Extinction

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Suzie Harman

Peňa je vtipnej. On má obličej, který se perfektně hodí do komedií nebo odlehčených filmů jako Antman. Je dobrá vedlejší role, protože neumí moc hrát a má smysl pro timing a vtipy. Jenže pokud ho postavíte do hlavní role sci-fi filmu, zasloužíte si vyšetření na psychiatrii nebo alespoň pár facek. I Lizzy "ta holka z Monstra" Caplan je lepší herečka. Máme tu pak v hlavních rolích manželský pár, kterému nemůžete pořádně přát, protože jsou to paka, a teď sám nevím jestli mluvím o hercích nebo postavách. Je to škoda, protože ta myšlenka není vůbec špatná a sám jsem byl překvapený, jak mě film dokázal vtáhnout. První kontakt byl vyloženě dobrej a pokud odpustíte občas horší triky (pozor, říkám jen "horší", obvykle jsou totiž solidní), má první útok i atmosféru. Někde v polovině se film sice zadrhne a drhne až do konce, ale dá se to přežít. Konečné "šokující" odhalení je sice šokující ve smyslu, že tohle Vás opravdu nenapadne (a ze stopáže 90ti minut 70 jen koukáte a říkáte si wtf), film si tím ale podkopává půdu, na které stojí. Musím si totiž říkat, že kdyby tuhle látku (a klidně i tenhle scénář) dostal lepší tým, lepší režisér, dala by se z toho vytřískat neskutečná pecka. Konec je sice natahovaný až běda, a závěrečné záběry jsou fakt kýč, musím ale uznat, že jsem čekal mnohem horší film a ve finále jsem byl celkem spokojený.(2.8.2018)

• konous

První hodinu jsem myslel, že sleduji další marný pokus Netflixu o hardcore sofistikované sci-fi (Titan, Annihilation). Přerod otce v akčního hrdinu nevěrohodný, design "potvor z vesmíru" nezajímavý, uřvané děti otravující,... Ve výsledku film dává alespoň trochu smysl a zvrat je nečekaný, ale jen to nesmázne celkově nudný průběh. Rychle zapomenutelné.(6.8.2018)

Prvních dvacet minut jsem měl spoustu chutí nakopat někoho do prdele. Probírali jsme se rodinou hlavního hrdiny, probírali jsme se jeho nitrem, takže jsem každou chvíli čekal, až se začneme probírat jeho exkrementy. Naštěstí asi „rejža“ poznal, že touto cestičkou to nepůjde a zavčasu to celé otočil. Pak už totiž přichází jen akce, i když ne vizuálně nadprůměrná, přece jen akce. Místy je to dokonce i napínavé. Hlavní hrdina není žádný neporazitelný super něco, ale někdo zcela obyčejný, ničím nijak nevynikající. Takže za mne dějové klidně těch osmdesát. To bych dal kdyby… Já totiž pana Peňu nějak nemusím. A ani zde mi „nesedl“. A když připočtu pár drobných chybiček, dám nakonec sedmdesát procent. Film mohu směle doporučit, pokud vám ovšem někdo nevyžvaní pointu. Ta se totiž objevuje poměrně brzy a musím uznat, že to překvápko mne hodně zaskočilo. Bohužel právě tím vzniklo v ději pár nesmyslů, ale ty nejsou na první podívání nějak moc okaté a v podstatě si je divák neuvědomí. Takže, až se podívám podruhé, za rok, za dva, film přehodnotím. I když podle mého nebude třeba, protože to překvapení jsem již v tomto hodnocení zohlednil. *** A PŮL(30.7.2018)

Ďaľšia jednohubka z produkcie NETFLIXu nenadchne a neurazí. Je taký mix Vojny svetov a Ja, robot. Prekvapivá pointa filmu možno pre niekoho nie je prekvapivá pre každého. Každopádne ako filmeček na zabitie letného večera celkom fajn. Vizuálne efekty priemerné, atmosféra v prvej polovici priemerná. Najväčším nedostatkom sú však postavy, ktorých vykreslenie je nezáživné a ich osud mi bol viac-menej ukradnutý. 3*(2.8.2018)

Už jsem si říkal, že jsem dlouho nikde neviděl na nervy lezoucí protivné haranty a tady jsem dostal rovnou dvojitou dávku. Vůbec film celkově dojíždí na postavy, které jsou víceméně o ničem, takže mi bylo docela jedno, jak to s nimi dopadne. Nicméně nápad je výborný. Je fakt, že první dvě třetiny jsou hodně matoucí a moc jsem nechápal, k čemu hlavnímu hrdino slouží ty vize, když je nedokáže nijak zužitkovat. Ale když přišel twist, který patří k těm nečekaným, všechno si sedlo a poslední půlhodinka nedala vydechnout. Co se efektů týče, tak je tady znát, že do toho Netflix zase tolik neinvestoval, ale žádná hrůza to nebyla. I tak je ale škoda, že po tom neskočilo nějaké velké studio. S větším rozpočtem a zkušenějším režisérem film mohl plnit kina. 60%(29.7.2018)