Extinction

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Suzie Harman

(70%) EXTINCTION je další zajímavý sci-fi, který rozhodně nepovažuju za nudnou nízkorozpočtovou podívanou jak tu někteří na CSFD píší. Od začátku do konce se něco děje a mě to bavilo. Poslední třetina filmu byla už dost předvídatelná a už to nemělo takový náboj. Akce byla slušná, ale mohla obsahovat víc nápadů. Ale i ty emoce celkem fungovali. Má to 1 zásadní dějový zvrat, který je ve filmu rozumně vysvětlen, i když asi ne tak do podrobna jak bych si přál. Hlavní hrdina je sympaťák, ostatní herci též bez problému. Působí to sice takovým jednorázovým způsobem, ale já ty slabší a vydřené 4* prostě dám. Klidně se k tomu ještě někdy jednou při dobré náladě vrátím. Palec nahoru.(25.8.2018)

• Paity

Přesně jak píše na začátku sniper18, Netflix pro mě v oblasti sci-fi špatné špatné. Nevím, zda nešetří na nákladech, ale už to není první sci-fi, které bylo v podstatě jen konverzační nebo max 5 osob v akci. Takto si sci-fi apokalypsu tedy nepředstavuji plus onen hispánec v hlavní roli, ne, toto nefunguje.(9.11.2019)

Vida, možná jsem filmy od Netflixu podcenil, nebo jsem teďka měl štěstí na nějaké lepší, minule jsem od nich viděl celkem dobrý film Cam a dneska celkem slušnou scifárnu Extinction. Celé to má celkem zajímavý příběh, který je dokonce i napínavý, ale zas to není nijak silné. Postavy jsou celkem normální (dokonce ani ta děcka nebyla na zabití, i když párkrát k tomu bylo blízko), efekty celkem dobrý (teda kromě té finální jízdy vlakem, to by graficky zpracovali líp snad i Vesmírní lidé), ale i tak to je celkově prostě lepší průměr. Na kvalitu Netflixu to je ale zázrak. Jo, btw, taky tu uvidíte, že oblíbený plyšák vašeho nejmladšího potomka je chtě nechtě taky člen rodiny, jinak by vám to to děcko neodpustilo. Lepší 3*(2.8.2019)

Prvních dvacet minut jsem měl spoustu chutí nakopat někoho do prdele. Probírali jsme se rodinou hlavního hrdiny, probírali jsme se jeho nitrem, takže jsem každou chvíli čekal, až se začneme probírat jeho exkrementy. Naštěstí asi „rejža“ poznal, že touto cestičkou to nepůjde a zavčasu to celé otočil. Pak už totiž přichází jen akce, i když ne vizuálně nadprůměrná, přece jen akce. Místy je to dokonce i napínavé. Hlavní hrdina není žádný neporazitelný super něco, ale někdo zcela obyčejný, ničím nijak nevynikající. Takže za mne dějové klidně těch osmdesát. To bych dal kdyby… Já totiž pana Peňu nějak nemusím. A ani zde mi „nesedl“. A když připočtu pár drobných chybiček, dám nakonec sedmdesát procent. Film mohu směle doporučit, pokud vám ovšem někdo nevyžvaní pointu. Ta se totiž objevuje poměrně brzy a musím uznat, že to překvápko mne hodně zaskočilo. Bohužel právě tím vzniklo v ději pár nesmyslů, ale ty nejsou na první podívání nějak moc okaté a v podstatě si je divák neuvědomí. Takže, až se podívám podruhé, za rok, za dva, film přehodnotím. I když podle mého nebude třeba, protože to překvapení jsem již v tomto hodnocení zohlednil. *** A PŮL(30.7.2018)

Michael Peňa konečně dostal vážnější roli a celkem mu to i sedlo. A netflix si dal sci-fi a musím říct to samé co s Peňou. Film jako takový působil docela levně a nevyužitě, spíše to bylo jako nějaký nástřel námětu, podle kterého plánovali dělat nějaký dražší velkorozpočtový film, ale dívalo se na to dobře. Hlavně atmosféra v první půlce filmu byla naprosto dokonalá. A člověka pěkně hnětlo jak viděl, že tam něco nesedí, tím dostal závěrečný mindfuck pořádnou váhu. Dal bych za tu atmosféru a snahu i lepší hodnocení. Ale ikdyž možná vidím politiku všude, tak nějak jsem tam pořád viděl další agitku netflixu. Aneb "love your enemy". Protože ikdyž ti vyvraždí lidstvo, vyženou tě na Mars a ty se pak chceš vrátit dobýt zpátky planetu....jsou přece jiní a mají malé děti, takže si zaslouží žít a být šťastní. Tahle levičácká sračka mi závěr docela zkazila... Kam tenhle přístup vede se dá docela dobře vidět v Německu, Belgii a hlavně Švédsku.(30.7.2018)

• - V roce 2016, když se rozhodlo, že se bude scénář Extinction realizovat, byl pro hlavní roli zvažován James McAvoy. (Martrix)

• - Uvedení do kin bylo původně studiem Universal Pictures naplánováno na leden 2018. V únoru ale bylo oznámeno, že film od Universalu získala společnost Netflix a ta jej nasadila až v červenci. (Martrix)

• - Scénář pro Extinction, napsaný Spenserem Cohenem, byl v roce 2013 vyhodnocen jako jeden z nejlepších nezrealizovaných scénářů. (Martrix)