Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do dnešního cyklu Pohádka pro pamětníky jsme pro vás připravili další, jenž bude plná pěkných písniček. Natočil ji v brněnském televizním studiu v roce 1978 režisér R. Tesáček. Království vládne krutý král Antracit (O. Slavík), kterého vše na světě nudí. Jednoho dne si usmyslí, že jej potěší jen kouzelné dřeváky. Nadlidský úkol takové dřeváky vyrobit padne na ševce Jakuba (J. Fišer). Naštěstí má ku pomoci také důvtip své milé Anežky (Z. Fišerová) a kouzla nešikovného, ale dobrotivého permoníka Šišly (K. Mišurec). Dokážou kouzelné dřeváky zachránit Jakubův život i potrestat zlého krále? (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Co je to za havěť ??" ;) Ale to nic, to je jen Ruda Tesáček s ochotníky z Brna.. Příšerná šmudla s příznačným názvem.. Kouzla zbavení dřevácí..;) ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Další pohádka z dlouhé řádky natočených ve studiu, která právem zapadla. Nenabízí ani vtip, ani plno pěkných písniček. A i díky projevu O. Navrátila spíše působí jako divadelní představení hrané bez diváků. Dětem by se možná na divadle v lehce modernějším pojetí líbila, kdo ví. Ale osobně pochybuji - vzhledem k faktu, jaké pohádky byly natočeny v 70. letech a to i studiové, že zaujala i tehdejší dětské diváky. ()

Reklama

Galerie (3)

Reklama

Reklama