válce ve Vietnamu,ve kterém by nezazněla píseň od Creedence.Tady hned v prvních okamžicích sledujeme vojáky v džungli a jak jinak,hrají k tomu Creedence.Většinou zazní ve filmech skladba Fortunate's son,tady hraje Green river.A upřímně,vůbec mi to nevadí,Creedence totiž zbožňuju :-D Film samotný mě ze začátku moc nebavil,ale cestu jsem si k němu našel a asi od poloviny už jsem vůbec nevnímal diváky požírající popcorn,ani ten pár napravo,co se stále smál a laškoval v přítmí kina,ani tu slečnu-paní vedle,co se pořád rozhlížela kolem sebe a nevnímal jsem ani toho týpka kousek vedle,co nadával na vietnamčíky,že tam měli pochcípat hlady.Když už i v téhle atmosféře mě film dokázal vtáhnout,tak to o jeho kvalitách určitě svědčí.(24.2.2018)

Velmi zajímavě působící snímek, který staví na zažitých standardech 60. a 70. let v USA. Spousty informací, které jsou ve filmu použity nejsou pro laika v tomto oboru asi moc poutavé a spíše ho mohou začít nudit. Takové pocity jsem prožíval v první třetině filmu, kdy jsem se ztrácel v dějinných kontextech. Pak však děj filmu přešel k tomu podstatnému, o čem teto film má být, čímž byla nastolena příjemná a napínavá podívaná, jak to nakonec s novinami a svobodou slova dopadne. Meryl Streepová je paní herečka, která dokáže předvést v jakékoliv roli svůj osobitý charakter a slovní něhu. Tom Hanks v trošku ráznější roli, avšak na míru ušité. Kolem a kolem velmi příjemný snímek a nepříjemnou tématikou. Spielberg na to pořád má.(27.2.2018)

Paradni novinarske drama, kde Spielberg uzasne vypravi vedle dialogy i obrazem. Ani by nebylo potreba poslouchat zvukovou stopu. K tomu abysme rozumeli dynamice postav by stacilo jen sledovat obraz. Ta uzasna prace s prostorem, blockingem a herci mluvi snad lepe nez dialogy.(13.4.2018)

The Post je hodne americký film, ale nie v zlom zmysle slova. Chce oslavovať investigatívnu novinárčinu, no okolnosti príbehu mu až tak nenahrávajú (novinári dostanú do rúk hotový materiál) v porovnaní so skvelým Spotlight. Spotlight ma chytil oveľa viac, príbeh a postavy boli lepšie napísané. V The Post je možné pochváliť akurát tak Meryl Streep, ktorá nejednoznačnú dámu vydavateľku obklopenú v priestore samých mužov, hrá s prehľadom. Hanksík dal svoj štandard, nuž lepšie jeho postava nebola napísaná. Poteší režijný prvok v zachytení postavy Nixona, ktorú vo filme nevidieť, zato počujeme len jeho diktáty so záberom na Biely dom. Pamätné zostanú zábery na spôsob tlače, ako sa kedysi skladali jednotlivé strany, koľko to dalo námahy, no zároveň aké to bolo pekné. Film tomu vzdáva krásny hold. Hodne americký, čo spomínam v úvode, je pre mňa záver, ktorý sa mohol vyhnúť pátosu, taktiež vsuvkám s hláškami typu "vyhrajte ten súd, lebo môj bráško je tam stále". Najviac úsmevne však vyzerá scéna kedy šéfredaktor volá priamo chlapíkovi do tlačiarne nech spustí mašinu a nech sa to dozvie celá Amerika. Nie všetko vám zožeriem, pán Spielberg :)(14.4.2018)

Sílou vyprávění je to opět starý, dobrý Spielberg. Že je to "pan vypravěč" dokazuje, že z naprosto neakčního scénáře umí vytvořit dramatickou a zajímavou podívanou. Přes množství postav je film přehledný a srozumitelný a v mnohém poučný. Například v tom, že i v tak zavedené demokracii, jakou USA bezesporu jsou (byly?) je třeba o tuto bojovat s těmi, kteří si myslí, že oni to dokážou lépe a nejlépe bez vědomí obyčejných lidí. Byl bych moc zvědav, jak by podobná causa dopadla u našich soudů.(10.5.2018)

Mám rád filmy, které jsou většinou pro americké publikum nebo z jejich historie, ale tady je to takové nemastné neslané. Přitom to nezačalo nějak blbě, záběry z vietnamské války nebyly vůbec špatné, jenže po pár minutách se jde přímo na děj filmu a tam začíná ta pravá nuda... doslova. Film je založen na spoustě zbytečných dialogů, postavy vyloženě nenadchnou a asi jediné pozitivum je Tom Hanks, který se do role hodil vcelku dobře. Konec s aférou Watergate sice navazuje, ale přišlo mi úplně zbytečné takhle ukončit film. Možná i samotný film o Watergate by byl zajímavější a hlavně ne tak nudný jako tento. Spielberg zklamal. Čisté 3*(6.7.2018)

Kvalitní filmařina to je,ale není tu nic,co by aspoň trochu "bralo dech" . Tady jde o sledování interních konfliktů v rámci Washington Post a boj mezi státem a deníkem je upozaděn,což je na škodu. Snaha strhávat pozornost na M.Streep se částečně nevyplatila, její průchod kordonem lidí při vycházení ze soudní síně působil příliš okatě a to se dá říct v podstatě o celé její roli. Jako by měla za úkol nahradit to,co by v ději působilo výbušněji-vyhlášení bezprecedentní války o zveřejnění tajné vládní zprávy,jak se píše v popisku filmu. Ona válka se totiž odbyla jedním telefonem z ministerstva a sekundovými výstupy v soudní síni. Asi nejvíce mně pobavila závěrečná scéna,kterou jsem však čekal,když už to bylo za vlády Nixona. Nu což, Spielberg je už moc rutinní, ale budiž,protože se pořád na jeho filmy dobře dívá. Takže takové tři silné hvězdičky.(29.8.2018)

Dobry drama o tom, jak se z Washington Post staly oblibene noviny Richarda Nixona... Nastesti jak naznacuje posledni veta ve filmi (Yes, hello, this is Frank Wills. I think we might have a burglary in progress at the Watergate), tuhle kauzu brzy prebila jina a tim si Richarda udobrili... oh wait.(9.9.2018)

Spielberg z ranku tematicky závažného, angažovaného (Amistad, Most špiónov). Historickými súvislosťami zaujímavá, divácky vďačná oslava serióznej žurnalistiky i jej nenápadných hrdinov, ktorí to nevzdali, aj keď stáli proti najmocnejšej inštitúcii sveta. Prvá polovica je pomalšia a trochu neprehľadná, ale druhá ju precíznou dramatizáciou udalostí a spielbergovsky rýdzimi emóciami vynahrádza. Trio Spielberg/Kaminski/Williams tentokrát rutinnejšie, remeselne suverénne, ale bez výraznejšieho exhibovania. Pekná, dôstojná úloha pre Meryl Streep, Hanks je "len" spoľahlivým sekundantom. Osobne ma potešila aj plejáda roličiek na telo pre ostrieľaných seriálových matadorov (Odenkirk, Paulson, Whitford).(3.11.2018)

Většinu filmu bohužel velká nuda, dramatické množství nevýrazných postav a celkově tak nějak ztracený záměr. Na konci se to pořádně rozjede, ale i tak nechápu tak skvělé hodnocení, které tento film má. Mě to prostě nezaujalo.(4.11.2018)

Tom Hanks tentokrát nejede válčit do Vietnamu, místo toho si nechává narůst pupek a bere práci novináře. Řemeslně poctivě zpracovaný, ale diváka velmi neuchvacující film. Bylo mi vlastně jedno, co se s postavami stane, jak to dopadne jsem čekal, nebo možná věděl. Žádné nové fakta mi to nedalo. Spotlight byl mnohem lepší, člověk byl celou dobu napjatý jak to dopadne, a to i bez hvězdného obsazení. Příběh se asi nedá vytýkat, když to je podle skutečné události, ale zkrátka to není dobře naservírované. Viděno v Century Cinemas 16.(16.1.2018)

Režisér Steven Spielberg a jeho dvorní herec Tom Hanks a ještě do toho Streep .Spielbergovi tyhle filmy jdou uplně na míru,vážně umí natočit dobré filmy aby diváka bavili .Příběh ,který je založen podle skutečných událostí o válce ve Vietnamu.A pak nás čeká válka mezi novináři a vládou.Tom Hanks a Meryl Streep tohle byl jejich první společný film ,zahráli to skvěle ,mohly by něco spolu natočit.Kdybych si měl vybrat který ,film je lepší jestli Spotlight nebo The Post ,tak sem určitě přikloním k filmu The Post ,který mě bavil daleko víc .Uvidíme jak si letos povede film na oscarech .Za mě 80%(14.2.2018)

Hodně důležitý film pro dnešní dobu.(15.2.2018)

Zdá sa to iba mne, alebo sa v druhej polovici filmu snažia vytvoriť napätie stále z tej istej situácie? Dilema s vydaním novín sa akoby stále krúti dookola. Chýba tomu nejaký druhý ťahač. Alebo to mohli o pol hodinu skrátiť. Keby tam nehrali Hanks a Streepová, nemá to ani na tri hviezdy. 3*(20.2.2018)

• hero_bk

Podobně zbytečný a bezobsažný film jako Spotlight, přeci jen ale víc soudržné a aspoň trochu zahrané. Hanks ani Streepová však nemají moc prostoru předvést cokoliv ze svého herectví, protože je to tak čistá konverzačka, že kdyby se z toho udělalo scénické čtení, tak vlastně o nic nepřijdete. Pro Američany možná (ale jen možná) důležitý zvrat v politickém vývoji, pro Moraváka obšírný popis naprosto nezajímavých událostí.(24.2.2018)

• Inozuka

Prvního zívnutí jsem se dočkal asi po dvaceti minutách a pak jsem ze zívání nevyšel až do konce filmu. Poslední třetina docela dobrá ale ty zbývající dvě jsou nepředstavitelně nudné. A to i přesto, že jsem věděl, že jdu na novinářskou konverzačku a nečekal buhvíjaké akční veletoče. On i takový film se totiž dá udělat zajímavě a poutavě - třeba Spotlightu se to povedlo na jedničku. Spielberg ale u mě v tomto žánru naprosto selhal a to i přes velice lákavé obsazení ... Souhlasím s Cheeterem, že jediné, co bylo opravdu dechberoucí, byly záběry z analogové sazby a klasického tisku novin. Úžasné, ale celý film to spasit opravdu nedokáže ...(24.2.2018)

V první třetině filmu jsem měl co dělat abych se zorientoval ve všech těch jménech a postavách a moc mě tahle část nebavila. Pak ale přišel zbytek filmu, kterej byl fakt úžasnej. Silný drama o vztazích novinářů a nejvyšších politických představitelů a o investigativní novinařině a odhalování lží o podle mě jednom z největších americkejch průserů a to válce ve Vietnamu. A navíc skvělě tu zafungovala ústřední dvojice Meryl Streep a Tom Hanks. Za mě tady Spielberg opět zabodoval.(25.2.2018)

• filipvrbik

Steven Spielberg nám naservíroval..............................kupu obrovské nudy. Film není ani hloupý ani špatně zahraný, je však neuvěřitelně nudný- praktický celý se odehrává v redakci novin The Washington Post a neděje se nic , jen se pořád mluví...nemůžu jít výš, než za dvě....40% (jediné, co mi přišlo zajímavé, byla vlastní výroba novin :-))(25.2.2018)

• aquiver

Oproti Mostu Špiónů mizí jakákoli zajímavá mizanscéna, zůstávají jen dialogy a interiér. Spotlight dostižen není, porce nudy se bohužel zvýšila. Oscarové nominaci pro Meryl Streep nerozumím, nemá jich již mnoho? Nominoval bych za objevený talent a umění a ne pro oblibu, čímž netvrdím, že by hrála špatně. Téma líbivé, ale za originální nepovažuji, tento žánr mi obecně příliš nevoní. Očekával jsem na závěr typický americký minutový potlesk s patetickou hudbou a spletl jsem se asi o 2 vteřiny. Je to zcela subjektivní, ale já viděl jen průměrný film, který mě nezaujal... 50 %(26.2.2018)

Bohužel jen další ,,ok” film od mistra Spielberga.(29.4.2018)

• Forty-

Mám veľmi rád filmy z novinárskeho prostredia a takisto sa zaujímam o vietnamskú vojnu a na toto som sa vyslovene tešil. Bohužiaľ väčšinu filmu som sa strašne nudil. Dokopal som sa k tomu to nejako doraziť ale musím to označiť za sklamanie.(11.7.2018)

Amerika by mala ďakovať Nixnovi, lebo toľko afériek koľko sa odohralo alebo spôsobilo za jeho vlády je až vtipne zarážajúce. Možno to je tým, že ako ne-američan beriem tieto udalosti trocha ľahkomyselne a preto podľa mňa ide o veľmi priemernú drámu, vhodnú tak na daždivé nedeľné popoludnie niekde na miestnej TV stanici. Je to profesionálne zrežírované a aj zahrané, ale na tom nemôže Spielberg stavať celých 116 minút. Chýba tomu iskra, mystickosť a hlavne protipólové zobrazenie udalosti. Film rozoberá len jednú podstatnú vec, ktorá príde tak v 20 minút pred koncom, ale keby si po úvodnej scénke "úniku informácií" odskočíte na pol hodinu doslova o nič neprídete. Rovnaký problém som mal aj u Všetkých prezidentových mužov. Zatiaľ je mojím jediným kráľom JFK. Stone je len jeden, sorry Štefan.(17.7.2018)

• ANTYCHRYST

Svoboda tisku..to je to oč Tu běží.. pro jednou novináři udělají něco pro lidi a zveřejní přes velkou nevůli USA státu.. tajné dokumenty ..jak se všemi prezidenti jebali... A válku ve Vietnamu si řídili sami.. Nějak jsem se nemohl do příběhu dostat.. spousty dlouhých dialogů.. spád skoro žádný.. rozhodně mě to nenadchlo.. spíše nudilo.. herecké obsazení dobré.. ovšem český dabing Hankse!! Nechápu proč to dabuje někdo jiný... 40% za hudbu a silnou myšlenku filmu(14.8.2018)

Novinářská dramata mám rád i když na ně nemám zrovna vždy náladu. Ať jsou to Prezidentovi muži, Noviny nebo Spotlight. Ovšem pokud navíc za kamerou stojí režisér ze všech největší, tak dokáže přidat ještě další hodnoty samotnému příběhu. Spielberg, tradičně, dbá na drobnosti v pozadí stejně důsledně jako na hlavní dějovou linku. Williamsova hudba je, jako vždy, dokonalá. Hanks a Streep neumějí hrát špatně. Za mě je to top v daném žánru a neuškodilo by, kdyby i u nás někdo podtrhl svobodu tisku u soudu, aby si jistí politikové nemohli otvírat huby. Ps. (MALEJ SPOILER) Úplný závěr opět dokazuje, že Steven dokáže. Po poslední scéně Vám dojde, že film je vlastně neoficiální prequel právě Všech prezidentových mužů.(27.8.2018)

• DAPDO

Ne ne ne, filmy o novinářích prostě nejsou pro mě, doslova jsem to přetrpěl. V prvních 30 minutách jsem se nechytal ani za mák a chtěl to ukončit. Vydat-nevydat-vydat-nevydat a pořád dokola, pro mě hrozná nuda. Nemám tyhle filmy plný kecání rád a druhou hvězdu dávám jen za obsazení, který se vydařilo.(19.10.2018)

Na Spielberga netypicky statický film bez větších zvratů nebo epických sekvencí, ale za to typicky bezchybně natočený a uhlazený standard, na který jsme si u mistra za ta léta navykli. Nějaké té pořádné investigativní novinařiny jako ve Spotlight se sice nedočkáme, ale i tak The Post žurnalistice a honbě za pravdou vzdává hold tak, jak to jen Hollywood ve své nejlepší formě dokáže. Hvězdné dvojici v hlavních rolích přirozeně není co vyčíst a další kolaborace režiséra s Johnem Williamsem je vítaným bonusem, i když se musím přiznat, že až do závěru jsem si soundtracku pořádně ani nevšiml.(24.1.2018)

Spielbergovi se nepodařilo rozvinout kolem postav takové zápeltky, aby to udrželo divákovu pozornost. Je to významný moment historie USA, ale to samo o sobě nestačí. Otisknout tajnou zprávu, nebo ne - to je ústřední motiv. Film stojí za zhlédnutí, abyste se dovzdělali o americké historii a vygůglili si pár jmen. A za láskyplné a nostalgické zobrazení éry papírových novin, sazečů, pouličních telefonů na mince atd. Bylo to milé, ale Spielberg umí mnohem víc. Dodatek: Myslím, že nedávný Spotlight se povedl lépe právě proto, že téma pedofilů je mnohem silnější drama, než jestli se bohatá panička dokáže vzepřít akcionářům Washington Post.(3.2.2018)

• Arsenal83

Ak by tento film bol formou eutanazie, tak by si ju nikto smrteľne chorý nikdy nevybral. Ide o pomalú a veľmi bolestivú smrť. Spielberg siaha v poslednom čase po nezaujímavých amerických politických drámach a v našim končinách nikomu nič nehovoriacim témam. Neverím však, že by tento dej zaujal i amerického vidláka. Nejaký pseudo boj novinárov proti americkej vláde je tu každému ukradnutý. Film je zbytočný a nudný. Natočený len pre oscarové pozlátko.(9.2.2018)

• boombang

Nejnudnější Spielberg za svou kariéru. A ani švihácký Hanks spolu se závěrečnou gumpovskou připomínkou na tom nic nemění.(23.2.2018)

• Kukolar

Téma, o ktorej film pojednáva je jednoznačne zaujímavá. Spracovanie filmu však už vôbec nie. 2 hodiny dialógov, žiaľ nuda. Druhá polovica filmu mierne lepšia ako tá prvá.(24.2.2018)

Pro mě jeden z opravdu nejpovedenějších filmů, co jsem viděl za poslední dobu, dá se říct, že je povedené úplně všechno, emoce, postavy a hlavně, Meryl Streep, která se na roli jednoznačně hodí, určitě stojí za shlédnutí(26.2.2018)

Dlouho jsem se na nového Spielberga těšil. Novinářská dramata, ale nejsou zrovna mým šálkem kávy, například oscarové Spotlight jsem se dosud shlédnout nedonutil. Steven hned na začátku servíruje záběry z Vietnamu, které dávají vzpomenout na jeho nejslavnější období. Celkově je v tom Spileberg cítit každým coulem, pohyby kamer a kompozice každé scény jsou vypiplané do posledního detailu. Po úvodní čtvrthodině, však tempo upadá a děj se jen horko těžko posouvá pomocí, ne příliš záživných dialogů. Celkově je film hodně ukecaný, čím jiným ale dvě hodiny vyplnit, když s absencí akčnějších pasáží snad počítal každý. Poté co se film přehoupl do druhé poloviny, už ale děj začal býti zajímavějším. Konec je pak ve stylu, který od Spielberga dobře známe a více se přidá i do té doby nevýrazná hudba od pana Williamse. Musím říct, že pro mě malinké zklamání, zároveň si však myslím, že se toto nevděčné téma o mnoho lépe zpracovat nedalo. „The way they lied, those days have to be over.“ 7/10(26.2.2018)

Tohle je prostě čirá radost sledovat. Když se mezi současnými talenty z ničeho nic zjeví Stevie a s neuvěřitelnou lehkostí ukáže, jak to má v malíku, je to jako sledovat Messiho hrát fotbal. Řemeslně to snad nemohlo být přesnější a s něčím jako "skvěle zahraný" se ani nebudu obtěžovat. Bavilo mě to po celou stopáž a rozhodně v tom necítím ten zmiňovanej kalkul. Za Oscara bych se při daný konkurenci vůbec nezlobil (i když to teda přeju Billboardům).(28.2.2018)

Toto měl být jasný vítěz Oscarů a Streepka měla dostat dalšího, její monolog v noční scéně je bravurní. Úžasný scénář přibližuje osobní statečnost a emancipaci hlavní postavy v sedmdesátkách 20.století . Za koho kopou novináři je sakra důležité.....Nechápu , proč to u nás zase zabili odstrašujícím názvem ! Více a výstižně Matty.(18.3.2018)

• pushover

Takový normální film z novinářského prostředí plný jokoby dramatických dialogů. Chvílema jsem měl problémy to dokoukat. A teď jsem navíc zaregistroval, že to režíroval Spielberg, takže chápu...(4.4.2018)

Zaujímavý príbeh z veľmi zaujímavej doby. Film je dosť dlhý a uznávam, že miestami aj nudný. Najmä prvá polovica. Potom ale prichádza to odhalovanie, to strašne ťažké rozhodovanie majiteľky Washington post a jej zamestnancov. A práve ten záver, tých posledných 30 min ma definitívne presvedčilo, že sa to oplatilo vidieť a že je to nadpriemerný počin. Štavu tomu dodali skvelý Tom Hanks a tak isto skvelá Meryl Streep. Proste doba nedávna a pri tom tak vzdialená. Novinári mali vtedy ešte nejakú česť a našli sa aj takí, u ktorých bola pravda až na prvom mieste. Budeme sa ešte čudovať čo všetko ušáci odtajnia. Konšpirácie sa budú meniť za realitu.(17.8.2018)

rozhodně je to příjemnější zážitek než čtení o Pentagon Papers na wikipedii. na druhou stranu to není o tolik lepší program a poměrně průměrná časová investice. příběh, herci a režisér, všichni fungují jako hlavní poutáky, ale dohromady splynou v celkem ospalý film. stačí vidět prvních a posledních patnáct minut a to už je možná opravdu lepší, než ta wikipedie. *sněžný den*(20.8.2018)

Po vynikajúcom Moste špiónov pôsobia Akta Pentagonu len priemerne až podpriemerne. Sorry Štefan , ale u teba sme zvyknutí na lepšie.(26.8.2018)

Povedal by som, že slušné a vkusné, ale ničím nevýnimočné. Rutina tu nachádza svoju pravú tvár od hercov až k režisérovi ( povedať, že Meryl Streep a Tom Hanks hrali rutinne znamená, že hrali ako vždy fantasticky ). Niektorí z nás, jednoducho sledujú film a nemusia pozorovať kompozíciu hercov, kulís a priestoru v každej scéne. Nie každý je predsa nerd, že ?? 80 %.(13.9.2018)

• rigby

Diváka neznalého amerických reálií tento příběh nemůže vůbec zaujmout. I já se nechal nalákat spíše na zvučná jména autorů a herců. Ale výsledný dojem byl velmi tristní. Film mě vůbec nebavil, hodně jsem se nudil. Přišlo mi to zcela zbytečné, protože scházelo jakékoli drama či bod zvratu, prostě cokoli, co by mě probudilo. A myslím, že v tomhle boji nebudu sám. 2-(14.2.2018)

V dnešní České republice plné fake news a politiků "napadající" investigativní novináře obzvláště aktuální film. Mezi Streep a Hanksem to perfektně funguje, snímek se dotýká i ženské otázky raných 70. let, ale je zároveň natočen s lehkostí a místy i vtipem. Závěrečný vtípek s Watergatem pobavil.(20.2.2018)

• godycz

dalsi zanr co mazu se sveho hledacku. hrozne me to nebavilo.(23.2.2018)

Skvělé drama ze zákulisí investigativní novinařiny, které se zejména do českých kin nemohlo dostat ve vhodnější dobu. Pravda a láska...(25.2.2018)

Film neurazí, Meryl Streep je tradičně skvělá, ale mám pocit, že tohle už tady bylo. Možná u další projekce přehodnotím, ale nyní hodnotím jako lepší průměr. A to je na Spielberga méně než jsem zvyklá.(25.2.2018)

75% poslední půlhodina dohání co se dá...(26.2.2018)

Moje hodnocení: 70%(27.2.2018)

• existimi

The Post je velmi špatný film, což je opravdu škoda vzhledem k tomu jak silný potenciál tenhle příběh má. Se Spotlightem naprosto nesrovnatelné.(6.3.2018)

69%(13.3.2018)

"Otisknout, či neotisknout? To je ta otázka." Kdo stejně jako já čeká film z ranku Všech prezidentových mužů (kterým to zároveň slouží jako slušný prequel, protože se závěrečnými titulky budete mít neodbytnou chuť se na ně, a potažmo i na Nixona, hned podívat) či Spotlightu, může být lehce zklamán. V The Post nejde tolik o postupné rozkrývání nemilé pravdy a její následné odtajnění, jako spíš jen o to odtajnění, zatímco velkou část rozkrývaní - dá-li se tomu v tomto případě vůbec tak říkat - provedou šmahem hoši z Times. Což ovšem filmu nijak neubírá na zajímavosti či napínavosti. Jedinou výtku mám k těm scénám typu "skupina žen obdivně vzhlíží ke Grahamové odcházející ze soudní budovy", kde Spielberg možná až moc zbytečně podlézá soudobým trendům (zdravím del Torra). S tím pak souvisí i pro mě jistá otravnost celé té linie s Grahamovou, ale to je spíš mou namlsaností výše zmíněnými filmy a slabostí pro ty scény/postavy reportérů (či reportérek) v propocených košilích trávících celé noci sháněním informací a prohrabáváním se v materiálech, s věčně zapálenou cigaretou v hubě a rozpitým kafem na stole, které to tu trochu narušuje... (což snad bude problém jen u první projekce) Nicméně ta hlavní nosná myšlenka o svobodě slova a vzepření se omezující/represivní autoritě by mi bohatě stačila - ona sice taky vlastně podlézá soudobému dění, ale nepůsobí jako pěst na oko. No a jinak je to Spielberg se vším všudy (včetně právě vytčeného). Řemeslně precizní (s Kaminskim zvládají retro atmosféru/vizuál opětovně na jedničku s hvězdičkou), zábavný a takříkajíc pro všechny. Což je zase na jednu stranu škoda, protože od Mnichova tu zkrátka nebyl film, kterým by Steven diváka (ehm, mě...) něčím vyloženě překvapil či rovnou "odrovnal" - a že na to nepochybně ještě má... Přičtěte si herecké výkony kvartetu Hanks-Odenkirk-Streepová-Stuhlbarg, no a není moc co řešit. P.S. Je fajn vidět po dlouhé době v nějakém popkulturním díle scénu z Vietnamu, kde mají američtí vojáci ještě M-14ku. P.P.S. Je vůbec možné vidět v současné době v nějakém popkulturním díle scénu z Vietnamu, u které nehraje song od CCR?(7.4.2018)

Za mě tentokrát příliš ne. Speielberg má sice řemeslo v malíčku jako málo kdo, k tomu skvělé obsazení, ale nějak jsem se do filmu nemohl dostat. Nevím, jestli je to látkou nebo ne příliš pířstupným scénářem, ale The Post mě neoslovil.(29.4.2018)

Námět je zajímavý, ale film samotný je vcelku o ničem.(8.6.2018)

Ja osobne s týmto skvelým filmom od geniálneho S. Spielberga mám v podstate jeden problém. Jedná sa o celkom veľmi rýchlo natočenom závere. Žiadna dobrá scéna zo súdneho procesu. Jak je to možný? Naznačenie prípadu „Watergate“ možno trošku zbytočná vec. Spolupráca M. Streepa a T. Hanksa parádna. Dúfajme, že to nebola posledná. Osobné hodnotenie: 80% (****) (8.7.2018)

• Solverino

Tak takhle vypadá naprostá, ale naprostá nuda... NUDA....N.U.D.A.!!!!! P:S. Jedna hvězda za trochu akčnější začátek (Vietnam) a za titulky.(17.2.2018)

Příjemné překvapení, kdy se z něčeho, co vypadalo jako typický Oscarový bait, vyklubalo dost dobré konverzační drama o jednom z mnoha skandálů americké historie. Beru to asi tak, že Amíci to budou prožívat o dost víc. Stejně jako my máme věci jako Masaryk a podobné, oni mají toto.(23.2.2018)

Po shlédnutí si musím přiznat, že má očekávání byla v podstatě splněna. Dostalo se mi z filmařského hlediska skvělého snímku, doplněného o nejeden kvalitní herecký výkon, v čele s Meryl Streep a Tomem Hanksem nebo o moc příjemné kamerové zpracování. No uvidíme jak dopadne předávání oscarů a zda tento snímek zaboduje. 70%(25.2.2018)

Další skvělý životopisný snímek Stevena Spielberga, kde exeluje herecká dvojice Meryl Streep a Tom Hanks, což už jen jména jsou zárukou kvality, ale jejich herecké koncerty se vážně nikdy neokoukají. Dalším výrazným plusem je kamera Januše Kaminskiho, který svou hravostí a dlouhými scénkami vytvořil skvělý vizuál, ale tak to u něj také není žádné překvapení. Celkově jsme po celou dobu měli skvělý přehled o dění na plátně a to jak Steven dokáže zpracovat i takto zdánlivě nudný příběh je vážně nevídané a jedinečné. 85%(28.2.2018)

dost dolezite do slozky pro-demokratickych filmov. putin by st toto mal pustat, dokym by mu nesvitlo v jeho komunisticko diktatorskej gebuly.(3.3.2018)

Film, ktorý nám moc hovoriť nebude, kedže sa jedná o čistú americkú históriu, ale je natočený celkom slušne bez jedinej chybičky. Spielberg si vždy ide svoje. V poslednej dobe mu ide karta s týmito historickými filmami podľa skutočnej udalosti. Konkrétne do tohto filmu si vybral špičkové obsadenie, vrátane Toma Hanksa a Meryl Streep. Meryl Streep bola dokonca nominovaná na Oscara za jej úlohu, čo je podľa mňa dosť zbytočné, kedže sa v tejto snímke nejako extra nepredviedla. Kamera je tu skvelá a pekne si ide ruka v ruke s dobovými kulisami. Hudba od Johna Williamsa klasicky parádna. No aj tak mi niečo na plný počet chýba. Môže za to také veľké množstvo dialógov o veciach, ktoré nemám ako poznať, kedže v Amerike nežijem a konkrétne o tejto veci s novinami som počul prvý krát až v tomto filme. Hlavne začiatok tu je zbytočne až moc zdĺhavý a miestami až nudný. Ale posledná polhodinka je tu zato dosť vygradovaná, čo len umocnilo napätie vyobrazené zo súdneho procesu. U mňa nadpriemer.(4.3.2018)

O filmu jsem si předem nic nezjišťoval, nic nečekal a vlastně nevěděl ani o čem bude... Kauza uniklých tajných dokumentů o neúspěších války ve Vietnamu, které otiskly nejdříve Timesy a posléze Post... Něco takového, že Vietnamská válka byl pro USA propadák, ví asi každý. Že se to tajilo do poslední chvíle už asi málokdo. Třičtvrtě filmu upovídaná a trochu zbytečná vata. Drama a natožpak thriller bych v tomto filmu nehledal. Jediná trochu dramatická chvíle byla ta, jestli se věc zvěřejní, nebo nikoliv (ačkoliv výsledek je naprosto jasný každému). Největší předností snímku je jeho obsazení. Jinak je to suchařina, která stojí jen na Meryl Streepové. Mimochodem její pozadí příběhu je možná zajímavější, než samotná Pentagonská kauza, ale je jen malým intermezzem, které se jen mihne. Výsledek je hodně rozpačitý, když jsem nakonci uviděl jméno autora: Steven Spielberg (ani tohle jsem si nezjišťoval) tak jsem nevěřil vlastním očím... 5/10(10.3.2018)

V první půl hodině se téměř nic nedělo. Potom se děj ale začínal rozbíhat a byl zajímavější, a na konci to bylo vůbec nejzajímavější. Tom Hanks jako vždy nezklamal, dle mého názoru mu tato role sedla velmi dobře, Meryl Streep už na tom tak dobře nebyla. Po většinu filmu byla pasivní a role jí nesedla až tak dobře, jako Tomu Hanksovi. Myslím že Meryl Streep není špatná herečka, ale do tohoto filmu se prostě nehodila. Film sám o sobě je dobrý a zajímavý ale Steven Spielberg natočil i lepší filmy.(11.3.2018)

• Mamlas

Snímek o šéfce novin. Nezaujalo vůbec ničím.(27.3.2018)

Slabší Spielberg. Vlastně to, že na tom dělal jsem se, ke svýmu překvapení dozvěděl až ze závěrečnejch titulků. Každopádně palec nahoru pro Boba Odenkirka, protože jeho výkon byl subjektivně nejlepší, z celý sady těch velkejch a menších jmen.(6.4.2018)

• ElFifo

Nuda k uzívání. Ukecané až hamba a ještě ten ke všemu tento jazyk novinářský vůbec nepomáhá orientaci v ději, který bez znalosti americké historie je už sám o sobě těžce uchopitelný. Stevene vrať se prosím ke kořenům a k tomu co ti jde. Nedokoukáno.(18.4.2018)

Napínavá a dynamická dráma s hviezdnym obsadením.(26.4.2018)

Veľmi dobré, ešte štipka a bolo by to perfektné, mám tento druh filmov rada, takže príbeh, postavy a prevedenie mi sadlo. Záverečná scéna z Watergate mi ale prišla uplne zbytočná, i keď nadväzuje na príbeh. Šťastie že to bolo na uplnom konci, takže to má odpustené :D(4.7.2018)

Možná dobře zpracováno podle skutečných událostí, odkrývá politikaření i práci novinářů s morálními aspekty!!Jinak však vcelku utahané , bez napětí a tempa!!!(9.7.2018)

• topvideo

Začiatok na navodenie atmosféry vietnamskej vojny, ako každej nezmyselnej, nevytrhne túto nudu z biedy.(14.7.2018)

• ydyot

Prišiel som na wc sa vysrať, vojdem do kabínky, pomaly si sadám a všimnem si, že tam nie je toaleťák. Presunul som sa vedľa, sadnem, spokojne čítam facebook na mobile a štartujem hrubé črevo, keď tu dobehne niekto strašným šprintom, jebol dverami a ozval sa asi 30 sekundový prd, ktorý zmenil 4x tón a asi 5x čľuplo hovno, spokojný povzdych a nastalo ticho... Po 10 sekundách sa ozvalo tichým hlasom: “Doooooo pičééé....!” Utrel som všetko, čo bolo treba, spláchol a odišiel.(4.8.2018)

Důkaz, že ani hvězdné trio Spielberg, Streep a Hanks, nemusí být zárukou kdovíjaké podívané. Film pojednávající o tom, zda je víc svoboda médií či respektování státem přísně tajných materiálů, se hlavně první hodinu nesnesitelně vleče. No ale řeknu vám, ten Nixon byl totální břídil, kdyby si jako Babiš média koupil, měl by svatý klid...(5.8.2018)

• rublik05

Téma filmu perfektní, ale už ne tak moc dobře zpracované. Nulové napětí, zbytečné pasáže, být film o hodinu kratší byla by to pecka. Takhle si zaslouží tak maximálně 2*, víc si toto dílo opravdu nezaslouží.(6.8.2018)

• Ivoman

Jedním slovem ? "Únavné". Prakticky to vypadá, že se to natáčelo se stejným týmem jako Most špiónů. Patos nad patos. Meryl stále spí nebo se budí, ke konci filmu už tam chodí jak lehce sjetá v županu, že člověk ani neví, jestli to tak být mělo nebo ne. A mimochodem, konec filmu mě rozesmál. Prý že tisk musí sloužit občanům a ne vládcům. Chechtal jsem se jako blázen, každé médium vydávající zprávy je ovlivněno nějakou politickou stranou a každé médium šlape v brázdě podle toho jak ten či onen politik chce.(8.9.2018)

• Skylwalker42

Promiň Stevena.. opravdu se omlouvám. Mám Tě velmi rád, ale tohle mě opravdu nevzalo. Ano, vše odpovídá tvým nadprůměrným filmařským kvalitám, ale jsem neznalec tohoto amerického tématu a nezajímá mě.. Ani Tom Hanks to nezachrání, ani John Williams.. Fakt můj negativní názor stojí na tématu flmu.. nikoliv na Tobě samém. Stále jsi "director number one".(23.9.2018)

Steven S. zjevně za zenitem...se s tématem vypořádal celkem se ctí, i když množství informací někdy až nudí, přesto lepší počin z poslední režisérovy tvorby. Na klasiku jako Všichni prezidentovy muže s podobným tématem to ale nemá ani náhodou.(27.1.2018)

Ve srovnání s takovým Spotlight jde bohužel o slabší počin, i když čistě filmařsky mu není co vyčítat. Svoje kvality samozřejmě má a ke konci správně graduje, i když jeho americkost je až příliš okatá a dovětek o Watergatu byl úplně zbytečný. Pro mě na pomezí tří a čtyř hvězd. Spielberg si točí to, co ho baví, a může si to dovolit, ale to neznamená, že jde o veledíla.(16.2.2018)

Spielberg je stále zdatný filmař, ale v tomhle filmu mu striktně chybí jiskra, kterou kdysi míval. Ano...kamerové záběry jsou znovu vynalézavé, herci velmi dobří (zvlášť Maryl Streep, kterou nemusím se mi tu zamlouvala) a je tu slušně napsaný scénář, který se ale nepodařilo uchytit za správný konec. Děj tu postrádá vyprávěčský um a je vyprávěn sterilním podáním, které nezachrání ani zajímavějších posledních dvacet minut. Během žádné scény necítíte větší emoce ani napětí a děj si ujíždí vpřed svým tempem bez větší promluvy k diváku. Ani Johna Williamse, který nedávno dokázal zaujmout u posledních Star Wars, tu moc není a jeho hudba tu není dost výrazná, aby dokázala vyrobit aspoň jeden skvělý moment.(18.2.2018)

Steve Spielberg je stále záruka kvality... O tom nelze pochybovat. Výběr hudebního doprovodu taktéž znamenitý... O tom nelze pochybovat.. O čem však lze pochybovat je o zájmu masového publika. Téma je to zajímavé, což o to... ale k dokonalosti tomu "něco" chybí... Postrádal jsem tak trochu "brutality" (trochu VÍC toho zastrašování). Ono je sice hezké, že ten,. či onen po telefonu řekne: Ty ty ty... jestli to otiskneš, tak s tebou přestanu kamarádit !!! A on na to - tak se mnou přestanu kamarádit.... Néééé tohle je MÁÁÁÁÁLO !!! Takže tu sice máme zajímavou podívanou - mistrně zpracovanou pane Režiserem (s velkým R), ale žádný únosy, žádný vypjatý situace... takový nemastný neslaný.... (majitelka na banketu vydává "jen tak mezi řečí" největší rozhodnutí svého života) Takže celkově jsem sice dal vysoký rating, ale v podstatě jen za řemeslné provedení filmu.... Bohužel jinak je to dlouhááá práááázdnota.(19.2.2018)

Nixon ich za zverejnenie kompromitujúcej analýzy vietnamskej vojny poslal na súd a vykázal z Bieleho domu. Urazený Trump ich nepúšťa na tlačovky. Fico im za kritiku jeho vlády neodpovedá na otázky a nazýva ich "špinavé protislovenské prostitútky". Putin dostáva k narodeninám ich hlavy, ak sa príliš vŕtajú v zločinoch jeho vládneho aparátu. Nemajú to vôbec ľahké tí žurnalisti z nezávislých médií. No tento film nie je len o tom. Či len o kauze Pentagon Papers alebo o vzostupe The Post. Je najmä o kľúčovej úlohe novinárov pri kontrole vládnucej moci, vďaka čomu tú moc môžeme vystriedať lepšou. A za takýto počin má Spielberg veľké plus. Jasne, cieľovkou nie sú hihňajúce sa puberťáčky ani nagelovaní frajeri na ojazdenom BMW. Ale žiaden aspoň trochu angažovaný divák sa nemusí báť, že by sa v kine musel od nudy špárať v nose. Rozbeh je možno pomalší, ale napätie filmu nechýba, a nielen Hanks či Streepová, ale všetci hrajú ozaj prirodzene. Áno, Spotlight je ešte lepší. Ale to neuberá na kvalite The Post. Ako reálií neznalý divák som nepochopil niektoré detaily, ale celkový dojem to prakticky nekazí.(21.2.2018)

Ben Bradlee jednou řekl, že „dobrý novinář se pozná ne podle toho, že ví, jakou strukturu má mít článek, ale prostě proto, že je chytrý.“ To samé by se dalo říct o celém The Post a stejně tak i o Spielbergově režii. Film je klidný, nefantazíruje, nepřehání, nesnaží se o epickou podívanou se zlým Nixonem na jedné a hodnými novináři na druhé straně. Klíčový boj je mnohem skromnější, protože se odehrává v myslích a konfrontacích novinářů, kteří jsou jen obyčejní smrtelníci a přirozeně i oni panikaří, mají strach apod. Fakt, že Spielberg nevymýšlí nic navíc a nesnaží se za každou cenu oslnit originalitou obrazu nebo sdělení, svědčí jen a jen o jeho uzrálosti a pro mě osobně to znamená jednu z nejlepších zpráv z Hollywoodu za poslední dobu, jejíž sdělení spočívá v tom, že stále existuje chladná hlava a racionální uvažování – co se historických snímků týče. Kromě pozitiv jsou zde i drobná negativa, jako například tempo, které bude vyhovovat mainstreamovému divákovi, ale které se odklání od reality zobrazovaného, protože je možná až příliš jasné dopředu a je až příliš srozumitelné (např. v Oscarovém Spotlightu je největší předností snímku reálné zobrazení žurnalistické profese, včetně všech slepých uliček během investigace, čímž film „dokumentárně“ nastiňuje nelehké, avšak pravdivé postupy novináře bez přikrášlování a stranění – na druhou stranu ale právě proto nudí mainstreamové publikum). Zdánlivě chaotická první půlhodina v sobě obsahuje skvělou dynamiku (otevírá se více scén najednou, paralelní se slévá v chronologické a divák v rychlém sledu vidí redakci, domov Kay, jednání bankéřů, domov Bena, konkurenční NY Times apod., přičemž tyto sekvence jsou přesně vyměřené a střih je výborně načasovaný. Jinými slovy, expozice a první bod obratu jsou zvládnuty rychle a tak, že vtáhnou diváka do děje, aniž by na něco důležitého zapomněli (jako např. v konkurenční Nejtemnější hodině, kde chaos znamená chaos). Hlavní postavy v podání Hankse (jeho angažmá mimo jiné svědčí i o tom, jak velkou laťku této roli nastavil Jason Robarts ve Všech prezidentových mužích) a Streep jsou promyšlenější, než se na první pohled může zdát. Prostřednictvím neustálé změny prostředí (chvíli redakce, chvíli dům Bradleeho, chvíli dům Kay) pozorujeme jejich psychologické profily – Bradlee je dominantní v redakci, ale v domácím prostředí se tolik necítí, Kay to má naopak. Postupem děje je to právě ona, kdo dostává více prostoru, ale kdo – protože jde o víc a víc – stále více váhá. Kdyby šlo o fikci, působil by boj ženy proti maskulinní společnosti trochu pateticky a jako cliché, ale vzhledem k tomu, že jde o historickou rekonstrukci faktu, Spielberg nemohl použít nikoho lepšího a povolanějšího (Streep už pár chlápků uzemnila, např. v roli M. Thatcher v Železné lady). Přínos filmu, který zaujme asi především novináře, spočívá i ve vyobrazení jejich práce paralelně s jejich všedním životem (viz perfektní scéna, v níž si malé děti hrají s balónkem, zatímco ve stejné místnosti řeší Ben a Kay, zdali publikace ohrožuje národní bezpečnost a jestli půjdou do vězení). Váhání a nejistota se tu protínají nejen s profesní, ale především se sociální stránkou věci a nahlížejí na otázku, kam až má novinář zajít a jestli má ohrozit svoje bezpečí a rodinu kvůli blahu národa apod. Dobře stavěné dialogy potvrzují dobrý scénář, který si ale – spolu se Spielbergem – mohl odpustit závěrečný tlak na emoce v podobě přehnaného patosu (napjaté očekávání na verdikt soudu, potlesk, euforie a odůvodnění „tisk má sloužit lidu a ne politikům“ zdůrazňuje americký patriotismus; hrdost a kapesníček ze Spielberga jen čiší). Oproti jiným už mě nefascinují záběry novinového tisku, protože je to asi v každým „novinářským“ filmu. Nicméně i tak zůstává The Post vysokým nadstandardem potvrzujícím pravidlo, že méně je někdy více.(22.2.2018)

Skvělý film, ale ne ní určen pro lidi, kteří se skoro celý film nechtějí koukat na jednání v kancelářích. A o thriller a akci se opravdu nejedná..(25.2.2018)

Som obdivovateľka Stevena Spielberga, Meryl Streep a Toma Hanksa a videla som asi všetky ich filmy. Takže som musela ísť aj na tento film. Ale musím povedať, že pozeranie každého politického thrilleru je pre mňa náročné a vyžaduje odo mňa omnoho vyššiu pozornosť ako bežný akčný thriller alebo romantická dráma. Hoci herecké výkony Meryl a Toma boli výborné, úplne ma zaujala hlavne druhá polovica filmu, v ktorej išlo o boj Goliáša a Dávida. Je výborné, že aj v tomto prípade zvíťazila spravodlivosť a že David porazil Goliáša svojou odvahou a šikovným manévrom. Tento film vo mne silno rezonoval hlavne kvôli tomu, čo sa stalo túto nedeľu, keď na Slovensku bol prvý (a dúfam, že aj posledný) krát zavraždený novinár. Aj kvôli tejto udalosti treba robiť takéto filmy, ktoré sú mementom doby minulej, ktorá sa bohužiaľ znova opakuje....(27.2.2018)

"Tlač má slúžiť tým, ktorým sa vládne. Nie tým, ktorý vládnu." ... Tento film natočil Spielberg ako takú bokovku počas postprodukcie Ready Player One. A ak dokáže vytvoriť niečo takto precízne len ako vedľajší film, tak je fakt pán majster. Ale vlastne ma to ani neprekvapuje po tom všetkom čo už vypustil na svet. Každý záber úplne dokonalý v každom detaile. Parádna práca s kamerou. Vojnový úvod z Vietmanu potešil a je to asi tá najlepšia bojová scéna z Vietnamu akú som zatiaľ videl. Vôbec by mi nevadilo keby Spielberg opäť natočí niečo čisto vojnové. Tom Hanks podáva svoj štandardný výkon, ale jeho štandardný výkon znamená bezchybný výkon, takže v pohode. A Meryl Streep to dala fakt že super. Jej postava ma aj nerozhodnej, plachej ale aj sebaistej vydavateľky je aj najlepšie napísaná a najviac ma bavila. Vo všetkých tých dialógoch a politike som s trochu strácal, ale nieje to nič hrozné. Film môžem odporučiť aj preto, že jeho posolstvo súvisí s tým čo sa momentálne na Slovensku, ale aj vo svete deje. 79%(3.3.2018)

(Zlaté glóby/ Oscar 2018) Na začátek to samé co u Nejtemnější hodiny. První čtvrtina filmu byla nudná a pomalá. Poté se to proměnilo v poutavou podívanou, i když ne tak, jak bychom si to představovali u mistra jako je Spielberg. Přesto to bylo dobré, i herci byli dobří, Tom Hanks sice občas působil trochu prkenně, ale i přesto podali s Meryl Streep dobré herecké výkony. Škoda jen, že tento film nebyl opravdu tak skvělý jako Spielbergovy starší filmy tohoto typu.(4.3.2018)

Velmi zajímavé téma z moderní historie USA. Skvělé herecké výkony Meryl Streep a Toma Hankse. V konverzačním filmu se jakoby nic neděje, což někteří kolegové komentátoři zde snímku trochu vyčítají. Ale v tom je právě kumšt režiséra a scénáristů, že vás přes všechny ty dialogy drží přilepené na plátně a vy můžete pozorovat ohňostroj svých vlastních emocí. Přiznávám, tady u nás v Česku v této době nemůžeme být jaksi zenově neangažovaní, pokud jde o svobodu tisku.(11.3.2018)

Oproti Spotlight akokeby spracovanie skôr určené pre novinárov, editorov, či majiteľov plátkov, než pre širšie publikum. Meryl aj Tom hrajú skvele, príjemne, no oskarový masterpiece to nie je. Scéna so sádzacím strojom však poteší nejedno oko.(2.4.2018)

O tom, že The Post bude dobrý film, som vôbec nepochyboval. Očakávania boli naplnené a to aj napriek pomerne zdĺhavému úvodu, kde som mal miestami obavy, či som sa neprerátal. No je tak asi všetko, čo sa filmu dá vytknúť. Je to skrátka Spielberg na akého som posledné roky zvyknutí. Presne a naratívne priamo podaný príbeh o jednej z najväčších afér politických afér v USA. Na piatu hviezdičku tu chýbal možno intezívnejší pohľad dovnútra hláv vydavateľov/novinárov, ale priamočiary dej, ktorý je vo svojej podstate pomerne zložitý, to tu vynahradzuje.(15.4.2018)

podle mě až moc postavené na ústřední dvojici - příběh se nějak ztratil(24.4.2018)

Skvele spracovanie, heroicke rozhodnutia a samozrejme zaver po ktorom sa perfektne hodi pustit Vsichni prezidentovi muzi(29.4.2018)

86%(26.5.2018)

Na těchhle novinářských filmech strašně obdivuju práci scénáristů, protože mi přijde neskutečně těžké poskládat vše tak, aby děj obsáhl vše podstatné a divák z toho neměl hlavu jak pátrací balon. Zvlášť když je to jako tady postaveno na skutečných událostech. Sice tomu u mě něco na 5* chybělo, ale jen lehce. Ze začátku jsem se bála, že to bude strašná nuda, ale jak se vše rozjelo, tak to byl mazec. Sledovat, jak se kdo rozhoduje, kdo má jaké priority a odvahu jít si za svým. Chvíli mi taky trvalo zvyknout si na trochu pochmurnější barvy. Ale kupodivu teď uznávám, že to k tématu sedělo. Natočit film o odhalení zbytečnosti a jasné prohře ve válce ve Vitnamu, to by vypadalo jak pěst na oko v nějakých jasných barvičkách a ostrém nasvícení. Chválím jak herecké obsazení - Streep a Hanks = sázka na jistotu. Plus opravdu se povedlo provázání osobních, profesních a politických rovin. Tím, že v té době byla vydavatelkou The Washington Post žena, tak to vykreslovalo i ženskou laskavost, houževnatost, odvahu a přitom skromnost paní Kay. Krásně do sebe vše zapadlo.(28.5.2018)

Tento film z hľadiska demokracie je dôležitý. Tempo je dobré a film uteká rýchlo, divák si ani nevšimne že má skoro 2 hodiny. Kto má rád politické filmy bude sa mu určite páčiť. Po zhliadnutí odporúčam pozrieť si film Všetci prezidentovi muži.(1.7.2018)

Tohle Spielbergovi moc nesedlo. Celou dobu to tak nějak drhlo a nešlo se mi kvůli tomu naladit na vlnu filmu. Tenhle film v podstatě vystihují tři věci: neustále mokré ulice za slunečného počasí, dlouhé záběry (které mám rád, ale tady jich bylo zkrátka až moc) a neklidná kamera, která v obyčejných "neakčních" scénách dost ruší. Poprvé mám pocit u filmu, který natočil Steven Spielberg, že by ho někdo jiný dokázal jistě natočit líp.(4.7.2018)

• SkeeveTulp

Meryl Streep i Tom Hanks se, jako vždy, snaží co to jde, ale co je to platné, když scénář je řídký, roztahaný a, navzdory tématu, i nudný. Semtam zajímavá scéna, která je ale vzápětí ubitá dalším kýblem nudy. Sorry, tohle prostě ne. Ke Všem prezidentovým mužům to jen prosebně vzhlíží.(10.7.2018)

• Mark1983

Tohle je pro mě film na jedno kouknutí, ač celý film je jen mimo válečné prostředí, i když se o tu válku jedná. Vím, že se jedná o objasňování skutečnosti týkající se války ve Větnamu, ale kdyby režisér Čelistí natočil raději film z prostředí větnamské války, film by se mi líbil mnohem víc, než tak, jak se natočil, ač to, že se v politice dezinformuje, není žádná novinka.(22.7.2018)

Škoda, že tu všichni jedou tak na půl plynu a mesidž je jak kdyby vám to po ránu někdo hulákal megafonem do ksichtu.(16.8.2018)

Nuda, šeď, nuda, šeď..... etc Zajímavý moment dějin USA podaný profesionálně řemeslně odvedenou prací. Jako kratší román možná zafunguje, ovšem jako film a to hodně dlouhý film, u normálního diváka propadne na celé čáře. Nixon, to byl film o hodně podobném tématu a napětí se v něm dalo krájet. Na rozdíl od tohoto počinu.Čekal jsem trochu víc, dostal jsem ještě mnohem míň. Spielberg by se na politická témata měl jednou provždy vyfláknout, nebo konečně najít zajímavé, nejlépe opět neamerické téma.(28.8.2018)

V první půlce jsme se ztrácel, není to zrovna pro člověka co nemá americkou historii v malíčku, ale druhá půlka šlapala na výbornou. Svoboda tisku a další věci spojené s médii jsou teď navíc v ČR aktuální otázkou.Doporučuji náročnějším divákům, kteří ocení Spielbergovou práci v každém detailu. Každopádně se nemohu zbavit dojmu, že to byla místy nuda a kvůli tomu se na film přeci nechodí.(21.10.2018)

Stevene mě to taky nebavilo, i když paradoxně tomu není co vyčíst, ať už dokonalou výpravou, kamerou, herci atd., atd. Dokument by k tématu určitě stačil. Pro USA je to ale určitě velké téma... oni hold taky nechápou naše filmy, kde jsou piloti, kteří bojovali v Anglii, v době komunismu a normalizace, ve vězení...(14.11.2018)

• rengers

Samá politika, intriky a věčná honička novinářů o senzaci.Nudné a bez napětí.(16.11.2018)

• marker023

Z filmárskeho hľadiska je to nádhera. Fantatické výkony, dlhé zábery, pekná hudba, neskutočný scenár..ale.. je to jednoducho nudné. Sotva som to dopozeral(i keď druhá polovica je lepšia), prvá pol hodina bola fakt hrozná. Na Oscara to nie je ani zďaleka, zato (ďalšiu) nomináciu pre Meryl Streep úplne chápem. Naj scéna: "I always wanted to be part of a small rebellion." Hodnotenie: 4/10(10.2.2018)

Myslím, že na spolupráci Toma Hankse, Meryl Streep a Stevena Spielberga se těšil nejeden filmový fajnšmekr. Příběh založen na skutečných událostech, týkajících se utajování pravdy o válce ve Vietnamu a následující válce mezi novináři a vládou, je trefou do černého už proto, že výtečně koresponduje s aktuálním stavem a pohledem na media v dnešním USA. Perličkou na dortu je ještě postava majitelky Washington Post, která představuje silnou ženskou osobnost ve vedení a v provedení Meryl Streep se jí opravdu nedá vyčíst vůbec nic. Nicméně musím konstatovat, že první polovina filmu mě nijak zvlášť nebavila. Co se týče postav a prostor je to trochu zmatečná a člověku chvíli trvá, než se dostatečně zorientuje. Druhá polovina, na druhou stranu, chytne výborný spád a až do závěrečného vyvrcholení člověk neodlepí oči od obrazovky. Přestože by se dalo argumentovat, že film je natočen se záměrem na hlavně americké publikum, ani pro nás za oceánem to není zbytečný příběh. Koneckonců diskuze o médiích je velice živá i u nás.(11.2.2018)

• Royaldell

Po první hodině sledování jsem si říkala,že to nevydržím a umřu nudou. Od druhé poloviny filmu to bylo celkem zajímavý,ale i tak mě to nijak zvlášť nenadchlo. Dvojice Streep a Hanks je sice povedená,ale je to asi tak jediný důvod,proč jsem se na The Post dodívala. Jo a možná ještě kvůli hudbě Johna Williamse,protože ten fakt umí,borec. Spielberg za mě zklamal,ale chápu,že jestli někoho tahle tématika baví,bude z filmu asi nadšený.(18.2.2018)

Více se mi líbila druhá polovina filmu, kdy vše gradovalo a konečně trochu napětí, začátek rozvlekly....informace jsou pro ty, kterým se vládne... fakt.(21.2.2018)

• eaglestar

Parádní! Řemeslník Špílberk odvedl kus poctivé práce, stejně jako dnes popeláři nechali krásně prázdné kontyše. Navíc to nutkání ufiknout si koule, protože chci být žena. Protože být žena, statečná žena, je to jediné co frčí. Všechny ostatní formy života jsou nicotné a pro budoucnost postradatelné. Potěší, že to nebylo moc barevné a drželo to v tomhle dobovou normu.(23.2.2018)

Napriek slabšiemu úvodu ma to bavilo. Zo začiatku sa to môže zdať rozťahané, ale mne to až tak neprišlo, asi som vedel do čoho idem, Užil som si celý film a s postupom času to len naberá na otáčkach. O technickej stránke sa je škoda baviť, pretože tá je , ako sa patrí na Štefana TOP. A záverečná scéna bola úplne parádna. Klobúk dole Štefan.(23.2.2018)

Zahraté dobre, ale..... Mám pocit ako by tento film vznikol na objednávku Times, WP, US vlády a kongersu. Všetko funguje, lebo naše "americké" média nás kontrolujú. Všetko je OK. hahaha(23.2.2018)

• karelhura

Možná mě to nezastihlo v optimálním rozložení ale já se nudil. To když si pustím naše zprávy, třeba to jak hlavní velitel vojska a jeho kancelář lobuje za vydáni vězně do Ruska, to by byl majstrštyk.(23.2.2018)

...popravde od Toma a Spielberga som čakal trocha viac...a Meryl zase nemusím a predsa ma pozitívne prekvapila...na 4**** to nie je, ajkeď som Spielbergovopozitív...koniec bol však perfektný, žeby sa pustil Steve aj do tej udalosti?...ak áno, tak to hádam filmárky lepšie dopadne...som trochu sklamaný...(25.2.2018)

Spielberg aj z pomerne nudnej témy dokáže urobiť divácky zážitok. Veľmi tomu samozrejme pomohli Hanks a Streep ale aj samotný príbeh Vás vtiahne do deja až sa budete čudovať čo môže byť také dramatické na tom ako novinári súperia medzi sebou a zároveň bojujú s vládnou cenzúrou. Každá scéna ma svoj efekt a myšlienku a dej má pomerne rýchli spád kedže sa to celé odohráva v rozsahu pár dní. Osobne môžem film zaradiť medzi top filmy tohto roku.(26.2.2018)

• Unlikelyhero

Upocená nuda, americká věc, boj o nezávislosti tisku, nepřenosná do Česka, kde média vlastní podivní nenechavci, Meryl Streep se celý film rozhoduje, zda zveřejnit anebo nezveřejnit, nakonec se rozhodne správně, zajímavé mi přišlo jen poznání, že Washington Poust byl původně jen plátek lokálního významu(26.2.2018)

Jedna z největších novinářských kauz v historii USA je ve Spielbergově podání kvalitním a zábavným snímkem...75%(28.2.2018)

Žádná velká filmařina se nekoná. Prostě jenom dvouhodinová diskuse o prvním dodatku. Za mě jasno od začátku - publikovat. To je poviností novin. Ten konec mě vyloudil úsměv na rtu.(1.3.2018)

Asi som od toho čakal priveľa.(1.3.2018)

Vietnamská válka filmově a trochu jinak než za Lt. Dana. Myslet si, že se válka zlepší… Naivní představy. Streep je prostě skvělá. 1,35 milionů akcii mi neznělo jako zrovna nízký číslo. Článek v Timesech? Jo, Bobe… A je to! Fakt nepochopim proč v jednom nominovaným filmu zmiňovali jinej. Dobrej rozhovor v obýváku. Záhadná krabice. Článek byl v ohrožení jak lusknutím prsty… Elsbergu, kam´s zmizel? Uff… Pobavil "Toast to the post!" Jo, proč by zrovna takovej křivák jako Nixon přestal posílat svý vojáky do Vietnamu…? Dost bylo sentimentu. Bedny v letadle byly vtipný. Zásadní otázka… 'Anyone have the cable from Dallas in´54?' Tak takhle makaj mravencí… Vietnamskej píseček. Když budete dělat pičoviny, přijdete o kredit. Nebejt tý Streep, nikdo z těch „novinářů“ by si neškrt… A uzávěrka se přiblížila. Skvělý potrubí! Co mělo bejt zdrojem? Bagdikjane… Seš slaboch. Sázení do sazebníku bylo super. Stejně tak celej film.(5.3.2018)

I přes zdlouhavější začátek se film pěkně rozjel. Podařilo se natočit nadčasový stále aktuální film, který by mohl sloužit jako učebnice moderním novinářům. Zvlášť v dnešní době a v naší zemi, kdy se snad v každém médiu řeší, co se smí a nesmí psát či vysílat. Streep s Hanksem je obsazení snů. Všichni ostatní jim skvěle sekundují.(8.3.2018)

Na nový film The Post mého oblíbeného režiséra Stevena Spielberga jsem se hodně těšil. Snímek nominovaný na Oscara se věnuje celkem zajímavému tématu - zveřejňování tajných informací o válce ve Vietnamu. Bohužel, i když je film režijně velice dobře zvládnutý, trochu mě zklamal. To neznamená, že by byl film špatný, jenom jsem si nemohl pomoct srovnávat tento film s dva roky starým snímkem Spotlight, který mi přišel o dost lepší. Hlavní obsazení v čele s Maryl Streep a Tomem Hanksem bylo taky zajímavé, ale přišlo mi, že by jejich role mohli hrát i někdo jiný a tím pádem nebyly postavy nijak originální oproti Spotlightu, ve kterém mi přišla zajímavá každá postava úplně jinak. Pořád se ale jedná o celkem dobré Spielbergovské drama. 70%(10.3.2018)

Myslím, že mít v rukávu historická data o Vietnamu, porozumění by bylo větší. Takhle byl pro mě film zatížen mnoha jmény, souvislostmi, o nichž nemám páru, že zbývá jen si užít herce a pocit, že vláda na lid nemůže, protože lid a jeho práva a svobody nakonec zvítězí. Nakonec...(19.3.2018)

• macherano

Cakal som nieco viac nieco ovela viac cely sudny proces atd grady to nemalo ziadne uplne mi bolo jedno ako to skonci lebo to bolo nemasne neslane nechapem co tu pisete ze je to o nicom slabe a date tomu tri hviezdy to ani zdaleka nieje 3 "dobre"(22.3.2018)

Výborná konverzačná dráma, ktorú ťahá zaujímavý námet, zručná Spielbergova réžia a skvelá Meryl Streep. No ak mám byť úprimný, Spielberg ma kedysi dostával takmer každým jeho filmom do absolútneho tranzu, čo sa ale bohužiaľ už dlhé roky nestáva a pomaly nadobúdam pocit, že je tento legendárny velikán už dávno za zenitom. Snáď sa mýlim. 75%(29.3.2018)

Film Stevena Spielberga, natočený podle aféry známé v USA jako „Pentagon Papers“, je rozhodně určený vnímavějšímu divákovi. Kromě expozice z bojiště ve Vietnamu se v něm ani jednou nevystřelí. A přesto Steven Spielberg nabízí hutné drama v příběhu, odehrávajícím se převážně v prostředí novin The Times a Washington Post počátkem 70.let minulého století za vlády prezidenta Nixona. Jako už po několikáté v životě mě i nyní uhranuli Meryl Streepová a Tom Hanks, oba v hlavních rolích (viděno v původním znění s titulky). Hlavní zápletka je vystavěna kolem dilematu majitelů významných novin. Budou ve svých denících, i přes hrozbu likvidačních soudních sporů, publikovat citace z tajných vládních zpráv, z nichž vyplývá, že vláda USA veřejnosti mnoho desítek let lže a manipuluje s ní podle svých záměrů? Pokud ano, chce to odvahu a morální kompas nastavený správným směrem. Pokud chcete víc, doporučuji komentář Mattyho nebo recenzi Marka Čecha z AV Mania. Za mě poctivých 85% a doporučení.(12.4.2018)

Geniální ztvárnění jedné z největších novodobých caus vlády USA. Vietnamská válka zabalená do kabátku pro širokou veřejnost. Kabátku tak dobře ušitém, že i faktická prohra ve vietnamské jungli doma vyznívá jako přesvědčivá výhra a splnění vytyčených cílů. Co na tom, že to jsou lži. Pokud se to dobře "prodá", bude to fungovat. Široká veřejnost je totiž ten poslední element, kterého se ještě vládnoucí garnitura obává. Rozpor mezi hájením národních zahraničně-politických zájmů a povinností informovat objektivně a nestranně veřejnost je zde vyšperkován do absolutní uvěřitelnosti. Ne náhodou v tomto filmu spatřuji paralelu s Wikileaks. I Julian Assange je vlastně novodobým hrdinou, který zveřejnil skutečná data o invazích a válkách v Iráku, Afghánistánu a potažmo i Sýrii. (a ono smyšlené obvinění ze znásilnění Švédky přesně koresponduje se způsoby diskreditace, které NSA potažmo CIA hojně používají k bagatelizaci a marginalizaci "whisperblowerů", kteří upozorňují na přísně tajené přešlapy, omyly a lži)... Skvělé je, že tento film mnoha lidem otevře oči. Už ne tak skvělé je, že se to děje stále a pořád :/(16.5.2018)

• stret

Lupa na veľmi stručnú udalosť, niekto objavil tajné materiály, a riešili či to vydať, rozhodli sa že áno - inak by film nebol, a súd povedal, že urobili dobre. Celé. Vzhľadom k tomu sú dialógy toho filmu vrcholom zbytočnosti, ukážkou maximálnej vaty, beobsažnosti a nudy. Spielberg si vybral svojho dvorného herca Hanksa, a obaja sklamali, pri Spielbergovi by som povedal, že v poslednom desaťročí Spielberg sklamal ako je u neho obvyklé. Tri hviezdy dávam dosť dobrým filmom. Tento si nezaslúži ani dve, a ja pred slávnym menom na zadok nepadnem. Na to by musel natočiť skvelý film, aby sa tak stalo. Ľutujem každého, čo na to šiel do kina.(19.5.2018)

Spielberg, Hanks a Streepová - může něco takového dopadnout špatně? Teoreticky asi ano, The Post je ale skvělý film. Jistě, není pro každého. Divák by měl základní historické povědomí o zobrazovaných událostech a musí ho bavit dramata, která se obejdou bez tuny vystřílené munice. O tom, že technicky a herecky je film prakticky neprůstřelně dokonalý není třeba mluvit, to se při pohledu na tvůrčí film rozumí tak nějak samo sebou. Také platí, že ačkoliv zobrazuje 50 let staré události, je The Post až bolestně aktuální. Takže suma sumárum - tohle byste si neměli nechat ujít.(19.6.2018)

Meryl Streep pusobi velmi krehce, nepravdepodobnemu charakteru hlavni postavy dava uveritelnost, a - byt v roli pokorne zeny - zastinuje ostatni role s vyjimkou te, kterou ztvarnil Tom Hanks, snad az stereotypne frajersky a muzny. Bajecna vyprava, napeti vybudovane na - z dnesniho pohledu - obtizne dramatizovatelnem pribehu.(24.6.2018)

Skvěle herecky obsazené. Přestože je děj jednoduchý a předvídatelný, je plný napětí a ani chvíli se nenudíte.(30.6.2018)

• omega_SK

Udristana nuda pre amííííííkov(1.7.2018)

• Grease

Jakože dokoukala jsem to, ale jen z donucení. Škoda, že to nezvládli trochu lépe, přesvědčivěji, více vtáhnout do děje.(28.7.2018)

• Iku75

Film jsem nedokoukal politicky thriller pro AMIKY . Filmu muzou rozmnet jen Amici .(1.8.2018)

Spielberg + Hanks + Streep... S takovými osobnostmi nelze přešlápnout.(12.8.2018)

Celé dvě hodiny jsou vlastně o tom jak se plno hlav snaží rozhodnout, jestli něco vydat, či nevydat. Je to tak moc repetetivní a vždy se najde nakonec zádrhel, na který se mělo přijít na začátku, ale k překvapení se k němu přišlo na konci a tak se v nás snaží vyvolat jakýsi hybridní druh napětí, kde konec už lehce odhadneme. Poslední dobu Spielberg alespoň pro mě upadá do jakési černé díry nudné politiky.Například nevím proč se snažit tak zdlouhavě, přebalastovaně vysvětlit kritickou situaci ve firmě. Je zde plno tak nesrozumitelných vět, kde člověk to musí pořád stopovat, přetáčet, aby pochytil a pochopil vlastně celou větu a o co vlastně jde. Toto opravdu nepovažuji za tu správnou filmařinu, kde prodlužujete film ze zbytečné vaty a nějakých uměle vyvrcholených momentů, nemluvě o tom mém tolik nenáviděném WOW efektu, kde všude o kolo jsou na toto reklamy a plakáty jenom srší nápisy HANKS, STREEP, VIETNAM, TREASON a film má přesně díky tomu úspěch protože,, Wow konečne zase vidím své oblíbené herce, jen díky tobě Spielbergu, nezáleží že je to nudné a na hovno, přesto ti dávám pět hvězd" ... 50%(21.8.2018)

Dal som 4*. Možno som mohol aj 5, neviem....! Tento film som dlho odkladal kdesi, som sa asi bál tel politiky a novinárčiny. Ale príjemne ma prekvapil. Skvelý film. A tu mi ani nevadilo, že mal skoro 2 hodiny. Zaujímavý námet a skvelé spracovanie. Aspoň pre mňa, keď som ozajstného novinára ani nikdy nevidel. Meryl Streep to zahrala bravúrne, Tom Hanks tak trošku ostal v jej tieni. Ale scenár mu toho veľa nedovolil. Som sa tak zažral do filmu, že ani neviem: bola tam vôbec nejaká hudba. Skvele spracované prostredia redakcie a života okolo toho všetkého. Dávno som nevidel takýto film, ktorý by ma takto vtiahol do deja. Odporúčam. A páčia sa mi tie staré časy, keď sa fajčilo všade (možno aj v pôrodnici..!) a keď na ulici chodili také krásne autá. Bola to iná doba. Už sa nevráti. A zmením moje hodnotenie dám 5*. Dohovoril som.(26.8.2018)

Trochu nuda.Téma dobré,i herci,ale nedoléhá to tolik na nás neameričany,Hlavně když nemáme luze o dokonalém světě.(27.8.2018)

Dle mne lehce nadprůměrný film ! Spojení Streep+Hanks +Spielberg = "to nemůže být špatný film" !? Skvěle pojetí novinařiny a politického dění....Noviny vs vláda ! Válka ve Vietnamu....... Pro někoho nudné a dlouhé dialogy o níčem,ale za mne rozhodně néééééééééé. Kamera a hudba od pánů Williamse a Kaminského jsou též zárukou !!??(3.9.2018)

Für mich - 75%, - /závěrečné zúčtování u soudu trochu westernové - dobří vyhráli, ale tak co už/, + /Hanks a Streep mě bavili, ale víc Tom, podle skutečnosti, navíc téma odhalování špinavostí, to je dycky pro diváky atraktivní, slušná atmosféra/, hodnocení - tak tu máme dějovej prequel k All the President's Men, film na chytlavý téma odhalování podvodů se slušným hereckým obsazením a dobrou atmosférou, celkem to šlo, líbilo se, ale etalonem takovejch filmů zůstává All the President's Men, i Spotlight o něco lepší(10.9.2018)

3+(19.9.2018)

• Honzyg

Nuda s velkým N. Film se prvních 40 minut ani nesnaží zaujmout a navíc jako by se soustředil výhradně na diváka, který příběh boje amerických novin za svobodu tisku dobře zná. Konverzační dvouhodinovka na nezáživné téma s absencí výraznější gradace, o nějakých zvratech ani nemluvě. Nejnudnější film s Tomem Hanksem, co jsem viděl. I když ne o moc, porazil svou nezáživností i Šifru mistra Leonarda.(27.9.2018)

Začátek mě moc nezaujal, ale pak se to všechno rozjelo a já nemohla odtrhnout oči od obrazovky.(2.11.2018)