Luisa a Lotka (TV film)

Das doppelte Lottchen

Rodinný

Německo, 2017, 90 min

• Aljak

Milý rodinný film, ktorý je skôr priemernou oddychovkou ako nejakou výnimočnou drámou. Už od začiatku bolo v podstate jasné o čom to celé bude a každému zrejme bolo jasné v akom duchu sa ponesie klasická šablóna až k očakávanému záveru. Ale inak natočené to bolo vcelku solídne, len tá dramatická linka mohla byť veru o čosi markantnejšia. Takto mi to prišlo všetko akési príliš priamočiare a akoby jednoduché. Daný námet podľa predlohy Erich Kästner tu už bol vo viacerých variáciach, no v tejto podobe neprináša v podstate bohužiaľ nič prevratné.(22.3.2018)

Taková trochu nudnější verze oblíbeného tématu zaměněných sester. Ale jsem rád, že jsem to viděl.(23.10.2018)

Spracovaní Lujzy a Lotky/ Pasce na rodičov, podľa Kästnerovej knižky, je fúra. Spomedzi nemeckých verzií je tento film asi najlepší. Ale zase o dosť horší než moja najobľúbenejšia USA verzia, Pasca na rodičov z roku 1998. V DdL 2017 sú niektoré postavy a konflikty, ktoré Američania rozvinuli, málo rozpracované. Sestry Lohmannové - dvojčatá, mohli hrať oduševnenejšie, ale to je vec režiséra. Celkovo ganz gut. DODATOK 6. 10. 2018 Prvýkrát sa mi stalo, že sa mi verzia s dabingom nepáčila, resp. páčila oveľa menej než originál znenie s titulkami. Minulý rok som si tento film obľúbil, keď som mesiac makal na titulkoch k nemu a včera som sa nestačil diviť, že ma to nebaví.(22.9.2017)

Pekný film o tom, že deti potrebujú oboch rodičov. Je super, že v tomto filme je vyjadrená podpora oboch rodičov pri výchove detí a že dievčatá spojili znova celú rodinu.(31.1.2018)

• ARI50

Holky prošli jste kolem odpadu! Sračky stylu jsem hrozně tlusta je až moc na mě debilní holky v debilním příběhu jedna slovní sračka za druhou nevím o co tady byla snaha ale vůbec se nepovedla bež si sama zaplavat na příč bouře.(5.10.2018)