Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Antologický seriál inspirovaný chybovou stránkou 404 se snaží u diváků navodit pocit, jako by se ve tři hodiny ráno zatoulali do podivných zákoutí internetu. Klopýtají při tom přes příběhy, které jsou ve světě, jak jsme jej dosud znali, zcela nevysvětlitelné. Seriál nás zavádí na neuvěřitelnou cestu napříč žánrem sci-fi a zkoumá celou řadu otázek: Co kdyby v sobě podivný kreslený seriál ukrýval tajemství cestování v čase? Co kdyby energetické nápoje mohly způsobit apokalypsu? Co kdyby byla předním analytikem NSA obrovská, vševědoucí kostka vnímajícího masa jménem Bob? Od zapeklitých akčních dobrodružství až po hrůzostrašnou hororovou komedii - seriál nabízí ode všeho trochu! (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

novoten 

všechny recenze uživatele

Srovnání s uctívaným cyklem Black Mirror se nabízí nejvíc kvůli tomu, že oba počiny spojuje stejná éra a formát samostatných epizod. Jenže zatímco britský fenomén mi už nedlouho po svém začátku přišel náladou zbytečně depresívní a tím pádem stereotypní, Dimenze si užívá hromadu možností, které s vědeckofantastickou stránkou věci souvisí a bohapustě s nimi blbne. Nabízí, co jen žánrové hrdlo ráčí a ať už se zrovna věnuje hrám, seriálům, filmům nebo seznamkám, činí tak půvabně originálním, popkulturně příjemně blízkým a v první řadě zábavným způsobem. Kromě svojí náladové nevyhraněnosti, kdy se nebojí dojímat ani rozesmát, mě pak fascinuje i výtečným obsazením, které nabízí slušnou várku mých seriálových oblíbenců (za všechny Lea Michele, Ashley Rickards a Megan Mullally). ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zajímavé i když neoriginální nápady jsou prezentovány v bulvárním stylu, podbízejí se teenagerům, zpracování je nudně zdlouhavé. Zajímavé náměty dostávají svůj výraz v rozvleklých a zmatených scénářích, které jsou dvakrát tak dlouhé, než by měly být. Jakoby je psali dvanáctiletí nadšenci do počítačových her a filmů. Psali je v horečce za děsivých nočních můr, které mají podobu počítačových her ze sedmdesátých let. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Papierovo sympatická novodobá variácia na Krajné medze, ktorá sa vôbec nesnaží zakrývať, že inšpiráciu čerpá hlavne v béčkovej sci-fi produkcii. V skutočnosti však trochu rozháraná a nie až tak dôvtipná variácia, ktorá pôsobí akoby sa aj kvalitatívne zasekla niekde v deväťdesiatych rokoch. Prísnejšie kritéria znesie len máloktorý diel a vzhľadom na silné obsadenie a papierovo nosné témy je trochu škoda, že Dimension 404 nedokázal prekročiť hranicu neškodnej jednohubky. I keď na druhej strane, väčšie ambície tam možno ani neboli. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musíte bejt asi hodně velkej ajťák, aby Vám došlo, proč se tahle série šesti zábavných epizod jmenuje zrovna Dimenze 404. Osobně musím říct, že každý díl byl zábavný, střelený, absurdní, zajímavý, originální a rozhodně dobře natočený. Jsou to spíše takové jednohubky ve stylu Krajních mezí, jak už tu zmínil M.a.t.t. No a mně to popravdě docela vyhovovalo. Zdejší hodnocení bych zase tak černě neviděl. Neočekávejte nutně absolutní kvalitu, spíš kvalitní absurditu. Není to od věci se občas také u televize odreagovat a zároveň se pobavit. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Je to tak nádherne staromilské! Kto sa na tento seriál pozerá súčasnými očami, asi mu dá 2 hviezdičky, maximálne 3. Ale kto má ešte v pamäti staré sci-fi a strašidelné seriály z 80. a 90. rokov, toho srdce pri sledovaní Dimension 404 musí zmäknúť :-) Nechýba ani klasický hovorený prológ. Nečudujem sa, že vzniklo iba 6 častí, lebo to určite nemá šancu osloviť mladého diváka. Okrem toho to po stránke scenárov, efektov a vlastne ničoho nie je vôbec zázrak. Avšak my dinosaury si môžeme nostalgicky zaspomínať, lebo každý človek nad 30 pozná citovú hodnotu prvých popkultúrnych zážitkov ;-) ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama