Extinction

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Suzie Harman

Peňa je vtipnej. On má obličej, který se perfektně hodí do komedií nebo odlehčených filmů jako Antman. Je dobrá vedlejší role, protože neumí moc hrát a má smysl pro timing a vtipy. Jenže pokud ho postavíte do hlavní role sci-fi filmu, zasloužíte si vyšetření na psychiatrii nebo alespoň pár facek. I Lizzy "ta holka z Monstra" Caplan je lepší herečka. Máme tu pak v hlavních rolích manželský pár, kterému nemůžete pořádně přát, protože jsou to paka, a teď sám nevím jestli mluvím o hercích nebo postavách. Je to škoda, protože ta myšlenka není vůbec špatná a sám jsem byl překvapený, jak mě film dokázal vtáhnout. První kontakt byl vyloženě dobrej a pokud odpustíte občas horší triky (pozor, říkám jen "horší", obvykle jsou totiž solidní), má první útok i atmosféru. Někde v polovině se film sice zadrhne a drhne až do konce, ale dá se to přežít. Konečné "šokující" odhalení je sice šokující ve smyslu, že tohle Vás opravdu nenapadne (a ze stopáže 90ti minut 70 jen koukáte a říkáte si wtf), film si tím ale podkopává půdu, na které stojí. Musím si totiž říkat, že kdyby tuhle látku (a klidně i tenhle scénář) dostal lepší tým, lepší režisér, dala by se z toho vytřískat neskutečná pecka. Konec je sice natahovaný až běda, a závěrečné záběry jsou fakt kýč, musím ale uznat, že jsem čekal mnohem horší film a ve finále jsem byl celkem spokojený.(2.8.2018)

• Cappuccino

Austrálsky režisér Ben Young zo svojho druhého projektu spravil podpriemerný a po pravde úplne zbytočný film. Film, ktorý sa dokonca aj v rámci nie príliš vydarených snímok od Netflixu radí medzi tú menej kvalitnejšiu sortu. Okrem záverečného nábehu na slušné rozvinutie pointy celej invázie nevidím na Extinction žiadne ďalšie významnejšie pozitívum. A po pravde, už dlhú dobu vo mne nedokázalo nič vytvoriť pocit tak neuveriteľne zabitého času. 2/10(1.8.2018)

Prvních dvacet minut jsem měl spoustu chutí nakopat někoho do prdele. Probírali jsme se rodinou hlavního hrdiny, probírali jsme se jeho nitrem, takže jsem každou chvíli čekal, až se začneme probírat jeho exkrementy. Naštěstí asi „rejža“ poznal, že touto cestičkou to nepůjde a zavčasu to celé otočil. Pak už totiž přichází jen akce, i když ne vizuálně nadprůměrná, přece jen akce. Místy je to dokonce i napínavé. Hlavní hrdina není žádný neporazitelný super něco, ale někdo zcela obyčejný, ničím nijak nevynikající. Takže za mne dějové klidně těch osmdesát. To bych dal kdyby… Já totiž pana Peňu nějak nemusím. A ani zde mi „nesedl“. A když připočtu pár drobných chybiček, dám nakonec sedmdesát procent. Film mohu směle doporučit, pokud vám ovšem někdo nevyžvaní pointu. Ta se totiž objevuje poměrně brzy a musím uznat, že to překvápko mne hodně zaskočilo. Bohužel právě tím vzniklo v ději pár nesmyslů, ale ty nejsou na první podívání nějak moc okaté a v podstatě si je divák neuvědomí. Takže, až se podívám podruhé, za rok, za dva, film přehodnotím. I když podle mého nebude třeba, protože to překvapení jsem již v tomto hodnocení zohlednil. *** A PŮL(30.7.2018)

Za mě to uplná blbost nebyla- jako dalo se to asi ještě trochu rozvinout,zamakat na scenaři, ale určitě je to zajimavé SCI-FI, které je akční a myslím, že se dá nad tou myšlenkou určitě zamyslet, polemizovat. Určitě stojí za zkouknutí, určitě 100x víc než uJurassic world fallen ..to jsem málem rozkopal televizi v půlce :)))(30.7.2018)

Súhlasím, že tento sci-fi film od Netflixu patrí medzi slabšie počiny ale rozhodne to nie je hrôza, akcia je fajn, efekty sú slabšie ale vôbec nie katastrofálne. Herecky to ujde a tá zaujímavá zápletka veru bol som príjemne prekvapený, ba čo viac nečakal som ju. Takže ja osobne som s filmom viac menej spokojný akurát škoda, že potenciálne druhá časť určite nevznikne po tak vlažnom prijatí. Možno sa mohol dať na režijný post niekto skúsenejší.(9.8.2018)