Extinction

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Suzie Harman

Bavilo ma to. Aj keď to mohlo byť lepšie. Veľké mínus je to, že nízko-rozpočtový film a že to točil neskúsený režisér. S lepším režisérom by to mohlo mať fakt namakanu atmosféru, pretože príbeh je dosť dobrý a pekne sa v závere rozplieta. Herci sú v pohode, Peña utiahne film, no keby to malo trošku lepšie efekty a hlavne atmosféru, tak by to bol fakt výborný filmík. Každopádne ma bavil Extinction aj tak, film plynie ako voda a príbeh má čím upútať. Keď vidím to hodnotenie ja si jednu * pridám. 75% - 4*(18.11.2018)

Za mě to uplná blbost nebyla- jako dalo se to asi ještě trochu rozvinout,zamakat na scenaři, ale určitě je to zajimavé SCI-FI, které je akční a myslím, že se dá nad tou myšlenkou určitě zamyslet, polemizovat. Určitě stojí za zkouknutí, určitě 100x víc než uJurassic world fallen ..to jsem málem rozkopal televizi v půlce :)))(30.7.2018)

Ta netflixovská produkce je vskutku trefou do černého. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem nějaký jejich film hodnotil přinejmenším pod tři hvězdy. Rozpočet určitě zdaleka nedosáhne na moderní velkofilmy, navzdory tomu jsou efekty celkem slušné. Nemohu opomenout tempo, které nabere plné obrátky hned ve 20. minutě a jede až do konce. Co mě však skutečně hodně překvapilo, je samotné rozuzlení. Od tohoto snímku jsem skutečně čekal jen obyčejnou levnější sci-fi akční řežbu bez hlubšího příběhu, ale zmýlil jsem tak maximálně, jak to jen šlo. Jediné, co bych vytkl, je úplně závěrečný efekt s padáním mostu za vlakem, který byl opravdu hodně umělý. V tomto případě jsem se však pozastavil s nepochopením, jelikož ve filmu je tolik mnohem složitějších scén, které se přesto povedly na jedničku. Vtipné je, že jsem včera večer hodně váhal, zda si to mám pustit, a nakonec jsem nucen uznat, že kdyby byly všechny ostatní snímky alespoň takové kvality, měl bych po zbytek svých večerů v životě o zábavu postaráno. 85%(20.4.2019)

Už jsem si říkal, že jsem dlouho nikde neviděl na nervy lezoucí protivné haranty a tady jsem dostal rovnou dvojitou dávku. Vůbec film celkově dojíždí na postavy, které jsou víceméně o ničem, takže mi bylo docela jedno, jak to s nimi dopadne. Nicméně nápad je výborný. Je fakt, že první dvě třetiny jsou hodně matoucí a moc jsem nechápal, k čemu hlavnímu hrdino slouží ty vize, když je nedokáže nijak zužitkovat. Ale když přišel twist, který patří k těm nečekaným, všechno si sedlo a poslední půlhodinka nedala vydechnout. Co se efektů týče, tak je tady znát, že do toho Netflix zase tolik neinvestoval, ale žádná hrůza to nebyla. I tak je ale škoda, že po tom neskočilo nějaké velké studio. S větším rozpočtem a zkušenějším režisérem film mohl plnit kina. 60%(29.7.2018)

• Cappuccino

Austrálsky režisér Ben Young zo svojho druhého projektu spravil podpriemerný a po pravde úplne zbytočný film. Film, ktorý sa dokonca aj v rámci nie príliš vydarených snímok od Netflixu radí medzi tú menej kvalitnejšiu sortu. Okrem záverečného nábehu na slušné rozvinutie pointy celej invázie nevidím na Extinction žiadne ďalšie významnejšie pozitívum. A po pravde, už dlhú dobu vo mne nedokázalo nič vytvoriť pocit tak neuveriteľne zabitého času. 2/10(1.8.2018)

• - V roce 2016, když se rozhodlo, že se bude scénář Extinction realizovat, byl pro hlavní roli zvažován James McAvoy. (Martrix)

• - Scéna v podzemí byla natáčena na trase Bělohradského metra, která nebylo do dnešní doby dokončena. (Martrix)

• - Uvedení do kin bylo původně studiem Universal Pictures naplánováno na leden 2018. V únoru ale bylo oznámeno, že film od Universalu získala společnost Netflix a ta jej nasadila až v červenci. (Martrix)